Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ne bi trebalo da bude problem ako motor MOZE da upali bez sauha. Samo ces morati da ga drzis na gasu par minuta ili kada stajes na stop ili semafor da turiras malo da se ne ugasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Zdravo.Ne znam da li trebam u ovoj temi da pisem i postavljam pitanje,ali ajde da probam

 

Pre koji dan sam isao u Nisu da pogledam jedan prince,125ica,presao 16000km,slabo je odrzavan,zadnji zupcanik varen(sigurno da nebi kupvao nov) PREDNJI TAKODJE TREBA DA SE MENJA, zadnji zmigavci pokidane zice,sajla za kvacilo pokidana,da puno mesta greban,kaze da nije padano sa njega,prednja kocnica ne reaguje kad se pritisne,.kaze da je iscurelo ulje,i jos neke sitnice,ako se setim izmenicu tekst.SAD ME ZANIMA vase misljenje koliko da vredi taj motor? A nije registrovan...evo i slike....

 

vpkc0jyey5zk1pnc8vi.jpg

 

300 e MAKSIMUM jer je do skora ovde u Kragujevcu u Roda centru na akciji jedan bio 800e NOV sa garancijom godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

ovaj sa slike sam batalio,odustao sam. Nasao sam drugi,koji je sve u ok stanju,presao 5000km,registrovan do decembra,i od mana je samo bez sajle za sauh, i kaze da motor mora da radi 2-3 min dok se ne zagreje i onda radi super. Pa ako nije skupo to ,kad ga kupim postavicu mu sajlu novu.... :stabre:

Zdravo.Ne znam da li trebam u ovoj temi da pisem i postavljam pitanje,ali ajde da probam

 

Pre koji dan sam isao u Nisu da pogledam jedan prince,125ica,presao 16000km,slabo je odrzavan,zadnji zupcanik varen(sigurno da nebi kupvao nov) PREDNJI TAKODJE TREBA DA SE MENJA, zadnji zmigavci pokidane zice,sajla za kvacilo pokidana,da puno mesta greban,kaze da nije padano sa njega,prednja kocnica ne reaguje kad se pritisne,.kaze da je iscurelo ulje,i jos neke sitnice,ako se setim izmenicu tekst.SAD ME ZANIMA vase misljenje koliko da vredi taj motor? A nije registrovan...evo i slike....

 

vpkc0jyey5zk1pnc8vi.jpg

 

300 e MAKSIMUM jer je do skora ovde u Kragujevcu u Roda centru na akciji jedan bio 800e NOV sa garancijom godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Ja imam Princa 125 cm3 oko dve godine,a jos nisam siguran kako se to cudo startuje kad je potpuno hladan.

Posto idem sutra da ga "cackam", hajde jedan kviz, da vidimo sta je tacno:

 

1: sauh se povuce do 1 trecine, i "pali" (nikako i "gas" jer se onda svecice navlaze)

 

2: sauh se povuce do kraja, i pali bez gasa

 

3: sauh se povuce do 1 trecine, gas okrene do 1 osmine, i startuje

 

4: sauh se povuce do kraja, gas okrene do 1 osmine, i startuje

 

5: pre paljenja, gas se pritisne dvaput kratko da dobije gorivo u cilindru, onda sauh do 1 trecine i startuje se bez gasa

 

6: pre paljenja, gas se pritisne dvaput, pa sauh do kraja, i onda se startuje

 

7: bilo koja verzija od ovih 6, ali se skine filter goriva

 

8: bilo koja od 12 verzija (sa i bez filtera goriva), ali pre paljenja, ispustiti gorivo iz karburatora

 

Cemu ovoliko dilema ?

-zato sto u istom servisu, jedan majstor tvrdi da se motor pali sa sauhom, a drugi (iz istog servisa !) kategoricki tvrdi da mu sauh od +5 navise ne treba ???

-bivsi vlasnik je tvrdio da mu sauh uvek treba, cak i ako je recimo +20

-nisam siguran da sauh uopste i radi, mnogo tesko pali kao hladan, a kao vruc - odmah

Kako ga ja startujem ? dam mu ili 1 trecinu ili 1 polovinu sauha, i sasvim mali gas, i jedno 5 - 7 puta zaverblam. Motor se ponasa kao da nikad nece da upali, verbla kao da nema goriva (a ima). E onda mu ispustim gorivo na srafce iz karburatora, imam i posebnu flasu samo za to, ispustim oko 100 grama goriva. Onda pali mnogo bolje, ali opet mu treba jos jedno 5 verblanja. I kada upali, radi jedva, ako mu se da gas, odmah se ugusi. Tek kad se zagreje, reaguje na gas kako treba. Kada je skroz ugrejan, nema problem. Menjao sam svecice, ponovo NGK, nema nikakve razlike, akumulator je nov u garanciji, kablovi deluju ok. Jedino bih skihuo filter za gorivo, jer mi deluje kao da hladan motor ne dobija benzina koliko treba. Sve u svemu, da bih motor pokrenuo, treba mi oko 15 - 20 minuta, plus minimum 5 - 7 minuta da se ugreje na leru.

Dakle, kako vi startujete skroz hladan motor, mene to zbilja frustira dugo vremena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Два пута шприцнем гас, пун саух обично прво без гаса, или евентуално само мало, рекао бих и мање од 1/8. После 10-15 секунди, кад крене да се гуши, вратим саух скроз, ал му мало ипак дам гас (или заврнем лер). После око 1-2 минута, спреман је за лагану вожњу, после 5 минута се већ лепо загрејао. Никад никаквих проблема са паљењем нисам имао, увек пали као мина, мада уме да зеза кад је баш врућ, ал нећу да се жалим. Све у свему, кинез ради к`о јапанац. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Evo probah danas, nece. Skinuo sam akumulator da dopunim, a sutra bi trebalo da uzmem crevce za gorivo i da izbacim filter za gorivo.

Inace sam na ivici da batalim kineza, ako ni posle toga nece, ima da ga se ratosiljam posto poto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

pozdrav! hladno napolju, motor u garazi a ja ne mogu da sedim skrstenih ruku. makaze u ruke i resih da napravim bisage za mog princa, materijal, naravno skaj, jer bi bilo malo preterano da princu stavim kozu. kako je ispalo pogledajte, samo jos da ih odmerim i napravim drzace za njih, pa na prlece bude novi imidz. kasnije planiram i jedan prsluk da sasijem sebi i presvlaku na rezrvoaru sa providnom futrolom za autokartu.

materijal iskostao 700 din a majstorija za dz-svojerucna.

http://imageshack.us/photo/my-images/259/spa0598.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/577/spa0599.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/408/spa0600j.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/804/spa0601.jpg/

:Mina::moto3::Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Au bre, covece, ti si ovo extra uradio! :) Farmaceutski precizno! :D

 

Ajde, molim te, otvori novu temu u kojoj bi detaljno opisao nacin izrade, bas bi me interesovalo, a vrujem i ostale clanove! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kada sam kliknuo na link ocekivao sam neku karabudzevinu o kartona i skaja, ali ovo bre izgleda odlicno, verovatno si neki prosi snajder.

 

Sto rece kolega neki tutorijal, mozda neko resi da ide istim stopama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

:zdravo::pozdrav braci bajkerima. bas sam prijatno iznenadjen vasim komentarima o mojim bisagama. ima jos nekih sitnih doterivanja tipa jos koja nitna i onda ce biti bas onako kako sam i zamislio.

nesto cu pokusati da vam blize objasnim kako sam uradio:

1. na skaju ocrtati sve potrebne delove i iseci.

http://imageshack.us...638/bisage.jpg/

RnvEC_bisage.jpg

2. prisiti delove tako da sa obadve strane bude lice skaja (po crvenim isprekidanim crtama na crtezu-ako se crtez dobro vidi)

http://imageshack.us...05/spa0602.jpg/

i414C_spa0602.jpg

http://imageshack.us...17/spa0603.jpg/

WwInZ_spa0603.jpg

3. sve delove spojiti naopako i usiti pa onda izvrnuti torbu i po savovima sasiti.

http://imageshack.us...38/spa0608.jpg/

MDwUN_spa0608.jpg

4. izmedju svih usijenih delova (stranice, dno i bocne stranice) ubaciti cvrsci deblji karton da se skaj ne bi savijao i torba bila onako cvrsca i da stoji i ne lomi se (guzva).

5. odmeri se polozaj leve i desne torbe na motoru (sto jos nisam uradio) i prisije se izmedju njih deo koji ce ih drzati ispod zadnjeg sedista

http://imageshack.us...10/spa0607.jpg/

dhJze_spa0607.jpg

kad se sasiju onda budu cvrste i stoje jedna uz drugu kao sto je ovde kod mene na slici

http://imageshack.us...07/spa0601.jpg/

QAZi5_spa0601.jpg

kad sam procitao ovaj svoj tekst, verujte, i meni nije bilo sve bas jasno. koliko cu pomoci nekome stvarno neznam :neznam:

to vam je ljudi kad se apotekar lati masine za sivenje, onda sve bude unikat (plasio sam se hoce li obadve torbe biti slicne ili cu ih promasiti skroz) ali i bog pomaze kad covek nesto radi prvi put u 49-toj godini.

http://imageshack.us...2/spa0607r.jpg/

6cpZF_spa0607r.jpg

:nanana::nanana::Mina::moto3::moto3::Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

pozdrav! hladno napolju, motor u garazi a ja ne mogu da sedim skrstenih ruku. makaze u ruke i resih da napravim bisage za mog princa, materijal, naravno skaj, jer bi bilo malo preterano da princu stavim kozu. kako je ispalo pogledajte, samo jos da ih odmerim i napravim drzace za njih, pa na prlece bude novi imidz. kasnije planiram i jedan prsluk da sasijem sebi i presvlaku na rezrvoaru sa providnom futrolom za autokartu.

materijal iskostao 700 din a majstorija za dz-svojerucna.

http://imageshack.us...59/spa0598.jpg/

http://imageshack.us...77/spa0599.jpg/

http://imageshack.us...8/spa0600j.jpg/

http://imageshack.us...04/spa0601.jpg/

:Mina::moto3::Mina:

 

Svaka cast na trudu i rezultatu :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

Pozdrav brate Nenade! Pa zar na Princu sve ostalo ne valja, samo ce torbe biti OK ? Sad si me demoralisao nacisto (he he salim se)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

E da vidis kakav je moj Princ... Ako ga ne upalim u subotu ujutro, ima da ga uguram u Reno 4 i pravac servis. Menjam majstora, mozda se i prepozna, ali 5 puta reklamiram startovanje na hladno, i 5 puta mi vraca motor kao opravljen, a proba na vruce :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Nisam nikad merio, ali tu je negde oko 3,5 do 4 l u gradu. Sad ne trosi nista, samo stoji u garazi :)

Resavam se dal da ga prodam ili da ga dam u neki servis da cujem i misljenje drugog majstora. Ima 125 cm3, mozda bih i menjao za nesto jace tipa 400 - 500 cm3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Sta je problem na njemu ja cu to da ti zbudzim kako treba.I ja sam iz Bg

 

 

Evo da probam da ubacim slike:

 

Hm, nesto zeza, mogu da posaljem samo jednu sliku, pa i ona ako uspe, ok.

Problemi su sledeci:

-danas sam ponovo pokusao da ga upalim, nece

-htedoh da zamenim filter goriva, ali je ona guma tako tvrdo nabijena, da nece da ide nikako, bolje da kupim crevo i zamenim ga celo bez vracanja filtera

-ponasa se kao da hooe da pali samo jedan cilindar - a gorivo - ili ga ne dobija, ili ga ima previse...

-svecice sam menjao - ali gle cuda, i nove i stare isto (ne)rade, cak nisu ni iste, a NGK su obe vrste

-sraf za stelovanje paljenja "ispod karburatora" - ne znam koji je, a mozda i nije do toga

-pusta ulje iznad cilindra, to sam tek danas primetio

-akumulator - punim ga sutra (opet)

-ona kutijica za paljenje je menjana jednom, mislim da je ok, jer motor vergla

-sumnjam i na to da li je sajla sauha kako treba, a i ona od gasa je nekako labava (a kad se zagreje, sajla gasa je ok )

Ima tu jos mnogo problema, ali da ne sirim temu, primarno bi bilo da se motor upali, i da se vidi sta je sa tim hladnim startom, to mu je oduvek bila boljka.

I drugo, ne znam u Beogradu da ima bilo koja prodavnica delova, ako za svaku glupost mora da cekam AKS iz Maseltehnica NS, onda dzaba sve. Ima da napravim kompilaciju svih problema koju su ovde predstavili vlasnici Princa, a to ce biti podeblji dosije. U pravu je bio jedan clan BJB-a - taj motor treba odmah, dok je nov, rasturiti komplet, pa onda redom: peskirati ram, plastifikovati ga, sve gumene delove izbaciti, migavce zameniti Tomosovim, po mogucstvu i elektriku komplet zameniti, ubaciti dva dodatna fara, i nadasve nauciti mehaniku i autoelektriku bar za taj motor, pa da se vozi. Ostali - gde racunam i mene - ako to ne urade, imace grdne probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Slika - curi ulje sa vrha cilindra (klik na link):

 

Tekst koji želiš

 

 

E jes kacenje slika zaguljeno. Morao sam da kreiram nalog na Yahoo gde me zezao Postal code za Srbiju (treba kucati 11000), pa onda kreirati Flickr nalog, pa onda sa Flikr-a dati URL slike ovde. Valjda sam potrefio :)

Nisam - evo poruke od moderatora: Taj format slike nije dozvoljen na forumu.

:P:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

A ovo je sraf na karburatoru, kojim se ispusta gorivo iz karburatora, pomaze kada naidje neka prljavstina. Na levo se odvrce, na desno zavrce. Da se gorivo ne bi rasipalo - na gumeno crevce zakacite neku flasu.

 

Sraf na karburatoru

 

 

A to kako sam ja postavio, izgleda ovako:

 

Flasa za gorivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Sprint Prince 125ccm

uuuu, bez uvrede ali taj ti je unisten skroz, koje je to godiste? .... a onaj sraf sto ti odvrces/zavrces... ima isti takav i na desnom karburatoru .. ta dva srafa moraju biti isto, kako da kazem podeseni (pritegnuti). Ako ih skroz zatvoris, do kraja pritegnes, nema sanse da gorivo stigne u cilindar... zbog toga te i zeza najverovatnije 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja