Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom 650 ili Kawasaki Versys ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Evo da se i ja javim, bio sam na Kopu i odmarao od kompa, tek sam se sad vrn'o.

 

Ja sam se isto premisljao izmedju Stroma i Versysa. Oba su extra motori, V-strom je vise prilagodjen i nekom laganom offroadu, Versys je, cini mi se, ipak agilniji za grad, bas zbog svoje duzine ('kratkoce'). Sedeo na oba, Versys mi je bolje 'legao', Strom mi je bio nekako 'preglomazan'.

O Suzukiju ne treba trositi reci, uostalom pun je net utisaka i testova, sigurno nema greske. Versys tek treba da se dokaze, koncept je odlican. Presao sam tek 1200km, i jako sam zadovoljan, za grad je odlican, upravljiv, okretan, odlican polozaj sedenja. Za put je iznenadjujuce udoban, mada zastita od vetra nije na ocekivanom nivou. Doduse, tek skoro sam uradio prvi servis, i nisam stigao da ga vozim od tada, da bi mogao da ti kazem neke detaljnije utiske. Ipak, po meni, Versys je moderniji motor, USD, alu-felne, LED, petal disks...

U svakom slucaju, blago tebi kada ti je dilema Versys ili V-strom, i to novo...u svakom slucaju ces dobro proci.

 

btw bio sam na zici kad si me zvao, vratio sam se u BG sinoc, javi se ako hoces da svratis da vidis Kawu ili ako ti treba nesto... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Banjica

:lol: Danas sam natrèao na Petoševiæa, pitam ga što mu je prazan salon, kaže da ide po robu u utorak sledeæi,motori su mu tu za vikend.

Kaže da æe biti i versusa nekoliko komada,pitao sam ga za gomilu cena, i ako nisam izmešao cene u glavi, kaže da æe biti oko 6000, dal beše i neki mali kusur.

Stvarno neobièan motor , pogotovu onaj sulundar desno. Vitlao sam po internetu i sasvim su ga pristojno ocenili po nekim stranim sajtovima. Buduæi da i sam tražim neki motor da pazarim, nacrtaæu se èim stignu i nadam se da æe pasti neki krug probe bez tabli, jer i sam ne znam šta da uzmem, da li fazera ( umaèe mi jedan), tdm-a ili možda versusa.

U stvari verovatno imam problem u glavi kao i dosta nas kad trebamo da kupimo novu makinu;stvarno mi je svaki lep na svoj naèin.

Probam tdma stvarno super motorèiæ prede sa ona dva cilindra, izuzetno mi je upravljiv,fazer kad ga vidim svršim,mala knedlica pri malom gasu, ali kada povuèe otpadaju dugmiæi,opet mi je malo pognutiji položaj nego na tdmu i jebote nikad kraja.

A kad mi se i svidi motor, onda nikako ne mogu da shvatim da ako je prodavac kupio motor ovde ili u inostranstvu nema ni servisnu ni raèun gde ga je kupio, ni kopiju brifa, ni carinsku deklaraciju a o carinskom raèunu da ne prièam, kao da sam ja jedini glupan koji sve to èuva a prodavci ne znaju gde im je...

Pomisliæu da je ono rðavom.... ostalo znate.U stvari verovatno sam pod utskom od jedne takve današnje prièe, gledao sam nekog tdma, pa sam odlepio,možda i dignem sidro pa odem u nemèiju ponovo na pazar.

Igleda da sam malo skrenuo sa teme, al sam se bar iskukao slatko, ali nema veze,probaæemo versusa što pre....... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

a sta ce ti racun, kopija brifa, carinska i sve sto si naveo. Pa svega toga se otarasis kad ga konacno registrujes i dobijes tablicu i saobracajnu. Opusti se malo breeee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Banjica

:lol: Veljo bre , stvarno si bandit. Šalim se , slušaj ovo. Ortak kupuje tdma 900, prodavac pokazuje nemaèku servisnu,proverimo dosije kad ono pazi sluèajno ima italijansku saobraæajnu, carinjen u Šapcu ne smem da kažem na koliku cenu...e zato hoæu da vidim sve papire i da budu o.k.

E kakve sad ovo ima veze sa ovom temom... :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

to neznaci da motor nije iz Nemacke vec to znaci da je covek imao kombinaciju da ga carini po Italijanskom katalogu a razlog tome je sto je on mnogo jeftiniji od Nemackog pa je ustedeo na carini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Necu da otvaram novu temu ali i ja imam istu dilemu samo u 2008 godini ;D

V-strom dl 650 ili Versys?

Versys ima agilniji agregat i moderniji stil.Jeftiniji.Malo bolje kocenje jer ima i tvrdje vesanje.

Strom je udobniji,bolja zastita od vetra.......

E sad.Zasto se dvoumim.Nisam probao Versys.Ja sam visok 1.91cm.Versys ima malo vislje sediste,sto mi odgovara.Ali strom je siri,robusniji i bolje mi lezi.

Neznam ni sam,,,,,,Mada,najvise mi treba za putovanja.Za every day mi sluzi skuter po gradu.Mozda V strom?

KAkva su vasa misljenja ako ste probali ove motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja nisam probao te motore, ali se versys uglavnom deklarise kao gradski motor, sa druge strane strom je enduro tourer.... zakljucak se sam namece ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

 

Slazzem se sa kolega Acom, i josh bi da dodam da se udobnost i kompletna ergonomija na jednom motorciklu definishu u 3 tachke,a ne samo visinom sedishta....

Te tri tachke su sedishte,korman(heblovi) i nogostupi. Udaljenost jedno od drugog i mogucnost shtelovanja visine i daljine ove 3 stavke, chine kompletnu sliku ergonomije jednog motorcikla u odnosu na odredjenog vozacha.  ;)

 

Tu je naravno i zashtita od vetra,kao jedna od bitnijih stavki za udobnu i dugu vozznju,kao i udobnost sedishta.

 

Ako ni zbog chega drugog,ja bih odabrao malog Stroma zbog ukupne korisne nosivosti,i jako zahvalnog i elastichnog agregata!

 

Srecno!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Dark pogledaj prosli(ili onaj pre njega)broj MOTOPULSA bila su oba motora na testu kao transalp i jos neki :)

Cini se da je Ipak Versys odneo pobjedu ali da ti ne prepricavam nadji MP pa procitaj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Imam taj broj Moto impulsa.Tu su stavili Versys kao pobednika.Meni se nekako chinio da je Versys previshe kratak pa da kad sednem na njega izgledacu kao slon na bicikli a obzirom da imam 120kg.Tvrdo sediste,kako su oni tamo napisali,mi nikako ne odgovara.MAda,meni je lepsi od Stroma.Startniji.Bolje kocenje i tvrdje vesanje.

Mislim da na Stromu ne moze da se steluje visina sedista ali neko napisa na nekom forumu da moze da se stavi na njega sediste od stroma 1000,koje je vislje pa da se tu dobije malko na visini.Cisto da mi kolena ne budu preterani savijena.Ima jos jedna stavka zasto sam uzeo Versys u obzir;Versys u januaru padne na 5550 eu.Mislim da u Euro sumaru nema tih popusta za Stroma.Ili se varam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Upravu si i ja sjedao na Versys i cinio mi se mali poslije TDMa ali Strom izgleda masivniji i imas utisak da sjedis na pravoj masini....nista sacekaj mozda se pojavi Versys 1000 na proljece mada je Kawa u fazonu "malo gabaritnih" motora..sem Gtr/a sve je nekako "malo" za putovanja od novih modela...i ZZRa1400 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

zzr1400...mmmmmmmmmmmmmmmm....najbrzi je.....Bio je jedan crni za skupu na Zlatiboru.Mrak makina.On i hayabusa su TATE u sport touringu.

Kako mi se cini,ipak mi vise savetujete V stroma.Necu ici na v stroma 1000.Registracija,potrosnja....sve to mi ne treba u toj meri.Meni je na umu 650 Strom ili 650 Versys.

Sad,ne znam da li je neko moje visine probao V-stroma ili Versys-a pa da mi da savet.Ima li neko oko 191 cm?

Ili vislji?

Vlasnici V stroma; da li je moguce ugraditi isti stitnik izduvne grane na dl650 kao sto je fabriciki postavljen i na dl 1000? Deluje mi bedno onako ogoljen i nezasticen.Da ne pricam o prakticnoj strani.

Koliko se gabaritno razlikuju dl650 i dl1000?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Druze kupih malog Stroma ove godine na sajmu kod Markosa za 6500 evra.Ima ABS i dobio sam ga na tacno dogovoreni datum.Makina je vise nego dobra ,putovao sam sa zenom po Srbiji i nemam primedbi.Servis sam radio u NS i izasao mi je oko 6000 dindzi.Ako ces da putujes uzmi Stroma i nemoj vise da se premisljas.Sto se tice Versys-a nisam ga nikad probao .U jednom trenutku bio mi je  opcija ali mi se zbog tog funbike fazona nije dopao.U Motopulsu ,koji je bez sumnje najbolji moto casopis na teritoriji bivse SFRJ, su ovog puta malo pomesali babe i zabe i ne treba im zameriti funbike je jedno a enduro turer je nesto drugo.Nazalost nema pravog naslednika KLE-a i to je problem Kawasakija.Ziv bio i kupuj STROMA da te glava ne boli. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Druze kupih malog Stroma ove godine na sajmu kod Markosa za 6500 evra.Ima ABS i dobio sam ga na tacno dogovoreni datum.Makina je vise nego dobra ,putovao sam sa zenom po Srbiji i nemam primedbi.Servis sam radio u NS i izasao mi je oko 6000 dindzi.Ako ces da putujes uzmi Stroma i nemoj vise da se premisljas.Sto se tice Versys-a nisam ga nikad probao .U jednom trenutku bio mi je  opcija ali mi se zbog tog funbike fazona nije dopao.U Motopulsu ,koji je bez sumnje najbolji moto casopis na teritoriji bivse SFRJ, su ovog puta malo pomesali babe i zabe i ne treba im zameriti funbike je jedno a enduro turer je nesto drugo.Nazalost nema pravog naslednika KLE-a i to je problem Kawasakija.Ziv bio i kupuj STROMA da te glava ne boli. ;)

Hvala na odgovoru. :)  Koliko si visok?Nije bio problem umaranja kolena i sl.? Da li si imao priliku da vidis neku prednost ABS-a?.Da li si mozda proveravao potrosnju?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Vlasnici V stroma; 1. da li je moguce ugraditi isti stitnik izduvne grane na dl650 kao sto je fabriciki postavljen i na dl 1000? Deluje mi bedno onako ogoljen i nezasticen.Da ne pricam o prakticnoj strani.

2. Koliko se gabaritno razlikuju dl650 i dl1000?

 

1. Da,moguce je,chak ima i fenomenalni aftermarket(potrazzicu slku pa cu je okachiti)

2. Meni su rekli da se ne razlikuju uopshte! Nisu isti,ali gabaritno jesu! ;)

 

ps.Dobrodoshao u Sektu-jaka je Sekta!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Vlasnici V stroma; 1. da li je moguce ugraditi isti stitnik izduvne grane na dl650 kao sto je fabriciki postavljen i na dl 1000? Deluje mi bedno onako ogoljen i nezasticen.Da ne pricam o prakticnoj strani.

2. Koliko se gabaritno razlikuju dl650 i dl1000?

 

1. Da,moguce je,chak ima i fenomenalni aftermarket(potrazzicu slku pa cu je okachiti)

2. Meni su rekli da se ne razlikuju uopshte! Nisu isti,ali gabaritno jesu! ;)

 

ps.Dobrodoshao u Sektu-jaka je Sekta!  ;D

;D Hvala.Samo da ja prodam moj KLE500 i eto mene.Kako stvari stoje,izgleda da cu upasti u dl650.Novog,naravno.Samo se plasim da mi taj motor nije mali.Jer sam ja gore prilicno 3D.Skoro svaki motor je delovao malen kada sednem na njega.Chak i bmw r1200gs.Mada, strom ima nagruvan prednji oklop pa bi to trebalo da mi lepo pasuje. ;)

Moracu ,kada kupujem a bice to verovatno u Eurosumaru, da narucim i taj donji stitnik kao i za ruke.A videcu da li mi se isplati preko njih da kupujem kofere i barove ili kako ih vec zovu crash pad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Visok sam 188 i nisam imao problema sa kolenima.Potrosnja je izmedju 5 i 5,5 litara.Sto se tice abs-a na svu srecu nisam imao situacije u kojima bi mi spasavao glavu.Moj predlog je da kupis kod Markosa.Eurosumar je skuplji i trazice ti uplatu po kursu NBS.Kad sam ih na sajmu pitao zasto je Strom skuplji kod njih u odnosu na Markosa dobio sam najdebilniji odgovor u zivotu:" Gospodine,znate mi smo ipak generalni zastupnici!?"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

ako ce mo po izgledu storm je lepsi a sada kada je versis ofarban u perla zelenu tako dobro izgleda, tako da moj glas ide za kawu a gledao sam lika kako ulazi u krivine sa kawom pa to je strasno gledati jos mu stavio i pravljeni top i sada se motor cuje kao buel

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Bio je test u Moto Pulsu od juna. Redosled je:

 

Kawasaki Versys 650 (best buy)

Suzuki V-Strom 650

BMW F 650 GS

Honda XL 700V Transalp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Jeste.Zeznuli su se u prikazu display-a.Da li si primetio?Transalp display i Versys diplay.Preokrenuli su.

No,tu sve stoji ok.Mada je Versys atipicni enduro.Meni samo nije jasno zasto u tim testovima ne stave da sednu krupniji ljudi kako bi i mi videli da li to "pije vodu" za nas ili ne.Jer ja nemam sansu da probam npr.Versys.

Visok sam 188 i nisam imao problema sa kolenima.Potrosnja je izmedju 5 i 5,5 litara.Sto se tice abs-a na svu srecu nisam imao situacije u kojima bi mi spasavao glavu.Moj predlog je da kupis kod Markosa.Eurosumar je skuplji i trazice ti uplatu po kursu NBS.Kad sam ih na sajmu pitao zasto je Strom skuplji kod njih u odnosu na Markosa dobio sam najdebilniji odgovor u zivotu:" Gospodine,znate mi smo ipak generalni zastupnici!?"

Hvala ti puno na ovoj informaciji jer je zaista nisam znao.Ladno bih se zaleteo u Eurosumar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Jer ja nemam sansu da probam npr.Versys.

 

Kada sam bio letos kod Stankare (Mimoto), bio je izložen primerak i sigurno je moglo da se proba sedenje, mada mene nije interesovalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

Moj predlog je da kupis kod Markosa.Eurosumar je skuplji i trazice ti uplatu po kursu NBS.Kad sam ih na sajmu pitao zasto je Strom skuplji kod njih u odnosu na Markosa dobio sam najdebilniji odgovor u zivotu:" Gospodine,znate mi smo ipak generalni zastupnici!?"

Hvala ti puno na ovoj informaciji jer je zaista nisam znao.Ladno bih se zaleteo u Eurosumar.

 

A raspitaj se malo i kod drugih Suzuki dilera , npr. Atila ( VECTOR - Horgos , tel. 024/792-633  ) je imao najpovoljnije cene kada sam se svojevremeno interesovao za Bandit 650 . Takodje pitaj i u 3t-Racing iz Balosave , od prosle godine su ovlasceni serviseri za Suzuki , trebalo bi da moze i da se kupi motor preko njih ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

 

 

 

A raspitaj se malo i kod drugih Suzuki dilera , npr. Atila ( VECTOR - Horgos , tel. 024/792-633  ) je imao najpovoljnije cene kada sam se svojevremeno interesovao za Bandit 650 . Takodje pitaj i u 3t-Racing iz Balosave , od prosle godine su ovlasceni serviseri za Suzuki , trebalo bi da moze i da se kupi motor preko njih ...

Hvala.3 t racing mi je relativno blizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja