Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne znam zašto se vi toliko brinete za Yamahino poslovanje, oni valjda imaju menadžere koji se o tome brinu. Što se BMW-a tiče, oni proizvode i automobile, tako da nije za poređenje.

 

A Yamaha proizvodi i klavire i gitare. TEK TO nije za poređenje ;D

 

Ma znam da se salis , ali ipak , lakse shvatit neke stvari , kad smo vec kod toga ..

BMW kompletna primanja     53.200.000.000 Eura ,    profit     324.000.000 Eura       -- podatci za 2008 godinu

Yamaha kompl. primanja        4.678.000.000 Dolara , gubitak  209.870.000 Dolara    -- podatci za 2009 godinu

 

Izvor

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW

http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_Corporation

 

 

 

                  E aj zajebite te podatke ko je kolko imao prihoda i gubitaka u 2008 i 2009 (nemci i da se useru nece da priznaju ,pa oni su mislili da pobedjuju i kad im je RUS dosao u kucu) ili klaviri ko ga to zanima ,daj da pricamo malo o motorima.

                    Evo za tebe jedan podatak iz ciste PRAKSE ,znaci po cemu se vrednuje kvalitet jednog motora pored performansi za koje znamo da su kod JAMAHE dokazane u trkama za razliku od tamo nekih...nemaca.

                       Jedan mootor sa ovih prostora je presao pa ja mislim vec MILION km 1 ooo ooo km ,naravno rec je o JAMAHI.....FJR 1100.

                     Kilometraza o kojoj nejapanska konkurencija moze samo da sanja( ima podatak o jednoj HONDI goldving sa 700000 km).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

                  E aj zajebite te podatke ko je kolko imao prihoda i gubitaka u 2008 i 2009 (nemci i da se useru nece da priznaju ,pa oni su mislili da pobedjuju i kad im je RUS dosao u kucu) ili klaviri ko ga to zanima ,daj da pricamo malo o motorima.

                    Evo za tebe jedan podatak iz ciste PRAKSE ,znaci po cemu se vrednuje kvalitet jednog motora pored performansi za koje znamo da su kod JAMAHE dokazane u trkama za razliku od tamo nekih...nemaca.

                      Jedan mootor sa ovih prostora je presao pa ja mislim vec MILION km 1 ooo ooo km ,naravno rec je o JAMAHI.....FJR 1100.

                    Kilometraza o kojoj nejapanska konkurencija moze samo da sanja( ima podatak o jednoj HONDI goldving sa 700000 km).

 

Pit-e , ti si neunistljiv  . Ja probam da napisem o motoru nesto interesantno , novu , a ti me citiras bez veze i potrebe .

Dok nisi bio prisutan , razgovor je otisao u drugom pravcu , niko nije kritikovao Yamahu , nemoj da se vredas , osetljiv si mnogo !

A kad me vec vuces za jezik , toliko da se zna , BMW ima u Americi i bedzeve za clanove koji su presli svakih 100.000 milja ( ne kilometara !! )

http://www.bmwmoa.org/ridetour/mileage_awards

I evo samo nekih vecih miljaza , da ne ubijem totalno ovu temu , za sta si ti kriv !

Adams, Robert 400,000

Ascher Josh 500,000

Babcock Norman 400,000

Benge, James 700,000

Bergman Owen 400,000

Bielesch Robert 400,000

Black, Tony 700,000

Boyd William (Skip) 500,000

Brody Jeff 500,000

Carter Robert 500,000

Clayton Bill 500,000

Copas, Ross 600,000

 

To je samo do C , ide po abecedi , imas sva slova ovde , pa pogledaj ako ne verujes .

http://www.bmwmoa.org/ridetour/mileage_awards/roll/A

Odvojio sam samo MILJAZE preko 400.000 , i nisam isao dalje od slova C , mada mislim da jih ima nekoliko koji su presli 900.000 milja .

Kome ti objasnjavas sta je kvalitet ? Meni  ?

-

Sledeci put molim te , procitaj prvo sta se pise , pa posle gledaj koga ces i zasto da citiras . A mene nemoj da citiras i kritikujes sta treba da pisem i o cemu treba da pisem .

Ako hoces da razpravljas , to je drugo . Pocni sa argumentima . A ne o tvom prijatelju sa tvojih prostora koji je navodno presao neznam koliko kilometara

Da se razumemo , znam ja da je FJR izuzetno izdrzljiva masina , ali ovde smo pricali o novoj Teneri , ja sam ubacio mnoge nove linkove i vesti , a ti ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

 

 

                      Velimlje druze ne 100 000 km u pitanju je milion i covek se zove Darko Labas iz Hrvatske je i nije iz nikakvog famoznog linka nego ziv covek  i ja sam ga upoznao na skupu u S.Mitrovici pre dve godine zato kad bmw napravi takvu kilometrazu onda mozes mesto da pricas o izdrzljivosti i kvaliteti bmw-a.Ne vidim zasto ovo nije interesanno za temu a interesantni su tvoji podaci i poslovanju BMW-a (NARAVNO FALS) i navodne propasti Jamahe ili demanti onog nesrecnika iz SLO koji ne dozvoljava JAMAHI nI U KLAVIRIMA DA ISKAZE REZULTATE.

                      Naravno p[osto nemas kontraargument ti ces da eskiviras odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

                      Velimlje druze ne 100 000 km u pitanju je milion i covek se zove Darko Labas iz Hrvatske je i nije iz nikakvog famoznog linka nego ziv covek  i ja sam ga upoznao na skupu u S.Mitrovici pre dve godine zato kad bmw napravi takvu kilometrazu onda mozes mesto da pricas o izdrzljivosti i kvaliteti bmw-a.Ne vidim zasto ovo nije interesanno za temu a interesantni su tvoji podaci i poslovanju BMW-a (NARAVNO FALS) i navodne propasti Jamahe ili demanti onog nesrecnika iz SLO koji ne dozvoljava JAMAHI nI U KLAVIRIMA DA ISKAZE REZULTATE.

                      Naravno p[osto nemas kontraargument ti ces da eskiviras odgovor.

 

Da , za tog coveka sam i ja cuo .

Znam da citam , rekao si 1.000.000 , shvatam . A koliko je 700.000 ili 800.000 milja ??

On je covek jedan , izuzetak . I pored toga sto je naglasavam , slazem se,  FJR kvalitetan i izdrzljiv motor , BMW boxer je u nekoj drugoj lizi . Na drugoj planeti , nego Yamaha FJR ili skoro svaki drugi motor .

To da su podatci u poslovanju BMW-ja fals , to ti je reko ko ? Vracara neka ? Ili Pero na pivi juce ?

Mora da je isto fals ko sto je bilo ono sa podplacenim novinarima.

Neznam zasto coveka iz Slovenije nazivas nesretnikom ?  Zato sto je izgleda prevideo rec POSLE u postu Duka-a ?

Jel ti imas malo tolerancije ? Mozga izgleda nemas !

-

Molim te , necu vise da zagadujem temu o Teneri ( ako ne moram ) ali o kom ti to argumentu pricas ?

Ni jedan jedini argument nisi izneo od kad pratim tvoja postiranja !

I nemoj da mislis da ako ne odgovorim odmah , odgovor nece da sledi kasnije , idem da spavam

Laku noc ! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Da budem iskren.

 

Da nije vas dvojice na forumu ne bih toliko posecivao ovaj forum.... ;D ;D ;D

 

Ima tu svasta da se procita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

                      Velimlje druze ne 100 000 km u pitanju je milion i covek se zove Darko Labas iz Hrvatske je i nije iz nikakvog famoznog linka nego ziv covek  i ja sam ga upoznao na skupu u S.Mitrovici pre dve godine zato kad bmw napravi takvu kilometrazu onda mozes mesto da pricas o izdrzljivosti i kvaliteti bmw-a.Ne vidim zasto ovo nije interesanno za temu a interesantni su tvoji podaci i poslovanju BMW-a (NARAVNO FALS) i navodne propasti Jamahe ili demanti onog nesrecnika iz SLO koji ne dozvoljava JAMAHI nI U KLAVIRIMA DA ISKAZE REZULTATE.

                       Naravno p[osto nemas kontraargument ti ces da eskiviras odgovor.

 

Da , za tog coveka sam i ja cuo .

Znam da citam , rekao si 1.000.000 , shvatam . A koliko je 700.000 ili 800.000 milja ??

On je covek jedan , izuzetak . I pored toga sto je naglasavam , slazem se,  FJR kvalitetan i izdrzljiv motor , BMW boxer je u nekoj drugoj lizi . Na drugoj planeti , nego Yamaha FJR ili skoro svaki drugi motor .

To da su podatci u poslovanju BMW-ja fals , to ti je reko ko ? Vracara neka ? Ili Pero na pivi juce ?

Mora da je isto fals ko sto je bilo ono sa podplacenim novinarima.

Neznam zasto coveka iz Slovenije nazivas nesretnikom ?  Zato sto je izgleda prevideo rec POSLE u postu Duka-a ?

Jel ti imas malo tolerancije ? Mozga izgleda nemas !

-

Molim te , necu vise da zagadujem temu o Teneri ( ako ne moram ) ali o kom ti to argumentu pricas ?

Ni jedan jedini argument nisi izneo od kad pratim tvoja postiranja !

I nemoj da mislis da ako ne odgovorim odmah , odgovor nece da sledi kasnije , idem da spavam

Laku noc ! 

 

 

 

 

        E velimlje ,opet vredjas u nedostatku argumenata ili cak bezis na drugu planetu...gde sad orbitriras trenutno na Marsu ili Veneri ....aj moliom te kad se spustis malo na zemlju pogledaj istini u oci i priznaj da je Jamaha napravila biolji motor i da ces da prodas GS budzasto samo  da kupis ST...PRIZNAJ I OLAKSAJ SEBI PATNJE. :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ne.

 

jedan je obogacuje dobrim informacijama i sve nas chini upucenijim i pametnijim... skracuje nam trud da sami odemo da nadjemo te informacije...

 

a drugi lupa gluposti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

ne.

 

jedan je obogacuje dobrim informacijama i sve nas chini upucenijim i pametnijim... skracuje nam trud da sami odemo da nadjemo te informacije...

 

a drugi lupa gluposti...

 

Ko je taj ??!?  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

ne.

 

jedan je obogacuje dobrim informacijama i sve nas chini upucenijim i pametnijim... skracuje nam trud da sami odemo da nadjemo te informacije...

 

a drugi lupa gluposti...

 

Ko je taj ??!?  :D

 

 

          I sta si ti sad reko korisno za temu ili ovaj Rusic,sem sto non-stop ofujes ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ko sto bi reko cigo:Totalni sam fan Yamahe :)

Kad je rijec o Yamahinim motorima,totalno sam neobjektivan. Uvjek su mi najljepsji,najbolji,najizdrzljiviji,najpametniji... :) :)

Vozim Tdm-a i nemam neke velike primjedbe osim mozda na performanse ali o tome drugom prilikom...

Ljetos sam prvi put sjeo na GS-a. Odmah da kazem da sam o tom motoru cuo sve osim komplimenata,te tezak,te visoko teziste,glomazan i bla bla bla....milion najgorih stvari....

Medjutim,od prvog kontakta sa BMW-om imao sam osjecaj kao da smo zajedno odrasli. Uopste nema privikavanja na njega. Vozi se lakse od TDM-a,kao da je duplo jaci,koci kao da zavari za zemlju...

Prvo sto sam pomislio,bilo je:GS na prvom mjestu pa tri mjesta prazno.....

Sta sam ono hteo da kazem?! :)

 

Zasto sam sad u sred ove price pomenuo TDM-a?! Zato sto je to Yamahin paralelTwin slicno kao i u novoj SuperTeneri..

Mislim da ce Yamaha morati da ulozi mnoooooogo truda da bi od "TDMa" napravila "GSa"...(naravno,ovo je bilo vise ....figurativno) :)

 

Daj boze da je uspjela....radije bi uzeo Yamahu ako je i 90% od GSa....naravno,jer sam subjektivan i nerealno opsesivno zaljubljen u Brand...

 

 

P.S.

I gitara mi je Yamaha...tek da se zna :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nego, jel ima šanse da se pojavi na ovogodišnjem sajmu... bilo bi lepo da mož da se vidi, pipne sedne  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

A zašto isključujete Ducati Multistradu 1200 iz konkurencije?

 

Ima istu namenu i kubikažu. Cenovno je tu negde kao konkurencija (dobro, malo jača).

 

Pošto vidim da je ovde težina jedna od glavnih stavki, Multistrada ima 220kg wet weight .

 

Možda grešim ali meni se čini da je jedina ozbiljna razlika u odnosu na ST i GS to što nema kardan što je opet (po mom mišljenju) ne izbacuje iz konkurencije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ma i ST i GS strana se prave da Multistrada ne postoji! Ej bre, to ima 150KS! :)

 

Sto bi, svakako u mom slucaju, bilo presudno, kad bi ja u ovom trenutku bio dovoljno star i imucan.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Yamaha ST nije nista spektakularno niti cudo ne vidjeno do sad...

Tek kad se dokaze, posto je nov model, moze da racuna na deo kolaca u klasi koju cilja... do tad ce pametni ljudi voziti proverene stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Zato je stara (mala) Tenera kao stvorena za ovo ;D

 

Acime, bio bih spreman da dam svoj BMW da vidim TEBE sa malom Tenerom.....

 

Ja tuda ne bi ni bicilom i sa padobranom na ledjima isao.

 

Da se osvrnem na kvalitet BMW-a,

Mislim da BMW vise nije ono sto je bio. A to vazi i za sve ostale brendove...

Pisao sam u temi anti BMW

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

                      Velimlje druze ne 100 000 km u pitanju je milion i covek se zove Darko Labas iz Hrvatske je i nije iz nikakvog famoznog linka nego ziv covek  i ja sam ga upoznao na skupu u S.Mitrovici pre dve godine zato kad bmw napravi takvu kilometrazu onda mozes mesto da pricas o izdrzljivosti i kvaliteti bmw-a.Ne vidim zasto ovo nije interesanno za temu a interesantni su tvoji podaci i poslovanju BMW-a (NARAVNO FALS) i navodne propasti Jamahe ili demanti onog nesrecnika iz SLO koji ne dozvoljava JAMAHI nI U KLAVIRIMA DA ISKAZE REZULTATE.

                       Naravno p[osto nemas kontraargument ti ces da eskiviras odgovor.

Moje ime je Bojan i nesrečnik sam iz Slovenije.....evo predstavljanje kao na skupu anonimnih alkoholičara.

I istina je, da sam promašio reč POSLIJE  u onom  postu o klavirima i za to se izvinjavam....iskreno, nikad me nisu zanimali klaviri....od "klasike" najviše volim stari rock, a od "pozorišta" dobar striptiz.hebi ga , završena "bečka škola" smer "balkan"

Inače ne znam, kada si zadnji put sreo Darka Labaša sa svojom legendarnom Jamahom, ali prošle godine na skupu u Labinu motor je više ličio na neku "krparu", pošto je prokišnjavao ulje na sve strane. I prešao je več 1.200.000 km (barem mi je tako rekao, nisam proveravao). U svakom slučaju kilometraža je respektabilna, a Darko je čovek na mestu.Ako me sečanje ne vara, več je odradio tri generalne na motoru....ako me sečanje ne vara, jer smo pričali o svemu i svačemu.

I stvarno sam "nesrečnik" pošto ovde u Sloveniji ova recesija steže na sve strane, pa ču verovatno ove godine morati malo više puta svratiti u Srbiju na koje pivo (Quasaare tvoj predlog o pivcetu je prihvačen, tako da me očekuj u "prolazu" negde več krajem maja, pošto idem da ispratim momke iz Crne Gore.....)  ....možda svratim i do tebe Pit-e u Niš, pa popijemo neko pivce zajedno.....ako se ne ljutiš na mene naravno.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

A zašto isključujete Ducati Multistradu 1200 iz konkurencije?

 

Ima istu namenu i kubikažu. Cenovno je tu negde kao konkurencija (dobro, malo jača).

 

Pošto vidim da je ovde težina jedna od glavnih stavki, Multistrada ima 220kg wet weight .

 

Možda grešim ali meni se čini da je jedina ozbiljna razlika u odnosu na ST i GS to što nema kardan što je opet (po mom mišljenju) ne izbacuje iz konkurencije.

 

 

-

 

Ma i ST i GS strana se prave da Multistrada ne postoji! Ej bre, to ima 150KS! :)

-

Ja nisam ‘’terenski radnik’’ , ali koliko mi je poznato vecina ljudi od iskustva smatra da je lanac bolji offroad , prema tome , ni to joj nije nedostatak .

Nemozes da kazes da citava GS strana ignorise Multistradu , neznam za druge , ali ja sam tamo pisao cesto , i spremam se cim izade test u sredu da prevedem glavne delove .

Cini mi se da je Yamaha pravljena blize GS kao konkurencija , pa smo uporedivali njih .

Multistrada je , po meni , iznad te konkurencije.

Oce li neko sa njom da krene na neka dugacka putovanja , stila oko sveta ? Verovatno ne u istom broju ko sa Afrikom , Tenerom ,GS-om ili slicnim motorima , ako nista drugo , ono zbog cene .

-

I opet , daleko od toga da hocu da kritikujem Multistradu , ali verujem da je Yamaha imala jacu sansu da oduzme deo kolaca BMW-u . Uzet ce deo prodaje , to je sigurno , ali ne toliko koliko su mozda mogli .

Sa druge strane , mislim da ce velika vecina kupaca Multistrade da budu ljudi kojima GS nikad nije ni predstavljao opciju . To ce vecinom da budu ljudi koji su shvatili da je ideja GS-a OK , uspravno sedenje , mesto za saputnika , prtlag itd , ali jih je hvatala jeza pri pomisli na boxer motor ( opravdano ili ne to nema veze , ukusi su razliciti )

Malo ce da  bude onih koji ce da menjaju GS za Multistradu , bice vise njih koji ce da menjaju sportske R-ove za Multistradu , jedva docekavsi nesto sto su videli da nije losa ideja ( GS ) ali sa motorom koji jim se vise svida …

A ako mislite da su GS-ovci pozeri ne vozivsi njihove motore off road ( veci deo njih) , sacekajte da vidite neku Multistradu na off …. To ce da bude redak dozivljaj , verujem …

-

Nadam se razumete sta hocu da kazem ..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Acime, bio bih spreman da dam svoj BMW da vidim TEBE sa malom Tenerom.....

 

Ja imam XTR-a, ne verujem da je XTZ manji. Zašto misliš da bi bio problem da vozim Teneru? Ono, ne kažem da je vozim po pustinji, nego po nekom soft enduro terenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Inače ne znam, kada si zadnji put sreo Darka Labaša sa svojom legendarnom Jamahom, ali prošle godine na skupu u Labinu motor je više ličio na neku "krparu", pošto je prokišnjavao ulje na sve strane. I prešao je več 1.200.000 km (barem mi je tako rekao, nisam proveravao).

 

Bilo je priče u nekom starijem Moto Pulsu o održavanju tog motora, koliko generalki, koliko polugeneralki, ja mislim da je tada imao nešto malo ispod milion. A u brojevima 101 i 102 je bilo njegovo putovanje u Nepal.

 

Mislim da BMW vise nije ono sto je bio. A to vazi i za sve ostale brendove...

 

Naravno da nije i to ne važi samo za BMW, važi i za Mercedes i sve ostale, što se tiče automobila, pa samim time važi i za motore, zašto ne bi. Prvo, ljudi traže promene, pa bi im dosadilo da voze čitav život jedan te isti motor koji se ne kvari, a i fabrikama i servisima više odgovara da se kvari, jer tako više zarađuju. Ipak, japanska i evropska vozila, naročito nemačka važe za veoma kvalitetna, ako ih poredimo sa, recimo, kineskim, korejskim, tajvanskim, pa možda i američkim.

 

Najbitnije je da ne budemo zaluđeni nekom markom, već treba imati open mind. Ja nemam ništa protiv da od svake marke imam po jedan motor, pa makar imao i kineske ;D

 

A voleo bih da imam ovu novu Teneru, naravno, jer mi se jako sviđa i kada bih rešio da je kupim, uopšte mi ne bi bila važna cena. I kupio bih je preko Interneta bez imalo problema. Mene najviše nervira cena registracije u Srbiji i to je jedini razlog što vozim motore male kubikaže. Zato vozim i automobile male kubikaže, 520d ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja