Jump to content

Moto Zajednica

Dilema, ovlašćeni servis ili ne.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

Polovinom maja mi je istekao garantni rok za skuter,

servis na 9000km zakazan nakon tog datuma.

Zamenjeno ulje 1550 dinara i zadnje kočione pločice 2260, servis za ruke bio 4800.

To sam mogao i sam zameniti i sada sam u dilemi da li jedan pečat vredi 4800 dinara?

Nastaviti u ovlašćenom ili raditi kući???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5871 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

To je dilema koju moraš sam razrešiti. Definitivno ćeš uštedeti para ako imaš znanja i alata sam da radiš održavanje skutera a isto tako ako rešiš nekad da ga prodaš, servisna knjiga od ovlašćenog servisa može da pomogne. Ali i ne mora...

 

Do tebe je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2946 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Valjalo bi imati neku belešku/servisnu knjižicu gde ćeš beležiti servise....ne bitno je da li si sertifikovan da odvrneš šraf za ispust ulja i zamenu filtera 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Kod zvaničnih servisa me nervira:

a) Kada ne vidim ceritifikat znanja/obučenosti majstora/servisera

b) Kada mi ne daju da gledam šta/kako rade ( ono: dođite za tri sata tj posljepodne)

c) Kada mi ne daju zamjensko vozilo

d) Cijena

 

Jedina prednost je pečat u knjižici. Taj pečat se na prostoru exyu obično zove po pravnom nazivu firme. U Mostaru je ovlašteni serviser za BMW moticikle (i auta) Auto centar Tomić - pa je takav i pečat u knjižici. Dobro kod BMW-a ide elektronski ali samo dajem primjer kako može i pečat glupo izgledati u urednoj servisnoj knjižici. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3207 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da nema razloga da plaćaš servis za zamenu ulja i filtera, ako to već umeš sam da odradiš, a istekla garancija.

Imaš običan skuter, ne neki skupoceni top shit fensi model koji mnogo košta. I da ga prodaješ, uglavnom nikog nije briga dal je ulje menjano u ovlaščenom servisu, i da li ima pečat u knjižici :) Šta znači pečat uopšte? Može neko da shebe svašta nešto van redovnog servisa, ko šta tu garantuje.

Možeš da slikaš par fotki kako si radio da imaš da pokažeš, ako je već neko zaiteresovan pa to da gleda. Sve se svodi na poverenje, na kraju krajeva.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ja recimo radim sve sam i ne bih ni na novom motoru dao da mi ista rade, pa makar mi ponistili garanciju. Jednostavno imam losa iskustva sa ovlastenim servisima i ne dam im vise da mi pipnu ni auto ni motor. Sve racune za sve dijelove i potrosni materijal cuvam za buduceg vlasnika, a u papirnatoj servisnoj vodim evidenciju sta je napravljeno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3207 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ima naravno situacija kada je potrebno, pa i neophodno ići u ovlašćeni servis, a biće toga sve više kod modernih dvotočkaša, koji su nakrcani elektronikom. Zbog dijagnostičkih uređaja, ili novih softverskih updateova, mapa, ili kad treba da se dijagnostikuje neki nezgodan problem koji zahteva probu i zamenu više delova, nekih rekalibracija senzora... šta ti ja znam šta sve ne.

Ali ne mora baš za svaku zamenu ulja ili slične sitnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

Hvala svima na odgovorima, imam 3000km do sledećeg servisa ali mislim da ću ga sam odraditi 😎

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja