Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Kad zavrćeš šraf smeše , onda smanjuješ dotok benzina samim tim ulazi više vazduha i obratno. Što znači da treba da ga zavrćeš četvrt po četvrt kruga, naravno sa probama. Zamašćenost svećica nećeš uspeti da vidiš u garaži, samo vožnja 50km na otvorenom pa proba, i tako. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Ispod karba su 2 srafa za smesu,jel tako? Treba oba da korigujem? Meni je majstor desni sraf zavrtao i od tada je ja mislim veca potrosnja ( cak je i svecica bila garavija i cim smo za 1/4 odvrnuli posvetela je), ispada da se zavrtanjem dodaje benzin?A i na netu sam nasao da se zavrtanjem dodaje benzin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Ispod karba su 2 srafa za smesu,jel tako? Treba oba da korigujem? Meni je majstor desni sraf zavrtao i od tada je ja mislim veca potrosnja ( cak je i svecica bila garavija i cim smo za 1/4 odvrnuli posvetela je), ispada da se zavrtanjem dodaje benzin?A i na netu sam nasao da se zavrtanjem dodaje benzin.

 

mene ako pitas. kolicina benzina se steluje iglicom i mogucnost tog stelovanja fabricka iglica nema, a na taj sraf odozdo se zavrtanjem smanjuje kolicina vazduha sto mu dodje kao de se pojacava kolicina benzina. to je kao samostelujuca dizna sa oprugicom na skuterima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

 

mene ako pitas. kolicina benzina se steluje iglicom i mogucnost tog stelovanja fabricka iglica nema, a na taj sraf odozdo se zavrtanjem smanjuje kolicina vazduha sto mu dodje kao de se pojacava kolicina benzina. to je kao samostelujuca dizna sa oprugicom na skuterima....

 

За прво си делимично у праву, а за друго, не да си лупио, него си једва жив остао.

Даклем: Количина бензина се штелује положајем иглице која је спрегнута са дијафрагмом, али у одређеном режиму рада (ако се не варам од 1/4 до 3/4). Са отварањем лептира (т.ј. одвртањем гаса), вакуум који ствара клип који је у такту усиса се преноси на дијафрагму, т.ј. њену горњу страну, те се иста издиже. Ово чини да се иглица издигне, односно, извуче из дизне, до неког нивоа, чиме се ствара могућност да више горива прође кроз ову дизну, чиме се ефективно обогаћује смеша. Подешавање се врши дефинисањем положаја иглице у односу на дијафрагму. Што се више спусти иглица према дизни, мања ће бити рупа кроз коју ће пролазити гориво, а тиме ће и смеша бити сиромашнија.

 

Тај други шраф, који се налази на дну карбуратора са стране цилиндара, служи за подешавање смеше у леру. Оно што људи не капирају је да на ту рупицу, која се иначе налази иза лептира, гориво излази у свим режимима рада, али највише ефекта има у леру. Са завртањем овог шрафа, смањује се ефективна површина канала кроз који гориво пролази ка цилиндру, а тиме и количина тог горива. Завртање овог шрафа неће много променити потрошњу, осим ако ти мотор стално ради у леру, што не верујем да је случај.

Да би се на овом несрећном мотору смањила потрошња, а остала каква-таква снага, потребно је урадити следеће:

- Купити и монтирати пристојне филтере ваздуха (и К&N копија са Бубањ потока је боља од овог ђубрета које долази уз њега)

- Купити и монтирати нове дијафрагме са подесивом иглицом (А.Ц.О урадио, чекамо извештај о потрошњи). Подесити онако како је то дотични учинио.

- Тек тада се играти са подешавањем лер смеше, јер ће тек тада имати смисла.

 

Надам се да сам био јасан.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

mozes li onda objasniti zasto motor trosi nesto manje od 5l kada je taj sraf zavrnut a kada se odvrne za krug i po- dva ravno 4 l sa dvoje ljudi konstantno. 3 puta testirano :P

 

Наравно да не могу. Код мене се понаша супротно од овога што си ти рекао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Potrošnja i posle svih intervencija ne pada ispod 4,5 litra. Sipao sam ukupno 19,2 litra i prešao samo 430 km. Da napomenem da je ovo sve ukupno od kako sam promenio iglice, stim što sam u toku tih 430 km nekoliko puta štelovao dizne za ler. Trenutno stoje na 2,5 kruga i tu se motor najbolje ponaša. Ne znam možda ja mnogo očekujem od ove mašine, jbg ja imam cca 110 kg, i imam laku ruku na gasu, možda kad bi ga vozio neko sa 80kg i malo pazio sa dodavanjem gasa sigurno bi trošio ispod 4. Kad malo bolje sračunam ja planiram ove godine da predjem 7-8000 km, da mi motor troši 3,5 to bi bilo ukupno na 8000km oko 280 litra goriva, a sa ovom potrošnjim je to 360 litra, to je oko oko 100 eura razlike, pa ne vredi toliko moje nerviranje i pokušaji smanjenja potrošnje. Neka troši koliko hoće ja ga više ne pipam.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

nasteluj zazor na svecicama mozda se smanji potrosnja(0.6mm).Vrati fabricke iglice u karbu.Nasteluj plovke tako da budu paralelni sa karbom i javi rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Već sam pisao da sam štelovao plovke kao što si reko, ali onda se guši kad se duže vozi u većim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Evo gde piše.

 

 

 

 

 

 

Pozdrav prijatelji, stigle su mi iglice sa membranama za karburator pre neki dan. I šta da vam kažem imao sam paklena tri dana. Za tri dana karburator sam skidao i nameštao cirka 6 puta. Pucaju mi kolena i ledja od savijanje, u jednom momentu sam razmišljao da ga polijem benzinom i zapalim, ne znam kako sam se susdržao.

 

Da krenem redom. Prvo sam morao da ga rasturim da vidim koje su iglice o tome sam već pisao. Kad su stigle iglice naštelovao sam ih na najniži nivi, razlika sa predhodnim iglicama oko 4,5mm. Znam da je mnogo al reko ajde da pokušam, reko sad će troši 2 kila na 100km. Al ku...c motor radi samo na ler i na visokim obrtajima, srednji obrtaji ne postoje. Ništa, rasturam ponovo, odma sam znao da treba da podignem iglicu za dva nivoa, ali djavo neda, podignem je samo za jedan. Ista priča samo se rupa u obrtajuma malo smanjila. pokušavao sam da je eliminišem tako što sam odšrafio diznu za ler, malo bolje al opet nevalja. Rasturam opet, da podignem za još jedan nivo, i dok nameštam iglice pade mi na pamet da mi je neko napisao da plovak treba da zatvara gorivo u horizontalnom položaju, ajde rasturim i lončiće. Plovci zatvaraju gorivo skoro u maksimalnom gornjem položaju, skontan ja da to nije dobro pa ih preštelujem da zatvaraju u horizontalnom. Sastavim motor po ne znam ni ja po koji put. Upalim, radi ko sat, dam malo po gasu radi ko metak. Pomislim u dobro je ajde malo da probam, motor i dalje malo vibrira na većim obrtajima ali je nekim nižim mnogo mirniji. Krenem ja po gasu do kraja 3, 4, 5 već cepam oko stotke kad odjedared motor izgubi snagu kao da sam ga ugasio na dugme. Odma sam se setio, i počinjem sam sebe da psujem, ko me je terao da diram plovke, sigurno je nedostatak goriva. Dodjem kući razočaran i mrtav umoran. Sutra popodne ga ponovo rasturim i vratim plovke u predhodni položaj, sednem da probam sa velikim strahom, mislim se u sebi ako sad ne valja ostaje samo da istočim to malo goriva što imam u rezervoaru da ga polijem i zapalim, ali hvala bogu motor ide jedared, i više se ne guši.

 

To je to, nadam se da će nekom ova moja avantura da pomogne, da se ne muču kao ja. Ako povozim kineze još neko vreme ladno ću moći da otvorim automehaničarsku radnju.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Potorosnja ide razlicito, ja mog kivija nisam pipao od kupovine 10k km i trosi od 2,2-3,5l zavisi kako ga vozim, da li sam sam, ili ne, da li vozim ostrije, da li je voznja sa bocnim torbama i vetrobranom ili ne i od svega toga zavisi i potrosnja i max brzina. Kada je full natovaren, sa bocnim torbama i suvozacem ide i do 3,5 l, samo samnom oko 2,5 prosek sa ostrijom voznjom (100kg ravno sam tezak+ motooprema). Mozda ti je potrosnja malo jaca 0,5l-1l ali sve to zavisi i od goriva i od toga kako vozis, ako je gas zavrnut skoro do kraja sigurno je da ce da srce vise, a ako ga vozas penzionerski 60km/h trosice znatno manje

 

Menjaj pumpe gde sipas, ima dosta razlike. Meni najbolji lukoil na trosarini za benzin, ali im zato diesel sranje (NIS benzin los a loz ulje je majka)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako imas bilo kakav filter na crevu izmedju karba i rezervoara izbaci ga(meni je filter dosta kocio gorivo).Plovci treba da budu horizontalni.Proveri tezinu membrana koje si kupio,kladio bi se da nisu iste tezine.Koja ti je boja svecica.Nasteluj svecice na 0.6mm.I kad sve to namestis opet ce da trosi 5l jer koliko vidim ti ides 100km/h sa jadnim kinezom.Cudi me da ti ne trosi 6l.Probaj da nadjes veci prednji lancanik.Meni motor mnogo lepse radi sa vecim prednjim lancanikom za 2 zuba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Karburator vise ne pipam, provericu svecice, verovatno su crne, provericu zazor, kad sam poslednji put skidao delovalo mi je kao da ima skoro 1 mm zazora. A gde si nasao veci zupcanik, jel pase od nekog drugog motora, onda verovatno treba i lanac da produzim. Kako ti se ponasa u ubraznju sa tim lancanikom i kako vuce uz brdo. Sto se tice voznje od 100 km/h, to je samo nanekim relacijama, uglavnom vozim neki prosek 80-90km/h. Jbg moj pobratim sa kojim inace vozim ima rangera od 250cm3, ide ko metak brzi je na maksimalnoj brzini, ubrzava 3 puta bolje,a trosi jedva preko 3 litra, vise puta smo testirali, vozimo istim tempom, njegov trosi 3, a moj preko 4.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

I jos nesto da dodam, motor do brzine od 70 km/h jedva da vibrira, posle pocinju jace vibracije, i negde izmedju 95 i 100km/h se smanje. Motor mi ide brze u 4 brzini nego u petoj, kad ga rastegnem u cetvrtu ide skoro 110km/h i cim ga prebacim u petu pocinje polako da obara brzinu, odprilike do 100km/h. Cini mi se da uz brdo slabo vuce, moj pobratim sa pomenutim rangerom vozi kao po ravnom, dok ja kao da vucem prikolicu. Ne znam da li je to normalno ili me jos nesto zeza, tako se ponasa od kako sam ga kupio. I imam jos jednu nejasnocu, naime skoro sam rasturao princa od 125 cm3 i on ima dva CDI-ja a moj sa 250 cm3 ima samo jedan. Ne znam u cemu je fora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Nikad nisam video 2 bombine na princu.Nasi motori imaju jedan cdi i svecice bacaju varnicu u isto vreme obe.Ne znam sto je neko komplikovao i stavio 2 cdi-ja.Jel to fabrikacija ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Kako nisi vido dve bobine, pa moj prince ima dve bobine, po jedna za svaku svećicu, a ima jedan CDI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja