Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000, Suzuki GSXR1300 Hayabusa

 

  Sto je vise gledam sve vise i vise mi se dopada, eh sto nemam para za nju smesta bi se ponovio , ma nebi

  uopste razmisljao.   :)

  A koferi joj extra pristaju ,,....,,,.... moje misljenje lepsa od bmw-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

pošto sam ga kratko vozio (sledeče sedmice ču ga uzeti na celodnevni test), izneču samo moje upoređenje sa GS-om, koja nije merodajno, da ne bi bilo zabune...

 

Motor je odzivniji na ručicu gasa (pogotovu u sport modu),upravljanje je nijansu slabije (pogotovu kod malih brzina.....nekako je trom), a kočnice su puno slabije nego kod GS-a (pogotovu osečaj kod kočenja i hod ručice-nikad kraja)

Moje mišljenje: mnogo preskup za to što se nudi.Pogrešan način prodaje (samo internetom). Po mom mišljenju kupce ovoga motora treba tražiti među stvarnim zaljubljenicima u staru super tenere....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Svidja mi se bike ne znam dal je poceo da se prodaje u bg u i koja je cena. Ja sam  je uzjahao ovde u stockholmu u jednoj radnji,cena je 15000eur  :o  :o,svedska ,hladno,al standard ;D Evo i slike da vidite kako mi cuci,inace ja sam 1,80m   Moje misljenje je da gs ostaje na 1 mestu

post-6872-12879088446159_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Svidja mi se bike ne znam dal je poceo da se prodaje u bg u i koja je cena. Ja sam  je uzjahao ovde u stockholmu u jednoj radnji,cena je 15000eur  :o  :o,svedska ,hladno,al standard ;D Evo i slike da vidite kako mi cuci,inace ja sam 1,80m   Moje misljenje je da gs ostaje na 1 mestu

 

ne znam da li sme da se kaci ovaj link ali ako sme... evo pogledaj... stigla i u srbiju... btw... moje misljenje je da onak ko ima 15-20K eur sigurno zna da li mu je bolji bmw ili yamaha... uostalom... tesko da su losi :)

 

http://www.moto-berza.com/vesti.php?vest=1212&m=Stigla-je-dugo-očekivana-Yamaha-XT1200Z-Super-Tenere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da, stigla je nova Tenera u Plattner, juče sam je video. Izgleda zaista moćno, a i test u Moto Pulsu prikazuje ovaj motor u najboljem svetlu. Kažu da se ne oseća višak kilograma, čak naprotiv, vozi se veoma lagano za motor iz te klase. Zamalo da zaboravim, kod nas košta 15 hiljada evra sa kompletnom opremom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Video sam je u salonu u Francuskoj, i video sam ih nekoliko komada u voznji,motor je poprilicno besan  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Osedlao sam Teneru u prelepom salonu Plattnera u NS,

 

Opšti utisak ?  Ništa spektakularno, mada moram priznati da je bogata opremom i onda sam pitao za cenu.

 

Cena je 15.030,00 eura pa ih pitam de nadjoše onih trideset evra ?

 

Cena low sedišta je 270,00 eura (jbg mali sam).

 

Težina motora je 265 kg sa svim tečnostima i na to treba dodati težinu dodatne opreme (koferi, centralni štender itd), po mojoj proceni teška je oko 290 kg... Malo je mnogo kume

Mislim da neće uzdrmati suverenog vladara trona R 1200 GS ADV

 

Vreme će pokazati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja nisam u enduro fazonu ali mi se motor mnogo sviđa  :)

 

Zato što mrziš BMW il voziš Jamahu.... :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ja nisam u enduro fazonu ali mi se motor mnogo sviđa  :)

 

Zato što mrziš BMW il voziš Jamahu.... :D :D :D

Otkud sad to? Mislim da ne moram da biram. I BMW R1200GS mi se sviđa podjednako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mislim da neće uzdrmati suverenog vladara trona R 1200 GS ADV

 

Ako hitno cena ne ode dole, naravno da neće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Nije lični utisak, ali:

 

Moj burazer je uzeo ST1200 na probnu vožnju (Slovenija, jbg) i kratak utisak je da je za te pare bolji BMW... eto, ukratko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Неколицина срећника може да освоји гратис авантуру... Мора да буде старији од 23, бар 5 година А категорију...  :'(

 

http://www.super-tenere.com/ride-for-life/

 

А ево и како је прошао пут...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

 

 

 

      Ja sam je vozio jedno 30 km pre 10-tak dana u Hamburgu i odusevljen sam u svim aspektima.Vidim da su ovde uglavnom negativni komentari i to od ljudi koji je nisu probali i od nekih koji ne vole tu marku .Dok ne probate neki motor vrlo je glupo davati bilo kakav komentar.Naravno svako moze imati svoje misljenje koje je kao dupe jer ga svako ima.

    Vidim u celoj temi se uporedjuje sa BMW 1200 GS i trazi ko je bolji.To niko ne moze da kaze.Jedno sto je sigurno kad kad je Jamaha u pitanju je da pravi PUZDANE MOTORE koji nemaju neke vece probleme ni sa mehanikom ni sa elektronikom sto se ne bi moglo reci za BMW.

  Naravno ja iz iztih razloga vozim to sto vozim i sa njom sam 5 puta dolazio u Srbiju a da nije stucnuo pri tom su prosecne brzine bile bas velike, i sto je najbitnije kod Jamahe ne postoji nikakvih vanrednih odrzavanja sipaj benzin i menjaj uljje i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vrlo ti je interesantno misljenje o komentarima! Cemu onda po tebi sluzi Internet i mediji uopste? Cemu testovi? Smes da pricas samo i jedino ako si motor vozio? Pa cemu posle da pricam, kad niko (po tebi) ne bi smeo da zakljuci ista na osnovu mog misljenja?? Jel ni apsolutne iznose kao sto su tezina i cena ne smemo da komentarisemo ili poredimo sa glavnim konkurentom, najprodavanijim motorm na svetu u toj klasi?

 

Mozda BMW ima nekih problema sa elektronikom (podpitanje: kako to ti znas kad vozis Jamahu? Procitao si negde??) ALi BMW ima na sebi sklopove koji su na Yamahi bili nezamislivi do pojave ove Tenere, a mnogi od njih su i sad samo misaona imenica. Vreme ce pokazati koliko je pouzdana prilicno komplikovana elektronika koju ima nova Tenera.

 

Drugim recima, pusti ljude da komentarisu, forum za to sluzi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Vrlo ti je interesantno misljenje o komentarima! Cemu onda po tebi sluzi Internet i mediji uopste? Cemu testovi? Smes da pricas samo i jedino ako si motor vozio? Pa cemu posle da pricam, kad niko (po tebi) ne bi smeo da zakljuci ista na osnovu mog misljenja?? Jel ni apsolutne iznose kao sto su tezina i cena ne smemo da komentarisemo ili poredimo sa glavnim konkurentom, najprodavanijim motorm na svetu u toj klasi?

 

Mozda BMW ima nekih problema sa elektronikom (podpitanje: kako to ti znas kad vozis Jamahu? Procitao si negde??) ALi BMW ima na sebi sklopove koji su na Yamahi bili nezamislivi do pojave ove Tenere, a mnogi od njih su i sad samo misaona imenica. Vreme ce pokazati koliko je pouzdana prilicno komplikovana elektronika koju ima nova Tenera.

 

Drugim recima, pusti ljude da komentarisu, forum za to sluzi. :)

 

 

 

      Alo kolega cemu nervoza, ja i dalje smatram da je glupo u negativnom kontekstu komentarisati motor koji nisi probao mada vecina strucnjaka u ovoj temi nije probala ni GS pa ga opet komentarise....mislim o ukusima ne vredi raspravljati svako vozi sta voli.

    Znaci po meni ovaj forum ne treba da se razvija u tralala fazonu nego treba da su komentari bazirani na licnom iskustvu a ne na osnovu onoga sto se procita.

    A sve to sto pominjes te sklopove i elektroniku odavno je moj NEOBAVESTENI druze instalirano na motoru koji ja vozim i izaso je poodavno tako da ti i ta konstatacija pada u vodu a na FJR 1300 nije bilo nikakvih problema ni sto se tice elektronike ni mehanike sto nije slucaj sa GS 1200 i mnogim modelim K -serije.

    A sad bih molio cenjeni auditorijum da se vratimo na temu Super tenera 1200 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

....

Vreme ce pokazati koliko je pouzdana prilicno komplikovana elektronika koju ima nova Tenera.

....

 

Прилично компликована електроника? Јапанцима ??? Ма важи...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

    A sve to sto pominjes te sklopove i elektroniku odavno je moj NEOBAVESTENI druze instalirano na motoru koji ja vozim i izaso je poodavno tako da ti i ta konstatacija pada u vodu a na FJR 1300 nije bilo nikakvih problema ni sto se tice elektronike ni mehanike sto nije slucaj sa GS 1200 i mnogim modelim K -serije.

    A sad bih molio cenjeni auditorijum da se vratimo na temu Super tenera 1200 .

malo si pobrkao stvari....na tvom  motoru ne može biti toliko elektronike , pošto je yamaha još nije razvila (ASR,RDC,ASC,CANBUS,....). A to što pravi yamaha največi skuter (FJR sa automatskim menjačem), to stoji....

Inače to što ti nisi obavešten o problemima sa yamahama ne znači da jih nema. Konkretno na FJR su pucale glave (tvornička greška),da o rikavanju kompjutera ne pričamo (dva kolega ovde imaju FJR i oba su več menjala i glave i kompjutere.....a i ovlašteni serviser yamahe mi je jako dobar drug....). Neki prizvođači javno pozivaju svoje motore nazad na "service recall", dok drugi šute dok ne tresne stvar (slučajno kolega čeka na nove ventile i obradu glave na FZ1, koje če da sredi "putem garancije",iako je tvornička greška koju ne priznaju....pukim slučajem i čisto ludačkom srečom mašina još nije prolupala.....ali o tome se ne priča....yamaha je to....oni nemaju servisnih opoziva

inače koristan link za servisne opozive (koje priznaju naravno)....http://www-odi.nhtsa.dot.gov/

možeš se i naručiti na obaveštavanja putem maila, ali moraš paziti da imaš dovoljno mesta u sandučetu..... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja bih hteo da postavim pitanje vlasnicima svih BMW-a zašto im je tolika zanimljiva ova tema? Mora da vam se potajno sviđa ova Yamaha, čim toliko visite ovde, inače bi diskutovali u nekoj temi o BMW-u ;D

 

Ja vozim BMW auto i verujem da su i BMW motori dobri, ali dajte ljudi, nije samo BMW motor, ima i drugih, a ovo je tema o Teneri. Sve što je čovek napravio se kvari, pa se tako kvari i Yamaha, ali i BMW, čak i ono što je Bog napravio se kvari, znači, batalimo se rasprave koji tim je bolji, daj da diskutujemo o konkretnim stvarima, ako šta imamo da diskutujemo, jer koliko vidim, ovde još niko nije vozio ovu Teneru. Koliko sam čitao test u Moto Pulsu, nova Tenera je dobila najbolje ocene, a oni su je vozili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Koliko sam čitao test u Moto Pulsu, nova Tenera je dobila najbolje ocene, a oni su je vozili.

 

Ja ne vjerujem novinama ni kad napisu koliko motor ima konja, a "ocjenama" da i ne govorim. 8)

U knjizici pise jedno, u saobracajnoj drugo, a u novinama trece.

Znaci sve treba uzeti s rezervom, a pogotovo komercijalne novine (kao sto su sve moto novine). ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Slažem se da neke novine pišu svašta i uopšte ne navodim da je Moto Puls ili neka druga novina bezgrešna, ali bar imaju test prave vožnje, a mi ovde raspravljamo generalno da li je bolja bilo koja Yamaha od bilo kog BMW-a, a to nema veze sa temom, složićete se. Tema je nova, velika Tenera, nije bilo koja Yamaha, a tek nije nijedan BMW. Ja bih voleo da imam jednu veeeeeliku garažu sa svim BMW-ima, Yamahama, Hondama i ostalim motorima, uopšte ne bih nijedan preskočio, čak ne bih preskočio ni automobile. Sve je dobro kada se kotrlja ;)

 

yamaha je to....oni nemaju servisnih opoziva

inače koristan link za servisne opozive (koje priznaju naravno)....http://www-odi.nhtsa.dot.gov/

 

Ne bih se složio, evo ovde ima gomila Yamahinih opoziva:

 

http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/recalls/default.asp?tx=

 

ali ih imaju i drugi, uključujući i BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja