Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Speed 400 i Scrambler 400X

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Triumph konačno predstavio motocikle manje radne zapremine kao "entry" nivo. Speed 400 je naked verzija, dok je Scrambler 400X, kao što naziv kaže, Scrambler. Agregat je razvijan sa indijskim Bajajom, što ne čudi jer Bajaj ima puno iskustva sa jednocilindrašima (KTM 390 Duke se proizvodi tamo). Nov motocikl, lepo dizajniran sa solidnim ogibljenjem i kočnicama.

 

BJBIKERS.COM

Upravo je Triumph zakoračio i u kategoriju motocikala manje radne zapremine zahvaljujući Speed 400 i Scrambler 400X modelima.

 

Tekst je malo detaljniji, jer sam se pripremao pošto ću u januaru verovatno ići na evropsku prezentaciju u Španiji te ću moću da prensem utiske iz vožnje.

 

Cene će biti uskoro poznate, a trebalo bi da kod nas bude dostupan od januara ili februara.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bajaj (oni to izgovaraju Bađađ)...je oooogroman koncern. Verujem da je beć ozbiljno primetan taj takozvani "daunsajzing"..kojem su se privoleli l, pa skoro svi. U Evropi zbog štednje kao, a po azijama svakodnevica pristupačna MILIONIMA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 10 sati, Jovan Ristic je napisao:

Agregat je razvijan sa indijskim Bajajom, što ne čudi jer Bajaj ima puno iskustva sa jednocilindrašima (KTM 390 Duke se proizvodi tamo).

Samo čekam da se uključi neko od  cenjenih stručnjaka sa foruma da nam objasni kako taj agregat nikako ne može da bude dobar jer je proizveden u Indiji ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 13 minuta, Urban Rider je napisao:

Samo čekam da se uključi neko od  cenjenih stručnjaka sa foruma da nam objasni kako taj agregat nikako ne može da bude dobar jer je proizveden u Indiji ;)

Gde ne može, Bajaj rastura i usavršio se u jednocilindrašima. Pre bih uzeo KTM ili Triumph sa agregatom koji pravi Bajaj nego BMW G310 koji pravi TVS (takođe iz Indije), mada ni TVS nije loš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Ma naravno. Ovo je bilo na konto diskusije koju sam imao u jednoj drugoj temi. ;) TVS je inače oživeo Norton Commando, koji je meni trenutno možda i najlepši moderni klasik na tržištu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 14 minuta, pronto je napisao:

Au, ne valja prEpeler....:D

Neeemoj paliti vatru, izbiće rat :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 16 sati, Jovan Ristic je napisao:

Tekst je malo detaljniji

"Maksimalni obrtni moment iznosi 37,5 Nm na 6.500 O/Min uz maksimalnu snagu od 39,5 KS (29,4 kW) na 8.000 O/Min. Respektabilna snaga skoro na granici maksimalne dozvoljene snage za A2 vozačku kategoriju." 

 

Mislim da si Jovane malo permutovao, nije bas na granici. Nije granica 30kw, vec 35kw, odnosno 47 ks, tako da je imao jos fore do te granice... :aha:

 

Inace, pre par meseci su na PA izbacili preliminarne cene za ova dva modela, sad vidim da su ih sklonili (stoji 'na upit'). Ne secam se tacne cene, ali znam da sam se iznenadio da ce biti tako niske za ova dva nova motocikla. Nadam se da se cena nece puno razlikovati od te prvobitne. :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, cikamike je napisao:

"Maksimalni obrtni moment iznosi 37,5 Nm na 6.500 O/Min uz maksimalnu snagu od 39,5 KS (29,4 kW) na 8.000 O/Min. Respektabilna snaga skoro na granici maksimalne dozvoljene snage za A2 vozačku kategoriju." 

 

Mislim da si Jovane malo permutovao, nije bas na granici. Nije granica 30kw, vec 35kw, odnosno 47 ks, tako da je imao jos fore do te granice... :aha:

 

Inace, pre par meseci su na PA izbacili preliminarne cene za ova dva modela, sad vidim da su ih sklonili (stoji 'na upit'). Ne secam se tacne cene, ali znam da sam se iznenadio da ce biti tako niske za ova dva nova motocikla. Nadam se da se cena nece puno razlikovati od te prvobitne. :rolleyes:

Jeste da nije blizu, ali nije daleko od te granice za A2. Da, možda bih trebao da izbacim tu rečenicu. Hvala!

 

Cene su bile, ali kad sam ih zvao juče rekoše da imaju neku korekciju u cenama, ne značajnu, ali nisam hteo da ubacim dok ne bude zvanično. Uskoro ću videti da mi dostave cenovnik svih Triumph motocikala za 2024. godinu da lepo ubacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 4 sati, cikamike je napisao:

"Maksimalni obrtni moment iznosi 37,5 Nm na 6.500 O/Min uz maksimalnu snagu od 39,5 KS (29,4 kW) na 8.000 O/Min. Respektabilna snaga skoro na granici maksimalne dozvoljene snage za A2 vozačku kategoriju." 

 

Mislim da si Jovane malo permutovao, nije bas na granici. Nije granica 30kw, vec 35kw, odnosno 47 ks, tako da je imao jos fore do te granice... :aha:

 

Inace, pre par meseci su na PA izbacili preliminarne cene za ova dva modela, sad vidim da su ih sklonili (stoji 'na upit'). Ne secam se tacne cene, ali znam da sam se iznenadio da ce biti tako niske za ova dva nova motocikla. Nadam se da se cena nece puno razlikovati od te prvobitne. :rolleyes:

5700 i 6200 su bile cene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

U Indiji se nedavno dogodio incident sa novim Triumph Speed 400. Vlasnik tvrdi da je samo "malo proklizao". Mislim da je nemoguće da ovakvo oštećenje nastane samo usled proklizavanja (ne piše doduše gde i kako se zaustavio) ali usotalom prosudite sami na osnovu fotografija.

 

 

WWW.RUSHLANE.COM

The 4 days old Triumph 400 swingarm breaks within 560km reading on odometer while...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada stigne jedna ovakva vest, naravno da nije prijatna ni za vlasnike, ali ni za proizvođače. Pošto nam nisu poznate sve okolnosti pod kojima je nastao ovaj lom, moram da priznam da, barem kod mene, postoji sumnja u verodostojnost svih činjenica. Neka je i moja predrasuda, ali mislim i da pri samom korišćenju nije bilo sve čisto. Imajući u vidu da je Indija u pitanju, svašta tu može da se uzme u obzir. Ista ovakava priča, tačnije, pucanje rama u vratu volana, pojavilo se na RE Himalajcu...sad već starom. 

Zna se da ja najbolji motor (auto, pre nego motor) onaj firmin ili u ovom slučaju, onaj iznajmljeni...tako da me uopše ne bi čudilo, da je "klijent" u dobroj meri kumovao celoj situaciji. Ako ne on, onda neki pređašnji...jer aluminijum ne trpi previše udaranja, a u zavisnosti od štete ni ponovno ispravljanje. 

Ja bih, u nedostatku detalja, za sada krivicu tražio u eksploataciji. Na kraju, ovo je ipak jedan lagani motorić, od kojeg ne bi trebalo očekivati previše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 7 minuta, pronto je napisao:

Pošto nam nisu poznate sve okolnosti pod kojima je nastao ovaj lom, moram da priznam da, barem kod mene, postoji sumnja u verodostojnost svih činjenica.

Upravo tako. Neko je u temi o Interceptoru postavio fotografije polomljenog rama, ali je izostala informacija o tome kako je do toga došlo, pa se ne može sa sigurnošću tvrditi da li je u pitanju loša eksploatacija motora (čitaj iživljavanje) ili greška u proizvodnji, mada Royal Enfield dosad nije imao nijedan opoziv zbog problema sa ramovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja svakako ne bih da u potpunosti isključim i fabričku grešku...možda čak i kostrukcijsku...jer kada krene pravi život novog uređaja, vozila, itd...tek tada, bez obzira na sva ispitivanja, dolazi do pravog testa. Kad vidim kako se voze po tim azijama, po troje, četvoro na motoru, pa neki silni džakovi....razumem da ljudi nemaju love...ali nije motorić od 50, 250..pa i ovaj od 400, vučni voz. Njima očigledno treba nešto drugo, a pošto je opšta tendencija na šparanju do bezbednog minimuma....eto zgode. Neko to možda proba i da naplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 2 minuta, pronto je napisao:

Kad vidim kako se voze po tim azijama, po troje, četvoro na motoru, pa neki silni džakovi...

Ja sam video snimak iz Indije na kome čovek bukvalno vozi mrtvog KROKODILA na motoru :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znači ovi u Triumphu, a i šire, da znaju...kad se testira nova sprava za indijce, tri osobe i krokodil obavezno da uđu u program...inače su osuđeni na propas'.

Promenio član pronto
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Odosmo u off ali evo da ne bude da sam izmislio. Snimak je inače iz Meksika, i krokodil je verovatno bio živ, ali uspavan. Pomislio sam da je iz Indije jer je u pitanju bila kompilacija snimaka, ali to ne menja činjenicu da je neko prevozio krokodila na motoru:/

 

https://www.dailystar.co.uk/news/world-news/moment-8ft-live-crocodile-nabbed-22743729

Promenio član Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije ovo nikakav off, već realnost u nekim delovima sveta. Moraće, ko i za debile amerikance, nova klauzula u ugovoru o kupovini.....nema: familije, 5 džakova pirinča, 20 kaveza sa kokoškama....krokodila naravno, i sl..

Verovatno u tim zemljama i ne postoji takva institucija žalbi na sve i svašta....ali pošto svet ide u tom pravcu, nije S'goreg baciti neko slovce na papir. On ionako trpi sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naša dimljena brača su magovi transfomacije vozila....to im je na kraju krajeva i familija, pa nek' se konsultuju...dikele kontakt!

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Društvo, krajem januara sam bio u Valensiji da testiram Speed 400 i Scrambler 400X.

 

Neki rezime utisaka:

 

Iznenadio me jednocilindraš, nje toliko lenj dole, a od 6.000 O/min lepo ide. Vibracija gotovo da nema.

 

Speed 400: odličan, utegnut, za krivine i uživanje top! Baš me je kupio.

 

Scrambler 400X: Mekši na ogibljenju, kočione pločice mekše, 20 mm kraći vrat šasije i viljuška pod drugim uglom. Širi upravljač, veći disk. Gume drugih dimenzija (Karoo Street). Nisu gume baš za off, naročito ne za kamenje i dublju prašinu po kojoj smo malo vozili off. Na asfaltu solidan, ali nije toliko okretan i utegnut kao Speed 400. Položaj udobniji nego na Speed 400.

 

Prenos kraći, ali pošto je prečnik guma veći, rekoše iz Triumpha da je prečnik anulirao kraći prenos. Na Speed 400 zadnji točak gurnut do kraja ka napred, na Scrambler 400X povučen nazad.

 

BJBIKERS.COM

Krajem januara obreli smo se u toploj Španiji gde smo imali prilike da probamo novi Triumph Speed 400 i Scrambler 400X i prenesemo vam utiske

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ukoliko vas zanimaju Speed 400 i Scrambler 400X, Triumph u utorak 20. februara organizuje druženje i prezentaciju u periodu od 17.00 - 20.00 časova u Triumph salonu u Beogradu na adresu Autoput za Novi Sad 73.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja