Jump to content

Moto Zajednica

Curenje goriva iz karburatora - FZS 600 (99')

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

Sad svakako nemam izbora, jer vec radi na njemu, ali kad ga uzmem, vise mu ne vracam, kakva god da je situacija. Najgore mi je sto nisam tog majstora nasao na ulici, nego sam otisao kod njega na preporuku coveka u kog imam poverenja. 

Promenio član Underwud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

Uzeo sam motor. Vozio ga danas, sve je super, radi lepo. Ostavio sam ga onda ceo dan namerno da vidim da li ce da se pojavi da curi ispod karbova, i nije se pojavilo nista, suvo je sve. Majstor mi kaze da mu je krivo sto nije prvi put kad je motor bio kod njega otvorio pumpu, jer je mislio da nema potrebe posto je nova, al jbg. On je sredio, stavio relej, ali mi kaze da brinem da cu morati da je menjam uskoro verovatno, ne svidja mu se kako se cuje. Mada sam ja citao da se kod ovih motora ta pumpa inace malo jace cuje kad se da kontakt. 
Ja se vracam u Beograd, tako da cu da vidim ovde negde to da resim. Ako imate neki predlog, slobodno pucajte. Nije hteo ni dinar da mi uzme, insistirao sam nesto bar, al nije hteo. Zamenio je ulje, svecice, filter, uradio jos neke sitnice sto sam hteo i dao mi je elektro ventil, jer sam ga ispitivao da li je bolje to da stavimo umesto vakuum slavine... 
Zadovoljan sam za sad, motor ekstra radi, nadam se najboljem, ali spreman sam na sve. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Odlicno. Ispao je zaista korektan. Bas mi je drago da sam procitao da ti je majstor ispao korektan. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Bila bi sramota da je bilo kako drugačije i postupio. Ne bih da te obeshrabrim ali uzimajući u obzir celu situaciju, kao i ovaj ventil što ti je dao, ja bih sve uzeo sa velikom rezervom. Još jednom, karbovi su ti prelivali zato što nisu dobro odrađeni, ne zbog pumpe sve i da ne valja. Možda je sad stvarno sredio karburatore ali opet kažem, oprez, vozi u lokalu neko vreme a čim budeš imao vremena i sredstava oteraj to da ti neko pregleda. Bokilić ti nije daleko a čovek očigledno zna šta radi. Sretno :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Prvo skini crevo sa slavine na rezervoaru kad motor ne radi:), ne sme da ide gorivo...onda skini drugo crevo koje ide sa slavine na karburatore...povuci ustima da napravis vakuum...gorivo mora da krene kroz slavinu...kad prestanes da pravis vakuum na crevu za vakuum...gorivo mora da stane...slavina je ispravna i tek onda radi karburatore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Mozda je slavina i ispravna...ali je rezervoar korodirao...mozda je pocepano sito na slavini ili se otkacilo sa  slavine, onda trunje od rdje upadne izmedju membrane i slavine i gorivo curi kroz slavinu...(xj600 51j 1991, imao sam taj problem sa njom...pa sredjivao rezervoar)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

@braca Nije, rezervoar je cist, nema rdje. Platio sam cenu svojim neiskustvom. Da sam imao alat kod sebe i da sam znao neke osnovne stvari, ne bi se desilo to sto se desilo. Mozda je i majstor nesto zasrao, al nije ni bitno sad.
Kad si pocetnik i kad ti je prvi motor iz proslog veka, ne mozes da se ponasas kao da ce sve biti kako treba i da ne znas neke osnove bar. Nisam imao nikog da mi to kaze, pa sam naucio na tezi nacin, al nema veze, radi mi lepo za sad, ali cu svakako da ga odvezem kod jednog majstora koga su mi preporucili ovde na forumu, da isproverava jos jednom sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Vidi...gledaj to sa vedrije strane, platio si skolu i naucio nesto, ima i svoju neku draz da resis sam neke probleme oko motora...Mnogo nas je takvih kao sto si ti :)...pocetnici sa starim motorom...ali nije bitno sta vozis...vec da vozis! Zelim ti da se navozas puno kilometra sa tim motorom i bez kvarova!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja