Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Prince je 2008. godiste, inace moj prvi motocikl u voznom stanju, bar je bio dosad :)

Nego, to srafce... Bio majstor kod mene pre jedno 6 meseci, i to sam video od njega. Zavrnuto je do kraja, nisam primetio da ima i drugi. Nije valjda tu problem ?

Neko me je vec pitao private, pa da ponovim: "copava" je podignuta, nije do toga, crveni taster je gde treba, benzina ima u rezervoaru, kontakt ima, struje ima, jedino ona rucica ispod rezervoara za gorivo - ni ja vise ne znam kako treba da ide. Ima polazaj podignuto, prema napred, i na dole, a koji kad ide - zaboravih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Sprint Prince 125ccm

Taj sraf se nevidi ovako, jer je na istoj poziciji kao na levom karburatoru. najbolje bi bilo da ga skines i da ih malo popustis, ali da budu isto (krug ili dva). i probaj onda dal ce da radi...

Velika je verovatnoca da to pravi problem... 0namigivanje.gif

Probaj pa javi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Evo bio covek sa BJB i motor upalio iz druge :takoje:

Ja sam mu samo napunio akumulator, malo osmirglao i ocistio svecice, ali se nisam nadao da ce tako veselo da upali iz druge (cuj "druge", nisam se skoro nadao uopste ).

Pitam ga sta mu je uradio, kad ono: ja sauh nisam ni povlacio do kraja! Vukao sam ga prema sebi, dok ne naidjem na otpor, i tu i stanem, a to je ustvari tek minimum, tek onda ga treba povuci :)

Tako da sam sada usao u klub ljudi koji su pogresili u sitnici, tipa pritisnuto crveno dugme pa nece da startuje, ili zaborave da dignu "copavu" pa se motor gasi, ili tako to, a sitnice znace zivot, tj voznju :)

E sad ostaje da se dotegne sajla gasa, zameni dihtung glave ili stedne, da se vidi zadnja kocnica, provere karburatori - rezervoar, i da vidimo onaj filter za vazduh da li da izbacimo ili ne, plus lager prednjeg tocka da se menja. Naravno, sve je puno lakse kad motor ide :)

I da, treba reci da je covek sve to proverio po mraku, a sto neko ne bi video ni po danu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Evo bio covek sa BJB i motor upalio iz druge :takoje:

Ja sam mu samo napunio akumulator, malo osmirglao i ocistio svecice, ali se nisam nadao da ce tako veselo da upali iz druge (cuj "druge", nisam se skoro nadao uopste ).

Pitam ga sta mu je uradio, kad ono: ja sauh nisam ni povlacio do kraja! Vukao sam ga prema sebi, dok ne naidjem na otpor, i tu i stanem, a to je ustvari tek minimum, tek onda ga treba povuci :)

Tako da sam sada usao u klub ljudi koji su pogresili u sitnici, tipa pritisnuto crveno dugme pa nece da startuje, ili zaborave da dignu "copavu" pa se motor gasi, ili tako to, a sitnice znace zivot, tj voznju :)

E sad ostaje da se dotegne sajla gasa, zameni dihtung glave ili stedne, da se vidi zadnja kocnica, provere karburatori - rezervoar, i da vidimo onaj filter za vazduh da li da izbacimo ili ne, plus lager prednjeg tocka da se menja. Naravno, sve je puno lakse kad motor ide :)

I da, treba reci da je covek sve to proverio po mraku, a sto neko ne bi video ni po danu.

 

I ja sam imao problema na Princu sa saughom tj. sa tom polugicom na volanu. Jednu sam chak i slomio i iskasapio prst jer je kochila i nije htele da mrdne.

Ispostavilo se da je samo trebalo naprskati WD po onim gumicama na karbovima gde se nalazi poluga koja podize saugh i sva je bilo ok. Te gume se izgleda stvrdnu vremenom i zato ne moze normalno da se povlachi saugh.

Par saveta za tebe a da se ne ljutish :)

Skini ta glupa creva shto idu iz auspuha u filter vazduha. Mozesh jednostavno da skinesh crevo sa dela na auspuhu i u rupu nabijesh drveni klin ili jednostavno isechesh te cevke koje su zavarene i ponovo zavarish rupe. Mnogo lakshe cje da radi motor. Umesto te glupe kutije sa masnim sundjerom shto glumi filter vazduha , stavi K&N filter (naravno ne originalni nego ove nashe shto mogu da se nadju za 400-500 din.) i radicje ti josh rasterecjenije. Ti shrafovi na karbovima sluze samo za ispushtanje goriva i raznih prljavshtina iz sholja karbova i moraju da budu zatvoreni do kraja. Drugi shrafovi na karbovima sluze za shtelovanja i oni moraju da budu sinhronizovani . Ja sam mog Princa samo zimi tj. kad su temperature ispod 10c palio sa saughom i uvek mi se deshavalo da prvo upali na jedan cilindar i dok ne dostigne radnu temperaturu necje da pokrene i drugi. Josh jedna stvar, ne znam koje je ulje sipano ali moj najiskreniji savet ti je da mu sipash Optima Modricha Long life 20w/60 jer je to ulje za starije agregate ili za ovaj agregat koji trazi malo gushcje ulje jer ima mnogo zazora u samom agregatu, pa mu ovo ulje bash prija i shto je najbitnije dok njega nisam sipao konstantno mi se gasio kad su visoke temperature napolju. Posle toga samo prede ko maca. Shto se tiche dihtunga glave najbolje ti je da kupish Gasket maker. To ti je neka pasta koju stavish na mesto gde ti stoji dihtung( znachi nanesesh je svuda kuda ide originalni dihtung) malo sachekash i onda lagano vratish. Opet malo sachekash i upalish motor. Ona ima svojstvo da vulkanizira na visokim temperaturama i u stvari ti napravi novi gumeni dihtung. Mnogo dobra stvar a nije ni skupa. Mislim da je neshto oko 300 din ili tako neshto.

POZ!!!

 

p.s. nije uopshte teshko staviti sliku na forum samo kliknesh na dugme click to attach file i ubacish slike koje hocjesh i onda ih samo na dugme "dodaj poruci " jednostavno dodash 1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Сложио бих се са колегом Мелцор-ом у свему, осим у једном: уље. Пробао сам са наведеним Модричиним уљем и, да, истина, много боље подноси високе температуре, али оно што је проблем је кад је хладан. Уље је толико густо, да мењач просто мораш да газиш, барем док се не угреје мало, првих 1-2км. Након тога је све ОК. Препоручио бих нешто ређе, али не много. Произвођач каже 10-40, али бих се ја нашао негде на пола, барем кад је у питању хладан мотор, рецимо 10-50, ако нађеш тако нешто.

Ако неко мисли да грешим, слободно нека ме исправи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Melcor:

Par saveta za tebe a da se ne ljutish :)

 

 

Taman posla da se ljutim, jos je ovde u "kineskoj imperiji" najvise izrazena kolegijalnost vlasnika "kineza" :)

Nego, juce pogledah zadnji migavac, posto ne radi, i naravno da nije "samo" zameniti sijalicu. Sijalica je ispala iz lezista, otopila okolinu i crkla. Posto ima tendenciju da na svaku dzombu ispadne iz lezista, imam sledecu ideju: da uglavim sijalicu, i da je onda ucvrstim sa pur penom :D . Tako joj vise nema mrdanja, samo sto i ona plastika od zadnjih migavaca takodje mrda. Mogu da je ucvrstim sa selotejpom ko sto i jesam jedan, ali malo ruzno izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Migavac popravih sa pur penom, ne mrda nigde, ruzno izgleda ali radi :)

A sad ce mladji da se smeju: tri dana sam pokusavao da napravim spot, i evo konacno uspeo :jee::care::moto3: :

 

 

 

Tu sam pokupio skoro sve slike koje sam imao od mog Princa, i stavio u spot :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Imam princa 125 pa me interesuje da li smem da sa takvim motorom krenem na leto na "tour de serbija" .Da li je neko od vlasnika ovih motora išao na ovako dug put

(1000 km) .Da li može da se prati tempo u koloni? Koja je zapravo prosčena brzina kretanja kolone?Motor ima pređenih 11000km sve je ispravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Krenuo sam ja ove godine, negde u julu, na takvo putovanje, sa sledecom planiranom putanjom: Beograd - Aleksinac - Sokobanja - Rtanj 0 Aleksinac - Nis - Suva Planina - Zaplanje - Leskovac - Kursumlija - Lukovska Banja - Kopaonik - Beograd.

Nisam planirao ni detaljnu rutu, ni kilometrazu, nit sam, poneo neki alat. Samo nesto para za klopu, dosta preobuke, sator i vrecu za spavanje.

Motor ide autoputem oko 80 (lagano) do 100 - 105 kmh kad se razvuce ili na laganoj nizbrdici. Moze da se drzi ritam, do Aleksinca sam valjda i obisao jednog PZ-ejca i starog keca uz pokoji Yugo. Ali, vec oko Soko - Banje, poceo je da me zeza menjac, zato sam odustao od Rtnja. Na Suvoj planini sam se omakao na nekom sljunku, pri cemu mi je motor pao na stranu, gde se polomila desna "papucha" i naravno onda ode i menjac. To mi popravio majstor u jednom selu, bese Marina kutina ili Prva Kutina. E onda mi je u Leskovcu menjac definitivno otkazao, pa sam se sa zaglavljenim menjacem, trecom brzinom vratio u BG, na opste zadovoljstvo moje supruge.

Epilog: oko 750 predjenih km, 9.000 din datih za menjac i jedan izgoreo ventil...

Sledeci odmor imam u aprilu, ako se potrefi lepo vreme, mogao bih opet na isti zacrtani put. Samo, pre puta, morao bih proveriti menjac opet, i voziti ne vise od 80 kilometara bez odmora. Cuo sam da je covek isao do Kosovske Mitrovice i nazad bez problema, sa Princom, ali je on valjda imao srece, plus nije isao sam kao ja :) Kako god, odluka je na tebi, a sto bi rekli "Razbijaci mitova", to je izvodljivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Naravno ja bih pre polaska detaljno proverio motor zamena ulja ,podmazo lanac ,i ne bi preterivao sa brzinom.Meni menjač radi OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Krenuo sam ja ove godine, negde u julu, na takvo putovanje, sa sledecom planiranom putanjom: Beograd - Aleksinac - Sokobanja - Rtanj 0 Aleksinac - Nis - Suva Planina - Zaplanje - Leskovac - Kursumlija - Lukovska Banja - Kopaonik - Beograd.

Nisam planirao ni detaljnu rutu, ni kilometrazu, nit sam, poneo neki alat. Samo nesto para za klopu, dosta preobuke, sator i vrecu za spavanje.

Motor ide autoputem oko 80 (lagano) do 100 - 105 kmh kad se razvuce ili na laganoj nizbrdici. Moze da se drzi ritam, do Aleksinca sam valjda i obisao jednog PZ-ejca i starog keca uz pokoji Yugo. Ali, vec oko Soko - Banje, poceo je da me zeza menjac, zato sam odustao od Rtnja. Na Suvoj planini sam se omakao na nekom sljunku, pri cemu mi je motor pao na stranu, gde se polomila desna "papucha" i naravno onda ode i menjac. To mi popravio majstor u jednom selu, bese Marina kutina ili Prva Kutina. E onda mi je u Leskovcu menjac definitivno otkazao, pa sam se sa zaglavljenim menjacem, trecom brzinom vratio u BG, na opste zadovoljstvo moje supruge.

Epilog: oko 750 predjenih km, 9.000 din datih za menjac i jedan izgoreo ventil...

Sledeci odmor imam u aprilu, ako se potrefi lepo vreme, mogao bih opet na isti zacrtani put. Samo, pre puta, morao bih proveriti menjac opet, i voziti ne vise od 80 kilometara bez odmora. Cuo sam da je covek isao do Kosovske Mitrovice i nazad bez problema, sa Princom, ali je on valjda imao srece, plus nije isao sam kao ja :) Kako god, odluka je na tebi, a sto bi rekli "Razbijaci mitova", to je izvodljivo :)

 

I kad se resis da obnovis rutu pre prolaska kroz Zaplanje javis se meni i Danijelsu da te upoznamo sa krajolikom a i mi da se upoznamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Kroz Zaplanje kad idem, imam 3 prenocista:

-mogu motor ostaviti u Niskoj Banji kod rodjaka, pa peske na planinu, ili imam prenociste u Donjem Dragovlju (rodno selo, dedovina), ili najbolje: motorom pravo na Bojanine vode, tu ostaviti motor, i onda pravac vrh Suve Planine. Ove godine mi je malo falilo da se popnem na vrh Mosor, svega 15-tak metara, ali je stena bila poprilicno strma :) Na Trem se lakse izlazi, cista pesacka tura, ali je tad pala magla da se ama bas nista nije videlo. Inace, na Suvoj planini treba obici obavezno i Rakosh, a bajkerska tura je odlicna ako se ide pravcem Nis - Niska Banja - Jelasnicka klisura - Donja Studena - Gornja Studena - Bojanine vode. Jedina nevolja je sto je voda 2010. odnela nekih 90 metara asfalta iznad Gornje Studene, a niski putari ni posle dve godine to nisu popravili, nego samo nasuli krupan kamen, sto ne bi bio problem da nije i velika uzbrdica :)

Svakako se javljam kad krenem u tom pravcu, mada za Suvu planinu nije cudo ni sneg u maju.

A put do Bojaninih voda je vrlo zahtevan, pun strmih uspona, tako da pre prilici za neki kros motor, ali kinez moze sve :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Kroz Zaplanje kad idem, imam 3 prenocista:

-mogu motor ostaviti u Niskoj Banji kod rodjaka, pa peske na planinu, ili imam prenociste u Donjem Dragovlju (rodno selo, dedovina), ili najbolje: motorom pravo na Bojanine vode, tu ostaviti motor, i onda pravac vrh Suve Planine. Ove godine mi je malo falilo da se popnem na vrh Mosor, svega 15-tak metara, ali je stena bila poprilicno strma :) Na Trem se lakse izlazi, cista pesacka tura, ali je tad pala magla da se ama bas nista nije videlo. Inace, na Suvoj planini treba obici obavezno i Rakosh, a bajkerska tura je odlicna ako se ide pravcem Nis - Niska Banja - Jelasnicka klisura - Donja Studena - Gornja Studena - Bojanine vode. Jedina nevolja je sto je voda 2010. odnela nekih 90 metara asfalta iznad Gornje Studene, a niski putari ni posle dve godine to nisu popravili, nego samo nasuli krupan kamen, sto ne bi bio problem da nije i velika uzbrdica :)

Svakako se javljam kad krenem u tom pravcu, mada za Suvu planinu nije cudo ni sneg u maju.

A put do Bojaninih voda je vrlo zahtevan, pun strmih uspona, tako da pre prilici za neki kros motor, ali kinez moze sve :takoje:

 

 

 

 

Misliš na ovo.

 

 

post-7386-0-83673400-1324456342_thumb.jpgpost-7386-0-88779500-1324456344_thumb.jpgpost-7386-0-08239000-1324456347_thumb.jpgpost-7386-0-58981900-1324456349_thumb.jpgpost-7386-0-13496300-1324456352_thumb.jpgpost-7386-0-23519100-1324456354_thumb.jpgpost-7386-0-66304700-1324456356_thumb.jpgpost-7386-0-66304700-1324456356_thumb.jpgpost-7386-0-87696500-1324456358_thumb.jpgpost-7386-0-15875800-1324456361_thumb.jpg

 

 

post-7386-0-00696700-1324456363_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

nije me bilo odavno, ali evo da pripomognem malo bratiji, i ja sam imao peh sa sajlom sauha i orginal pase sajla od bicikle, samo je provucete kroz buzir i uzivate, ulje sto curi po cilindrima nije iz dihtunga glave, opusti se! neko ko t je stelovao ventile verovatno nije dobro zategao poklopac koji ide preko bregaste sa ventilima i veroatno ti zbog toga provlaci po malo ulja ispod gumice, a i ako ti jeste stradala ta gumica, ne verujem da je skuplja od 300 dinara da uzmes novu kod uvoznika... skroz je opusteno zameniti je, nista komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Slika - curi ulje sa vrha cilindra (klik na link):

 

Tekst koji želiš

 

 

E jes kacenje slika zaguljeno. Morao sam da kreiram nalog na Yahoo gde me zezao Postal code za Srbiju (treba kucati 11000), pa onda kreirati Flickr nalog, pa onda sa Flikr-a dati URL slike ovde. Valjda sam potrefio :)

Nisam - evo poruke od moderatora: Taj format slike nije dozvoljen na forumu.

:P:neznam:

Kad se vraća venil-dekla mora se paziti na difung koji se lako pomeri, ja sam imao taj problem jedva sam namestio i sad necuri .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nisam bio bas dugo na forumum pa evo da odgovorim, doduse na dosta starije komentare. Trenutno vozim Raptora koji ima slican motor, tj samo je ubaceno vodeno hladjenje, ostalo identicno. Pre njega sam imao Princa i sa njim sam presao 16000 km za 13 meseca koliko je bio u mom vlasnistvu.

Da krenem redom, sto se tice paljenja, uvek kada je hladan ili mlak zahteva sauh. Pod sauh treba da radi jedno desetak sekundi a posle se pusta da radi bez sauha. Ako motor dobro pali i bez sauha znaci da su karburatori lose podeseni, tj prejaka smesa.

Sto se tice instalacije, dosta je losa, da ne kazem uzasna, ali ipak zavrsava posao. Ja manje vise nisam imao velikih problema. Preporucio bih da zamenite kablove izmedju bobina i svecica. Ja moje nisam menjao ali sam ih izolirao termoskupljajucim buzirom ali je preporuka zamena.

Stvari koje treba povremeno naprskati wd-om jesu brabe, one gumice i one polugice koje izlaze iz karbova kada se daje sauh i klip na prednjom kocionom cilindru kako bi doziranje kocnice bilo lakse.

Sto se tice ulja, tu je vodjena velika polemika, iz licnog iskustva odlicno se pokazao belray 20w-50, poprilicno je jeftin a odlican. Ja sam najcesce sipao Motul 15w-50, znam da svi pljuju na njega ali kod mene se fino pokazao. Sipao sam jednom i 10w-50 i isto fino radi, malo lakse upadaju brzine kad je hladan. Sa ovim uljima nikad nisam imao problema, moroe se nikad nije pregrejao, nikad se nije gasio na leru, uvek je radio kao i prvog dana. Kolega sa foruma Jiggy je u svog princa koristio razna auto ulja i kada motor mu je radio kao traktor. Kada je presao na belray, potpuno se preporodio, bio je mnogo tisi, vise se nikad nije pregrevao, bolje isao. To i on moze da potvrdi.

Sto se tice putne brzine, ja sam bas vozio lagano i zato mi potrosnja na otvorenom nije isla preko 2.5- 2.6. U gradu od zavisnosti od uslova ide izmedju 2.7, kada se vozi po bulevarima i nocu bez guzve pa do preko 4 litara po guzvama. Motor nikako ne treba voziti konstantno preko 2/3 od maksimalnog br obrtaja. Ne bi da pominjem brzine je je to na svim motorima diskutabilno a pogotovu na kinezima, ali recimo preko 70 po gps-u ili preko 80 po satu ne smeda se prelazi ako se vozi konstantno. Na auto putevima preporucujem da povremeno menjate rezim voznje, na primer 15 km vozite 80 pa onda jedan km 60.

Ventili se steluju, usisni na 0.05 a izduvni na a.08 ali bez problema moze i 0.1mm. Ne brinite se, 0.05 za usisni nije malo moze cak i manje ali ipak je ovo preporuka a izduvni ne smeju biti na 0.05 jer je to premalo za njih. Neki nazovi serviseri ce reci da se i izduvni steluju na 0.05 ali ne, ukoliko ih tako nestelujete ventili ce vam izgoreti kada izadjete na otvoren put. Kad stelujete ventile proveravajte i spaner, ako nije automatski, dotegnite po potrebi, ako je automatski proverite zazore i oni klinove posto umeju da budu problematicni. Proveru ventila i spanera bih preporucio na pocetku posle par hiljada km pa na svakih 10000. Kad je sve podeseno kako treba motor ce raditi kao sat.

Svecice idu Ngk CR7HSA

Sto se tice dalji putovanja, sa Princom sam pravio najvise po oko 300km u cugu tj bez gasenja i nikad nije stucnuo. Bez problema moze i vise samo sto ja nisam imao takve potrebe. Raptorom sam jednom presao 450 km u cugu, skoro bez gasenja. Ruta je bila od Backe palanke do NS pa sve auto putem do Bele palanke pa jos 25 km do Babusnice, stigao za nekih 8-9 sati. Nije ni stucnuo iako je spaner lanca bregaste bio skroz otegnut, radio kao traktor a karbovi su bili rastelovani i davali previse goriva.

E da. Srafove najbolje zalepite onim lepkovima za srafove. Njaproblematicniji su na nogostupima i onaj koji drzi motor za ram kod karburatora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sve ovo pisem iz svog licnog iskustva sa Princom a i ostalim kinezima koje vozim, jos par meseca pa ce biti 8 godina i sve sam ih sam servisirao. Svako ko je u okolini Nisa i treba mu neka pomoc neka zove, koliko je u mojim mogucnostima pomoci cu. Ako putujete u ovom kraju vicite, pa da se druzimo i vozimo zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Zaboravio sam da napomenem da u kineze ide samo polusinteticko ulje. U mom slucaju sam koristio Motul 5100 a za Belray ne mogu da se setim tacno koja oznaka ali polusinteticko. Kao sto su rekli i drugi clanovi, ovi motori nisu bas najsevremenije konstrukcije tako da sa novim savremenim fensi sintetickim uljima ce raditi garantovano lose. Mineralna imaju velike nedostatke, pogotovu sto nisu namenjena za nove motore vec samo one koje trose ulje i koji su puno presli. Znaci polusintetika je najbolji izbor.

 

Ja sam Belray ulje uzimao u Pegaz moto iz beograda. Za clanove bjbikersa imaju popust od 5 posto, samo kazite da ste clan. Postarina je bila 150 dinara iako je ulje veliko pakovanje od 4L, verovatno imaju neki ugovor. Pakovanje od 4 litara je bilo 2600 dinara sto je 650 dinara po litri i sto je duplo jeftinje od motula. Prosecna auto ulja su u ovom cenovnom rangu a ovo je provereno dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Svaka cast na postu. Samo jedno pitanje gde u Nisu kupiti ulje bel-ray 20-50. Hvala

Proveri gore u Panteleju ka krenes Knjazevackom od buvljaka ka Durlanu posle novog semafora sa leve strane je prodavnica auto delova-Delmax cini mi se (velika bela kuceterina-posle nis pumpe) nesto mi se mota po glavi da sam vido tamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nis

Bog pomaze ! Za dva i po leta preso sam 23 000 km na magaretu bez promene guma ali sam menjao lanac i lancanike jer mi je jedan ortak genije to pretego pa je bilo malo pucanja i senlucenja. A ovi drugari kojima trese zuji zvrcka i klepece dajte ljudi pa mi svi vozimo motore aman. Kome je do komocije nek stavi pod **pe onaj specijalni jastuk sa penom. Ja jednom godisnje promenim ulje i samo punim benzin i teraj. Ko hoce da isproba sta su vibracije neka sedne na Harley Sportstear - vadi kamenje iz bubrega. Odo na pivo pa nastavljam kasnije ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Zdravo drustvo. Nov sam u ovom svetu, pa imam par pitanja. Vidim da ste i skoro postavljali postove pa reko da se ubacim :). Kupio sam princa od 125 ccm-to mi je prvi motor, pa sam smatrao da nema potrebe za jacim. Primetio sam, da se gornja izduvna grana brze zagreje nego donja,da je unutra masnija i kad stavim ruku da uporedim vise i dima ispusta? Da li to ima veze sa tim da mi mozda radi na jednom cilindru? Inace sam poslusao Bogdin savet ( poprskao one gumice kod karba) i sad sauh radi i motor pali i na ovom minusu...da kucnem u drvo :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

За почетак нешто лако и једноставно: провери свећице (провери загарављеност, зазор, очисти их) и замени им места, па уколико се понашање промени, све ти је јасно. Ово можеш сам, без неких проблема.

Ако није ово, проверио бих како су ти карбуратори наштеловани (лер завртањ). Ако је и то ОК, мораћеш да га растураш а кад већ то радиш, очисти карбураторе и наштелуј вентиле.

Колеге, има ли још који предлог...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja