Jump to content

Moto Zajednica

galebgd

Članovi
  • Broj tema i poruka

    48
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Profile Information

  • Pol
    Muškarac
  • Lokacija
    Beograd
  • Motocikl
    KTM 890 Adv R

Poslednji posetioci profila

Sekcija koji prikazuje poslednje posetioce ovog profila je isključena i ne prikazuje se ostalim članovima.

galebgd's Achievements

U prolazu

U prolazu (1/6)

38

Reputacija u zajednici

  1. Neka moja logika je da KTM sebi ne sme da dozvoli gresku u ovom trenutku. LC8 je ionako sasvim druga prica u odnosu na LC8c, tako da ostaje samo da ispeglaju gremline s elektronikom i softverom. Obzirom da u 1390 fabricki ide litijumska baterija, to bi u startu trebalo da resi dosta gluposti koje su se javljale na prethodnim modelima. Videcemo...
  2. moj auto je honda, jos od 2006. samo njih vozim, tako da imam i tu crtu, ali to je kad razmisljam u cemu cu da vozim porodicu. na motoru sam sam, tako da je zabava prevagnula sto ne znaci da divljam, uglavnom motor vozim kao i auto, ali bitno mi je da ukoliko pozelim - znam da mogu.
  3. lepo si to sumirao. moja jedina "briga" je da li sam trebao da sacekam 990 adv, ali jbg neizdrz kad sam video ovaj R, nekima je ruzan, meni je neodoljiv.
  4. znam i ja za to, tj znao sam i pre nego sto sam ga preuzeo. ali mislim da je to vec reseno, tj znaju sta je i cekaju se delovi. generalno ja imam dobro iskustvo s podrskom u delti, doduse nisam ni imao problema sa 890 ali stvarno su momci tamo dostupni i prilicno transparentni. zato i verujem da ce se zaista potruditi da pomognu ako dodje do problema, to me je u startu i ubedilo da se upustim u rizik sa 890 i sad sa 1390. motor mi sluzi bukvalno samo za zabavu i kao antistres terapija, to je cisto bacanje para, ali ako ih vec bacam, bar da ispuni tu osnovnu svrhu a to je uzivanje u voznji. zato je izbor pao na ktm, mada sam u nekom trenutku bio na ivici da uzmem transalp ili AT.
  5. definitivno cesce ukljucuje ventilator po gradu nego 890, ali ne mogu da kazem da sam tu toplotu osetio po nogama, a vozio sam par puta u bermudama. izgleda su to dobro resili sa razdvajanjem hladnjaka. kod 890 sam vise osecao tu toplotu, ali i tamo je to bilo podnosljivo.
  6. znam i ja koliko si narandzast, sa 890 teme i hvala.
  7. Vidim da jos nemamo temu za novi Super Adventure, pa evo da ja zapocnem. Moj izbor je bio R model, a postoje i klasicni S sa automatskim vesanjem, kao i novi EVO S koji ima i automatski menjac. Dosta stvari se poklapa, ali ima i bitnih razlika, kao sto je recimo dimenzija tockova, no to je vrv vecini vec poznato sa prethodnih verzija SA. Presao sam tek 400 km i naravno jos se razradjuje motor, ali evo nekih inicijalnih utisaka. Prethodni motor je bio 890 Adventure R, a nekad davno i F800 GS, cisto da imate referencu s cim poredim. - Utisak svih utisaka mi je CamShaft - dve mape, jedna ispod 6500 obrtaja, druga preko toga. Ovu gornju jos nisam isprobao zbog razrade motora, ali rad na malim obrtajima je prava carolija. 890 sam po gradu uglavnom vozio u street mode-u, koji svakako malo omeksa odziv gasa, ali je i dalje bio nervozan na niskim obrtajima. Kod 1390 sam uhvatio sebe da vozim u trecoj ispod 2k obrtaja i da to bukvalno ne primecujem. Ovo me cini super srecnim jer imam upalu tetiva na obe ruke, pa mi mnogo redje drndanje kvacila sigurno nece nedostajati. Takodje, vibracije na volanu bukvalno ne osecam. - Kad sam prvi put video 1390 u salonu, delovao je kao cudoviste. Realno nije on mnogo siri od 890, ali vizuelno tako izgleda, malo zbog veceg rezervoara, a onda jos ima i narandzaste crash barove oko njega, tako da stvarno uliva strah u kosti. Bio sam svestan i suvih brojki (890 = 208 kg, 1390 = 246 kg), i ovo mi je bila najveca zaba za progutati. ALI, nakon ovih 400 km, odgovorno tvrdim da je 1390 lakse voziti nego 890. Pricam o asfaltu, posto nisam silazio s istog. Pritom sam na 890 pre nekoliko meseci stavio 80:20 gume, dok na 1390 idu fabricke 50:50, ali i dalje je 1390 laksi za voznju. Nemam nikakvo logicno objasnjenje. - Vesanje jos nisam prilagodio svojoj tezini jer cekam rally sediste, ali za sad mi se cini da je 890 bio za nijansu bolji. Mozda zbog manje ukupne tezine, a mozda zato sto sam tamo podesio sag i sedeo na sedistu koje mi je vise odgovaralo. Videcemo za par nedelja kad prilagodim 1390 za sebe, ali dotle nek stoji ovaj utisak. - Potrosnja je nebo i zemlja. 1390 otprilike trosi skoro pa duplo vise goriva. Nisam bio iznenadjen jer su na YT drugi to pominjali, ali ipak ostaje kao gorka pilula, ne toliko finansijski, nego je prosto manji range uprkos vecem rezervoaru. Trenutno sam na 6.7 l, podsecam da ga vozim lagano zbog razrade. Recimo da je od ovih 400 km pola bilo u gradu, pola otvoreni put. - Komande su mi jos uvek konfuzne. Ne svidja mi se dugme za CC, ne svidja mi se ni multiselector dugme mada razumem zasto je oblik takav kakav je, posto omogucava dodatne funkcije. Ali isuvise lici na dugme od migavca i cesto ih pobrkam. Moglo je to bolje da se dizajnira. - Meniji su isto konfuzni i cini mi se da imaju neke bugove. Recimo ima stranu gde se mogu dodati favorites (koji su zaista korisni u toku voznje), ali mi se vec par puta desilo da mi pobrise neke koje sam dodao, a vrati one koje sam izbacio. Ostavljam mogucnost da se to desava po nekoj logici koju jos nisam dokucio, recimo dok menjam mode-ove voznje, ali pre ce biti da je bug. Takodje, na 890 sam mogao da koristim tempomat u Rally mode-u, dok to ovde nije moguce. Vrlo glupo. - Cuvenih 170+ konjskih snaga jos nisam osetio na pravi nacin zbog razrade, ali subjektivan utisak je da nije neka prevelika razlika u odnosu na Rally mod na 890 gde je odziv gasa fantastican. Naravno, prava razlika se vrv vidi na nekim vecim brzinama na autoputu 2-up i sl, ali to nije bio moj use-case ovih 400km. - Znam da se mnogi od vas nece sloziti, ali veliki plus kod 1390 mi je euro 6 zbog kog je auspuh kud i kamo tisi. Na 890 sam imao Remus od starta, bukvalno ga nikad nisam vozio sa fabrickim izduvom pa ne mogu da uporedim. Ali sa Remusom je bio dovoljno bucan da sam morao da kupim bubice za usi. Na 1390 ih jos nijednom nisam stavio, bukvalno je duplo tisi. - Fabricki vetrobran deluje jadno, pa sam narucio touring screen pre nego sto sam preuzeo motor. Medjutim, kad se ovaj mali podigne koliko moze, i s ovim patrljkom na njemu, prijatno sam iznenadjen sa zastitom od vetra. Inace sam visok 202 cm, tako da mi kaciga strci i iznad najviseg vetrobrana. Na 890 sam koristio screen od S modela + patrljak, pa kasnije Givi AirFlow bez patrljka, cisto da znate s cim poredim. Ako imamo jos nekog ovde sa 1390, zanima me da li je mozda izvalio kako se koristi esim u njemu? Tu sam za sva pitanja, naravno s mojim ogranicenim iskustvom.
  8. Pozdrav kolege, dosao je dan da se oprostim od svog 890 adv r, ali promena je (nadam se) na bolje, ostajem svakako u narandzastim bojama Ako je neko od vas zainteresovan, mogu da vam ponudim dve stvari po kolegijalnoj ceni. - PP Rally sediste u crnoj boji, u odlicnom stanju posto sam preko njega uvek imao Cool Cover (koji zadrzavam za novi motor). Recimo upola cene novog, dakle 100e. Guglajte "article no: 63507941000". - PP tank torbica sa quicklock mehanizmom, ona sto ide na cep rezervoara, naravno polovna, ali verovacete mi na rec da kisu nije videla. Naravno boja je mrvicu izbledela od sunca, ali inace kvalitet te torbice je fantastican, tako da je u sjajnom stanju. Malo manje od pola cene nove torbice - 80e. Guglajte "Article no: 63512919100". Ovo su naravno cene za forum, ako budem morao da idem na KP preispitacu ih Pozdrav svima i uzivajte u lepom vremenu koje stize od sutra.
  9. 890 ADV R kod nas nije pokriven ovom garancijom, provereno u Delti.
  10. Jel ovaj info vazi i za Srbiju? Imamo li neki oficijelni link?
  11. Nemam ni ja direktan odgovor, ali bih toplo preporucio PP Rally sediste. Ja sam ga uzeo uz motor i neverovatno je koliko je to dobro odmereno sediste, pritom sam >100kg. I usput da se slozim sa svim ovim sto pisete, ne bih menjao ovaj motor ni za sta na svetu. Ja sam izabrao 890 ADV R jer mi je upotrebljiviji zbog tezine od 1290 koji je pritom i dosta skuplji i nesporno ima te extra KS, ali ta dodatna snaga je bukvalno neupotrebljiva osim na autoputu, koji ja ionako maksimalno izbegavam. Za svaki drugi use case mid-adv je mnogo prakticniji.
  12. divan put, zavidim ti. ovu tradiciju koju negujes sa zenom i mi redovno ispostujemo, samo sto retko cekamo kraj odmora odgledao sam samo prvi snimak, ne poznajemo se ali ako mogu samo da te posavetujem - uspori malo. u jednoj krivini si otisao u suprotnu traku, sekunde su te delile da ostanes fleka na putu...neko te ceka kuci.
  13. Pozdrav drustvo, Imate li neku preporuku kod koga zameniti gume? Gume sam nabavio (tubeless), samo mi treba neko strucan da poskida tockove i kasnije sve vrati kako treba. I da mi ne oguli kozu s ledja kao u Delti...idealno Beograd i okolina.
  14. Evo i s druge strane:
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja