Jump to content

Moto Zajednica

Curenje goriva iz karburatora - FZS 600 (99')

Recommended Posts

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Eeee sad si ubo poentu.Ako je vrednost motora bila jeftinija,znači da će sve što treba uraditi biti skuplje.Tako da na kraju dođeš do realne cene motora,iako je uvek nadanje da se može proći jeftinije.Na žalost,istina je drugačija.Nov si na forumu,mogao si potražiti ovde predlog gde uraditi karburatore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

@gebee&co Ne, ne, duga je prica, nisam hteo da ulazim u ovu raspravu. Poenta je da sam u karburator vec ulozio 450e (motor sam platio 1800), gde je navodno sve bilo kako treba, uz to da karburatorima treba pregled. A tih 450e ulozenih u karburator nije resilo problem do kraja, zbog nekompetetnosti majstora, a ne zbog toga sto sam ja hteo da ustedim. Hocu da kazem da je ironicna situacija da sad nosim trecem majstoru i placam jos 250e za istu stvar. Nije meni problem da ulozim, problem mi je da platim popravku karburatora 700e.
Dacu sansu sad ovom majstoru koji radi na njemu, pa ako ne bude bilo idealno posle nekog vremena, ili cu uzeti sam pa kako bude, ili cu nositi unucetu. 

Promenio član Underwud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ne shvataj ovo kao raspravu,pokušava se samo da se izađe u susret savetima.Ovde su ti kolege poprilično lepo i slikovito objasnile.Sada da ti se bilo šta kaže,nemože pomoći.Imaš i Bokilića u Pazovi,isto perfektno radi,mnoge pokojnike je vaskrsao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 13 minuta, Underwud je napisao:

 Kostali bi me karburatori kao pola motora. 

Nisu tebe karburatori koštali već loši majstori.

Da si odma odneo nekom krštenom majstoru, manje bi te koštalo i imao bi ispravan motor.

Ali dobro, nisi znao, jbg svaka škola se plaća.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

@gebee&co Ja sam zahvalan na savetima, pokrenuo sam temu, jer sam hteo da naucim nesto, i stvarno sam naucio mnogo iz par postova. ali pogodio me je tvoj prvi komentar koji je sugerisao da ovo nije za mene, jer hocu za 200e da sredim motor. ALi nema veze. 

Promenio član Underwud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade
pre 2 minuta, Disko Nindža je napisao:

Nisu tebe karburatori koštali već loši majstori.

Da si odma odneo nekom krštenom majstoru, manje bi te koštalo i imao bi ispravan motor.

Ali dobro, nisi znao, jbg svaka škola se plaća.

Upravo.

Promenio član Underwud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ako neko kaže da će vremenom prestati da curi benzin, taj se ne može nikako nazvati majstorom :grr:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ja sam sad radio jedne karburatore od tog "treceg" majstora, jedna membrana ustinuta, na drugom opruga savijena...  injos svasta nesto,tako da nibtaj treci nije siguran. :/

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Drug moj, da ne ulazim u cene servisera...

Ja zivim od servisa. I ne samo ja, nego i moja porodica. Ali 450 eura za remont karbova je apsurd!!!!

Cak i 250 je mnogo, ako nije menjano sve potrosno.

 

Aliekspres izbegavaj. Jednostavno nemaju kvalitet potreban za karbove.

 

 I moram jos jednu stvar da kazem pa da me saspu drvljem i kamenjem.

Karbovi ne mogu da se zavrse do kraja ako nisu namontirani na motocikl!

Ja podesim sve mehanicki, ali to je 75% posla.

Ako cilindri nemaju jednaku kompresiju, ti ih montiras i motor radi OK. Ali ne radi perfektno. 

Javno cu da iznesem cenu jer me bas skenjalo ovo.

Kod mene je izmedju 20 i 30 eura po telu karba.

U to ulazi pranje u kadici, orinzi i podesavanje sa sihronizacijom. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

@abarth_maniac Sto se tice prvih 250e koje sam spomenuo, nemoj da te previse pogadja, jer je drug od koga sam kupio motor, odvezao motor na popravku karburatora, jer je hteo da mi ga preda u dobrom stanju, a s njima nesto nije bilo u redu (mislio je da je sitnica neka). Majstor mu je rekao da su u katastrofalnom stanju i da se ne isplati da se popravljaju, vec da moraju da se menjaju (za sta sam kasnije saznao da se inace ne radi, kad se menjaju karburatori?). Tako da je ''nove'' karburatore i ruke naplatio 30k. Moj drug se sokirao, nije bio bas presrecan da pokriva taj trosak, pa sam mu ponudio da podelimo, jer ajde kao nema veze, jebes pare bar je sad ful sve (obojica smo neznalice velike za te stvari). Karburator je nastavio da curi, majstoru je vracan dva puta, i na kraju sam ja rekao, ne vredi, ne mogu vise da se zajebavam s njim, vozim ovako pa cu da ih resim na kraju sezone (motor je radio super, u voznji nije bilo problema, curelo je samo kad stoji, dovoljno da smrdi kad mu pridjes, a da ne bude bara ispod)
U novembru sam odvezao motor drugom majstoru da mi sredi karburatore. Naplatio mi je 200e, ali nije samo njih radio vec i neke druge stvari na motoru. Za karburatore je rekao da su u katastrofalnom stanju, prljavi, uzas. ''Novi'' karburatori. Koliko je od tih 200e uzeo za karburatore, a koliko za ostalo, nemam pojma. Uglavnom, oni i dalje cure, mnogo manje nego pre, samo tamo gde su srafovi, ali opet... desilo mi se i to sranje koje sam spomenuo... Ja sam mu ponovo vratio i videcu sad sta ce biti. Da jurim ljude puskom ne mogu, stiskacu ga koliko mogu. Iskreno to sto on meni uzme motor nazad da proveri ponovo, mi i nije neka uteha, jer motor nije kod mene, a evo sad ce dani sa preko 15 stepeni, a ja umesto da vozim, gledacu u nebo kroz prozor i plakacu od muke. 
Nisam hteo da pricam o ovome ovako detaljno da ne smaram ljude, al kad smo vec krenuli, mozda ovom bude sve kao neki vic.  

Promenio član Underwud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
4 hours ago, Underwud said:

Za karburatore je rekao da su u katastrofalnom stanju, prljavi, uzas. ''Novi'' karburatori.

Da li si pogledao stanje unutar rezervoara? Da ne otpada neka korozija iz rezervoara pa prlja i česmu i karburatore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade
pre 1 minut, maza1 je napisao:

Da li si pogledao stanje unutar rezervoara? Da ne otpada neka korozija iz rezervoara pa prlja i česmu i karburatore?

Rezervoar je cist.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dovoljna je jedna truncica da dodje do prelivanja, to samo skinuti plovke i prekontrolisati malo, nije u pitanju veliki kvar sigurno samo uzasno iznervira586d65536b63cd094f3419de64c4cd0b.jpg

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Hajde da ne sirim temu. Pocetnik sam bio, kupio motor za 1400 evra. 2019 god je bila. Karbovi otvoreni, trosio kao zmaj. Majstor koji je dobar ali nema vremena i nece da radi vise jer ima godina mi malo cacne motor vozim malo, kad ono opet neko sranjce. Aj kod majstora, cekao sam po dva tri meseca da on pogleda, cacne. Prodje sezona. Smucio mi se i prodao za iste pare a ulozio u njega. Na kraju kad sam kupovao sl motor jer sam bio zelen kupih bandita jer se za njega lakse nalaze delovi. ,,Narodni" motor, Belarus medju motorima. Nije mi ni bio u krajicku misli da mi izmamljuje osmeh. Na njemu nisu karburatori lepo radili, a to sam shvatio tek kasnije, al je kupljen jer je bio ocuvan i kompletan. Obrtaji su bili visoki i potrosnja. Posle mi i slavina propiskila i tek sam tu prsao. I te godine mi sezona otisla u majcinu. Polovina lepog vrm. I zahvaljujuci Jovanu i Ranku (abarthmaniac) al ovo stvarno nije reklama vec je to tako bilo su prihvatili moj motor i sredili ga iako su bili u ogromnoj guzvi. Posle toga sam se slatko navozao i sad mi je glava uvek mirna. Sta hocu da kazem, znam dosta oko mehanike. Svoje automobile servisiram. Ali motor mi je totalna nepoznanica i nisam zeleo ni da se upustam u bilo kakvu popravku jer dok se ja uvezbam ili ne uvezbam ode stvar u propast, sezone prodjose, nerviranje, novac i nikad glava mirna. Stane ti motor, pa ti ode dan u majcinu a ti u opremi i tako.  Neprocenjivo je imati majstora u kojeg imas poverenja i vozis mirne glave. Plus ako nisi klinac i nemas vrm da se zezas tek si onda u problemu. Sad mi je neuporedivno lakse da nadjem drugi motor. Znam sta treba da gledam, teze cu se zeznuti sto naravno ne bih iskljucio kao mogucnost, al imam i majstora (doktora) koji ce mi otkloniti sve sumnje i staviti ga u pogon da ide i na mars. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 17 sati, Underwud je napisao:

Karburator je nastavio da curi, majstoru je vracan dva puta, i na kraju sam ja rekao, ne vredi, ne mogu vise da se zajebavam s njim, vozim ovako pa cu da ih resim na kraju sezone (motor je radio super, u voznji nije bilo problema, curelo je samo kad stoji, dovoljno da smrdi kad mu pridjes, a da ne bude bara ispod)

Čulo mirisa je dovoljno da inicira ozbiljnu potragu za uzrokom.

Gorivo ume da pređe dugačak put dok ne nađe mesto gde počne da kaplje.

SDC15396.jpg.ea8429e6d3f44a9a9881b289518

 

Dovodna creva, od slavine (koja može zatvara ili da ne zatvara) kao i  priključna creva na karburator, isto tako mogu puštati gorivo.

 

Ako motocikl stoji na bočnoj nogari onda se kapljice vide na najnižem delu (kao kod tebe na levim šrafovima za dreniranje) a pravo mesto je, možda, sa suprotne strane.

 

Benzin ume da kaplje sa mesta gde se ne očekuje (ako dođe u kontakt sa kablovima i dobije varnicu može doći do požara).

 

Odušak rezervoara (prelivni mehanizam) je potencijalno moguće ali skriveno mesto popuštanja goriva.

 

 

1_zps64510ab1.jpg.f085884c7c8c040b121dcb

 

Kao dodatak (više ilustracija), još jedna kvalitetna tema, šta sve može da se  nalazi ispod rezervoara motocikla i kako se pravilno radi sa vitalnim komponentama (odgovornim da svo gorivo stigne do karburatora).

 

Kada smo sigurni u dovodni sistem goriva možemo se baviti dalje.

 

Posebno kod Mikuni BDST karburatora O-prsten na igličastom ventilu (ili bolje rečeno oko njega) može da bude uzrok prelivanja.

 

Carburettor Float Needle - Yamaha FZS 600 Fazer 1999

10063795.jpg

U tom slučaju čak i ako plovak-ventil dihtuje i zaustavlja protok goriva ono nastavlja da curi pored O-prstena.

 

Još jedna mogućnost je oprugica ventila plovka (mesto koje dolazi u kontakt sa jezičkom na plovku), može da se zaglaviti unutar ventila.

Zato mora da se sve pedantno očisti.

 

A karburatore, inače, najbolje servisiraju precizni mehaničari.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade
pre 55 minuta, feniks je napisao:

A karburatore, inače, najbolje servisiraju precizni mehaničari.

Videcu bas sta ce mi reci ovaj majstor, sta je uzrok, i kakva ce situacija biti posle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sve i da su iglicasti ventili losi, ako slavina radi, ne bi smeo da nalije benzin u karter.

Kolega @feniks je lepo i detaljno napisao.

Ponovicu se, vec sam sam sebi dosadan... Ali:

Mehanika je EGZAKTNA. Nema pametovanja. Sve pise, sve ima svoje mere, tolerancije...

 

Kada je sve ispostovano, ne sme i ne moze da dodje do problema. Stojim iza toga 1/1!

 

Najveci problem sa kojim se borim je kad je majstor "resio". A u stvari je nesto nabrljao i onda em sto mora da se uradi valjano od pocetka, em treba i ispraviti posledice koje su nastale od prethodne "popravke".

Ne blatim nikoga, da ne razumete pogresno, ali dobar majstor za Belarusa cesto nije dobar majstor za motocikl, jer su razlike ogromne, iako to deluje blisko.

I ne pricam to napamet, bio sam sef servisa za ozbiljan brend traktora i znam koliko tamo ima prostora da se "omasi" dok na motociklu to jednostavno nije dopustivo. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

Problem je nastao tako sto je pumpa sve vreme radila i pumpala gorivo, jer je crkao taj osigurac u njoj koji bi trebalo da je zaustavi kad dodje do odredjenog pritiska. A ona je pumpala dok to sve nije napunila. Ovo ja mojim recima objasnjavam, ali pretpsotavljam da razumete sta se desilo.
Razgovarao sam duze sa majstorom, objasnio mi je sve, razumeo sam maksimalno koliko sam mogao. Rekao mi je da na te pumpe upravo iz tog razloga treba da se ugradi neki ''relej'' upravo da bi se izbegle ove situacije, a predlozio mi je da stavimo i vakum pumpu, da mi automatski zatvori dotok goriva u slucaju da se ne daj boze opet ovako nesto desi, ili ako mi motor padne, pa da ga zatvori cim se ugasi motor. 

Promenio član Underwud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Koji majstor je to ovog puta rekao, jel onaj koji kaze da ce gorivo vremenom prestati da curi ili drugi?

Opet glupost, to je pumpa niskog pritiska(0,2-0,3 bara) i nema nikakav prekidac, ima membranu, tzv platine, oprugu i el. magnet. Kad nabije pritisak jednostavno platine ne odradjuju dalje dok se ne oslobodi(jer elektromagnet nema snage da pogura vise), onda ponovo spoje, magnet ponovo pogura membranu i tako u krug. Magnet ne noze da je "pogura" jace od, pa same konstrukcijske snage, a kad platine nagore(sto se desava) pumpa ne radi uopste.

E sad, ako je mislio da radi stalno kad je motor na kontaktu, moguce je da to ne radi jer kod nekih motora radi samo prilikom verglanja i u radu, kod nekih odradi svoj ciklus pa je vremenski relej ugasi dok se motor ne startuje, ali neki sistem zastite mahom svi imaju. Ako je to, pa ne ostavljas ti motor na kontaktu preko noci, a i opet dolazimo na isto. Ukoliko su karburatori dobri ni to ne bi smelo da bude ikakav problem. Pa npr vecina kosacica nema uopste ikakvu slavinu fabricki, oslanjaju se samo na iglicu plovka i funkcionisu.

 

Da karikiram kako to zvuci, zamisli da ti curi voda u wc solji(kazance funkcionise isto kao plovak u karburatoru), i dodje majstor, kaze ma dobro ti je kazance ali kad se napuni moras da zatvoris dovodni ventil svaki put ;)

 

Nije slavina bez razloga stavljena, i moguce je da malo preliju(opet ako su lose iglice) ako je slavina otvorena, ali i dalje ne u toj meri da napuni karter, to moze samo ako neki plovak(iglica) glavi.

 

A u voznji slavina, pumpa, nista nema veze jer je sve to on/off i nista se ne regulise, ili je otvoreno/pumpa aktivna ili zatvoreno/pumpa ugasena, nema tu nikakvih regulacija, regulaciju vrsi iskljucivo plovak. Kad motor upali svejedno je da li se pumpa gasi na ugasenom motoru, da li slavina drzi itd kad je i na ispravnom sve otvoreno i aktivno, tako da ne sme nigde ni kap da izadje.

 

U svakom slucaju, valjda ti je jasno da je vreme da menjas majstora i da se sa tim vise ne zamlacujes. Ko zna koja ce mu sledeca glupost pasti na pamet.

Promenio član MarkoMoto
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

Jasno mi je, moram kod njega da zavrsim to i videcu posle. Voleo bih kad mi ne bi trebao majstor, toliko sam vec ulozio u njega. Evo sad novo ulje menjam, filter, svecice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Meni se čini da će "majstor" dodatno da naplati ove "radove" oko pumpe a da karbove neće srediti. Ovo me podseća na ono "vađenje" na kocki a u stvari toneš sve dublje. Preseci dok je vreme i idi kod pravog majstora. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja