Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ako neko hoce da napravi drzac za kofer, evo kako sam ga ja napravio. Skicirao sam na brzinu, ali se nadam da se razume. Ako nekom treba pomoc neka se javi. Inace nosac sam pravio od crnog lima debljine 2 mm. Sve mere na skici su u milimetrima. Pricvrstio sam ga na delu gde se srafi naslon. Skinuo sam srafove i probusio cevi naslona da mogu da provucem duze srafove, ali da ne pricam mnogo slikacu sutra i postavicu slike bice lakse za objasnjavanje. Do sutra, pozdrav.

 

 

 

 

post-7386-0-96529100-1332189461_thumb.jpg 

Nosac.bmp

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

kolege da nema neko slucajno viska jednu onu plasticicu za nosac vizira? jedna mi je pukla pa vizir nikako ne moze normalno da stoji kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

ajde napisi kako tacno. nije losa fora

Pa u sustini nije nista tesko. U stvari najteze je osloboditi karburator, tj skinuti rezervoar i onaj drzac motora do karburatora. I druga stvar koja je teza za naci, a meni je pravio strugar jesu oni prikljuci na gumama izmedju karburatora i masine. On je to napravio tako da jedan kraj bude lozovan sraf M5 a na drugom kraju je prikljucak za crevo. Stavi se mali prstenasti dihtung od klingerita da lepo dihtuje sraf za one gume i to je to. E onda na dasci pricvrstis crevo sa unutrasnjim promerom fi4 mm, duzine 6m i u njega ulijes sinteticki dvotaktol, pozeljno u "zivoj" boji da se razlikuje i u kolicini dovoljnoj kao na snimku (otprilike da zauzme 1 do 1,5m creva i da imas dobru vidljivost istog). Prikljucite crevo za one napravljene M5 srafove, jedan kraj na jednu gumu, drugi kraj na drugu upaltie motor, zagrejte isti i odmah cete videti sta se desava. Ako ulje ide vise na jednu stranu , a na drugu pada, to znaci da da taj cilindar vise vuce od drugog. Onda kratkim krstastim strafcigerom polako okrecete na jednu pa na drugu stranu, i odmah cete videti razliku.

Ne bi bilo lose da pre postavljanja onih strafova na gumama - lulicama prvo zagrejete motor pa onda ugasite motor i prikljucite srafove i crevo.

VRLO VAZNO!

Dovod goriva morate da sprovedete na slobodan pad kao sto sam i ja na snimku. Ako flasa bude zatvorena vrlo brzo ce napraviti vakum i ugasiti se. Pazite da se ne izgorite u radu , ili jos gore, da ne zapalite nesto, benzin u malom prostoru moze da napravi cudo. Nemojte duze u mestu od 3 minuta da radite da ne pregrejete motor. Ako je potrebno ugasite motor pa sacekajte 15 minuta pa opet.

Kad sinhronizujete povecajte za nijansu ler gas , jer na manjem gasu su vece oscilacije. Posle svakog okretaja potrebno je da cimnete na gas pa pustite da "legnu" iglice lepo pa ako treba ponoviti. Nemojte da vas zbuni ako ulje podje na vecem gasu na jednu stranu pa onda na drugu. Razlog je sto jedan cilindar "pali" pre drugog. Pipav je posao pa ne zurite , odvojte jedno popodne za to. Razlog sto sam stavio sinteticki dvotaktol, zato sto imamo katalizator i ne pravi smetnje pri sagorevanju jer moze da se desi da je masina totalno rastelovana pa ulje brzo udje u jedan cilindar koji vise vuce. Ako je ulje gusce manje su oscilacije priliko stelovanja, ako je redje vece. Ne pritiskajte sraf za sinhronizaciju kad ga okrecete jer ce povecati gas i napraviti zabunu vec polako okrecite.

Valjda je to, to. Ukoliko imate sta da pitate pitajte. Pozz

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

kolege da nema neko slucajno viska jednu onu plasticicu za nosac vizira? jedna mi je pukla pa vizir nikako ne moze normalno da stoji kako treba...

Ja nemam, znas da po defaultu saljeu tacno, ili jednom manje. Probaj da zumbom izbusis neku deblju gumu. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

 post-7386-0-07391000-1332329680_thumb.jpg Ja sam crevo prikljucio pomocu mazalica za traktor. Ima da se kupe, samo se malo teze nalaze. Uglavnom idu na colovnu lozu a na motoru je metrička. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

 post-7386-0-07391000-1332329680_thumb.jpg Ja sam crevo prikljucio pomocu mazalica za traktor. Ima da se kupe, samo se malo teze nalaze. Uglavnom idu na colovnu lozu a na motoru je metrička. 

Jeste, pratio sam postove redovno, samo nigde nisam mogao da nadjem mazalicu M5, M6 ima svakojakih a drugih teze. Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

@bocca_bastard

 

Ja sam ovo napisao i radio jer imam uslova i nekog kolko-tolkog poznavanja (Tomos T-12 sam sam restaurirao) i za one naravno koje imaju uslova. Ko ne zna i ne može bolje da potraži pomoć od stručnjaka. Vidi ovde po forumu ko može da ti pomogne, ali mislim da je to uobicajena stvar kod ovih kineza. Kad završim mog javljam da li sam i ja nešto napravio ili nisam , jer to ne mogu znati dok ga ne stavim na asfalt.

 

 

Buy the way, i ja se amaterski bavim fotografijom. U toku godine mnogo radimo i da nije leti motora, zimi skijanja i fotografije izmedju kao ispusni ventil odavno bih završio.

 

 

 

A odakle ovaj motocikl kinezima možete da vidite sličnost sa Hondom CB 250 iz 1972. I ona je imala vibracije na većem broju obrtaja i max brzinu od oko 110 km/h.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Honda rebel je u pitanju.

To je to, samo mislim da se tad nije zvala tako, no nema veze. To je tako sa Twin motorima, samo su neki to omekšali, neki ne. Evo, čitao sam više opisa i testova Kawasaki W800 http://www.kawasaki.eu/W800 , stvarno cool izgleda sa retro izgledom, i to mu je prvi plus, ali svuda mu je prvi minus - vibracije. Pogadjate, da, to je parallel twin!

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5
  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Ajde ko ima Princa 250 ako moze da mi uslika komutator da vidim kakav je prikljucak, da znam dal mi odgovara na QM 250 posto ovaj moj izgleda trokira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Evo slike, interesuju me bas konektori da znam dal mogu da povezem na ovaj moj. :moto3:

 

Inace konektori treba da budu bas kao ovi sa slike, Zvao sam quingqi servis al ne znaju dal imaju pa da proverim i sprintov ako mi odgovara, a i blize mi je.

post-2189-0-92769600-1332923393_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Izvini baš sam glup, ja znam da se to zove CDI. Slikaću ti danas. Ja imam u rezervi jedan koji sam kupio dosta je manji mislim da je za neki manji skuter, ali motor radi i sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Slayer

 

 

 

 

Izvini, nisam stigo da slikam CDI, jbg ovo vreme me ubija, cim malo ogreje sunce rasturicu rezervoar i slikam. Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Slayer

 

 

 

 

Izvini, nisam stigo da slikam CDI, jbg ovo vreme me ubija, cim malo ogreje sunce rasturicu rezervoar i slikam. Pozdrav

 

Opusteno kupio sam i namestio, sad radi ko zmaj. Bio je jedan od 20e koji je pasovao al sam se osluci za CDI od 35e koji je malo nabrijan i kvalitetniji.

 

Hvala u svakom slucaju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Pozdrav svim vlasnicima Princa. Za pocetak cu da vas pohvalim, jer sam na osnovu ove teme i odlucio da kupim polovan Princ 125 2007 godiste za smesnu cifru od oko 500 e.

 

Za A kategoriju sam plagao jos kao klinac, i godinama vozao tudje motore, a prethodno sam bio vlasnik 3 godine jednog kineskog skutera keeway huricane kome sam stavio 70 cc kit, auspuh, kn i malo vecu diznu. Bicu iskren i recicu da me je taj kinez dobro namucio i zadao brdo problema, te da sa njim nisam bio siguran ni do prodavnice da krenem. Elem, skupio sam hrabrosti da uzmem svog drugog kineza iako je prethodni otisao u bescenje na osnovu ove teme.

 

Na prvi pogled prince nije obecavao, nesto je zezala ona polugica na menjacu, sav prasnjav izvucen iz neke garaze, presao oko 6000 km. Zagrizao sam i rekoh sebi, nikakav rizik, male pare, prebolecu. Dakle, parkiram ga u garazu, detaljno operem, ispoliram hrom, narucim polugu menjaca sa nogostopom, zamenim, i krenem u prve voznje. Moram vam priznati da sam za sada jako zadovoljan. Sto se tice snage, za mene i moju suprugu dovoljna "90 +60 kg". za grad taman. Iz vasih postova iskreno sam se plasio da ce to biti jako trom motorcic koji uzbrdo mora da se gura, ali, ide kao blesav, meni netreba jaci. Vec 10 ak dana trazim nesto sta mu fali, jer sam se pripremio, kinez, rekoh sebi, kad ono, motorcic kao bombona. Pali kao mina ujutru, u voznji agilan,sve na njemu ispravno, kocnice dobre, ponasa se potpuno isto kao i vasi motori koliko sam citao po forumima.

 

Is tog razloga hocu da prenesem svima onima koji hoce, a dvoume se da kupe pomenuti motor, da za te pare, stvarno nema boljeg izbora, jer ce se iznenaditi njegovim voznim mogucnostima, udobnosti, i uopste ni spolja nedeluje kao igracka.

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Поздрав другари, пошто сам добар пратилац тема које нас зато овде и окупљају, реших да иако ми је ''смрт'' куцање по тастатури реших да поставим питање које је почело да ме мучи од синоћ:

Мотор пали као мина, што би рекли само преде ( реч је о Принцу 125који иако има пуних 5 година и пређених 21 000 км , никад пипан осим мењања уља и понека сајла) , али од синоћ из чиста мира неће да прима гас више од пола.

До пола гаса ради као сат али кад покушам да га пјачам почиње непрестано ''пуцање'' и нормално више од тога не прима гас.

Данас му мењам свећице , али оно што ме мучи је ... Шта му је који к...ц ?

Помогао би ми сваки савет и објашњење .

Поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ja mislim da te zezazu svećice kao što si i sam reko. Ako nisu svećice onda može da bude i CDI i na kraju bi ostavio karburator, ali je mala verovatnoća. Zameni svećice pa javi šta se dešava. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Mozda su popucale membrane u karburatoru koje podizu glavnu diznu a mozda ti je zapusen dovod goriva.Svecice nisu sigurno.Mada bi bilo dobro da ih zamenis sa tolikom kilometrazom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Jedno tehnicko pitanje. Posto mi komsija radi u proizvodnji jednog domaceg ulja winoil, dostupno mu je besplatno 10 40, polusintetika ulje on tvrdi da je dobro jer sipa u sve svoje automobile. Sipao sam u princa, neznam koje je ulje nekada bilo i kada je menjano, ali motor sa ovim uljem mirnije radi i lakse ulazi u brzine. E sad, dali mogu da cesce menjam to ulje recimo na 500 ili 1000 kilometara ili ipak da predjem na neko 4t kvalitetno ulje za motore.

 

Ps. Smorio sam se kada sam cuo koliko se ta kvalitetna ulja falsiraju, i sta se ustvari krije iza etikekte, recimo ono 30 za traktore. Procitao sam sve postove, ali za ulje nisam izveo neki zakljucak.

 

Hvala unapred na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

On je licno mesao aditive koji su u principu skupi sa bazom i kaze da je dobro. ti hoces da kazes da mogu da koristim to ulje bez bojazni da ce motor stradati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja