Jump to content

Moto Zajednica

Polovni motocikli Bavaniste...

Recommended Posts

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Zna li neko o kome se radi?Vidim da imaju puno lepih primeraka na prodaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Другар је мењао R1 за XR уз доплату и стварно је фабрика.
Ја сам чуо само похвале.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако су из Швицарске, ту не би требало да има проблема. Закони и казне опаки + релативно кратка сезона због климе = савршено очувани примерци.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

U pitanju je Boris iz Bavanista, uvozi sve motore iz CH. R1 sam uzeo od njega, kao i proslu Kawu. Malo malo pa mu odvedem/posaljem nekog gore da pazari motor.

 

Nije jedan od onih sto uzima krseve pa ih licka, motori su mu uglavnom jako dobri. 

 

R motore uglavnom dovlaci sa staze, ali to nije problem - jer uglavnom to napomene. Korektan je decko, i ako vam se kupuje motor na brzinu, a da to bude dobra prica - super je otici kod njega i potrositi novac. 😂

 

S druge strane, obican je preprodavac i trgovac, gore kupi jeftino, ovde proda skupo (po nekoj normalnoj i realnoj ceni za nase prostore), a u zamenama uglavnom kao i svaki trgovac, gleda da zaradi. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Ако су из Швицарске, ту не би требало да има проблема

Ovo samo neko sa Balkana moze da napise. 😂😂😂

 

Nema pravila nigde, to sto je iz Svajcarske uopste ne mora da znaci da je dobar. Meni su doterali Multistradu iz cuvene Svajcarske, licno je birao i dogovorio se s covekom, pa sam zatekao delove koji su nedostajali u prednjoj SACHS vili, zbog koje mi se i ostetila katastrofalno... a motor radjen u ovlascenom servisu. Sjebane loze... pocrkali senzori... ma sta hoces... a na prvi pogled perverzija motor kako izgleda - ocuvan do jaja. 😁👍

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Skoro smo bili da gledamo neki motor. Ima solidnih primeraka. Bejahu dva Street Tripla kao novi bukvalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Vezano za ovo što je Paljevina zadnje naveo, o održavanju vozila u CH, baš skoro sam diskutovao sa jednim prijateljem o ovome.
Da ne širim mnogo priču evo jedne njegove poruke koja gadna suštinu.
f03468f9ebb1428f279d2da564090800.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk



  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Od prijatelja je drugar bio u gostima kod pravih Švajcaraca i pričao mu, za doručak se pogrebe nožem puter od onog malog pakovanja u aluminijumskoj foliji, ali se ona ne baca, već sakuplja u posudi sa vodom i kad se nakupe, zagreje se i otopi ono malo putera što je zaostalo. Motori iz CH su održavani samo kolko mora i kad mora, obično se prodaju kad im je vreme za obiman servis i neku veću zamenu usled predstojećeg kvara, sat u zvaničnom servisu ide i po 150CHF. Ali je dobro što nisu budženi uglavnom, mogu biti i pogrešno ili loše održavani i to malo što jesu, ali nisu kršeni. Redovno se srećem sa tek uveženim motorima, skoro uvek dobrog stanja na oko, ali svakom mora da se uradi opsežan servis, bez obzira na kilometražu. Iluzija je da su oni bogati i da se zato odriču dobrih stvari, ne, već zato što im je isplatljivije da taj neki trošak investiraju u nešto novije. Ono, "sedi, vozi", ili urađen kompletan servis za prodaju, to ne postoji, osim izuzetno, a po pričama koje mi dopiru, velika većina je ubeđena da je kupiila ekstra motor upravo iz takve situacije, što je naravno čista zabluda.

Ne znam ljude, ali se dosta dobri motori uvoze generalno u SRB, barem BMW, ali ih nikako ne treba smatrati novim, ma kako izgledali i činili se dobrim.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 2 minuta, đunta je napisao:

već zato što im je isplatljivije da taj neki trošak investiraju u nešto novije

Bas tako, zato obavezno jedan golemi servis posle svakog motora koji dolazi iz CH. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Skoro sam radio Austrijanca, baš redko da se motor kupi odatle, bio sam ubeđen da su ti morori bolji nego nemački a kamoli švajcarski, međutim jok. Jeste motor održavan, ali neću da kažem loše, već više onako, nestručno, laički,  a vidim da ga nije dirao amater, što me je iznenadilo. Jedan vlasnik mi reče da se mi ovde isuviše podcenjujemo, a da njih tamo pak precenjujemo i to jest tačno. Motor sa istorijom, nema ni 60k, vidi se da nije boravio ne na kiši, nego ni na otvorenom, sve isto ko na motoru koji je prešao dosta više i malo lošije izgledao na prvi pogled.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Sve je do vlasnika motora, nema veze sa geografijom, slusao sam drugara vise od sat vremena kako se unapred cenjka sa majstorom i pre nego sto je oterao motor kod njega da ustanovi sta je kvar:D. Naravno da ga je majstor skinuo sa Q i naravno da je ovaj nasao "majstora" za malo para na kraju. E sad sta je i kako uradjeno na motoru mozete da zamislite ...

Inace je drugar od onih koji kod vizira drze magicnu krpu i lickaju motor cim stanu.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nisam nesto obraćao pažnju, ja ne kupujem pa me i ne zanima. Jedino što sam imao prilike da baš zagledam kod čoveka dvadesetak motora iz Švice, skoro svima je aluminijum matirao i oksidirao. Znaci dekle, nosači fuzastera, čizme vila,točkovi... Nema veze da li je BMW ili Honda, Kawasaki... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Na temu odrzavanja u Svajcarskoj, eno vidite auta na yt kanalu buduci klasici, na pola njih neki filteri nijesu mijenjani godinama ili 10 god.. a sve naplaceno vlasniku

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Nas narod - ili doduse, najverovatnije - svaki narod, ima uvek neke iluzije kako su "oni tamo" drugaciji od njih.

 

Sve je svuda isto, samo negde neko ima vise para, a neko manje.

 

I gore ima onih koji ce zadnji cent da daju za odrzavanje svog ljubimca, a ima i onih koje ce da boli dupe i koji ce da gledaju da prodju sto jeftinije. Isto tako bice vrhunskih majstora, pa i dundjera. 

 

Imaju oni bolji standard od nas, ali nisu vanzemaljci, i dalje su ljudi. 😊

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
9 minutes ago, Krokodilo said:

Јбг и Швицарска се напунила мајстора са Балканаemoji41.png

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Jok i nije. Pa gde ce gospoda da prlja ruke, za to su "cige" i Balkanci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Drugar nasao Bandita 1200 pored nekog kontejnera u Svajcarskoj.

Na motoru stojao broj telefona. Pozove vlasnika. Covek ga poklanjao, motor ima papire.

Motor nije hteo da upali, u Suzukijevom servisu ceo agregat pregledali i nisu nasli kvar.

Rekli na foru "nema mu spasa" I vlasnik odluci da ga pokloni. Doveze motor moj drugar u Srbiju, sobzirom da i popravlja motore, kako je krenuo da ga rastavlja da bi izvadio agregat. Primeti da je jedno usisno grlo na karburatoru puklo (valjda se tako zove) i ulazio je vazduh.

Poznavajuci Suzukijeve uljare jer je vec i imao jednu. Stavio je usisno grlo od GSXR 1100 jer za Bandita nije nasao. I motor upalio. Dobio motor bukvalno za dzabe u fabrickom stanju, prva boja, fabricki auspuh kao i sve na njemu. Jedino sto ga kostala carina.

 

Tamo je i dobio ponudu da radi kao moto mehanicar. Neki Italijan mu ponudio posao. Rekao mu "Vi sa Balkana ste majstori svi ostali su monteri".

 

Verujem da Svajcarci redovno svoja vozila odrzavaju ali je pitanje koliko serviseri dobro rade svoj posao.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja