Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Tu je i Multistrada.Neko je cak pominjao i Stelvio,po meni on nema sta tu da trazi.

 

Rekao bih da je Multistrada sa 150KS klasa za sebe, nju je tesko porediti sa ovom ST.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Rekao bih da je Multistrada sa 150KS klasa za sebe, nju je tesko porediti sa ovom ST.

 

Tu se slažem, mislim da Italijani nikada neće biti dugotrajni i izdržljivi, a klasi u kojoj su GS i ST to je jedan od prioriteta, sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Joj Acime, kako da replicitam na ovoliko citata? :)

 

Ajmo onako, na preskok. ABS je novitet na Yamaha enduro motociklima. Opet, prvi na svetu u ovoj oblasti je opet BMW, izvinjavam se :) Africa ga nema a ja je vozim jer nemam para za GS :) Cim to pitanje budem resio (ako ikada resim) prvo cu se tebi pohvaliti :)

 

Paralever je BMW patent, razumeces zasto ga niko ne koristi? Nije predvidjen za R masine i zato ga nema na S1000. Prosto ko pasulj :)

 

CAN-Bus - pouzdanija i laksa instalacija, kad pogledas onih 261Kg shvatis zasto je to bitno :) BTW, imam podatak sa UKGS foruma da BMW vec 8 (osam) godina nije prodao u Britaniji ni jedan set Bosch Motronic uredjaja - pouzdanost je dovedena skoro do savrsenstva!

 

I konacno, u testovima nece sigurno biti na drumu poredjen R1 sa GS, 990KTM ili Stelviom, vec ovaj tenk. Kako ce proci - videcemo!

 

Dosta od mene za ovu temu :) Rekao sam sta sam imao dovoljno jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Dosta od mene za ovu temu :) Rekao sam sta sam imao dovoljno jasno.

 

Baš tako, možeš samo da čekaš da se pojavi neki novi GS koji će moći da parira ovoj lepotici :D;)

 

Pa neka je i najlošiji i najteži motor na svetu u toj klasi, ali je najlepši, a lepota ima visoku cenu, složićeš se 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Naravno, pazi, imaš dobru domaćicu, dobra žena, fina, lepo kuva, pametna, vaspitana, ali žnaru i imaš drugu lepu, drsku i bezobraznu... Koju će većina muškaraca izabrati? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6342 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@Lalajko

150 KS na maksimumu u putnoj varijanti-touring mode.Za druge upotrebe manje.

I ona je nepoznanica koliko i Yamaha.Ovih dana je testiraju novinari.

Mnogo ce vazna da bude cena.Narocito onima koji ne pate od marke.Ono sto moze sigurno da se kaze,je da BMW i Ducati vremenom gube manje na vrednosti.Znaci na stranu tehnicke karakteristike i ljubav prema odredjenoj marki,u zapadnom svetu gde su prilicno racundzije + vremena kakva su,razmislja se i o tim stvarima.Polovnih BMW-a ima koliko hoces,ali ni jedan ne poklanjaju.Narocito sada kad je izasao novi tip i kad bi po pravilu stariji tip trebalo malo da popusti sa cenom.

Necu vise ovo je ipak tema za Yamahu.Samo mi jos fali da me etiketiraju  :D

Zato ponavljam cena nove Yamahe,MORA da bude konkurentna.Znaci tehnicki da ponudi sto je moguce vise za manje para,a to cemo vrlo brzo da saznamo.

Nemojte samo opet u onu pricu novinari ce da namontiraju rezultate itd.Vozice to i "obicni" ljudi.Problema ako bude,eto ih za tili cas na forumuma.Nema tajni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja cenim BMW kao firmu, cenim i njihove motore, ali i njihovi motori imaju puno tehničkih problema (kvarova) poslednih godina, ali još više zameram BMW-u zato što je nova 5-ica (2010) ružnija i to daleko ružnija od stare (E60). E, uprkos tome, nova Džamaja je ultra-turbo-mega-giga lepotica među adventure motociklima i ne verujem da su je nacrtali Japanci (kao što su novog BMW-a crtali Nemci), već verujem da su je crtali Italijani, koji i treba da se drže crtanja, jer drugo ne znaju da naprave 8);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja cenim BMW kao firmu, cenim i njihove motore, ali i njihovi motori imaju puno tehničkih problema (kvarova) poslednih godina, ali još više zameram BMW-u zato što je nova 5-ica (2010) ružnija i to daleko ružnija od stare (E60). E, uprkos tome, nova Džamaja je ultra-turbo-mega-giga lepotica među adventure motociklima i ne verujem da su je nacrtali Japanci (kao što su novog BMW-a crtali Nemci), već verujem da su je crtali Italijani, koji i treba da se drže crtanja, jer drugo ne znaju da naprave 8);)

 

Ne mogu da verujem sta si odvalio  :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

To nije atak samo na Ducati, vec i na Bimotu, MV Agustu, Ferrari, lamborghini...

 

I FIAT, sponzora jedne male japanske fabrike dugotrajnih masina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja cenim BMW kao firmu, cenim i njihove motore, ali i njihovi motori imaju puno tehničkih problema (kvarova) poslednih godina, ali još više zameram BMW-u zato što je nova 5-ica (2010) ružnija i to daleko ružnija od stare (E60). E, uprkos tome, nova Džamaja je ultra-turbo-mega-giga lepotica među adventure motociklima i ne verujem da su je nacrtali Japanci (kao što su novog BMW-a crtali Nemci), već verujem da su je crtali Italijani, koji i treba da se drže crtanja, jer drugo ne znaju da naprave 8);)

Pretece me ekipa gore..

Lambroghini

Ferrari

Ducati

MV augsta

Aprillia

Sladoled

Pizza

Paste

Benetton

ej bre Acime...... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Lambroghini

Ferrari

Ducati

MV augsta

Aprillia

 

Sve za trke, ništa ne traje dugo, ja sam baš to i napisao. Drugo, ja sam pohvalio Italijane da imaju izvanredan dizajn, u čemu nisam prvi, naravno, ali im materijali nisu izdržljivi kao švedski, nemački, italijanski. Posmatram generalno sve mašine.

 

Sladoled

 

Svaka čast.

 

Pizza

 

Za mene su Amerikanci izmislili picu, originalna italijanska pica je glupost.

 

Paste

 

A srpska jagnjetina sa gibanicom? ;D

 

Da se vratimo na temu, najlepši i najbolji adventure motor je Yamaha Super Tenere 1200 ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

I FIAT, sponzora jedne male japanske fabrike dugotrajnih masina :)

 

Za razliku od velike japanske firme koja proizvodi motokultivatore ;D ;D ;D

 

25c9b5fb6364bacd1afb14842825bd3a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

dokle god neprovozate po krug,,dzaba se lomatate,,mozda je gs dobar,al ovo nismo  ili niste kako god hocete probali,pa prema tome,,nema potrebe da pljujete po motoro..a na kraj krajeva ako mislite da 1000 i kusur strucnjaka koji su je osmislili neznaju nista,,otvorite fabriku pa napravite motor,po meni je sa gs om,ici na off kao da plivas u moru sa zimskim odelom i gumenim cizmzmz,ni jamaha nije verovatno nista bolja,to su ipak turer enduri za uzivanje u putu,i bilo bi lepo da ima 300kg pa da bude ne ladja nego super ladja po auto putu,i meni je gs sa onim farovima,,ko da su ga albanci pravili,ruzan ko lopov pa sta...jamaha je 3x lepsa bar za moj ukus,sa gs om kad se smandrljas negdde,moz i da ostanes bez neke sis,pardon stubline,,jebo motor kad mora da pazim da negde nezakacim auto levo desno,pa sta,,jel sad treba da ga ispljujem,,cuti te bre i kupite jamahu,uznite na probu bilo sta,pa cemo tada da znamo,ovako samo prazne price,prazna pljuvacina,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Acime, vrci se na temu da ne izrucim ovde ceo GS folder! :)

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D kakva pretnja  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Boki, smanji zareze i povecaj argumentaciju :) Po tebi Yamaha nije morala da objavljuje tehnicke karakteristike, bitno je da je motor lep! :) A kad je vec objavila, nase je da ih poredimo sa postojecim konkurentima i procenimo ko ima koje prednosti. Takva diskusija moze nekoga dovesti do boljeg izbora buduceg motora - a po tebi, bolje je pljunuti 18000e i videti dal si se zahebo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Acime, vrci se na temu da ne izrucim ovde ceo GS folder! :)

 

Pazi, kad budeš vozio GS-a, može, a do tada izvrći Africa folder ;D

 

bolje je pljunuti 18000e i videti dal si se zahebo.

 

Sa Yamahom ne možeš da se zajebeš, Yamaha je Yamaha, ende, punktur ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja