Jump to content

Moto Zajednica

Fruska Gora 19.07.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

@Arakis

Očigledno je tačno da slika govori više od hiljadu reči.... PA KAD SAM ONAKO GLADAN ZADNJI DOBIO KLOPU! ;D A vi svi jedete li jedete.. ;D

Čak je i Goga smazala svoj "devojački san" u rekordnom roku!... obično mi od njene porcije ostane bar trećina kojom nadomestim nedovoljnu količinu u svom tanjiru ;) No, ovaj put je em ona bila neviđeno gladna, em je u mom tanjiru bilo (skoro pa) dovoljno, tako da smo u principu zadovoljni otišli iz "žute kuće" ;D

 

A stvarno bi mogli u nedelju da ponovimo putešestvije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

@ Severian

More bit Arakis dr, al medicine sigurno nije. Meni se čini daje on tebe popravljao s kontakt sprejem il nekim lakom za zaštitu štampanih ploča. ;D

 

Vidi abby - što je najgore i meni se tako činilo  :D

 

Šalim se - sprej je odradio posao i nakon malo bola i trpljenja, leđa su bila sasvim ok. Nikada mi ne bi pao na pamet taj sprej, a sad ima da ga nabavim za juče!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

..ma to što te malo bolelo je od toga što sam morao cigaretom da spalim bolno mesto ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

..ma to što te malo bolelo je od toga što sam morao cigaretom da spalim bolno mesto ;D ;D

 

Za neupućene - ovo je kao šala... ;) A to što su se tamo spominjali noževi, zagrevanje na vatri, vađenja crnih tela iz plika i ostale sitnice što subjektu lečenje sve odreda dižu kosu na glavi nikom ništa... :D

 

Za kaznu, ima da voziš u nedelju do Vrdnika na jagnjetinu ispod sača. A mi ostali idemo da vidimo da li odrađuješ kaznu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

..ma to što te malo bolelo je od toga što sam morao cigaretom da spalim bolno mesto ;D ;D

 

Za neupućene - ovo je kao šala... ;) A to što su se tamo spominjali noževi, zagrevanje na vatri, vađenja crnih tela iz plika i ostale sitnice što subjektu lečenje sve odreda dižu kosu na glavi nikom ništa... :D

 

Za kaznu, ima da voziš u nedelju do Vrdnika na jagnjetinu ispod sača. A mi ostali idemo da vidimo da li odrađuješ kaznu  :D

 

Pošto su me se odrekli preko novina: roditelji i dečica (ne viđamo ih već mesecima ;D), ni sledeća akcija mi neće teško pasti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Može sledeći vikend da se odrađuje kazna?  ;) Ove nedelje imamo porodičnih obaveza?

 

E pa, bez vas dvoje nećemo. Dakle, biće - sledeći vikend.

 

Ja sam, inače, već smislio predlog rute: do kraja Fruške Gore na zapad, pa dole na Dunav, pa skelom iz Banaštora do Čelareva, pa dvorac Dunđerski (lepše je sa kulturom;), pa NS, pa Sremski Karlovci (oba samo prolaz), pa na Frušku Goru, pa na istok Čortanovci, pa lokalnim putem Beška, pa pored Dunava do Starog Slankamena, a tamo riblja čorba i riba/pragnje.

 

Nakon toga BG ekipa surdučkim putem za Surduk, Belegiš, Banovce i BG, a vi nazad na stari NS put ili auto-put pa kući.

 

Može?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Na toj deonici nema makadama,don`t worry :) (jednio ako cemo ponovo do onog vidikovca  ::)  ) Odlicna tura,samo moramo krenuti bas rano ujutro da bi sve stigli obici.Puno je km,a ima sta da se vidi,pa ce biti mnogo pauza,sto opet oduzima mnogo vremena.

Dakle ne ovaj vikend sto dolazi,nego onaj sledeci?

A gde cemo ovaj vikend? Leto samo sto nije gotovo :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Sve moze... samo me zivo zanima hoce li i ovaj put biti "3-4 km makadama" ;D

 

Pa sad... ima jedan deo obalom Dunava od visine Krčadina do Starog Slankamena neispitanog puta. Trebalo bi da je asfalt, a i ako nije "ima samo 3-4 kilometra odličnog makadama"  :D...

 

Šalim se, putevi su sve ok, a za ovo gornje parče ima ispitana asfaltna alternativa Krčadin-Novi Slankamen-Stari Slankamen (vozio sam lično).

 

Okupljanje na Iriškom vencu u 10.30h. Za Subotičane i Temerince - vreme okupljanja na I.Vencu je u 9.30h, tako da onda imamo šanse da se nađemo u isto vreme :D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Okupljanje na Iriškom vencu u 10.30h. Za Subotičane i Temerince - vreme okupljanja na I.Vencu je u 9.30h, tako da onda imamo šanse da se nađemo u isto vreme :D :D

 

Ovo je plan za sledeću nedelju (02.08) ako sam dobro shvatio.

Slažem se, nikakav problem.

A gde ćemo SAD u nedelju? Joška je u pravu kad kaže da je leto pred kraj ;D

Ajde da iskoristimo sve što se iskoristiti može...

Ima neki predlog za ovu nedelju (26.07.)?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

ccc ....nemoj da si taki,  samo ste nas čekali 15 minuta (proverena informacija)  :P

 

Pa sad... neko je dosao i u 11h po dogovoru. Little did I knew  :D :D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Sve moze... samo me zivo zanima hoce li i ovaj put biti "3-4 km makadama" ;D

 

Pa sad... ima jedan deo obalom Dunava od visine Krčadina do Starog Slankamena neispitanog puta. Trebalo bi da je asfalt, a i ako nije "ima samo 3-4 kilometra odličnog makadama"  :D...

 

 

Ovaj put gore slankamenackim bregom  Krčadin - Stari Slankamen je odlican. Nije asfalt ali je nekih 6-7 km solidnog makadama/zemljanog puta. Prosao sam ga vise puta ove godine. Slankamenacki breg je visine preko 250m i odozgo se dobro vide Backa, Banat i Srem. Znaci srce Vovjodine. Ima i nekih kulturno istorijskih spomenika kao sto je veliki spomenik slankamenacke bitke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

A gde ćemo SAD u nedelju? Joška je u pravu kad kaže da je leto pred kraj ;D

Ajde da iskoristimo sve što se iskoristiti može...

Ima neki predlog za ovu nedelju (26.07.)?

 

Ja u subotu idem na neku turicu po Šumadiji, ali kako je to za ovu ekipu predaleko, za nedelju (26.7.) sam smislio sledeći predlog:

 

Okupljanje u Temerinu u 10h. Josku molim da predloyi neku dobru referencu za mesto okupljanja.

 

Od Temerina idemo uz Tisu. Prvo do Bečeja. Ovde bi trebalo da u okolini posetimo dvorac Fantast (nikada nisam bio, a svi mi kažu da je lep). Ne znam tačno gde je, ali pronaći ćemo.

 

Od Bečeja idemo Tisom - Mol, pa Ada. U Adi bi trebalo da postoji neka plažica (ako se dobro sećam). Onda nastavljamo ka Senti. Od Sente napuštamo Tisu, ali zato tu je Begej - pravo do Mokrina. Da vidimo i taj čuveni Mokrin! Od Mokrina časkom do Kikinde, gde sedamo u centru na kaficu.

 

Nakon Kekende idemo u Srpsku Crnju, pa do granice sa Rumunijom. Ovde severian-izviđač, dok vi pijete kaficu, pokušava da uđe u Rumuniju i na delu proveri da li multi šengen može da obezbedi ulazak u ovu zemlju (bitno za jednu drugu temu sa foruma  ;))

 

Od Srpske Crnje idemo u Zrenjanin klasično, a od Zrenjanina na Carsku baru. Ovde je super - ako ne bude kasno uhvatićemo i turistički brodić - oduševićete se. U neposrednoj blizini je i odličan restoran, tako da se događaj završava u istom  :D. naravno, ako budemo gladni ranije, može i bilo gde drugde da se klopa (Joška - predlozi?).

 

Ukupno je sama tura oko 200km, što sa dolaskom i povratkom iz Temerina nije strašno, tj. taman je. Ipak, molim da budemo tačni sa polaskom  ;)

 

Šta mislite?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Temerin je daleko od Tise :)

Ako cemo iz Temerina u Becej,onda predlazem da u Backom Gradistu skrenemo za Biserno ostrvo,popnemo se na nasip i vozimo pored Tise do izlaska na put Becej-Novi Becej kod brane.Asfaltni putevi su u pitanju,ne brinite  ;D

Put izmedju Beceja i Backog Petrovog sela je u najmanju ruku ocajan,i opasan.Tu prolaze i sleperi i traktori i sav moguci saobracaj,a za motor je upotrbljivo parce puta jedna traka na sredini asfalta sirine 1.5m! Ostalo je sve izgrebano i puno rupa.Sramota za nase putare.Deonica je dugacka 6km.

Za Suboticku ekipu mislim da se ne isplati dolaziti skroz do Temerina,jer je Senta udaljena samo 50km od SU,a Temerin skoro 100.

Celim putem bas i nema sta da se vidi,a nema ni krivina,nego dosadni pravci.Zato ja bezim odavde kad god mi se ukaze prilika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Celim putem bas i nema sta da se vidi,a nema ni krivina,nego dosadni pravci.Zato ja bezim odavde kad god mi se ukaze prilika :)

 

Nekako sam gledao da Suboticanima ne bude predaleko.

 

Ima mnogo bolja ova moja subotnja tura (Bg-Mladenovac-Kosmaj-Rogaca-Arandjelovac-Rajac-Rudnik-Suvobor-Ub-Skela-skelom preko Save-Kupinovo-Progar-Bg ili alternativa bez skele na Obrenovac).

 

Ali tu samo tura ima puno km, a suboticanima je prakticno jos +400km, sto nikako nije realno...

 

Ti mnogo bolje poznajes teren u Vojvodini i u tom smislu 'ajde predlozi nesto ;). Onaj amandman od gore za nasip je upravo prava stvar, tj. hajde da tako malo doteramo ovu turu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Kilometara i ovako ima dosta.Temerin-SR Scrnja-Temerin je oko 320km,ako se ide preko ZR,a ne preko Sente,jer je samo Senta na 70km odavde :)

U stvari,meni je svejedno,neka se drugi izjasne gde bi voleli da se voze.Kilometraza mi nije problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja