Jump to content

Moto Zajednica

Medjuljudski odnosi nakon saobracajnog udesa

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1745 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Emocije,posledice,kazne....... 

@hansol i  @severian su me potakli da ovo napisem,mozda su oni u pogresnoj temi zapoceli,ali je prica prava. 
16.juna je drugarov sin imao udes,hvala Bogu "dobro" je prosao i isao sam preksinoc da ga obidjem i da se ispricamo u vezi svega sta je i kako bilo.Zena mu je izasla sa sporednog puta i udarila ga u prednji tocak i viljusku.Nije bila ni pijana ni drogirana ni bezobrazna,ono sto bi rekli cista vozacka greska,nije ga videla  i desilo se. 
Odvozi ga hitna u valjevski urgentni,zatim u tirsovu u BG,gde dolazi i drugar i cekaju pregled.Na pregledu,polomljena desna podlaktica,jedan prst i dva hematoma na mozgu.U tirsovoj ne mogu da mu rade operaciju ruke,kazu nemaju srafove za plocice jer ima 17 godina i njegove kosti su malo vece (tako su objasnili roditeljima) i prebacuju ga u urgentni,da bi ga tek posle osam dana (kad je neurohirurg dao odobrenje zbog glave) radili operaciju ruke. 

Kakav je tamo tretman medicinskog osoblja prema pacijentima ali i jednih prema drugima,i kako su prosli,bolje ne pisati,najblaze receno katastrofa. 

E sad,odmah nakon udesa,zena je zvala da se raspita za stanje decaka,i njen muz je cak i dosao da ga obidje dok su jos bili u tirsovoj,ali naravno nije mogao da udje.Bilo je poziva od njihove strane cesto dok je bio u bolnici,pa i kad je izasao,sa zeljom da dodju da ga obidju.Na poslednji poziv drugar je rekao da ne zeli da dolaze,da nemaju sta da razgovaraju i da nema potrebe "da se sad mi nesto druzimo i sprijateljujemo".
Decak je sin jedinac,dete sa sela,povredjena ruka koja ko zna kako ce da zaraste i da li ce biti 100% fukcionalna,o vadjenju plococe sa jedne koske ce tek za godinu dana da razgovaraju,a voznju motora,fudbal ( godinama igra u Mionici ) da zaboravi naredne tri godine da ne bi slucajno povredio glavu,ne sme na sunce....  

Svi smo culi,videli,citali o tome da je posle udesa bilo iskrenog kajanja ili smisljenog "uvlacenja" ili kurcobolje za povredjenim.Kako se postaviti?Sta povredjeni ima od toga?Da li su kazne adekvatne?Trauma kroz koju prolazi cela ta porodica,da li zaboraviti i gledati napred? Da li je kazna adekvatna traumi kroz koju prolazi cela porodica?  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Možda je moj stav i pogrešan, ali učestvovanjem u saobraćaju ti dobrovoljno prihvataš i određene rizike. Tako da taj stav da treba oko-za-oko za stvarno iskrenu grešku (koja može da se desi čak i najboljima među nama) je neopravdan.

Naravno, za one bahate treba 2 oka-za-oko.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 868 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ima normalnih ljudi, uvek i bilo. A ima i onih drugih. Pa ovde je svojevremeno bila tema od clana koji je izgubio nogu krivicom nekog lika i pisao je i kako je teklo sudjenje kasnije itd. Tako da ima i tih "drugih" koje jedino brine da ih ne zatvore, nebitno sta su uradili i koliko su krivi bili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 722 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Drugara na S 1000 RR isekla žena u punoj drugoj ili trećoj brzini. Ceo se izlomio, mesecima su ga krpili.

 

Sada su u vezi 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1745 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 35 minuta, Mr_Wolf je napisao:

Drugara na S 1000 RR isekla žena u punoj drugoj ili trećoj brzini. Ceo se izlomio, mesecima su ga krpili.

 

Sada su u vezi 

Veruj mi da mi je malopre pao na pamet film sa cini mi se hju grantom i suzan arket

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: XT1200Z

Nažalost, iz ličnog iskustva, jedino što mogu da kažem je da se treba fokusirati na stvari koje su pozitivne i korisne. Udari mi dete čovek u NS na pešačkom i izlomi je dobro. Operisana je u roku od 24 sata. Nismo uspeli da dobijemo njenu medicinsku dokumentaciju (ni preko advokata) da bi tražili mišljenje na drugom mestu (ostala joj noga duža dva santimetra). Klinja koji ju je udario, naravno da ga boli uvo... Čak su potplatili i našeg advokata (to sam kasno ukapirao). I šta raditi? Ništa. Polako dan za danom pa dokle doguramo. Evo je danas, taman kako je zaslužila. Jednostavno, shvati čovek da je u određenoj situaciji nemoćan i da se ne vredi rasplinjavati na stvari koje ne mogu da se promene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7005 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema tu pravila, sve je to od čoveka do čoveka. Meni je posao takav da sam morao dosta toga da čitam u vezi međuljudskih odnosa, organizacije, itd. Ima sjajnih stvari i metoda ali bez obzira na sve, iz iskustva tvrdim da svi imamo neko šesto čulo za energiju koja teče između ljudi. Što bi rekli osećaj u stomaku.

 

Žena koja je udarila moj auto, parkiran, sa trudnicom unutra nije potresla ni malo. Ko te jebe šta hoćeš stav. Dam ti 2000 dinara za branik i duvaj ga. Moj predlog je bio da pozove čoveka koji bi ofarbao branik. Koliko joj kaže, toliko da mi da i to je to. Na kraju smo čekali policiju... Ma ič je nije interesovalo šta je sa suprugom u kolima.

 

Ne daj Bože da se desi nešto sa telesnim povredama. Zato mi je prva stvar kad izađem iz svog doma da se ponašam tako da ne ugrožavam niti sebe niti druge. Dakle to je primarna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja