Jump to content

Moto Zajednica

Lidl kaciga

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Malo je ko poginija zbog jeftine kacige, kad gineš gineš i sa jeftinom i skupom.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Tako je, imamo i onu kategoriju koji moraju da imaju najskuplje gume - jer ce sa jeftinijim poginuti, a nece da se kockaju svojim zivotom.Naravno ti isti drze predavanje onima koji kupuju polovne gume kako treba kupiti nove jer ce sa polovnim.... A isto tako vole da mu ga daju po gasu i kad treba i kad ne bi bas bilo pametno.

 

Imam onu lidl kacigu od pre neku godinu, meni je super, jos kad znam da nisam dao 400e za nju, jos mi je bolja...

Ove od pre neku nedelju ne znam kakve su.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Skuplja oprema daje lažnu sigurnost novima, neiskusnima vozačima, bolje lošija oprema pa voziš opreznije.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda cbf600
Pre 3 sati, Zog je napisao:

Malo je ko poginija zbog jeftine kacige, kad gineš gineš i sa jeftinom i skupom.emoji848.png

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Kako onda u MotoGP padne sa 300+ na sat, ustane, digne motor i nastavi da vozi, a neko padne sa skutera pri brzini od 40 na sat i ugruva se, zavrsi u urgentnom.

Kapiram sve da te skupa oprema nece zastititi od smrti i povreda, ali ja bih uvek pre pao u skupoj opremi sa motora nego u jeftinoj (pri istoj brzini). Mozda gresim, otvoren sam za sugestije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Kakva god da je kaciga iz linde neke standarde sigurno zadovoljava. Lično nisam imao dodira sa tom kacigom ali ne verujem da bi je prodavali da ne zadovoljava bar osnovne standarde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 13 minuta, tloken je napisao:

Kako onda u MotoGP padne sa 300+ na sat, ustane, digne motor i nastavi da vozi, a neko padne sa skutera pri brzini od 40 na sat i ugruva se, zavrsi u urgentnom.

Kapiram sve da te skupa oprema nece zastititi od smrti i povreda, ali ja bih uvek pre pao u skupoj opremi sa motora nego u jeftinoj (pri istoj brzini). Mozda gresim, otvoren sam za sugestije :D

Pa na moto gp je pre svega staza. Nema bandera, automobila itd... Drugo utrenirani su, znaju da padaju i imaju spretnost. Trece imaju odelo koje ih stiti i kacige koje kostaju kao ceo nas vozni park. Nije za porediti. 

Znam da si na sve ovo mislio al besmisleno je navesti gp kao nesto sa cim bi se poredilo

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017
2 hours ago, Interceptor BP said:

Kakva god da je kaciga iz linde neke standarde sigurno zadovoljava. Lično nisam imao dodira sa tom kacigom ali ne verujem da bi je prodavali da ne zadovoljava bar osnovne standarde.

Naravno da ne bi, pritom ima ECE 22.06 - najnoviji evropski standard koji ukljucuje i rotaciono ubrzanje. Svakako bolje nego samo DOT da ima.

Promenio član bojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja mogu kacige da uporedim sa kolima.

I ja bih voleo da vozim Majbaha, Q8 ili sl., ali...Moja Zafira iz 2002.godine ima 10 vazdušnih jastuka i smatram da je sigurna. Tako da, svako se opruži koliko može... :neznam:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Blazo uputno ste upravu. Ali bih s obzirom da je lecenje jako skupo i finansijski i zivotno za kacigu dao najvise. Ne da se sad rasipamo sa novcem ali mislim da bi minimum minimuma bio neki hjc, scorpion. Pa navise. MT i ostale poljske kacige sa upitnim kvalitetom bih izostavio. Opet je to samo moje misljenje, ne znaci da sam upravu. Ali prosto tog sam stava i ne bih sebi kupovao Lidl kacigu. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Blazo uputno ste upravu. Ali bih s obzirom da je lecenje jako skupo i finansijski i zivotno za kacigu dao najvise. Ne da se sad rasipamo sa novcem ali mislim da bi minimum minimuma bio neki hjc, scorpion. Pa navise. MT i ostale poljske kacige sa upitnim kvalitetom bih izostavio. Opet je to samo moje misljenje, ne znaci da sam upravu. Ali prosto tog sam stava i ne bih sebi kupovao Lidl kacigu. 
Onda ni jet, ni flip ap, a materijal samo fiberglas ili karbon?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
22 minutes ago, Zarkela said:

Blazo uputno ste upravu. Ali bih s obzirom da je lecenje jako skupo i finansijski i zivotno za kacigu dao najvise. Ne da se sad rasipamo sa novcem ali mislim da bi minimum minimuma bio neki hjc, scorpion. Pa navise. MT i ostale poljske kacige sa upitnim kvalitetom bih izostavio. Opet je to samo moje misljenje, ne znaci da sam upravu. Ali prosto tog sam stava i ne bih sebi kupovao Lidl kacigu. 

Pa dobro onda uzmes MT za 100-150e evra i kraj. Imaju po 5 zvezdica... Ali ljudi daju mnogo vise zbog udobnosti, modulacija sundjera, buka, aerodinamika, ventilacija, i na kraju naravno ime. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dobra kaciga traje godinama, a razlika u ceni izmedju dobre i loše je jako mali procenat ukupnog troška vožnje motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Ali ljudi daju mnogo vise zbog udobnosti, modulacija sundjera, buka, aerodinamika, ventilacija, i na kraju naravno ime. 

Majbah !

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4
9 hours ago, aca-pn said:

Dobra kaciga traje godinama, a razlika u ceni izmedju dobre i loše je jako mali procenat ukupnog troška vožnje motora. 

Ovi što drže kurseve bezbedne vožnje tvrde da proizvodjači kaciga savetuju da kaciga zbog sigurnosti treba menjati na 4-5godina i čak i pri padu iz ruke recimo jer može da ima te neke mikro pukotine. E sad, i sam sam nepoverljiv prema ovim lidl ali ipak taj standard 22.06 nesto znači. A pitanje je dal je moja scorpion od 20k+ bolja od ove jer sam platio i to sto se zove scorpion i lepo izgleda.

Promenio član milosducati
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova

Ko zna koliko im stoje na lageru, u skladistima i onda oni napisu 4-5 godina... Jbg treba prodati nove. 

Kupim drugu kad imam kesa da izdvojim za to i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Ja menjam kacige na 4, maks. 5 godina, jer moze da bude kaciga od 5000e danas, za 10 godina ce se uvesti tri nova i strozija standarda koja ce doneti bolju zastitu i volim da budem u koraku sa zastitnim standardima.

 

HJC Rpha 11 me je kostala oko 60 hiljada, ali je ECE 22.05.

 

Verujem da je i dalje jako dobra, ali za 3-4 godine ide na policu i to je to.

 

Uvek bih radije imao (jednu ili vise) jeftiniju kacigu od 10-25 hiljada i menjao na 4 godine, nego jednom dao 1000e na kacigu i vozio je duplo duze.

 

Promenio član bojsa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

Ako kaciga pri padu iz ruke dobije mikro pukotine, šta će da se desi sa tom kacigom ako ja padnem sa motora i zveknem glavom u beton? :stabre:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Tako je, i funkcija jeste da se rasprsne i time raširi silinu udarca na što veću površinu. Nije poenta staviti metalnu kantu na glavu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja