Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje skutera na "klackalicama"

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Kako se bliži trenutak kupovine prvog skutera, vreme je i da razmišljam o parkiranju (da ne bi baš svaku noć proveo napolju, pa makar i sa ceradom).

 

Imam parking mesto na tzv. "klackalicama" u garaži susedne zgrade. To izgleda otprilike kao na slikama u prilogu. Platforma može da se podiže i spušta, kako bi i vozilo na gornjem i na donjem nivou mogli da se parkiraju. Koliko videh u dokumentaciji proizvođača, maksimalni nagib platforme je nekih 14 stepeni. Na jednoj od takvih platformi komšija parkira Yamahu Tricity, koja doduše ima zaključavanje diferencijala i šta sve još... Prilikom podizanja i spuštanja platforme nema nekog većeg cimanja, nema pomeranja levo-desno, tako da računam da bi bilo bezbedno parkirati i "običan" skuter (podignut na centralni štender, naravno), ali me interesuju vaša mišljenja i iskustva, ukoliko još neko tako parkira. Da li bi bilo pametno dodatno osigurati skuter, da li da mu zavežem dva jastuka sa strane 🙂 ili nešto slično?

 

Videh da je na berzi @blacksmith postavio oglas za nosač moto točka (ovaj post), pa se razmišljam ima li potrebe da uzimam nešto takvo...

 

Screenshot 2024-03-06 at 10.14.13.png

Screenshot 2024-03-06 at 10.14.16.png

Promenio član vtomic85
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nemam iskustva te vrste, ali ja lično ne bih nikad parkirao skuter na takav način, ni da probam. Bolje nađi neko ćoše koje se ne pomera :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Samo nemoj unapred da ga parkiras ako skuter nema rucnu, na nizbrdici postoji mogucnos copava da se skupi ili da sidje sa centralnog.

Nosac/drzac od kolege @blacksmith-a bi ti bio idealan za ovu klackalicu.

jel tvoj gornji ili donji nivo?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma kaki nosači, kake klackalice. Em se stresiraš dal će da se skrši, em to traje. A skuter je da ti bude zamena za noge i uvek pri ruci. Možda bi dva puta stavio i onda batalio. Nađi neko ćoše, ili ispred zgrade sa kvalitetnom ceradom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
1 hour ago, Sharky - Alex said:

Samo nemoj unapred da ga parkiras ako skuter nema rucnu, na nizbrdici postoji mogucnos copava da se skupi ili da sidje sa centralnog.

Nosac/drzac od kolege @blacksmith-a bi ti bio idealan za ovu klackalicu.

jel tvoj gornji ili donji nivo?

Donji je moj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, vtomic85 je napisao:

Donji je moj

Pozoveš upravnika zgrade gde ti je garaža...zamoliš da se na sledećem sastanku vlasnika garažnih mesta uvrsti tvoja molba da u toj garaži držiš skuter na određenom mestu/uglu kako ne bi previše smetao ostalim vlasnicima parking mesta i završiš posao. Da je motocikl namenjen kačenju na zid, podizanju i spuštanju pri parkiranju...bio bi za to inžinjerski napravljen.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
10 minutes ago, mick said:

Pozoveš upravnika zgrade gde ti je garaža...zamoliš da se na sledećem sastanku vlasnika garažnih mesta uvrsti tvoja molba da u toj garaži držiš skuter na određenom mestu/uglu kako ne bi previše smetao ostalim vlasnicima parking mesta i završiš posao. Da je motocikl namenjen kačenju na zid, podizanju i spuštanju pri parkiranju...bio bi za to inžinjerski napravljen.

Veruj mi da u garaži takvo mesto ne postoji. Investitor je prilično škrtario, čak smo saznali da je iskopao pola metra manje u dubinu nego što je trebalo, tako da su i klackalice manjih dimenzija nego što je bilo planirano. Moje parking mesto je visoko 1.5m, kad sam kupovao novi auto morao sam da ga biram prvo po visini pa onda po ostalim karakteristikama... U samoj garaži ima taman toliko širine da ljudi mogu kolima da izađu sa svojih platformi i to je to. Mislim da bi i bicikl smetao, gde god da ga ostavim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Ja bi probao. 

 

Parkiraš, provozaš se sa njim dole-gore i vidiš. 

 

Niko ti ne može ništa bolje reći od toga što ćeš sam ustanoviti na licu mesta, sa konkretno tom platformom, sa konkretno tvojim skuterom. 

 

edit:  jao, pa ti nemaš svoj skuter   🤣

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@vtomic85 Mali off, ali baš me zanima: šta se dešava kada nema struje u zgradi ? Nema izlaska za tebe ? Pitam jer desilo se jednom mom drugaru na mestu koje je iznajmljivao, pa je morao taksijem da dođe u kafanu, kasnio naravno dosta. Mislim da mu niko nije 100% poverovao da je nestala struja i da zbog toga nije mogao da izveze auto iz garaže :)

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
8 minutes ago, živke said:

@vtomic85 Mali off, ali baš me zanima: šta se dešava kada nema struje u zgradi ? Nema izlaska za tebe ? Pitam jer desilo se jednom mom drugaru na mestu koje je iznajmljivao, pa je morao taksijem da dođe u kafanu, kasnio naravno dosta. Mislim da mu niko nije 100% poverovao da je nestala struja i da zbog toga nije mogao da izveze auto iz garaže :)

Aaa, to je posebna priča...

Može da nestane struje, onda čekaš da je ponovo uključe (pošto investitor nije ugradio u garažu agregat koji je bio predviđen projektom). Desilo se jednom.

Može da se polomi bravica za ključ kojim se klackalica diže/spušta. Onda zoveš firmu koja je ugradila klackalice, a slučajno je baš tad petak popodne. Oni ti kažu da trenutno nemaju nijednog slobodnog servisera i da mogu da dođu tek u ponedeljak u 9. Desilo se.

Mogu da se pokvare vrata od garaže (ili da nestane struje, isti đavo). Postoji način da se ručno otvore iznutra, ali ako ne živiš u toj zgradi (kao što ja ne živim), to nije opcija. Desilo se.

Može da se desi da investitor sluuuučajno nije prebacio brojilo za zajedničku struju na stambenu zajednicu, a istu tu struju nije ni plaćao, tako da postoji ogroman dug za struju, pa je onda EDB isključi na nekoliko dana, dok se to ne reguliše. Za to vreme, pošto nema onog gorepomenutog agregata, u garaži ništa ne može da se pomeri. Jedino ako se komšije dogovore, pa se prvo isparkiraju oni sa donjeg nivoa na već podignutim klackalicama, a onda se ručno spuste da mogu i oni odozgo da izađu i to je to. Onda možemo samo da delimo gornja mesta i da se parkiramo naizmenično. Desilo se.

Može da se dogodi i da senzor na klackalici poblesavi pa se ona ne podigne do kraja. Ti probaš da isparkiraš auto sa donjeg nivoa, nagaziš na "stepenik" (pošto tvoja platforma nije u nivou sa podom u garaži), auto udari krovom u gornju platformu, polomiš nosač antene i napraviš još 300 EUR štete na krovu, i to na automobilu koji je kupljen nov 2 nedelje pre toga. Yup, desilo se...

Sve u svemu, "sjajno" rešenje za parkiranje, ali sa trenutnim intenzitetom gradnje novih zgrada bez ikakvih parkinga, ne bih prodao ovo mesto ni za kakve pare (osim ako ne prodam i auto... skuter mogu da parkiram i ispod drveta, realno 🙂)

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Samo da ti nabaviš najzad taj skuter. Parkiravaćeš ga ispod maslačka i ima da ga voziš po ceo dan! Na auto na klackalici i garažu za mučenje ima i da zaboraviš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ja bih svakako probao sto je neko vec pomenuo da se spustis sa skuterom. Znam da npr ovi postarski Piaggio liberty u Sloveniji stoje jako dobro na velikom nagibu kada je okrenut na uzbrdo. Da li je nagib na klackalici na istu stranu u oba smera?

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
14 minutes ago, SkydriverRS said:

Ja bih svakako probao sto je neko vec pomenuo da se spustis sa skuterom. Znam da npr ovi postarski Piaggio liberty u Sloveniji stoje jako dobro na velikom nagibu kada je okrenut na uzbrdo. Da li je nagib na klackalici na istu stranu u oba smera?

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk
 

Nije isti, otprilike ovako izgleda (nisam pogodio tačan ugao, samo sam otprilike skicirao)
 

Edit: Takođe, kada je platforma spuštena, nagib je nešto manji nego kada je spuštena.
 

 

Screenshot 2024-03-06 at 15.37.46.png

Promenio član vtomic85

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ako imas da probas skuter pri kupovini, parkiraj ga na slicnom nagibu. Mislim da ne bi trebalo da bude problema sa ovakvim nagibom kao na slici. Naravno i u garazi probas pre parkiranja jedno spustanje sa motorom i ako prodje prvi put, proci ce uvek.

Poslano z mojega SM-S918B z uporabo Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Cigla pod tocak i resio si problem :jee:

Sad kad si stavi sliku a i prethodni opis investitora…. Investitor je kupio najjeftije klackalice (platforme)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 3/6/2024 at 9:42 AM, vtomic85 said:

Aaa, to je posebna priča...

Može da nestane struje, onda čekaš da je ponovo uključe (pošto investitor nije ugradio u garažu agregat koji je bio predviđen projektom). Desilo se jednom.

Može da se polomi bravica za ključ kojim se klackalica diže/spušta. Onda zoveš firmu koja je ugradila klackalice, a slučajno je baš tad petak popodne. Oni ti kažu da trenutno nemaju nijednog slobodnog servisera i da mogu da dođu tek u ponedeljak u 9. Desilo se.

Mogu da se pokvare vrata od garaže (ili da nestane struje, isti đavo). Postoji način da se ručno otvore iznutra, ali ako ne živiš u toj zgradi (kao što ja ne živim), to nije opcija. Desilo se.

Može da se desi da investitor sluuuučajno nije prebacio brojilo za zajedničku struju na stambenu zajednicu, a istu tu struju nije ni plaćao, tako da postoji ogroman dug za struju, pa je onda EDB isključi na nekoliko dana, dok se to ne reguliše. Za to vreme, pošto nema onog gorepomenutog agregata, u garaži ništa ne može da se pomeri. Jedino ako se komšije dogovore, pa se prvo isparkiraju oni sa donjeg nivoa na već podignutim klackalicama, a onda se ručno spuste da mogu i oni odozgo da izađu i to je to. Onda možemo samo da delimo gornja mesta i da se parkiramo naizmenično. Desilo se.

Može da se dogodi i da senzor na klackalici poblesavi pa se ona ne podigne do kraja. Ti probaš da isparkiraš auto sa donjeg nivoa, nagaziš na "stepenik" (pošto tvoja platforma nije u nivou sa podom u garaži), auto udari krovom u gornju platformu, polomiš nosač antene i napraviš još 300 EUR štete na krovu, i to na automobilu koji je kupljen nov 2 nedelje pre toga. Yup, desilo se...

Sve u svemu, "sjajno" rešenje za parkiranje, ali sa trenutnim intenzitetom gradnje novih zgrada bez ikakvih parkinga, ne bih prodao ovo mesto ni za kakve pare (osim ako ne prodam i auto... skuter mogu da parkiram i ispod drveta, realno 🙂)

Znači ti si kupio parking mesto u garaži zgrade u kojoj ne živiš ? Koliko je koštalo to zadovoljstvo ako nije tajna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
1 hour ago, aca-pn said:

Znači ti si kupio parking mesto u garaži zgrade u kojoj ne živiš ? Koliko je koštalo to zadovoljstvo ako nije tajna ?

Ako se dobro sećam, 9600 € sa PDVom (pre oko 2 godine). Kad vidim kakva je situacija sa parkiranjem i kakva će tek biti kada se izgrade još 2-3 zgradice koje niču... dao bih i više da je trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Ne znam u kom delu grada živiš, ali s obzirom da svuda niču tržni centri, marketi sa garažama ili natkrivenim parkingom možeš i tu opciju uzeti u obzir ako imaš tako nešto u blizini.

Kao što Boža kaže skuter ti je brzopotezna sprava, preko dana da ti uvek bude ispred zgrade, a uveče ga npr. parkiraš u obližnji šoping centar.

 

Druga stvar ako uzimaš nov skuter, kasko u grawe osiguranju, mislim da jedino oni rade za motocikle, neko ćoše ispod zgrade i miran si.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Evo kako je komsija resio ali on je na gornjem nivou.

IMG_20240309_135027.jpg

IMG_20240309_135022.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zanimljive mi ove klackalice.

Zamisli parkiras auto na donji nivo a komsija na gornji nivo parkira Alfu iz koje normalno curi ulje :lol2:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
4 hours ago, Drinkero said:

Evo kako je komsija resio ali on je na gornjem nivou.

IMG_20240309_135027.jpg

IMG_20240309_135022.jpg

Ove klackalice mi deluju kao da su bez nagiba, tj. pod 90 stepeni... Moja je nagnuta, to mi je problem.

Promenio član vtomic85

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja