Jump to content

Moto Zajednica

Topola-Mladenovac

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nikada u ovakvim događajima ne dajem sebi za pravo da određujem ko je od učesnika kriv, (ili čija je krivica veća), međutim imam moj sistem ponašanja u saobraćaju koji bitno smanjuje mogućnost da nekog iznenadnim svojim nailaskom, ili da mene neko iznenadi.

Jednostavno pratim tok i brzinu kretanja vozila oko sebe i eventualno idem za par kilometara brže od toga i za sada se to pokazalo kao dobar recept za opstanak.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
Pre 2 sati, Abi je napisao:

Otkada mi se slicna situacija odavno desila i to dok sam isao 70kmh i ne bih bas krivio motoristu za brzinu, jednostavno su bahati i "jaci" i boli ih dupe, a ne da ne vide.

A opet, vozeći 70km/h, ti si doživeo da ovo napišeš na forumu. Hoću reći, očigledno je ta brzina dopustila da iz svega izađeš živ. Suludo je očekivati od drugih da brinu o nama kada mi sami to ne radimo.

 

Udarac u ovoj situaciji je zaista silovit. Žao mi je svakoga ko napravi ovakvu grešku, zaista. Neka mu je laka zemlja.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Strasno, pokoj dusi... Poznavao ga je moj drugar, kaze bio je vrhunski vozac, ali da ga je terao - jeste. 

 

Nema sta da se prica... sudbina je cudo, poklopi se ova glupa zena, njegova glupa brzina i pozdravi sa druge strane...

 

Polako u naseljenom mestu... polako cim ima automobila, raskrsnica, odmah oduzimaj gas i spremaj se za naglo kocenje ako se pojavi situacija. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Speed Triple 1200RS
8 minutes ago, Abi said:

Nije ona ni pogledala, ni zastala, nista. Nije ni on isao 50, ali ona bi isto uradila ma koliko on ili bilo ko da je isao. Takvi staju jedino kada vide kamion koji je "jaci".

Pri tim brzinama prelaze se desetine metara u sekundi, na 200 km/h, 55+ metara u sekundi. U ovom slucaju, na tom pravcu brzina kolege na motoru je priblizna, ako ne i veca. Zena je usporila, verovatno i pogledala, ali nije bila svesna da vozi na srpskom dvosmernom Mudjelu.
Prvi sam koji krsi ogranicenja i sva moguca pravila saobracaja, ali sam svestan da u svemu tome moram da dam sansu nekoj tako zeni da me makar vidi.

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
16 minutes ago, zika56 said:

Nikada u ovakvim događajima ne dajem sebi za pravo da određujem ko je od učesnika kriv, (ili čija je krivica veća), međutim imam moj sistem ponašanja u saobraćaju koji bitno smanjuje mogućnost da nekog iznenadnim svojim nailaskom, ili da mene neko iznenadi.

Jednostavno pratim tok i brzinu kretanja vozila oko sebe i eventualno idem za par kilometara brže od toga i za sada se to pokazalo kao dobar recept za opstanak.

Koliko si puta imao nezgodu na motoru?

Ja bih kao covek koji je zavrsio saobracajnu skolu rekao da tvoj recept nije bas najbolji, jer si se lomio poprilicno.

 

Pokoj dusi momku. Vozac iza je bez problema izbegao nezgodu. On je pokazatelj kako se treba ponasati u saobracaju a da budemo bezbedni.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8968 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bajker iza je samo sreće imao sto nije bio ispred.

Čuvajte budale kako bi sačuvali sebe.... teško jeste al tako se mora!

Pokoj duši, tuga golema.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
13 minutes ago, abarth_maniac said:

Koliko si puta imao nezgodu na motoru?

Ja bih kao covek koji je zavrsio saobracajnu skolu rekao da tvoj recept nije bas najbolji, jer si se lomio poprilicno.

 

Nezgoda na motoru sam imao više puta (od čega tri puta sa nekim povredama).

Uz to samo sam dva puta imao moju krivicu prilikom ozbiljnijih nezgoda (inače za nezgodu smatram i kad padnem u mestu jer nisam dobro spustio ćopavu ili kad mi motor u dvorištu prokliza na ledu ili snegu pri brzini od 2-3km/h).

Ipak moram da napomenem da sam sve ovo sakupio uz staž na motoru od skoro pet decenija, da sam prevezao motorom preko 500.000 km i da motor vozim svakodnevno tokom cele godine i u svim vremenskim uslovima (i po zimi i po snegu).

Moguće je da si ti u pravu sa tvojom tvrdnjom, međutim znam mnogo motociklista sa više nezgoda od onog što sam ja imao, uz to sa težim posledicama i uz napomenu da imaju neuporedivo kraći vozački staž od mene i višestruko manju kilometražu od moje, (a pri tom im "sezona" na motoru traje od aprila do septembra).

I na kraju imam argument da sam još uvek živ.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: KTM DUKE 390 2018

Pokoj mu duša.Koliko vidim u 11h jutros što znači ako se pilo tu noć moć presudjivanja i reagovanja je znatno oslabljena.Onda još psiha da si Rossi i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S
Pre 8 sati, Paljevina je napisao:

 

 

 

 

Polako u naseljenom mestu... polako cim ima automobila, raskrsnica, odmah oduzimaj gas i spremaj se za naglo kocenje ako se pojavi situacija. 

ovo je jedini recept za bezbednu vožnju- ko hoće da vozi kao Rosi neka ide na stazu.

U pamet se , ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Vecina napada i pljuje zenu (vozaca) koja je vozila jer nije videla ili procenila da ka njoj ide raketa kamikaza, a niko da se dozove pameti i prilagodi uslovima u kojima vozi?!!

Koliko vam se puta desilo da ste u kolima, konstantno pratite sta se desava ispred i iza vas i odjednom proleti neko na motoru, a vi se trgnete i u fazonu odakle se ti stvori???

Meni se dosta puta desilo i svaki put je komentar vidi budaletinu!!! 

Na kraju nije bitno ko je kriv, oba ucesnika su doprinela ovoj nesreci i zavile svoje porodice u crno sa dozivotnim traumama!!!

Pitanje je sta bi se desilo da je motor vozio po ogranicenju ili 10-ak km/h preko ogranicenja? Da li bi vozac auta primetio motorciklistu? Da li bi motor imao vremena da ukoci i izbegne auto? I jos mnogo da li sa istim odgovorom!!!

Zato nemojte biti budaletine (zao mi je sto ovo izgovaram ali tako je) vec se dozovite pameti i nemojte misliti da se to vama ne moze desiti!!

Dosta se promovise bezbedna voznja u poslednje vreme, nemojte misliti da ste nedodirljivi, vec se edukujte maksimalno i nemojte biti sebicni vec mislite i na vase porodice!!!

 

Momku pokoj dusi, a porodici iskreno saucesce!!

Promenio član DarkoB
  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 4 sati, DarkoB je napisao:

Vecina napada i pljuje zenu (vozaca) koja je vozila jer nije videla ili procenila da ka njoj ide raketa kamikaza, a niko da se dozove pameti i prilagodi uslovima u kojima vozi?!!

Koliko vam se puta desilo da ste u kolima, konstantno pratite sta se desava ispred i iza vas i odjednom proleti neko na motoru, a vi se trgnete i u fazonu odakle se ti stvori???

Meni se dosta puta desilo i svaki put je komentar vidi budaletinu!!! 

Na kraju nije bitno ko je kriv, oba ucesnika su doprinela ovoj nesreci i zavile svoje porodice u crno sa dozivotnim traumama!!!

Pitanje je sta bi se desilo da je motor vozio po ogranicenju ili 10-ak km/h preko ogranicenja? Da li bi vozac auta primetio motorciklistu? Da li bi motor imao vremena da ukoci i izbegne auto? I jos mnogo da li sa istim odgovorom!!!

Zato nemojte biti budaletine (zao mi je sto ovo izgovaram ali tako je) vec se dozovite pameti i nemojte misliti da se to vama ne moze desiti!!

Dosta se promovise bezbedna voznja u poslednje vreme, nemojte misliti da ste nedodirljivi, vec se edukujte maksimalno i nemojte biti sebicni vec mislite i na vase porodice!!!

 

Momku pokoj dusi, a porodici iskreno saucesce!!

Slažem se. Evo ja prvi povlačim sve što sam rekao o gospođi.

Ali se ne može reći da vozači automobila prečesto krše propise vezano za oduzimanje prvenstva vozačima motora, jednostavno zato što su jači.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1587 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 59 minuta, admiki je napisao:

Ali se ne može reći da vozači automobila prečesto krše propise vezano za oduzimanje prvenstva vozačima motora, jednostavno zato što su jači.

 

Ja mislim da grešiš.

 

"Oduzimanje prvenstva" je postao standardan obrazac ponašanja u saobraćaju kod nas, i stvar koja mene daleko najviše izluđuje. Tu više nije pitanje ni bahatosti, ni pogubljenosti u vremenu i prostoru, već jednostavno, tako se vozi - treba mi da skrenem, ili da se uključim negde, i nema nikog baš odmah tu da me udari? Super, krećem, ovi dalji nek' koče. Verujem da svi ovo doživljavate svakodnevno u saobraćaju.

Sasvim sigurno je to jedan od češćih uzroka udesa uopšte, a ne samo automobil vs. motocikl.

Nažalost, jedan deo motociklista (svakako više nego vozači automobila) voze daleko brže od brzina koje tolerišu ovakvo ponašanje, neuporivo su ranjiviji, i posledice su strašne.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Saučešće porodici i prijateljima. 😢

 

Vozači u saobraćaju su naviknuti da brzo procene oko sebe udaljenost i vreme približavanja drugih učesnika u saobraćaju. Mozak prosečnog vozača automobila (ili bilo kog drugog 4+ točkaša) svoju sposobnost procenjivanja udaljenosti i brzine prilaska je izgradio na osnovu učestvovanja u saobraćaju u kom se većina učesnika kreće nekom uobičajenom brzinom, tipa do 60-70km/h. Tada sistem funkcioniše i ljudi na osnovu iskustva umeju da dobro procene koliko treba vremena da priđe neko ko im se približava.

 

Kada god neko vozi brže od toga, treba da je svestan da u tom trenutku ceo sistem saobraćaja izbacuje iz koloseka i tada mora da očekuje da ga ostali vozači ili neće videti ili neće dobro proceniti koliko je daleko i koliko će brzo doći. Zapamtite to. A uz to setite se koliko je mala silueta dvotočkaša. 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Покој му души...

 

Мени се десила иста ствар, одузимање првенства са скретањем у лево испред мене, само сам возио можда 30 на сат. Осим угрувотина, ништа. "Ћораваца" ће увек бити око нас, и у колима и у камиону и на трактору - али само наша десна рука држи гас.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ljudi moji,da mu je istrcao šarplaninac iz ovog stovarista,sudbina bi bila ista. Pametnom dosta.

Tuga za mlad zivot.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 4/14/2024 at 2:38 PM, Blaza said:

 

 

1713101724999.thumb.jpg.cc4062ec56dc4b6a56f7dba6570a387b.jpg

Nek mu je laka zemlja, porodici saučešće.

 

Sakrivena tablica je takoreći jedna noga u grobu. Pogledajte fotografiju.  Ko sakrije tablicu ili njen deo, svesno planira da krši propise. 

Administrativni zakoni mogu da se izbegnu skrivanjem talice, ali ne i  zakoni fizike. 

 

Moj savet svim motociklistima, platite greške i prekršaje novcem ili svojom vozačkom dozvolom a ne svojim životom (a ni tuđim).

Promenio član rast
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1909 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Zadnjih nekoliko komentara, koliko god da ste u pravu (a jeste) bi trebalo prebaciti u temu "bahati mamlazi", a ovu da ostavimo da se piše o kolegi koji nas je napustio, i njegovoj sudbini...pokoj mu duši.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Ово би требало да је анализа удеса у црној хроници.За саучешћа би требало отворити неку другу рубрику.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 685 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre sat vremena, rast je napisao:

Nek mu je laka zemlja, porodici saučešće.

 

Sakrivena tablica je takoreći jedna noga u grobu. Pogledajte fotografiju.  Ko sakrije tablicu ili njen deo, svesno planira da krši propise. 

Administrativni zakoni mogu da se izbegnu skrivanjem talice, ali ne i  zakoni fizike. 

 

Moj savet svim motociklistima, platite greške i prekršaje novcem ili svojom vozačkom dozvolom a ne svojim životom (a ni tuđim).

Da nije sakrio tablicu misliš da bi preživeo? 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 225 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT
Pre 3 sati, Pablo je napisao:

u tom trenutku ceo sistem saobraćaja izbacuje iz koloseka

Apsolutno istinito, i dokazano.

Sam sam učestvovao u situaciji u kojoj sam doživeo ovo što Ivan napisa.

Pre 20-ak godina kada sam vozio R motore, sumanuto, svi su mi bili krivi u saobraćaju. 

Jedan dan uzmem traktor i prikolicu da odvučem nešto. 

Prelazeći Ibarsku magistralu umalo nisam ubio kolegu sa motorom.

Video sam u daljini tačkicu fara i mislio kako imam vremena preći.

Srećan epilog je bio da kada sam video da je sudar neizbežan, dodao gas a on se jedva provukao iza prikolice.

Ljudi verujte mi da su mi suze krenule od besa, nemoći, spoznaje trenutka smrti.

I to samo sa jednom jebenom vožnjom traktora, zaboravio sam kako to izgleda iz ugla motocikliste. 

A zamislite način razmišljanja onih koji ne znaju ni šta je motor, niti da može nešto da se kreće preko 100 na sat.

A njih je najviše u saobraćaju. 

 

Tuga je pregolema, jer ode još jedan mladi čovek, nestade život, budućnost...

 

Ne zamer'te mi, mnogo sam tužan i pogođen ovih dana jer imam svakodnevno sahrane, ili iščekujem loše vesti.

A kad vidim kako nestaje mladost i budućnost Srbije, oće srce da prsne...

 

  • Sviđa mi se 9
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Бог да му душу прости и бескрајни путеви небески…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
18 minutes ago, Atorn said:

Da nije sakrio tablicu misliš da bi preživeo? 

 

Ugao pod kojim je tablica ne spašava život.

 

Bitno je ono što je imao u glavi kada je tablicu skrivao. Očigledno je da je želeo da vozi brže nego što je dozvoljeno. Da ga je uhvatio radar i da je platio kaznu, možda bi to promenilo njegov stil vožnje. Možda bi ga žena u automobilu ugledala, možda bi on imao vremena da ukoči, možda bi se sudarili uz samo iskrivljen branik i ogrebanu kacigu.... 

 

Možda, a možda i ne bi. Ali sakrivanje tablice je predumišljaj, možda nečeg bezazlenog a nekad i fatalnog.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 685 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ti stvarno voziš 50 gde je 50, 80 gde je 80, ne provlačiš se leti izmedju kolone, ne pretičeš više od jednog vozila, a kamoli na punoj liniji? 

Želim ti puno lepih kilometara, ali to sa skrivanjem tablice i nogom u grobu ne kapiram. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja