Jump to content

Moto Zajednica

Savet vezano za kupovinu prvog motora bez iskustva sa motorom

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Pozdrav narode. Prvo da se izvinim ako sam postavila temu gde joj nije mesto, prvi put kačim i pokušala sam u deo "Pomoć prijatelja" ali iz nekog razloga nemam opciju da pišem tamo išta.

 

Da ne dužim puno, trebaju mi vaši saveti i iskustva.

 

Položila sam za A kategoriju u novembru, nemam iskustva na motoru osim što sam vozila u auto-školi (Yamaha xj6) i malo sa instruktorom van časova.

 

Dobila sam ponudu da kupim Kavu er5, 1999 god. sa kilometražom oko 30000 (ne mogu da se setim tačno) od prijatelja iz Bratislave. Motor je iz Finske dovežen u Slovačku i kod njega je nekih 6 godina. Dečko ne zna da li je prešao jedva 10000km sa njim za sve te godine a poslednjih godinu dana da li ga je dva puta vozio. Uredno održavan, dečko je picajlza tako da u to ne sumnjam i isto me ne brine kilometraža. Nudi mi motor za 1000 evra jer smo prijatelji i samo bi da ga proda pošto se seli u Španiju. Po istraživanju na forumu cenim da bi me carina (čekam procenu od špeditera) i da se dotera (ako imate nekoga za preporuku kod radi Slovačku, dajte slobodno) izašlo negde cirka 600 evra (uvek računam sve skuplje varijante).

 

Pošto nemam iskustva i nisam probala nikada taj motor, da i vi mislite da bih mogla da se izborim sa njim ili da idem na nešto od 250 kubija za početak? Znam da je ovo dosta subjektivno ali cenim da imate dosta iskustva da možete da mi udelite neki savet.

 

Visoka sam 170cm i vala ima me i u višku, skupa 110kg da budem precizna. Nisam imala problema da držim xj6 niti mi je teško padalo da ga kontrolišem ali sam i dalje kruta na motoru. Za ulazak u krivinu moram da spustim brzinu, imam strah da oborim motor, oborim ga malo ali cenim da nije to to (naravno ni ne očekujem da vozim kao oni na trkama gde legnu sa motorom) ali mislim da još nisam dovoljno opuštena zbog manjka iskustva.

 

Pokušala sam sve u što kraćim crtama ali informativno.

 

Hvala unpared za pomoć.

Promenio član Marija_90

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dugo sam vozio ER5, to je odlična sprava. Dovoljne atribute ima da se nazove pravim velikim motociklom a ipak je pitom, jednostavan i lak za korišćenje. 

 

Da li se isplati da ga dovlačiš ili da ga tražiš ovde, to već sama moraš da sračunaš.


Bitno je da znaš da nema baš puno dobrih primeraka. Uglavnom prelaze iz ruku u ruku pa su često zapušteni. Oni koji su naizled dobri, vidim da nisu baš ni jeftini.

 

Uglavnom, taj motor nema neke posebne mane. Mora da se obrati pažnja da su mu sva creva za benzin i vakuum u dobrom stanju kao i slavina za gorivo. Hoće da pusti gorivo u karter. To se rešava manuelnom slavinom ili elektro ventilom. Ima tu još par stvari koje treba da se adresiraju, uz to i preventivna zamena gumica na cevima kućišta termostata i dodatak voltmetra.

 

Sve u svemu, to sve može da se uradi za jedan dan i ne bi trebalo da košta puno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Lepo je spasiti takav motor. 

Za tvoje dobro i uzivanje ako mozes gledaj nesto novije sto ima ubrizgavanja i abs, 

Odaberi i koji oblik volis, R ili Turing. 

Sretno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako si uverena u kvalitet,mozda je to povoljnija opcija od kupovine kod nas?Za prvi motor je ok ,kasnije kad steknes iskustvo razmisljas dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Pozdrav i dobrodosla.

 

Smatram da komplikujes, odvoz, dovoz, carina, papiri, AMSS, registracije... bla bla bla bla... Jedino ako nisi bas u skripcu s parama, pa ti to deluje kao jeftina varijanta, mada mislim da im nije ni ovde cena veca. 

 

Sto se tice izbora motora, mnogi ce da me osude, ali na osnovu licnog iskustva i misljenja te savetujem... bezi od tih krseva s karburatorima, pogotovu ako stoje godinama. Cilj ti je da se navozas s tim motorom kojeg kupujes, a ne da ga popravljas, a ta praistorija voli da nosi probleme sa sobom.

 

Covek iznad mog ti je ponudio Ninju 250R, bolji i pouzdaniji pocetnicki motoric neces da nadjes. ER5 je za njega ispusena lula. 😅

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

ER5 je odličan početnički motor !

Ja sam propustio par boljih i jačih motora, iz straha od njihove snage, i težine. ER5 je lagan kao bicikla, ja sam samo par cm višlji od tebe. U takvom stanju i za te novce, teško da ćeš naći kod nas. A kad ga izgustiraš, verujem da će se lako prodati sledećem početniku...

I ovaj gore pomenuti motor (Ninja 250 08) je isto odličan izbor. Bar je tu, u Srbiji. Biraj...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

ER5 je vise nego solidan prvi motor. Lako ces ga i prodati kad dodje vreme za drugi. Vidi samo da stavis neku zastitu tipa slajdere ili kresh bar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Narode, hvala Vam najlepše na savetima! Ne znam kako da Vam se odužim osim pićem (naravno bezalkoholno) kada se sretnemo na putu. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5
On 3/11/2024 at 4:04 PM, Mali Ika said:

Prodajem ja uskoro Ninju, ako si zainteresovana javi se :)

Hvala puno, samo više volim naked modele nego racing.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ja glasam za taj ER5. Ulozi u njega jos 300 400 evra. Gume, lanac, servise i gaaas. Bajo moj 😅 idee gaas i bez efija, a i jugo ima efii pa zeza. Sala mala. Ozbiljno, ER5 je bas dobar motorcic. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Da, najveca mana ER5 za pocetnika, po meni su kocnice. Obavezno kod majstora da proveri i ocisti i prednju i zadnju kocnicu. Pancirno crevo za prednju kocnicu je super jeftino unapredjenje koje moze mnogo da znaci. Posavetuj se sa istim majstorom da li da stavis bolje plocice u prednju kocnicu.

Puno sigurnih kilometara i voznje sa osmehom ti zelim.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Honda CB500, model sa oba diska, imao davno, lepo se navozao. To je isti koncept samo Honda i po meni daleko bolji agragat. Ako bi našla model S sa poluoklopom time bi dugo bila zadovoljna. 

Koji god da gledaš, gledaj u kakvom stanju je rezervoara, karaburatori nisu ni bauk ni problem ali svi problemi karburatora dolaze iz rezervoara to sam siguran. Ja sam mom uradio plastifikaciju, verujem da će da nadživi motor. 

500cc je prelepa klasa. Drži se toga. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Izuzetno cenim i poštujem devojke koje se odluče da postanu bajkerke, skidam kapu i naklon do poda, svaki put kada ih vidim u saobraćaju nekako mi ulepša dan. Primetio sam da je sve češća pojava, i baš se radujem. Bravo, i puna podrška! 

 

Što se tiče iznete dileme oko karburatora, mislim da tebe to ne treba u ovom trenutku da brine, nije to stavka koja ne može da se popravi, ušteluje ili u najgorem slučaju zameni, samo treba imati dobrog i kvalitetnog majstora. Er5 je motor kog ima kod nas i delovi su pokriveni.

 

Pošto ulaziš u svet motora, ja sa svojim baš aktivnim dugogodišnjim iskustvom, doduše najviše skutera, mogu da ti kažem da te godišnje, u uslovima aktivne vožnje, očekuje ulaganje od minimum 200e do 500e, neka sredina je realna, i to je jedina stvar o kojoj bi svaki početnik trebao da razmisli pre nego što sedne na skuter ili na motor. Da li je to skupo i mnogo, nekome jeste, nekome nije, neko neće promeniti deo koji je evidentno za zamenu, dok će neko zameniti deo pri prvom pokazivanju simptoma, tako da u skladu sa tim sam/a određuješ kako se ophodiš prema stvari i koliko će to zadovoljstvo da te košta. Ovo je nešto što te čeka i na starijem i na nešto novijem motoru (dakle, ne novom iz salona), na motoru sa karburatorom ili na motoru sa direktnim ubrizgavanjem. Često ćeš čuti da je nekome ko je kupio motor od cca 1.500e, neshvatljivo da treba da uloži 500e, i to je mučenje i maltretiranje, i takav motor je stara kršina, a da si kupio motor od 3.000e, i da treba da uložiš 500e, to je prihvatljivo, ipak je to motor od 3k evra. Tu dolazimo do toga da je sve iz ugla posmatrača, a kada porediš održavanja, manje, više, sve je to veoma slično. Takođe, ovo važi i za automobile, ja na svojim kolima svake godine nešto moram da zamenim, dotegnem i sredim, nešto mi se uvek čuje i zvecka, dok ima takvih koji to tako voze dok ne strada ili, ako već strada, gase softverski što se gasiti može, čupaju napolje i samo u nužnosti menjaju i popravljaju. Šta je pametnije, ne treba suditi :)

 

Kupi šta voliš, šta ti je lepo i na čemu sebe možeš da vidiš i zamisliš, održavanja će biti, pa će biti, bilo da je karburator ili direktno ubrizgavanje. Verovatno ćeš kad tad gubiti živce, jer smo ih svi gubili i svi smo nekada bili prinuđeni da guramo motor, ali i iz takvih situacija ostaju najpozitivnija iskustva, upoznaš divne ljude, i stekneš priče koje se kasnije za života prepričavaju.

 

Što se tiče uvoza i carine, ume postupak da oduzme vreme, tako da je razumljivo zašto kolega iznad kaže da poštediš sebe vremena, ali opet, pod pretpostavkom da je sve što si napisala o motoru tačno, on zaista vredi i više od 1.000e, i verujem da bi se utrošeno vreme i čekanje isplatilo. Ako se odlučiš za dovoz, naoružaj se strpljenjem i bodri se krajnjim ciljem.


Imao sam priliku da probam ER5, izuzetno povozan motor. Jednostavno ima sve što jednom početniku treba.

 

Puno bezbednih kilometara i lepih trenutaka ti želim. Dobro nam došla, i srećno!

Promenio član Luka9905
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Svaka ti čast za sve napisano, i odvojeno vreme za to !

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5
6 hours ago, Luka9905 said:

Izuzetno cenim i poštujem devojke koje se odluče da postanu bajkerke, skidam kapu i naklon do poda, svaki put kada ih vidim u saobraćaju nekako mi ulepša dan. Primetio sam da je sve češća pojava, i baš se radujem. Bravo, i puna podrška! 

 

Što se tiče iznete dileme oko karburatora, mislim da tebe to ne treba u ovom trenutku da brine, nije to stavka koja ne može da se popravi, ušteluje ili u najgorem slučaju zameni, samo treba imati dobrog i kvalitetnog majstora. Er5 je motor kog ima kod nas i delovi su pokriveni.

 

Pošto ulaziš u svet motora, ja sa svojim baš aktivnim dugogodišnjim iskustvom, doduše najviše skutera, mogu da ti kažem da te godišnje, u uslovima aktivne vožnje, očekuje ulaganje od minimum 200e do 500e, neka sredina je realna, i to je jedina stvar o kojoj bi svaki početnik trebao da razmisli pre nego što sedne na skuter ili na motor. Da li je to skupo i mnogo, nekome jeste, nekome nije, neko neće promeniti deo koji je evidentno za zamenu, dok će neko zameniti deo pri prvom pokazivanju simptoma, tako da u skladu sa tim sam/a određuješ kako se ophodiš prema stvari i koliko će to zadovoljstvo da te košta. Ovo je nešto što te čeka i na starijem i na nešto novijem motoru (dakle, ne novom iz salona), na motoru sa karburatorom ili na motoru sa direktnim ubrizgavanjem. Često ćeš čuti da je nekome ko je kupio motor od cca 1.500e, neshvatljivo da treba da uloži 500e, i to je mučenje i maltretiranje, i takav motor je stara kršina, a da si kupio motor od 3.000e, i da treba da uložiš 500e, to je prihvatljivo, ipak je to motor od 3k evra. Tu dolazimo do toga da je sve iz ugla posmatrača, a kada porediš održavanja, manje, više, sve je to veoma slično. Takođe, ovo važi i za automobile, ja na svojim kolima svake godine nešto moram da zamenim, dotegnem i sredim, nešto mi se uvek čuje i zvecka, dok ima takvih koji to tako voze dok ne strada ili, ako već strada, gase softverski što se gasiti može, čupaju napolje i samo u nužnosti menjaju i popravljaju. Šta je pametnije, ne treba suditi :)

 

Kupi šta voliš, šta ti je lepo i na čemu sebe možeš da vidiš i zamisliš, održavanja će biti, pa će biti, bilo da je karburator ili direktno ubrizgavanje. Verovatno ćeš kad tad gubiti živce, jer smo ih svi gubili i svi smo nekada bili prinuđeni da guramo motor, ali i iz takvih situacija ostaju najpozitivnija iskustva, upoznaš divne ljude, i stekneš priče koje se kasnije za života prepričavaju.

 

Što se tiče uvoza i carine, ume postupak da oduzme vreme, tako da je razumljivo zašto kolega iznad kaže da poštediš sebe vremena, ali opet, pod pretpostavkom da je sve što si napisala o motoru tačno, on zaista vredi i više od 1.000e, i verujem da bi se utrošeno vreme i čekanje isplatilo. Ako se odlučiš za dovoz, naoružaj se strpljenjem i bodri se krajnjim ciljem.


Imao sam priliku da probam ER5, izuzetno povozan motor. Jednostavno ima sve što jednom početniku treba.

 

Puno bezbednih kilometara i lepih trenutaka ti želim. Dobro nam došla, i srećno!

Hvala Luka na lepim rečima i savetima. Danas sam saznala da je na žalost prijatelj odustao od prodaje tako da ću morati da potražim nešto drugo.

 

Što se ulaganja tiče, sve mi je jasno i spreman sam na troškove, ja sam tip osobe koji želi uvek da ima ispravno i pouzdano vozilo. Jedino što me je brinulo da li bih mogla, zbog manjka iskustva, da se izborim sa tom nekom većom kubikažom i jačinom motora jer imam brigu da ću navući strah ako se dese situacije u kojima bih teže iskontrolisala motor (ne pričam o velikim brzinama jer sam generalno pažlji vozač i ne volim da divljam).

 

Hvala još jednom na lepim rečima i nadam se da ćemo imati prilike da se sretnemo na putu. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

@Gordak985 Kolega, koliko sam ispratio, tvoj Er5 je na prodaju, i rekao bih da je mažen i pažen.

 

Evo možda lepe prilike da se ti i koleginica upoznate i potencijalno dogovorite. 

 

Ne znam vas ni jedno ni drugo, samo upratih dve različite teme. 

 

@Marija_90 znači da nije bio tvoj, biće neki drugi. Nemoj da te ispadanja motora pri malim brzinama plaše i da oko toga strahuješ, deluješ pažljivo i veruj u sebe. I da se desi, Bože moj, dešava se svima, desilo se i meni, a nije da sam sitan. Opet kažem, er5 ima sve karakteristike koje su idealne za početnika i čest je izbor. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Čuj ja se obradovah za adapter za komp koji čekam da mi stigne jer ću moći da povežem dva monitora a kamoli za kupovinu motora. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Ništa, ako već mislite da mogu da se snadjem na Eru onda da sačekam gore pomenutog kolegu da se javi ako ima lep primerak na prodaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja