Jump to content

Moto Zajednica

Popusti na benzinskim pumpama

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
3 hours ago, vasa.93 said:

Pa dobro sad, ne mora sve da se banalizuje. Nije u pitanju samo ušteda, jer tu ima i drugih dobrih strana.

 

Aplikaciju koristim zbog brzog plaćanja bez odlaska na kasu. Stanem, očitam QR kod, natočim, dok se vratim u auto ili na motor plaćanje prođe, palim i krećem.

 

Prostije i brže od toga ne može (dobro, naravno da može :D), i ako pritom dobijem i neki popust za sve to (što je sasvim i logično da dobijem jer se sam pozlužujem kompletno), to je win-win situacija. Uštedeo sam najpre vreme…

Koja je to aplikacija da ne moras da ides na kasu, tj za koju pumpu? 👀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
7 minutes ago, PetraBG said:

Koja je to aplikacija da ne moras da ides na kasu, tj za koju pumpu? 👀

Nis, sa nama na putu. Skeniras qr code pored tocilice, automatski ti skine pare sa kartice, racun stigne mejlom odma, sednes u kola i vozi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Nis, sa nama na putu. Skeniras qr code pored tocilice, automatski ti skine pare sa kartice, racun stigne mejlom odma, sednes u kola i vozi.
Ispravka, aplikacija sa nama na putu je samo za poene, Drive.Go se zove aplikacija za plaćanje očitavanjem qr koda, direktno na točilici. Bar je kod mene tako, sa nama na putu i ne koristim

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Što ne bi koristio, samo povežeš karticu u aplikaciji, i skupljaju ti se poeni. Nikakav dodatni napor, skeniraš qr code, platiš, a poeni ti se automatski dodele.

edit: aha dobro, mislio si ne koristiš app. Takođe, imam je instalirano, ne znam da li sam je nekad upalio. Nije neophodna.

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
1 hour ago, Gordak985 said:

Ispravka, aplikacija sa nama na putu je samo za poene, Drive.Go se zove aplikacija za plaćanje očitavanjem qr koda, direktno na točilici. Bar je kod mene tako, sa nama na putu i ne koristim

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

1 hour ago, živke said:

Što ne bi koristio, samo povežeš karticu u aplikaciji, i skupljaju ti se poeni. Nikakav dodatni napor, skeniraš qr code, platiš, a poeni ti se automatski dodele.

edit: aha dobro, mislio si ne koristiš app. Takođe, imam je instalirano, ne znam da li sam je nekad upalio. Nije neophodna.

Zvuci mi kao da bi trebali da spoje te dve aplikacije u jedno 😂 hvala za info!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1828 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja koristim Nisovu "Sa nama na putu".

Kako idem barem jednom mesečno u BiH i/ili Hrvatsku, vrlo retko stignem u "zlatni nivo" za koji je potrebno potrošiti više od 12,000 mesečno.

Bodove sakupljam, pa kad se nakupi, kupim jelkice.
Bodovi se dobijaju i na kupovinu u prodavnici/kafeu, procentualno i više nego za gorivo.

Kad god putujem, stajem na NIS pumpama da uzmem kafu - svidja mi se njihov espresso iz aparata za poneti - i pre par dana sam primetio u aplikaciji da na 10 kafa dobijem 11-tu gratis. Nemam pojma kad su to pokrenuli, ja trenutno imam jednu više od sedam :D 

Pri tome, kafa je 20% jeftinija ako imaš aplikaciju - to mi rekoše jednom u Adaševcima kad dadoh 1,500 din za neke kafe, pa sam zato i instalirao.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 419 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
Pre 23 sati, QmBGD je napisao:

Sva goriva na našim pumpama su svakako iz NIS rafinerije 

 

Mislim da ovo nije tačno. Skoro sam dobio informaciju od čoveka koji je u naftaškim vodama da je gorivo na Eko pumpama uvozno, i mislim da reče za OMV. E sad, kad zapne iz raznoraznih razloga oko uvoza iliti čega već, onda oni preuzimaju takođe iz Pančeva i dodaju svoje aditive i to distribuiraju na nekim pumpama. U fazonu najsigurnije je sipatu na auto-putu jer je tu uvek uvozno gorivo i boljeg kvaliteta, a an ostalim lokacijama se može desiti i da ne bude. 

Ove priče sam čuo i ranije, a sada mi je na neki način još jednom potvrđeno. Opet da se ogradim, ne mora da znači da je istina. Iskreno, u moj auto sipam otprilike gde god stignem, najčešće na NIS-u, sipao i skuplja i jeftinija goriva, upoređivao i sa gorivom iz austrije-mađarske-grčke-makedonije... nikad nisam mogao da primetim razliku u radu i potrošnji koju beležim godinama kroz apklikaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL650

Koliko se sjecam istrazivanja i testiranja PMF-a u Novom Sadu, samo se MOL i Petrol uvozio. Mada, kontam da je i kod njih svaki deseti kamion iz uvoza, ostalo, sto kaze kolega, vjerovatno od NISa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1714 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
6 hours ago, travelman said:

I kod mene ista prica, za mene je to sve klasicno sendvicarenje jer se  prodajes za  kojekakve trgovacke poene i dajes glas njima.

 

Sipam gde hocu i kad hocu, ne gledam dal je neka akcija u pitanju ili ne.

:Mina:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
Pre 6 sati, travelman je napisao:

…mene nervira kad udjem da platim gorivo i kupim svecice a onda cekam ovog ispred mene 15 minuta da se odluci dal će makijato ili nes…

Pa dali smo ti upravo alternativu da ne moraš da čekaš igde ikada. :D (Ok, u Srbiji, dokle god doseže NIS i…Gazprom, a oni se, čini se, šire i na zapad. :D) Sem ako baš za svako tankanje stavljaš nove svećice, što bih takođe mogao da razumem. :P

 

Pre 2 sati, PetraBG je napisao:

Zvuci mi kao da bi trebali da spoje te dve aplikacije u jedno 😂 hvala za info!

Da i ne. :D SNNP je samo zamena za plastičnu karticu, i plus ima istoriju kupovina. Drive.Go je za plaćanje skeniranjem QR koda, neophodno je ubaciti podatke sa platne kartice, a eto moguće je povezati i SNNP karticu za prikupljanje istovremeno bodova. SNNP aplikacija je dakle okej za neverne Tome koji ne žele da ostavljaju podatke sa platne kartice u aplikaciji, i ne žele da nose posebnu plastičnu karticu. :D
 

Pre 2 sati, zaludan je napisao:

Kad god putujem, stajem na NIS pumpama da uzmem kafu - svidja mi se njihov espresso iz aparata za poneti…

+1! :D Skoro svaki put kad idem van grada stajem da uzmem kafu kod njih, pa makar i ne točio gorivo. Čak i na motoru, ponesem termos šolju pa napravim kafu u njoj da se nađe… :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1727 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Gorivo da se sipa mora, istotako mora i da se plati, ako ce neko da da popust ili nesto drugo rado cu prihvatiti.

 

U bivsoj firmi sam cesto putovao kolima, imao Eko biznis karticu i morao na eko pumpama da sipam, izvadio njihovu smile karticu i skupljao poene, tacnije poeni se gomilali a mogu da se zamene za svasta nesto iz “smile kataloga”

Tako sam uzeo: aparat za kokice, plotnu za palacinke, blender, set staklenih soljica za kafu, solarne lampe, putne torbe… gomilu toga sam i zaboravio. 
zadnje sam uzeo 4 sport vision vaucera, svaki vredi 2000din i otisao i uzeo patike od 8000 u sport visionu besplatno.

 

posle nekoliko prevara i afera za koje sam cuo za eko pumpu u borci prebacio sam se na nis, doduse sad ne putujem toliko pa se teze skuplja 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 25 minuta, vasa.93 je napisao:

Sem ako baš za svako tankanje stavljaš nove svećice, što bih takođe mogao da razumem.

Napokon neko pametan i razuman da ne moram da objasnjavam :) ....

...

pre 19 minuta, Sharky - Alex je napisao:

ako ce neko da da popust ili nesto drugo rado cu prihvatiti

Ako ti neko da popust na sendvic i parizer dal bi i njega prihvatio :) ...

To je poenta ....

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sipam uvek obično gorivo, nikad te premijum varijante jer ja ne vidim nikakvu razliku ni u potrošnji ni u radu motora, a na obično gorivo je 2 din uštede po litru, što je za mene čisto pilićarenje, na pun rezervoar uštedim manje od 100 din. Neka, ne trebaju mi, niti mi treba razmišljanje o kartici, planiranje na koju pumpu cu da sipam zbog 1% uštede, tu energiju će da potrošim na produktivnije stvari.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Yamaha Thundercat / Honda Silver Wing 400

Ja cu da probam bas to brzo placanje preko koda na nis-u. Cisto sumnjam da u nasem selu neko tako placa, samo da ne krenu radnici da me jure 😅.

 

Inace obicno sipam na lukoil-u. Imaju 4 tociona mesta, a ljudi uglavnom sipaju na 1. ili 2.

3. i 4. u 95% slucajeva bude slobodno, a na 1. i 2. zna kolona da se napravi. Cudan narod 😅

 

I vrlo retko ko hoce sam da sipa. Uvece 1 radnik radi samo, 5 ljudi ceka njega jednog, niko se za pistolj ne vata. Bemu misa 😅

Promenio član Miroslav91
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1828 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 43 minuta, aca-pn je napisao:

niti mi treba razmišljanje o kartici, planiranje na koju pumpu cu da sipam zbog 1% uštede


Od kad postoji izbor pumpi, planiram gde ću da sipam. U različitim periodima sam sipao na različitim pumpama, a cena/ušteda nikad nije bila prioritet.

Kad se poklopi(lo) da se na pumpama na kojima svakako sipam i pijem kafu isplati koristiti karticu, ne vidim nijedan jedini razlog da ne iskoristim tu mogućnost.

 

Da li treba naglasiti da je "kartica" virtuelna, tj. ne postoji u fizičkom obliku, a aplikacija je uvek sa mnom :) 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
1 hour ago, travelman said:

Ako ti neko da popust na sendvic i parizer dal bi i njega prihvatio :) ...

 

To je poenta ....

Cackas tamo gde ne treba, niti to ima bilo kakve veze sa ovim. Imas dovoljno godina, ne budi dete

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 3 minuta, drmilan_ je napisao:

Cackas tamo gde ne treba, niti to ima bilo kakve veze sa ovim. Imas dovoljno godina, ne budi dete

Jos si dete al shvatices kako te godine budu gazile.

U zivotu je sve na prodaju samo je pitanje koće za kolko da se proda.

 

I nije čačkanje, aj tebe sad direktno da pitam koja je razlika kad se neko proda za sendvic a neko za toster il sta vec nabrojano gore.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

@travelman

Mislim da previše banalizuješ. 

Govorim sad u svoje ime - pumpe sam odabrao po tome šta mojim vozilima najviše odgovara. To su Gazprom i Petrol. I imam njihove kartice.

Ako mi zafali goriva a nema njihovih pumpi u blizini naravno da ću sipati i na drugim.

To što imam petrol karticu i snnp aplikaciju ne znači da ću uvek sipati kod njih. 

I možda jesam mlad za tebe ali jaaako sam daleko od nekog junoše. Ali i dalje mi nije jasno kako je ovo isto kao i sendvič i 1000 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Sad ko u školskoj Viber grupi
pita se da li je neko pronašao dečiju izgubljenu knjigu.... njih 10 počne da odgovara kontra "nije kod mene"

 

Čovek je pitao za savet one koje koriste loyality  programe, a ne za razloge protiv korišćenja.

 

Ja lično koristim to gde god mogu i učestvujem u raznim promocijama. Pogledam samo uslove, da se ne navučem na neku šargarepu. Udavio bih temu kad bi ispisao šta sam sve uzeo od elektronike, kućnih uređaja , sportske opreme, igračke, kristalne čaše , torbe....

 

Koristim i učestvujem:

- lojalilit program (gorivo, trgovine raznih grana)

- akcija sa skupljanjem markica , ako me interesuje nesto iz ponude

- slanje računa za nagradnu igru (npr pre 2 meseca dobio sam alat u vredosti od bar 400-500 evra)

 

Ne koristim:

- kladionicu

- kocku

Promenio član rast
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3266 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Godinama sam MOL-ovac,isključivo običan benzin i dizel. Imali su do skoro 1L 1bod i nakupi se, sad uveli neku glupu alikaciju, odmah kao časte 20,30,50 din., neću to, volim kad se nakupi... Ali ipak ne menjam pumpu, kad mogu birati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
15 minutes ago, shoyyka said:

Godinama sam MOL-ovac,isključivo običan benzin i dizel. Imali su do skoro 1L 1bod i nakupi se, sad uveli neku glupu alikaciju, odmah kao časte 20,30,50 din., neću to, volim kad se nakupi... Ali ipak ne menjam pumpu, kad mogu birati. 

caste djoku 20,30din, nego te teraju da ides iz levela u level, kao sto je na NIS pumpama. Kad sam napravio aplikaciju dobih 10din popusta na premium dizel, a taman isao na put :D 

 

Ja dok sam cepao dostavu, na nisu sam uvek bio u platinum levelu, nije bilo sanse da padnem ispod toga, zato sam i preferirao nis, plus gospodja putovala svaki dan 40km tamo i nazad na posao, pa na istu karticu sipali i lagano smo bili u platinum nivou, jbg mi slepci sto se prodajemo za sendvic i parizer, koji zivimo od volana znaci nam tih par ili 10 dinara po litru goriva 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja