Jump to content

Moto Zajednica

Fruska Gora 19.07.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mi ćemo doći, bez obzira gde se ide. Sa ovom ekipom i na kraj sveta, ako treba ;D

Odgovara mi jedino nedelja, u subotu sam se već obećao kolegama sa posla, pravimo roštiljadu sa mnogo piva za nas 30-tak ;)

Tako da, nedelja mi je fraj, gde god i kilometara koliko god. Samo da ne bude više od pravih 3-4km makadama ;D bar dok ne obavim već tu toliko željenu zamenu. Merkam jednog Transalpa u BGD... no da ne odem u off ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Drugari, ako je za nedelju dosadno oko Tise - da li ste možda više za Deliblatsku peščaru i vršački breg? U tom slučaju nalazili bi se oko 10h u Zrenjaninu (nikako ne bih propustio Carsku baru, osim ako ste svi bili)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja dolazim, gde god se išlo ;D

Hajde da većina odluči, ali da idemo zajedno. Nije mi do nekog soliranja, ovako u grupi, pa još ovoj, je predivno. Bez obzira gde se išlo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

U nedelju sam zauzet, proslavlja se rodjendan sestrine kcerke. Za 2 august cemo se vec dogovoriti.  8)

 

@ jager

Drzimo ti palceve!  ;)

Petre,drugi avgust je slava kod Mikija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Ja dolazim, gde god se išlo ;D

Hajde da većina odluči, ali da idemo zajedno. Nije mi do nekog soliranja, ovako u grupi, pa još ovoj, je predivno. Bez obzira gde se išlo...

 

Onda predlaem da se nadjemo u nedelju u 10h u Temerinu ili Zrenjaninu pa da na licu mesta odlucimo gde cemo...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

 

Petre,drugi avgust je slava kod Mikija...

 

E u tri .... (tacke)!  >:(  Pretrpano nam je ovo leto! Trebalo bi da vikend traje 5 dana, a da smo na poslu ostalih dva.  :D Bar leti!  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

OK, pitanje je sada samo Temerin ili Zrenjanin? :)

 

Evo, recimo Zrenjanin.

 

Dakle, nedelja 10h, Zrenjanin kod spomenika Kralju Petru (u blizini je kafic/pivnica Zlatno zvono).

 

Na mestu sastanka dogovaramo na koju cemo stranu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

Dogovoreno. Mi ćemo biti tamo.

Ko još dolazi?

 

Violeta i ja dolazimo, naravno  ;).

 

Kada se krece iz Beograda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja na žalost ne mogu...moram da vidim ćaleta, nije mu baš dobro...

 

Izvinite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

 

Kada se krece iz Beograda?

 

Sad sam se tek vratio sa voznje, pa mozda kasno odgovoaram, ali:

 

iz BG ko hoce da ide - sastanak u 8.30h na OMV pumpi iza pancevackog mosta - na zrenjaninskom putu (kod Toyote).

 

Polazimo u 8.45h.

 

@jager:

za voznju je bitna samo zelja, broj ljudi/motora je nebitan. Ja sam danas isao sam na turu od 410km, sa oko 20km off-road-a na Suvoboru i Ravnoj Gori. Pricacu ti uzivo... ;)

 

Naravno, svi su dobrodosli - narocito Tomislav sa KTM-om  ;) (pa da probam to cudo, do sada nisam smeo sebi to da dozvolim :D :D)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Sada razumem zasto pricate da necete vise na off.

Medjutim mislim da ce vas brzo proci.

Znate kako kazu. Sta nas ne unisti....

 

Super tura i super slike.

 

Pogotovo ona cvetna ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Kako bi zatvorili ovu temu na primeren način, jedino ispravno je bilo izvozati Frušku Goru do kraja na zapad i posetiti krajeve koji su preostali od prošli put. I tako, Violeta i ja spremimo se u nedelju na ovu vožnjicu.

 

Kako ne bi izneverli tradiciju pohoda na Frušku Goru, vožnja je počela stajanjem ;) – već posle 60-ak km stali smo u Rumi na propuštenu jutarnju kafu:

 

YFLYS_p8020699.jpg

 

Odavde, plan je bio otići u Grgurevce i pokazati Violeti uživo mesto naše kalvarije, poznatije kao „letnji put“. Do Grgurevaca skokom, prijatna vožnja veoma solidnim lokalnim putevima. Malo smo lutali kroz selo u pokušaju da nađemo put kojim smo kroz voćnjake i kukuruze izašli na asfalt.

 

Sreća pa su se novonastali toponimi već odomaćili u dobrom narodu tog kraja i posle kratkog raspitivanja za „Fibrin jarak“ i „Arakisov venac“, pronašli smo i taj put ;):

 

hyuez_p8020704.jpg

 

Deluje poznato? Samo je još zeznutije za vožnju, jer je sve u dubokom sloju prašine.

 

Od Grgurevaca na izvor Vranješ, Manđelos, pa u manastir Šišatovac. Lep manastir nekih 3km van glavnog puta:

 

7pZ6T_p8020722.jpg

 

Nakon kratkog odmora, penjemo se na venac. Na raskrsnici do koje je grupa prošli put stigla kao do krajnje tačke krećemo na zapad.

 

Vrlo brzo nakon skretanja klizište je odnelo put, pa je mali zaobilazak makadamom:

 

AXnhx_p8020727.jpg

 

No, osim ovoga put je korektan, mada uzak, i vožnja je prijatna:

 

3oL2p_p8020730.jpg

 

z8W6m_p8020737.jpg

 

Sreću povremeno kvari samo rizla i automobili iz suprotnog smera, koji voze dosta nepažljivo na uskom putu, a od vegetacije su krivine nepregledne.

 

Posle nekih 20-ak km izlazi se na sam zapadni kraj Fruške Gore, nekih 200m od granice sa Hrvatskom:

 

ldSjv_p8020743.jpg

 

Polako silazimo i dolazimo do samog graničnog prelaza. Odavde je Ilok nekih 2km, a most preko Dunava je pre Iloka:

 

qiUbI_p8020759.jpg

 

Okrećemo se nazad i u mestu Neštin izlazimo na Dunav:

 

ue6xy_p8020761.jpg

 

Dunavom dolazimo do Koruške sa zapada – drugu tačku do koje je najdalje prošli put grupa stigla. Tada smo otišli na kaficu u Banoštor i dalje ka Beočinu i Kamenici, a mi sada hitamo nazad na Frušku Goru.

 

Uspon od Sviloša do venca je meni za vožnju najlepši uspon na Frušku Goru:

 

KHKTR_p8020785.jpg

 

bRHiz_p8020787.jpg

 

Dolazimo do grebenskog puta:

 

9ARAr_p8020817.jpg

 

...i odluka pada – idemo u Vrdnik. A u Vrdniku repriza ;):

 

rtnPs_p8020841.jpg

 

Najedeni, pritisnuti sa 35C u hladu, brzo se vraćamo na grebenski put. Gore je ipak čitavih 500m nadmorske visine ;) i, mogu vam reći, temperatura je manja bar 2-3 stepena. Znate i da je sam put sve vreme grebenom kroz hladovinu, pa je sve u svemu vrlo prijatno.

 

Lagano grebenom vozimo do tačke odakle smo prošli put krenuli u vožnju – presek starog puta BG-NS sa grebenskim putem.

 

Ne ide nam se kući i odlazimo dalje na istok, kroz Čortanovce lokalnim putem direktno u Bešku. U Beškoj ponovo pauza, u prelepoj bašti:

 

IiWpU_p8020846.jpg

 

Sada je već prijatno, oko 18h je i najgora vrućina je prošla. Od Beške idemo lokalnim putam u Krčedin, pa u Novi Slankamen.

 

Makadamom penjemo se na slankamenački breg – poslednje istočne obronke Fruške Gore. Idemo da zatvorimo krug – prošli smo celu našu lepoticu u jednom danu, a na bregu se nalazi i spomenik slankamenačkom boju, sa koga je predivan pogled na Banat. Evo nas kod spomenika:

 

77bGY_p8020856.jpg

 

02lp1_p8020854.jpg

 

Pogled je predivan. Gledamo kako Sunce zalazi i panoramu Dunava:

 

qG0oe_p8020858.jpg

 

Silazak u Stari Slankamen, mesto u koje sam se nedavno zaljubio, pa je red da ga pokažem i ženi:

 

nOfto_p8020869.jpg

 

f8PNt_p8020874.jpg

 

U St.Slankamenu obavezno moramo na riblju čorbu neki sledeći put!

 

I tako, veče polako pada, a mi surdučkim putem kroz Surduk, Belegiš i Banovce nazad kući u BG.

 

Vožnjica ukupno oko 280 lepih kilometara.

 

Do nove zajedničke vožnje pozdravljaju vas:

 

pmADe_rkraj.jpg

 

Violeta & Severian.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja