Jump to content

Moto Zajednica

Fruska Gora 19.07.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

@ Arakis

Ju, što smešno.

 

O, muški drugari! Iz raznoraznih razloga, naše dame ne voleDU moto pantalone. Što će reći moramo ih snabdeti spoljnjim protektorima za kolena i laktove, rukavicama - bar, mada mi je varijanta u kompletu sa ¨gladijatorom¨ i čizmama mnogo prijemčevija, samo $$$$.

 

Mislimo o tome, za u buduće.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ja licno mislim da spoljni protektori pruzaju daleko bolju zastitu od moto pantalona sa protektorima. Najveca prednost je sto ne "plivaju", tj. bolje su fiksirani na mestu gde treba da budu. Gladijator je sigurno prava stvar. Ja sam nasao kompromis u protektorima za kolena/potkolenice. Relativno su jeftini i dobro rade posao. Juce sam se uverio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

...Ja sam nasao kompromis u protektorima za kolena/potkolenice. Relativno su jeftini i dobro rade posao. Juce sam se uverio.

 

:D

 

Juce su Transalpovi padali kao pokoseni  ;). Skor 3/4.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Na Fruskoj Gori su uvek dobre voznje, druzenje i provod  8)

Jedino mi nije jasno ovo za Tuzlu. Znam da se sa FG moze videti Bijeljina pa mozda eventualno i ugljevicka termoelektrana ali stvarno mi nije jasno kako se moze videti Tuzla kada se ona nalazi (gledano sa Fruske Gore) iza 700+ m visokog prirodnog bedema koji se zove Majevica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Na Fruskoj Gori su uvek dobre voznje, druzenje i provod  8)

Jedino mi nije jasno ovo za Tuzlu. Znam da se sa FG moze videti Bijeljina pa mozda eventualno i ugljevicka termoelektrana ali stvarno mi nije jasno kako se moze videti Tuzla kada se ona nalazi (gledano sa Fruske Gore) iza 700+ m visokog prirodnog bedema koji se zove Majevica

 

Ma i ja mislim da je jegera malo poneo poetski zanos  ;)

 

Uostalom, izvor informacija za Tuzlu su isti oni cobani koji su nas poslali "letnjim" i "boljim" putem.  :D

 

PS: inace, od nedelje i Mackovog kamena 7 dana pre, smo dobili i recenicu za koju garantujem da ce da ostane u bjb slengu godinama, a glasi: "ma ima samo kilometar-dva solidnim putem" ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Voznja i provod su stvarno bili super, druzenje i ekipa za primer. Jageru i Gogi se jos jednom izvinjavam za ono proletanje pored njih na makadamu, ali kada sam video da je Jageru blokirao zadnji tocak imao sam da biram da legnem na kocnice i najverovatnijem padnem ili da projurim pored vas. Nemojte mi zameriti.  :-[

Off road do vidikovca odakle se vidi ceo Srem pa i dalje je zaista bio zeznut, ali pogled odatle je fenomenalan. Prvi put sam bio gore sa Joskom pocetkom maja, kada je put bio blatnjav, ali daleko bolji nego sada. Tada smo u magli jedva uocili planinu Cer, a sada je vidljivost bila odlicna. Slike vam ne mogu docarati cetvrtinu gore vidjene lepote. Sto se Tuzle tice, mi ustvari nismo videli grad nego neki dim, navodno iz Tuzle.

Hvala vodicima Joski i Severinu kao i celoj ekipi na druzenju i zezanju!  :)

post-2306-1287904253652_thumb.jpg

post-2306-12879042537221_thumb.jpg

post-2306-12879042537965_thumb.jpg

post-2306-12879042538582_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

A sad obratite paznju na drudu sliku: cika Arakis u ulozi doktora.  ::)

 

More... ne zna čovek da li je gore kad mu osa uleti u duks i dušmanski ga ožeže ili kad prim. dr Arakis uzme da ga leči...

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Fruska Gora , uvek lepa , a za nas Vojvodjane i prelepa! Svaka cast za voznju , i sledeci put nemojte sluzati svakog  ;D!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Temerin

Sta da pisem? Sve ste lepo napisali. Kao uvek meni je bilo divno, nove divne ljude upoznam, to se i sad desilo. A te teskoce na off roadu mene jos vise priblizile sa nekoliko ljudi. Odusevilo me da su tako mladi, a u teskoj situaciji zrelo razmisljalju i tako se i ponasaju. Slike necu staviti jer Joska ima iste sto ja uslikam! Pa ih ponosno postavlja kao svoje!  :D  ;)  Hvala na lepom druzenju i nadam se uskorom videnju.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Evo da i ja dam svoj doprinos putopisu. Posle dobre sarmice mora se prvo malo odspavati i tek onda krenuti na posao. (Izdržavano lice pravi mnogo dobre sarmice ;))

 

Posle dugo vremena ispunjava mi se želja, idemo na Frušku Goru. Trebalo nam je dugo da nagovorimo Jošku da nas vodi. Molila bih te da za drugi deo putešestvija po obroncima ove lepotice ne čekamo tako dugo.

 

Dogovor je pao kod nas u dvorištu, čisto da isprobamo Jagerovu nesuđenu teneru. Zavaren auspuh i mi spremni za put.

 

Putovanje je krenulo opušteno sa velikim zakašnjenjima. Niko se zbog toga nije mnogo nervirao. Rešili smo da uživamo u lepom danu, onako opušteno. Susret na Mol-ovoj pumpi i upoznavanje sa Borisom i Ljiljom. Mašine napojene i može se krenuti.

 

Parodijom od autoputa idemo do Srbobrana.

 

qyxiY_img1823w.jpg

 

U Temerinu stižemo najkraćim putem do Joške.  Crypton je ovaj put odlučio da nas dovede direkno, bez šetnje tipa upoznaj svoju zemlju da bi je više voleo  ;D

 

Odmah smo nagovorili Jošku da nas vodi do pekare da ne popadamo sa motora od gladi ( Miša-pei nam objasnio da se to može desiti, a iskusnijeg kolegu treba slušati). Zadovoljna ekipa kreće iz Temerina posle 11 ( a sastank je bio u 11 u Sremskim Karlovcima), Šalje se poruka Arakisu da " malo kasnimo".

 

Prolazak kroz Novi Sad kada je piajčni dan je vrlo interesantan. Jager i Boris se na semaforu dogovaraju

 

aYQXB_img1839k.jpg

 

Stižemo u Karlovce, parkiramo motore pored nekih neidentifikovanih čije vlasnike nigde nevidimo. Vlasnici se javljaju iz kafanice prekoputa ulaza u crkvu. U potrazi za istim

 

xSiGr_img1841g.jpg

 

Ljilja pozove svog brata da se vidi sa njim kad je već ovde. Koloko je svet mali ubrzo ćemo saznati. Dolazi da se pozdravi sa nama i pojede sladoled Zmajček - Ljiljin brat.

 

Posle sladoleda, krećemo na dugo priželjkivanu lepoticu.

 

OGA6h_img1846y.jpg

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja