Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Na Princu na ususnim lulicama ne postoje otvori za sinhronizaciju. Na Raptoru ih ima ali se su skuplji a i nisu se pokazali bas nesto dobro, kod mene ispucali a nije puno vozen. 95% mislim da se hvataju od Princa tako da planiram uskoro da ih zbudzim.

 

Bogdo pobratime ne li ti se cini da se ljudi malo previshe zanose tim stelowanjem u dlaku, idealne sinhronizacije, raspitivanjem o boji ochiju pradede od proizvodjaca ulja, primeni kvantne fizike prilikom ciscenja lanca i uticaja saturna na sagorewanje bezolovnog. Dajte da se dogovaramo i planiramo kad cemo u neku voznju. Ja sam se ranije tako zanosio a na kraju se sve svelo na sipanje benzina i brojanju srafova. Aman ljudi ajmo na piwo i rostilj i da ganjamo zenske !!!

 

 

I meni se tako cini :). Dok ide dobro je. Meni Raptor zbog difuzora uvlaci fals vazduh, moracu da zbudzim sada nekada od Princa jer su jednostavniji, jeftiniji i a fino su se pokazali kod mene. Nadam se da cu to srediti do marta. Imas moj br pa slobodno zovi za neke voznjice.

 

 

Ja sam isto imao pukotinu na difuzoru i imao sam probleme. Resio sam to tako sto sam sa unutrasnje strane namazao na par slojeva tigar lepak, Odradio je posao za sve pare! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Na Princu na ususnim lulicama ne postoje otvori za sinhronizaciju. Na Raptoru ih ima ali se su skuplji a i nisu se pokazali bas nesto dobro, kod mene ispucali a nije puno vozen. 95% mislim da se hvataju od Princa tako da planiram uskoro da ih zbudzim.

 

Bogdo pobratime ne li ti se cini da se ljudi malo previshe zanose tim stelowanjem u dlaku, idealne sinhronizacije, raspitivanjem o boji ochiju pradede od proizvodjaca ulja, primeni kvantne fizike prilikom ciscenja lanca i uticaja saturna na sagorewanje bezolovnog. Dajte da se dogovaramo i planiramo kad cemo u neku voznju. Ja sam se ranije tako zanosio a na kraju se sve svelo na sipanje benzina i brojanju srafova. Aman ljudi ajmo na piwo i rostilj i da ganjamo zenske !!!

 

 

I meni se tako cini :). Dok ide dobro je. Meni Raptor zbog difuzora uvlaci fals vazduh, moracu da zbudzim sada nekada od Princa jer su jednostavniji, jeftiniji i a fino su se pokazali kod mene. Nadam se da cu to srediti do marta. Imas moj br pa slobodno zovi za neke voznjice.

 

 

Ja sam isto imao pukotinu na difuzoru i imao sam probleme. Resio sam to tako sto sam sa unutrasnje strane namazao na par slojeva tigar lepak, Odradio je posao za sve pare! :takoje:

 

Pa svi smo se zanosili............ u pocetku. Zadnje sto sam uradio i verovatno nista drugo, oterao sam ga kod majstor Grge u Knjazevac i reko mu da ne ide preko 70. Sta mu radio , ne znam. Znam da sad ide preko 100 i da manje trese i bolje od toga ne ocekujte. Ljudi ovo je Low cost motor, kao MZ od 70 do 90 godina, malo kosta , solidno ide i povremeno ga cacnes u rebra ovde onde da te ne ostavi negde. Pozdrav iz Svrljiga....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Pozdrav drugari, juce sam kupio Princa 250. 2009 godiste ali preso samo 450km. Imam jedan problem motor mnogo vibrira u toku ubrzavanja na jacem gasu, ne znam da li je to normalno. I predlozite mi dobrog majastora za sprint motore u Nisu. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sto vise gasa, to vise vibracija. Takav je agregat i poprilicno trese. Svakako bilo bi najbolje da ga provoza neko sa istim agregatom i proveri da nije ipak neka abnormalna kolicina vibracija u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Takav je 250, i ja sam mislio da je neki kvar, ali nije, takav je. U Nisu , majstor Milan 0646170974, on ti je njihov zastupnik i serviser. Ja moj 250 odrzavam kod njega. Inace sam iz Svrljiga. Slobodno se pozovi na Mladena iz Svrljig-a kad budes zvao. Srecno!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pozdrav drugari, juce sam kupio Princa 250. 2009 godiste ali preso samo 450km. Imam jedan problem motor mnogo vibrira u toku ubrzavanja na jacem gasu, ne znam da li je to normalno. I predlozite mi dobrog majastora za sprint motore u Nisu. Hvala.

 

imas jos jednog, gore u Panteleju, mislim da je ul Despotovacka, kada ides Borskom ulicom ka Kamenickom visu, posle pantelejske crkve, 7 ili 8 ulica sa desne strane, levo u odnosu na tu ulicu stoji neki auto plac saa nekim polovnjacima, u principu, neugledana, mala neasvaltirana ulica, a na njenom kraju ti je ovlasceni servis

 

Takodje u tom delu imas lika po imenu Bojan isto bajker, u ul Djure Djakovica mislim da je 5 ili 7, koji drzi delove za motore a izmedju ostalog ima kojecega i za sprint i ostale kineze

pozzz i vidimo se po gradu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Drugari, mnogo hvala na odgovorima. Izvinite što se nisam ranije zahvalio nisam bio na forumu nekoliko dana. Imam još jedno pitanje, motor izmadju 80 i 90 km/h kao da gubi takt, secne po neki put, a i hoće da se ugasi kad treba da stanem. Ler gas je dobro podešen, a isto se dešava čak i kad pojačam ler gas. Skidao sam svecice pre neki dan i baš su crne takoreći pune gareži. Inače svećice su NGK nisam pogledao koje su oznake, da li možda treba da ih zamenim ili je nešto drugo u pitanju. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ako su ti crne svecice moguce, tj siguran sam u to, lose ti je podesena smesa na karburatoru pa zbog toga imas problem sa sagorevanjem, hvata se garez a i oce da zeza pri vecem brejuobrtaja, tj da stuca i gubi snagu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ako su ti crne svecice moguce, tj siguran sam u to, lose ti je podesena smesa na karburatoru pa zbog toga imas problem sa sagorevanjem, hvata se garez a i oce da zeza pri vecem brejuobrtaja, tj da stuca i gubi snagu

 

Pa jel mogu ja nekako sam da podesim smesu ili moram kod majstora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ako si nekad radio nece ti biti problem, imas dva srafa na karbu koji ti sluze za podesavanje smese gorivo/vazduh a drugi je za ler gas

Zavrnes diznu za smesu skroz do kraja i onda vratis nazad oko 3 kruga.

Upalis i odvrnes malo sraf ler gasa da spusti obrtaje tek da se ne ugasi, oko 600 rpm.

Onda sa srafom za smesu trazis gde ima najlepsi ler,da se ne treska i da radi mirno i sto ujednacenije. Takodje probas sa turiranjem da lepo prima gas od pocetka do kraja povlacenja poluge gasa,bez prekida i pucanja. Kada nadjes najidealniji rad to je to,diznu vise ne diras.

 

Vratis-zavrnes nazad sraf za ler gas sa oprugom,koji si na pocetku otpustio, ako je potrebno,da podigne obrtaje, da motor radi na redovnih 1000-1200 rpm ili koliko vec hoces.

Sve ovo radis sa zagrejanim motorom i bez sauha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ovo gore je postupak za karburator "slide" tipa na jednocilindričnom motoru. Princ 250 ima dvocilindrični motor i kod njega je cela priča malo zajebanija - tu su dva CV karburatora koja treba sinhronizovati. Može sve da se odradi i šacometrijom ko ima iskustvo, ali je pametnije oterati mašinu kod nekog dobrog i pouzdanog majstora koji ima odgovarajući alat da to fino ušteluje... Crne svećice u svakom slučaju govore da ima viška goriva, pa možda ne bi bilo loše proveriti da nije zaprljan filter za vazduh... Takođe mogao bi proveriti i da li je toplinska vrednost tih svećica odgovarajuća (da nisu malo "hladnije" nego što treba).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Toplotna vrednost svecica je bila 6 pa sam ih zamenio pre neki dan za 7, ali opet isto. Kad ga upalim desni cilindar se sporije zagreva. Sutra idem kod Milana na Pantelej da vidim da li moze nekako da mi pomogne. Hvala u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ništa nisam uspeo da rešim, majstor Milan nema vakumetar nego šteluje na uvo, tako da nisam hteo ni da pokušavam. Motor dok je hladan mnogo bolje radi i manje vibrira nego kad se zagreje. Moraću da ga oteram kod nekog majstora koji ima vakummetre i ujedno da mi proveri ventile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

vakuummetri su :jok:

Pricao mi covek kako je stelovao sa njima i posle uzeo crevo providno i sipao obojenu tecnost, povezao, a srecom ga sproveo do plafona garaze tako da je imao vremena da ugasi motor koliko je to bilo ustvari rastelovano! Sa uljem radi extra jer su manje oscilacije...

A gde ga kacis na princu?! mislim da je to sasvim nepotrebno ako imas uvce ili ako otvoris i gledas kako ih stelujes!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ne znam kako se to radi na Princu, ali sam gledao kad je majstor mom bratu štelovao na Suzukiju GSXR-750. Poveže na svaki karburator po jedno crevo koje ide u manometar i vergla motor. Posle ga šteluje valjda na onom šiberu jbm li ga da znam naštelovao bi ovaj moj a ne da me ovako je.. Idem popodne kod majstora ako ne pada kiša pa vam pišem sutra šta je bilo. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

mislim da imas u ovoj temi ranije pisano da se ne moze mnogo pogresiti kod stelovanja, tj sinhronizacije na princu 125cc, verovatno slicno vazi i za 250cc, a 750cc je sasvim druga prica, pogotovo na obrtajima koje on pravi i svemu ostalom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Moram nesto da pitam drugare Princeve :))

Posto na mom princu 250 kubika ona creva od auspuha idu direktno ispod rezervoara i samim tim mi prave veliku buku i vibracije ispod rezervoara....sta bih mogao da uradim? Da li je pametno ubaciti ih u filter kao sto je kod 125-ice. Takodje na 250 i iberlauf nije ubacen u filter kao sto je na 125-ici. Ako neko ima neku sugestiju bio bih zahvalan. Pozdrav svima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Moram nesto da pitam drugare Princeve :))

Posto na mom princu 250 kubika ona creva od auspuha idu direktno ispod rezervoara i samim tim mi prave veliku buku i vibracije ispod rezervoara....sta bih mogao da uradim? Da li je pametno ubaciti ih u filter kao sto je kod 125-ice. Takodje na 250 i iberlauf nije ubacen u filter kao sto je na 125-ici. Ako neko ima neku sugestiju bio bih zahvalan. Pozdrav svima....

 

druze ja sam ta creva poskidao i zatvorio, na auspusima rupe koje su ostale sam zadihtovao azbestom! mada nije mi jasno kakvu ti buku prave i vibracije ali u svakom slucaju nicemu bitnom ne sluze i to slobodno mozes da poskidas... sto se iber laufa tice nista ne diraj, zasto da ti masti i prlja filter vazduha bezveze... (takodje vozim 250ccm)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

posteno da ti kazem nema neke ekstremno velike razlike... ja sam odavno to poskidao i veruj mi da sam zaboravio kako je bilo sa tim, sto se garancije tice, ne znam sta da ti kazem... mozda je bolje da vozis tako do isteka pa onda poskidaj... ja ovih dana otvaram auspuhe iz razloga sto su mi u jednom od njih otpale komore pa cagaraju po loncu i nerviraju me...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Bio sam kod majstora u vezi karburatora, kaže sve je u redu, kao motor se još nije razradio prešo tek 1000 km. Juče sam ga malo isterao na autoput i jedva ga dogurao do stotke. Predpostaljam da je zbog vetra bila ta brzina a i mnopgo sam mu uspravio vizir. Ovih dana kad imam vremena preštelovaću mu vizir pa izlazim opet na autoput da vidim kakva je situacija.

 

Imam jedno možda glupo pitanje, gde se na princu 250 nalazi ono sito za ulje ako ga uopšte ima. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja