Jump to content

Moto Zajednica

Lidl kaciga

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

Ok,kapiram ovo da se kaciga rasprsne da bi ublažila udarac... Ali ,ako će svakako da se rasprsne ,šta joj smetaju mikro pukotine od pada iz ruke? 

Ne bih želeo da neko stekne utisak da se zezam,hvala kolegama na odgovorima. Malo mi ta priča koju nam pričaju proizvođači kaciga deluje kao da nas ubeđuju da svakih 4-5 godina kupujemo nove kacige. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Kapiram na sta mislis, i sigurno je donekle tako, ali sve sto sam citao o kacigama iz izvora koji nisu sponzorisani 4-5 godina je preporuka ako se kaciga nosi redovno i izlozena je elementima (sunce, kisa), jer materijali od kojih je napravljena izgube svoja svojstva. Postava se kompresuje, isusi se sloj izmedju skoljke i postave i postane krtiji, a i sama skoljka izgubi svoja svojstva, jer je najizlozenija.

 

Naravno, moze da se menja postava, ali to je skupa i cesto neisplativa rabota, a ostalo ne moze da se menja, pa je najcesce najlakse da se zameni cela kaciga.

 

Ovo sto se rasprsne malo, razumem tvoje razmisljanje, ali kada dobije mikropukotine narusen je integritet cele skoljke i niko ne bi preporucio da se dalje koristi. Naravno, svako na svoju odgovornost.

 

U nekom od uputstava vezano za 5 godina trajanja kacige se bas secam da sam video da se naglasava "uz obaveznu redovnu kontrolu da kaciga nema nikakva ostecenja".

Promenio član bojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda cbf600
pre 3 minuta, Grunff je napisao:

Ok,kapiram ovo da se kaciga rasprsne da bi ublažila udarac... Ali ,ako će svakako da se rasprsne ,šta joj smetaju mikro pukotine od pada iz ruke? 

Ne bih želeo da neko stekne utisak da se zezam,hvala kolegama na odgovorima. Malo mi ta priča koju nam pričaju proizvođači kaciga deluje kao da nas ubeđuju da svakih 4-5 godina kupujemo nove kacige. 

Imas bezbroj animacija na youtube o pancirima, tenkovskim aktivnim oklopima, slemovima i slicno. Kad je jednom osteceno u borbi mora odmah novo, ne mozes dva puta koristiti oklop koji je vec ostecen bez obzira sto nije probijen.
 

Koliko sam skapirao, plastika na kacigi rasiri udarac na stiropor-penu, koji rasiri na tvoju glavu. Ako je napukla plastika onda je samo tvoja glava - stiropor - asfalt, nema tog dodatnog sloja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sav štos je da "stiropor" zaštiti mozak od naglog zaustavljanja u lobanju. Ja neću sad da pišem kako i šta da me neko ovde ne proziva da sam neurohirurg. Ja sam se naučio nekim činjenicama za sebe onoliko da mogu da napravim izbor i da budem svestan u kakvoj sam opasnosti na motoru. Volim da prenesem zato što, kada sam bio klinac, pokojni Vlada sa ovog foruma me sačekao na autobuskoj i odveo da kupim prvu kacigu u Gevari. Sad ja želim da to vratim zajednici na neki način. 

 

Opremite se najbolje što možete. Toliko mogu da kažem.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

 

pre 58 minuta, tloken je napisao:

Ako je napukla plastika onda je samo tvoja glava - stiropor - asfalt, nema tog dodatnog sloja.

Aha,sad mi je jasnije.

Pre sat vremena, tloken je napisao:

Kad je jednom osteceno u borbi mora odmah novo

Razumem da oštećena zaštitna oprema ima smanjenu funkciju i da je treba zameniti. 

pre 54 minuta, Alekre je napisao:

Sav štos je da "stiropor" zaštiti mozak od naglog zaustavljanja u lobanju.

Čitao sam malo o tome,mislim baš na forumu. Bilo je reči o povredama prilikom udara mozga o unutrašnji deo lobanje,ako se dobro sećam.

Slažem se po pitanju opreme,treba se zaštititi koliko god je moguće. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 9. 4. 2024. at 22:39, mrcogra je napisao:

Bio sam u osam LIDL-ova sve od Zlatibora do Beograda i nigde ne nadjoh ovu flip up kacigu u XL velicini, rasprodale se izgleda :D 

Sad mi drugar poslao fotke, Lidl na Vidikovcu, Bgd, Kneza Višeslava ima iflip up, i integralne kacige.

 

20240411_193721.jpg

20240411_193737.jpg

20240411_193740.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja sam sa zenom bio jos pre 2 nedelje i nisu imali Jet u beloj boji sa cini mi se kao italijanskom zastavom u M velicini, bila ostala samo jedna u S... Pozarevac je u pitanju. Ako neko naleti u nekom gradu bio bih zahvalan da mi javi :)

 

164871675_65ff32a0461c64-79761862Screenshot_2024.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 26. 3. 2024. at 18:04, zZavarivach je napisao:

Mali off teme ali vezano za MT kacige.

Bio lik na buvljaku doneo preko 20komada, izgledaju kao ove iz Lidla samo  integralne/fullface. Čiste crne.

40e komad bile 🙉

IMG_20240308_081825.jpg

Na kom buvljaku je ovo? Ima li i dalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja