Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav ljudi, ne dopunjuje mi akumulator, nije do reglera, nov je ( Joskin ) po uputstvu koje Joska salje uz regler pise da se uzme jedna sijalica od auta i da se provere faze da kad je motor ugasen ne sme ni na jednoj od tri da ima struje tj da se sijalica upali - meni pali na sve tri (na jednoj sija kao Las Vegas na druge dve malo slabije ) sto znaci da su namotaji negde u kratkom spoju koliko se ja razumem. Samo mi treba pomoc da li da se namotaji skinu uradi remont i da li je to resenje ili ne ako nije sta jeste ? Hvala unapred na odgovorima, u pitanju je Majesty 400 2005

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Skinu se namotaji i ili se kupe novi ili se salju u neku radionicu za premotavanje. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

kawasaki vn 800, izgubio kratko svetlo na faru.imam poziciju,imam dugo svetlo.pregledao prekidač ,osigurač ima jedan za prednji kraj i on ispravan,Na faru žica za kratko svetlo nema napon,kolko sam shvatio ima relej koji je umetnut u kutiju sa osiguračima i do kog nemogu da dođem.dali može da je problem u releju i ako jeste kako da se reši tj dali je izvodljivo postaviti spolja relej a izolovati ovaj koji je u kutiji za osigurače.

hvala unapred na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Čika Rajko, @Arakis, da li je moguće napraviti regler, ali da ima samo jednu fazu, treba mi za jednog starog Dukatija ST2 1998, iz namotaja mu idu 2 žice, a ne 3 kao što je obično normalno svuda... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To su ti dve faze... na trofazni regler, gde je ulaz za naizmenicnu struju dovedes te dve, jedna slobodna ostane.

( a imas i regler sa dve faze)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace ti dukati regleri imaju dve zute, jednu crvenu, jednu belu i jednu crnu zicu.

Zute su ulaz sa namotaja, crvena plus, bela ide na tablu, crna na bravu... Minus je kuciste reglera (i srafi se na ram)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Dobro veče.
Koje žice preporučujete za povezivanje žmigavaca? Pre možda godinu dve sam zamenio žice u samim žmigavcima jer su bile kratke, stavio sam neke crno crvene slične debljine koje su mi se tu našle u garaži, ali izgleda da su lošeg kvaliteta  jer sada u roku od mesec dana mi se desilo da se crvena prekinula u oba žmigavca sama od sebe, kao da je oksidirala ili tako nešto. Nije precvikovana ili iskidana - u telu žmigavca su se prekinule, ne znam koliko se vidi:
0-02-05-31ef289371e0d41dd1de0f598e55c95328d68c9eedfed4d67cb5547046952844_27ad766a41c.thumb.jpg.2c1a7a5bb26af338186e6c3a26f16163.jpg

Drugo pitanje: Te žice od žmigavaca iza tablice su mi malo izložene vodi i blatu. Koji bi bio najbolji način da ih povežem na instalaciju i zaštitim a da ih ne lemim, da bih mogao da skinem žmigavce ako zatreba. Ja sam probao sa onim izoliranim konektorima, pa sam preko njih navukao termo bužir. Ima li nekog boljeg rešenja ?
Pozdrav

0-02-05-8c00873823d697d2249130d448e43f080d7e489e9c2a20ed3cce7d29b96d4661_27ad76195d8.thumb.jpg.dc28cef4e41b3439ba7961afdd30c496.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nemojte da koristite one tzv zice za zvucnike, crvenu i crnu zalepljene zajedno, veoma su loseg kvaliteta i rado trule i gube kontakt. Ima lepih dvozilnih kablova sa plasticnom izolacijom ili kupis kabl 1.5mm2 razlicite boje, lepo ga omotas izolirom i to je ok. Ako zice stavljas u termobuzir, nemoj nikako da ga zagrevas da smanji precnik zato sto se vremenom ukruti i hoce da se "slomi", kidajuci zice unutra. 

A za kontakte je ok na tvojoj slici samo dobro oblozi izolir trakom protiv vlage. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

@živke ako možeš da nađeš žice od auto instalacije, možeš njih da iskoristiš. Treba da budu sa "mekanom" licnom. Ove kod tebe mi deluju kao da su suviše krute. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja