Jump to content

Moto Zajednica

Lidl kaciga

Recommended Posts

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
43 minutes ago, MaxiS said:

Lepse izgleda od stare. 

 

 

Vidim da ima prepremu za pinlock

Al sam corav. Ne vidim da ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT
2 hours ago, StrahinjaK said:

IMG_20240307_132834.thumb.jpg.beecfb98c1d91211240282c24d72c7c8.jpg

Meni na ovoj sa strane deluje da nema, a bolje se vidi mesto gde bi bili oni kurčići za pinlock.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Ja sam prosle godine uzeo u Lidlu kao drugu kacigu, da imam kada vozim nekog. Ima 22.05 homologaciju, tako da je ova bolja vec zbog toga. Ja sam dobio pinlock uz kacigu, ali sam par dana kasnije video da ljudi dodju i uzmu samo pinlock iz kutije dok kao probaju kacigu, i iznesu ga za svoju tako da treba proveriti lepo pre kupovine, ukoliko dolazi pinlock uz ovu. Osim toga, kaciga je po mom misljenju losa. Jastucici su uzasni, skripi, vizir kad se otvori grebe kacigu... Ima dosta mana ali i svoju upotrebu. Za nekoga ko ne moze da priusti kvalitetnije svakako je bolje nego bez nje.

  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Gledao sam je danas iz znatizelje,ima homologaciju,teska je dosta i iskreno ne uliva mi poverenje.Bez namere da nekog omalovazavam i uvredim mislim da moja glava vredi malo vise

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Temerin

Ovo je definitivno novi model. Ja imam proslogodisnji i nisam bas preterano zadovoljan - mada koliko para toliko muzike... Skripi, prilicno je bucna i vizir se ne zatvara onako lepo. Plus podrhtava ako nije skroz zatvoren. I dugme za naocare je nekako bez veze reseno, na staroj kacigi sa imao klizac a ovde je kao neki preklopni prekidac. Pinlock dobio uz kacigu. Mat finis mi se takodje ne dopada, stalno deluje kao da je sva zamascena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2047 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ovlas u kutiji sinoc videh ovu zatvorenu.Nisam video naocare,tj. onaj tamni vizir sto se spusta protiv sunca.To je veoma korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Uzeo sam jednu, za rezervu. Onako, nije loša za te novce.
Nema ni pripremu za pinlock.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2062 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ovaj novi model nisam ni video uživo, stari model imam od kako su se pojavile u Lindi. Jeste teška, ali svaka flip-up (jeftinija) je teža od integralne. Jeste bučna, ali radi posao. Nekad nosim nju, nekad integralnu MT Targo shell, fluo. Obe kupljene još 2020.godine. A integralnu Shoei sam poklonio, nisam mogao da nađem vizir...

Promenio član Blaza
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Pogledao je danas u radnji, deluje kao da im je visoka marža čak i sa ovako niskom cenom. 🤷🏻‍♂️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 257 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Kad pogledas na louisu

 

WWW.LOUIS.EU

Buy MTR MTR K-15 Flip-Up Helmet at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Secure payment ✓ 2 year return policy ✓

 

najeftinije flipup su 60€ + postarina + carina -  dođe te povoljnije uzet u lidla za 77€  a još ih možeš probat na licu mista.

A pare mi iste.

 

Bolje ova iz lidla na glavi nego Arai na laktu. 

Promenio član overtone
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda cbf600

Bio sam danas do lidla, pa sam je probao. Udobna je za moju glavu i ima dosta dodataka za pozitivnu stranu. Negativna strana, previse krcka, skripti, uvija se, bas mi ne uliva poverenje. Vizir i flipp up se tako cudno podizu, sve se savija-uvija, bojao sam se da ne slomim nesto, nisam je kupio na kraju. Takodje mat crna boja je toliko masna-prvljava, verujem da je dosta ljudi diralo rukama, ali opet, bas mi se ne svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Smederevo - Osipaonica
  • Motocikl: apn4 T15 - CBF500

Ma dajte za 9 do 10000 mozete kupiti neku bar proverenu kacigu fulfejs. Pocev od MT-a i LS2 pa cak i jeftiniji modeli HJC se mogu naci za 13000 . 
Sto kazu deca nije svaka noša ista.
Prosle godine sam mt thunder 3 kupio za 9200 kada je ta u lidlu bila oko 8000 na rasprodaji. 
Za 1200 dinara bar da znas ko je to napravio a ne da se nagadjate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

I ja sam danas isao da vidim kacigu i to cudo za vrat. Kupio sam na kraju samo kafu. Ovo za vrat mi deluje da ce mi smetati i realno ako treba da se oblacim kao robokap hvala lepo. Dovoljna mi je marama i potkapa. A kaciga je nesra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Ja sam uzeo danas ovu kacigu. Imam Scorpion EXO-1200 Air i HJC RPHA 11 Venom II, ali sam hteo da imam za po gradu flip-up kacigu da ne moram da dizem non-stop vizir kad se vozim po gradu ili kad znam da mozda necu moci da vodim racuna previse o kacigi.

 

Ova Lidlova kaciga je bukvalno MT Genesis kaciga koja inace sada kosta satro na popustu 13.800 din, a inace je 16.500 din. I to uz lidlovu se dobija rezervni set postave (jastucica). Pritom ne mislim da su slicne, nego bukvalno imaju istog kineza koji im proizvodi ove kacige, razlika je samo u tome sto na Lidlovoj nema nikakih logoa i grafike i izostaje pinlock priprema (sto meni i nije mnogo bitno, jer imam druge dve kacige koje ga imaju).

 

Lidl:

Genesis-crna-mat-6.thumb.jpg.ca1ddec0cee745e9ca1f3c0766c0519c.jpg

MT Genesis:

 

Lidl_1.thumb.jpg.b37e7789f6141b152d50b9e530868801.jpg

 

Lidl:

Lidl_2.thumb.jpg.f08ac122c22c1fb8b01e86dec57450df.jpg

 

Genesis:

Genesis-crna-mat-4.thumb.jpg.e7c7a28f6a08022e0a119808e4425992.jpg

 

Lidlova je 9000 dinara i za te pare mi se cini da ce biti super. Jedini problem ce mi biti da se naviknem generalno na flip-up kacige koje su dosta teze od integralnih, ali kao treca kaciga ce biti super. Drago mi je da vidim ECE 22.06 koji mi uliva poverenje, kao i cinjenica da je i MT drzi u ponudi sto je ipak solidan brend i ne verujem da bi stavio istu tu kacigu u ponudu da je apsolutno smece.

 

Ne ocekujem da bude savrsena, ali s obzirom na cenu me svakako nece razocarati kao Scropion EXO-1200 koji sam dosta platio, a svelo se na to da bude jedna od najgorih kaciga koje sam imao. Ovde barem nemam neka mega ocekivanja :)

 

 

Promenio član bojsa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 257 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
pre 35 minuta, bojsa je napisao:

na Lidlovoj nema nikakih logoa i grafike.

Jos jedan plus. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017
9 minutes ago, overtone said:

Jos jedan plus. :)

Hahaha, sad pricam sa devojkom upravo i kazem joj isto. Konacno full mat crna kaciga bez icega :D

 

Pritom, da Barel stavi MT Genesis za 9000 dinara na popust, ljudi bi se upucavali ispred radnje da je kupe.

Promenio član bojsa
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1389 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Bio do lidla po veš, pogledao obe kacige, i posto sam imao prosli model, mogu da kazem da je ovaj losije izradjen. Tanana plastika, bez pinlock-a. Realno, da mi sada treba, ne bih je kupio. Jedino da sam apsolutni pocetnik, kao pre 5 god sto sam kupio proslu. 

Znaci sada, sa ove tacke gledista, ne bih. Eventualno za po grad na nekom skuteru...

 

I jet, i flip up, prosli modeli su bolji utisak odavali.

Da napomenem da i dalje imam stari model jet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Mali off teme ali vezano za MT kacige.

Bio lik na buvljaku doneo preko 20komada, izgledaju kao ove iz Lidla samo  integralne/fullface. Čiste crne.

40e komad bile 🙉

IMG_20240308_081825.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda cbf600

Koliko je nezgodna kupovina jeftinih kaciga. Sta god u zivotu da kupis, a da ne radi, mozes da se zalis, nosis na reklamaciju. Jedino kacigu ne mozes, ako ona ne radi, zavrsio si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja