Jump to content

Moto Zajednica

Put do Soluna, mesovita ruta (predlozi)

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Idem krajem juna do Grcke, s tim sto cu prenociti u Vranju pa u skladu sa tim planiram rutu.

Hteo bih da ukombinujem malo autoputa malo drugih puteva sve do Soluna. Mozda do Vranja autoput pa tamo Makedonija da se negde iskljucim. 

Mislim pricam napamet ali bih da mi neko ko ima iskustva preporuci sta mi je najbolje, kvalitet puta itd.

Promenio član Rkekoke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ubices se u pojam do Vranja autoputem, do Grdelice je bas smor, posle kao i ima neka krivina do vranja.

Mozda do Kragujevca preko mladenovca i topole, pa ako hoces nastavis do krusevca, pa onda eventualno autoput do vranja.


Onda do kumanova autoputem pa se kod kumanova iskljucis za štip, pa strumica, pa se spustis na dojran i tu predjes granicu, taman nema guzve i spustis se u solun.

Ovo kroz makedoniju su radili ima nesto brzih saobracajnica, nisam prolazio od kad su radili

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1154 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
11 hours ago, Sharky - Alex said:

...

pa od kumanova za štip, pa strumica, pa se spustis na dojran i tu predjes granicu, taman nema guzve i spustis se u solun.

...

 

Skroz podržavam predlog Sharky-ja za MK samo bi ti dodao da posle jutarnje kafe iz Vranja odeš na prelaz Prohor Pčinjski... to će ti biti highlight vožnje za taj dan pa dalje idi kako ti gore piše. Što se MK tiče, ovo ti je ubedljivo najbolji predlog. 

 

Ako voliš pečenje, možeš i trebaš u odlasku/povratku da svratiš u selo Mrzenci. Iako je na prelazu kod Đevđelije - vredi. 

Ako ne jedeš pečenje, slobodno klopaj negde u MK pre nego uđeš u GR. 

 

Do VR idi kako ti smisliš ali AP ti je stvarno težak smor. Šaraj malo kako ti ćefne. 

 

Kroz GR je isto jako dosadno i monotono od granice do Soluna pa i tu skreni na neke sporedne lokalne puteve u zavisnosti kakvo ti je prolazno vreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX
Pre 12 sati, Sharky - Alex je napisao:

Ubices se u pojam do Vranja autoputem, do Grdelice je bas smor, posle kao i ima neka krivina do vranja.

Mozda do Kragujevca preko mladenovca i topole, pa ako hoces nastavis do krusevca, pa onda eventualno autoput do vranja.


Onda do kumanova autoputem pa se kod kumanova iskljucis za štip, pa strumica, pa se spustis na dojran i tu predjes granicu, taman nema guzve i spustis se u solun.

Ovo kroz makedoniju su radili ima nesto brzih saobracajnica, nisam prolazio od kad su radili

Pa tako neki miks bi mi odgovarao, deo AP deo okolni putevi. Samo cu jos da vidim gde cu se ukljuciti na AP, jer odavde imam vise opcija. Mogu preko Smedereva pa Mladenovac i Kragujevac a mogu i tim putem, mogu i preko Bg-a ili samo tim putem do Nisa kako sam video na mapama. To cu mislim malo i u hodu menjati kako se budem osecao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

@doktorMislim da bih ovaj deo isto probao da izmiksujem da poboljsam prolazno vreme, ali u sustini ti sporedni putevi su okej? Mislim kvalitet puta itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5538 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Putevi su odlični, možeš dosta toga da vidiš i na streetview.

Ako noćiš u Vranju, do Soluna ovim putem se stiže lagano. Put nije opterećen saobraćajem, lepi predeli za vožnju...

Promenio član doktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Prava tema u pravo vreme. 😀

I   ja sad u subotu krećem iz Leskovca za Agia Triadu, bliyu Soluna. Vodim sina kao suvozača, a njemu je prvi malo duži put motorom, do sada smo se vozili uglavnom u lokalu, do 150-200km u danu.

 

Ova doktorova ruta mi deluje vrlo primamljivo. Jeste da se vozi duže, ali će vožnja biti mnogo lepša, tako da ću najverovatnije tako. Ja u principu izbegavam autoput kad god mogu, zbog sina sam mislio da idem najkraćim i najbržim putem, ali bi se smorili 4 sata autoputem. 

 

 

 

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

@Predator016Pa da to i ja gledam kao prolazno vreme ali opet je pakao terati samo autoput. Ta ruta deluje dobro i verovatno ce tako i biti. I ja idem na nekih 60km od Soluna ali od Soluna nema mnogo filozofije pa mi je samo do tamo da stignem posle cu lako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2184 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Juče pričam sa drugarom, ide za vikend u Neos Marmaras, autom. Pomenuo mi je velike radove oko Soluna koji će trajati oko 4 godine :grr: , i gleda alternativu, preko Dojrana. Čisto da pomenem, ako ste čuli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX
On 29. 5. 2024. at 21:10, Blaza je napisao:

Juče pričam sa drugarom, ide za vikend u Neos Marmaras, autom. Pomenuo mi je velike radove oko Soluna koji će trajati oko 4 godine :grr: , i gleda alternativu, preko Dojrana. Čisto da pomenem, ako ste čuli...

To vazi za deo koji se odvaja za Halkidiki, ne pogadja put ka Kavali i Atini da znate.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

@Rkekoke

Ovo je ruta koju sam vozio pre mesec dana. Početna stanica je Sokobanja i sada znam da sam preterao sa prvim delom rute, preko Ozrena.. Gore je mnogo lepo ali u jednom delu gotovo da nema asfalta i vozi se 5 kmh pa se gubi mnogo vremena na samom početku puta. Taj deo treba izostaviti ako se vozi duga pruga i ići od Sokobanje na Aleksinac. Ostali deo je sav odličan, a kroz Makedoniju se u dobrom delu poklapa sa Doktorovom rutom. Nisam video loš put kroz MK, sve su odlične magistrale i vrhunski poluatoputevi. Potpuno je nepotrebno ići autoputem jer možeš brzo i magistralama ako to hoćeš, a prolaze kroz suštu lepotu. Do Sokobanje sam vozio autoputem.

Pošto spavaš u Vranju, preporučio bih da u taj prvi dan uključiš ovaj prikazani deo od Sokobanje do Vranja (ali preko Aleksinca), onda obavezno na Prohor Pčinjski pa istočnim delom MK do Starog Dojrana i dalje magistralom do Soluna.

Uživaj..

Deljena putanja
Od Сокобања do Dionysus Ierissos, Gavriada, Ierissos 630 75, Грчка preko Рута 218.

10 s 54 min (638 km)
Za najbolju rutu u trenutnom saobraćaju, posetite
staticmap?center=41.96903432%2C20.20607576&zoom=6&size=900x900&markers=43.6446443%2C21.8706197%7C40.4219351%2C23.8506661&sensor=false&client=google-maps-frontend&signature=onwzArY0lY38OPkwRjCoYcKjcOk

MAPS.APP.GOO.GL

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

@KoleD Odlicno, ja cu verovatno jer krecem iz Panceva da odem preko puta za kovin i onda cu negde da se ukljucim na autoput pa do Vranja, videcu jos gde. A ovo kroz Makedoniju cu definitivno tako, podelio sam na dva dana tako da idem lagano u svakom slucaju da imam vremena i da stanem negde usput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
On 5/31/2024 at 3:16 PM, Rkekoke said:

@KoleD Odlicno, ja cu verovatno jer krecem iz Panceva da odem preko puta za kovin i onda cu negde da se ukljucim na autoput pa do Vranja, videcu jos gde. A ovo kroz Makedoniju cu definitivno tako, podelio sam na dva dana tako da idem lagano u svakom slucaju da imam vremena i da stanem negde usput.

Mozete na Prohor granicni prelaz, ako hocete da ubijete monotoniju autoputa... U Vranju mogu da nadjem povoljno smestaj, izvol```te na kafu svakako!

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX
On 12. 6. 2024. at 11:47, Darkoniii je napisao:

Mozete na Prohor granicni prelaz, ako hocete da ubijete monotoniju autoputa... U Vranju mogu da nadjem povoljno smestaj, izvol```te na kafu svakako!

Za sada je ostalo da kombinujem. Rezervisao sam neki smestaj ali iskreno da ti kazem cene uopste nisu male, s obzirom da Vranje nije neki turisticki centar a recimo u nisu za iste pare negde i manje mozes da nadjes smestaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
3 hours ago, Rkekoke said:

Za sada je ostalo da kombinujem. Rezervisao sam neki smestaj ali iskreno da ti kazem cene uopste nisu male, s obzirom da Vranje nije neki turisticki centar a recimo u nisu za iste pare negde i manje mozes da nadjes smestaj.

Za 2000 ima dvokrevetna soba blizu grada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Guzve oko Soluna ( O RING) su bas velike jedva se provuces nesto brze sa motorom koji ima bocne kofere.

Isao sa od K. DUBICE  R.Srpska do Nisa prespavao pa do Nikiti ( srednji prsten) . Sve preporuke za Hostel u Nisu 018 IN ( 40evra sa doruckom,parking pod nadzorom i zatvoren).

 

Polazak je bio od 20.06. - 30.06.  Napravih dobri 2250 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja