Jump to content

Moto Zajednica

Polovni motocikli Bavaniste...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova

Moj Kum je u Bavaništu kupio XR 1000 2016. god, spušteni....stvarno je izgledao kao nov....posle jedne sezone vožnje počne da ga zeza nešto oko kontrole proklizavanja...u toku vožnje motor sam oduzima gas, nije prijatan osećaj...onda mira da ga na prekidaču isključi ali onda nema ni abs....menja senzor, zadnju gumu...ali nije mu još rešen problem

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Danas sam malo gledao njegove motore na PA, i memorisao jedno 5 komada ...:).

Primetio sam da mnogi motori nisu iz Bavaništa, a u njegovim su oglasima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4914 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
pre 35 minuta, Skyrunner je napisao:

On sve oglase stavlja pojedinačno.

Verovatno iz razloga što ima makina u vrednosti od preko 100k €. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4914 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre 14 sati, Blaza je napisao:

Primetio sam da mnogi motori nisu iz Bavaništa, a u njegovim su oglasima.

Ne, link je od pretrage po regijama. Bavanište ne postoji u padajućem meniju za mesta, tako da ima i drugih mesta, a i prodavaca. Međutim sa desne strane oglasa pri dnu ti piše mesto. 

Promenio član MOTOM
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Street Triple RS '24

Леп избор човек има нема шта, дал је из Швице, Италије ил Зимбабвеа мени лично ништа не значи ни говори о томе како је одржаван, поготово што су ми другари причали искуства са званичним сервисима у бар 2 европске земље.

Паре у џеп, па са срећом :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo kako izgleda to ko novo, iz Švice, tačno, ovo je stanje od tada isto, nepromenjeno, motor proizveden 1999 godine:

 

IMG_20240201_140457-Copy.jpg.044b7efb86404306110647a525de31c3.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 26 minuta, đunta je napisao:

Evo kako izgleda to ko novo, iz Švice, tačno, ovo je stanje od tada isto, nepromenjeno, motor proizveden 1999 godine:

 

IMG_20240201_140457-Copy.jpg.044b7efb86404306110647a525de31c3.jpg

 

Ма могло то још да тера, бар још 10година😀

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 9 minuta, Немања je napisao:

Ма могло то још да тера, бар још 10година😀

Tek razrađen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 754 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Drugar kupi cbr 600 f4 prva boja iz Italije pre 5-6 god,veoma jeftino kaže vlasnik crko motor 50000km,donese ga u srb kresne upali odma al sija crvena lampica od ulja,sagnem se uljni filter istrulo Oem Honda nikad zamenjen.vozi se i danas radi ko sat.

Sent from my RMX2202 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
11 minutes ago, Немања said:

Као лагер на ком пише USSR😁

ZKL ili sta vec bese islo u Jawe, stvarno cudo od lagera.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Upravo sada, JoeD je napisao:

ZKL ili sta vec bese islo u Jawe, stvarno cudo od lagera.

И сада у 21веку када је технологија напредовала , материјали итд.,итд.,  не можемо да досегнемо до тог квалитета од пре 20 и кусур година уназад…Можемо али онда нећемо да постанемо потрошачко друштво, нажалост…

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4450 postova
ZKL ili sta vec bese islo u Jawe, stvarno cudo od lagera.
ZKL постоји још, и код нас се нуди као средња класа лежај.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Bio kod njega pre par meseci,iskreno nisam bas zadovoljan,preko fona kad sam ga pitao jer motor ima vecih ogrebotina rekao je ima manje na auspuhu i to je to ,uzmem ti ja prevoz kombi plati sednem zaputim se ,aj nije na kraj sveta,kad sam stigao usli upoznali se otvori covek sve moguce garaze brdo motora sve to ali motor koji sam ja hteo nije ni blizu onog sto je rekao od ogrebotina po rezervaru do celog topa ozuljanog cresh bara ozuljanog pa farbanog motor ceo pokusan da se ispolira sa vidnom ostacima paste sve u svem aj odustanem da na njegovo pitanje ata nije uredu odgovorim samo osmehom i jedno dovidjenja .Nekazem da je los ali to je moje iskustvo mogao je sve to reci slep nije niko nebi bacao 80 e na prevoz .Cak sam u jednom momentu prokometraisao obijen ti tank  njegov odg je bio nije nov motor polovan je sta ocekujem....druze ocekujem kad te nazovem da kazes ima  na par mesta dodji vidi a ne ima samo malo......nebito...bio video sl put drugacije ako me ikad privuce neki od njegovih brojnih motora..... 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Sve si upravu ali sve sam ga lepo pitao lepo sam mu rekao nemoj da dolazima ako je kako ofucan mogao je reci nije to sto trazis i kraj . Kazes druze poliran je i kraj ima na par mesta i gotovo otisao sam do nisa covek otvoreno rekao ima ogrebotina uslikao i kraj. Nista nije problem ako stojis iza svojih reci a on nije to mu zameram nemozea prodati nekom nesto ako tvrdis da je celo a nakraju nije.Samo sam to hteo reci u dogovoru nije ispostovao ,nisam rekao da nikad necubotici ponovo nego jednostavno nije ispao korektan. Kupovao sam auto sa placa u beceju preko fona mi je rekao druze poliran je ceo treba veliki serviz i gume i teraj 5 god ga teram bez ikakve muke sve je bilo kako je rekao. Nije bitno dali je star 12 ,20 god bitno je da bude to sto kazes. . 

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
12 minutes ago, Paljevina said:

A najbolja varijanta, kupis lepo motor u CH isto kao i on, platis istom coveku da ti dotera motor, isto kao i on, i prodjes jeftinije za 500-1000 eura, umesto njemu da dajes, stavis u dzep, ili odradis servis

Slažem se oko svega osim ovoga. Više puta kalkulisao nema šanse da se napravi tolika razlika, čak je pitanje samo koliko će ta opcija više da te izađe, barem za motore do 5000-6000 evra, Oni imaju razne kombinacije od kojih im je svaka zarada (cena motora preko, prevoz, špedicija...). Mi sami kada uvozimo plaćamo sve ful. Recimo za motor koji sada vozim tražili su mi samo za papire da mi urade 550-600 evra na više mesta. Kada sam uzeo motor kod nas isto uvežen iz CH, dobio sam i sve papire i račune. Ne bih spominjao cifru, ali višestruko manje su platili sve to. Kako, pa tako?

 

Na stranu što smo kostatovali da nisu ni motori od preko svete krave, već ima mnogo krševa. Treba dati lovu čoveku koga prvi put vidiš da ti doveze motor koji nisi nikada video i sve to platiš skuplje nego ovde. Apsolutno nema računice osim ako nemaš nekoga preko ili znaš ovde ljude koji se time bave.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Druze ako vec imas toliko motora,imas moc da budes jole posten jer ti vise nije bito da ga uvalis da bi napredovao ,iskustva imam koliko imam stoga sam se i okrenuo i otisao .Ako vec trgujes sakrijes mehanicke kvarove curenja i kilometraze vrces ok ali estetiku mozes koliko mozes ,stoga kad te neko pita jer kizan sta bi mu reko nije a kad dosje ononolizana strana cela. I ti bi ocekivao da ga covek kupi .... mozda nemislimo slicno ja sam samo reko svoje iskustvo i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
35 minutes ago, Paljevina said:

Sa spedicijom nema nikakve cake ili fore, jer carina je carina, ona se uvek placa isto, pogotovu sad kad je poskupela i kad su poostrili propise i sjebali gore ove neke carinike koji su muljali. 

Ti i ja da, neki ne. Možda su malo pooštrili, ali znamo gde živimo i  kako stvari ovde funkcionišu. Pride moj motor je carinjen pre godinu dana, nije u paleolitu. Problem je što su troškovi, osim poreza, isti i nema veze da li uvoziš motor od 2.000 ili 22.000 evra. Zato sam se i ogradio da za skuplje motore, kao primere koji si naveo, je možda drugačija računica. 

 

O ostalom sam i mislio. Mora da se prati, odmah reaguje i ima neka logistika preko, ovde... Većina to nema, kao ni love da plati motor 10.000+ evra. Da je tako lako svi bi uvozili motore, kola, preprodavaca ne bi bilo.

 

Opet drago mi je kada se ljudi snađu, naprave matematiku i budu zadovoljni i sami odrade sve. Posebno što gajimo slično mišljenje o preprodavcima, čast izuzetcima. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ja bih zakonom dozvolio da prodavca prebijes ko vola u kupusu ako opis ne odgovara stvarnom stanju. Kod nas je sasvim normalno da te slaze, izlozi trosku i prodje nekaznjeno.🙁

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 58 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Dobar motocikl kao i dobar auto je skuplji preko nego isti takav "dobar" kod nas! Bar što se uvoza tiče. I nigde nema tako "malih" km. kao kod nas! Mesecima sam gledao i u poređenju sa cenama kod nas nema nikakve matematike uvoziti motocikli! Čak šta više, kod nas su jeftiniji jer su prešli "manje" km. za iste pare. Pa da se čovek zapita...Moj utisak naravno, svaka čast svakom✌️

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja sam bio jednom, mada bas na kratko, svratio neplanirano usput, vece. Ima lik dosta motora, na oko svi lepo izgledaju, ali ih ipak treba pogledati lepo pre kupovine, kao uostalom i svaki drugi. Sve u svemu dobro je sto se moze na licu mesta pogledati vise primeraka odmah, bez da se ide od mesta do mesta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja