Jump to content

Moto Zajednica

Cene motora

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5973 postova
On 29. 11. 2023. at 22:33, zheX92 je napisao:

Ево интересује ме сад, како неко у данашње време преломи да купи новог јапанца јер је поуздан? Или се на поузданост ослањамо из претходних година, деценија?

 

То што је вожено и доказано претходних година је сасвим друга прича од оног што се данас ради и што ће се радити убудуће. Сваки произвођач гледа да смањи трошкове производње не би ли повећао профит, наравно да на квалитет обраћају пажњу, ал ни приближно као пре 10-20 година. Зашто је то тако, па једноставно живимо у ултраконзумерском времену где телефоне мењамо на 2, кола и мотор на 5-7 година, и то се неће променити :)

Kao neko ko je pre tacno godinu dana kupio novog japanca u salonu cu ti odgovoriti.

 

Ni jednog momenta nisam razmisljao o pouzdanosti jer ga nisam ni kupio da kod mene bude 20 godina. Imas garanciju 2-3 godine (kako gde) i ako racunas da ces nakon tog perioda plus max 1 godina da prodas izgubis 20-30% i opet kupis nov zasto bi razmisljao o kvalitetu. Kupis sta ti se svidja i teras.

 

Da kazemo da je cena novog 15.000 i da je garancija 3 godine, vozis i posle 4 godine prodas za 11-12.000 i to je to dodas opet neke pare i kupis nov. Ako skoci cena novima i dalje prodajes za 20-30% ispod cene novog.

 

Kad jednom kupis nov onda ces ili stalno menjati za nov ili ces se u te 4 godine uveriti i pouzdanost i "zaljubiti" u motor pa ces ga voziti do besmisla

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1665 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
On 11/29/2023 at 10:33 PM, zheX92 said:

Ево интересује ме сад, како неко у данашње време преломи да купи новог јапанца јер је поуздан? Или се на поузданост ослањамо из претходних година, деценија?

 

То што је вожено и доказано претходних година је сасвим друга прича од оног што се данас ради и што ће се радити убудуће. Сваки произвођач гледа да смањи трошкове производње не би ли повећао профит, наравно да на квалитет обраћају пажњу, ал ни приближно као пре 10-20 година. Зашто је то тако, па једноставно живимо у ултраконзумерском времену где телефоне мењамо на 2, кола и мотор на 5-7 година, и то се неће променити :)

Da bi shvatio zašto polovan japanac, a ne novi kinez, treba, izmedju ostalog poznavati i psihologiju japanskog naroda. To su ljudi koji ne umeju da ošljare u poslu i takvi su u svim branšama. Prosto-jednostavno, grize ih savest ako sve nije odradjeno po ps-u i preko toga.

 

E sad, nama ovo deluje smešno, ali vozila iz Srbije, ruku na srce, nikada nisu bila kvalitetna, čak ni ova nova pod znakom fiat-a, a ona legendarna iz sedamdesetih (fiatovi delovi, a sklapano u zastavi) su bili prosek ili ispod toga po pouzdanosti. Zastave posle 1991. su bile trule kanturine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7153 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Razna viđenja od svakod nas pojedinačno što je normalno. Svi su u pravu sa svog stanovišta.

 

Ja npr. ne bih kupio nov motor da bih ga prodao posle 3 ili 4 godine. Pogotovo ovde kako mi vozimo a to su zaista male kilometraže na godišnjem nivou.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 9. 12. 2023. at 14:53, milomir22 je napisao:

poznavati i psihologiju japanskog naroda. To su ljudi koji ne umeju da ošljare

Ali sve manje je motora "made in Japan", osim onih najskupljih, sve više se prave po Tajlandu, Vijetnamu, Kini... Sve manje je dobrih majstora kod nas, odoše u inostranstvo ili su već omatorili, a mladih koji hoće time da se bakću skoro da ni nema.. Sve više je izanđalih krševa po oglasima a za velike pare, a noviji modeli su puni elektronike koja prva strada... I tako, sve što je lepo ima kraj.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 6 minuta, boza_kg je napisao:

Ali sve manje je motora "made in Japan", osim onih najskupljih, sve više se pave po Tajlandu, Vijetnamu, Kini... Sve manje je dobrih majstora kod nas, odoše u inostranstvo ili su već omatorili, a mladih koji hoće time da se bakću skoro da ni nema.. Sve više je izanđalih krševa po oglasima, a noviji modeli su puni elektronike koja prva strada... I tako, sve što je lepo ima kraj.

Ima majstora, nađe se po neki očuvan motor. Ali ovih starijih sve teže i teže.... nažalost a skupi kao relikvija da su

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ima majstora, sa listom čekanja kao kod hirurga :) A u Kg i okolini, budibogsnama, al da ne lajem. Srećom pa sad znam @N.F.S. i još par drugara koji su mi zlata vredni...

Ovde recimo ima lista nekih modela, gde se koji pravi. Još je od 2020-te, od tada još, sve je manje japanaca, a sve više modela iz sirotinskih zemalja. I taj trend se nastavlja. Sad će i Yamaha da pređe u Kinu itd.

https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/news-and-views/news/2020/april/where-was-your-bike-made

 

Promenio član boza_kg
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5973 postova

@boza_kg ma nemoj da te to buni, eto po listi moj motor se pravi u Japanu a opet sam imao feler i to onako ozbiljan no nije bitno.

 

Manjak kg, visak HP i Nm, zahtevi za novotarijama i daleko aktivnija upotreba motora nego pre 30-40 godina jednostavno vode ovu industriju u pravcu da se greske desavaju svima.

 

Kada kazem aktivnija upotreba mislim na to da sve vise R motora ljudi voze na stazi, da sa putnim motorima ljudi prevaljuju i po 50.000 km godisnje, da se enduro motori voze po enduro terenima... Pre je to sve vozeno manje vise po gradu i kratkim putovanjima bez obzira na tip motora

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma ja to sve kapiram. Motori su postali odavno komercijalna roba, a sve su sad kompanije internacionalne... Da li će nešto da sad bude bolje ili kvalitetnije ili ne, zavisi od x stvari, a ne dal im je poreklo japansko. Nego, eto malo da ćaskamo, širimo vidike :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5973 postova

Pa da u smislu caskanja i ja pisem. Elem secam se pocetak 90-ih u NS da ne pisem poimence dve nove FZR1000, dva nova GSX600F, Dva tri ZZR 600-1100, GPZ500S, GPX600R, ZXR750, KR1, GSXR750-1100 CBR1000F svi su se zvali trkalice, Tengai, KLR, Africa, Supertenera, XR... svi su se zvali kros, Harley, Virago, Vmax... svi su se zvali coperi a svi zajedno su se vozili na relaciji Miseluk-Strand-Kontrast i tu i tamo ponekad neko negde ode van grada

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 761 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Nije vezano za motore ali jeste za tržište. 

 

Ističe mi lizing automobila pa sam tražio ponudu lizing kuće da ga otkupim. 

 

Pre 3 godine je ovo bila nabavna cena novog automobila od škode:

image.png.8fadd54809dcb712eb9d47bf24a52cdb.png

 

Nakon 3 godine i preko 50 hiljada km sam dobio ponudu za otkup po ovoj ceni:

 

image.png.729c259ee28d1ed235a82ee4a089c85c.png

 

I čisto poređenja radi, za auto koji sam vozio pre ovog sam takođe tražio ponudu. U pitanju je manje-više isti auto sa manje-više istom nabavnom cenom, jedino što sam sa njim prešao oko 90 hiljada.

 

Ovo je bila ponuda:

image.png.6c6700e4a924bb8a6e77365622582553.png

 

 

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa, stariji je, više je prešao, više manje nije isti... Iz perspektive dilera si dobio ponudu, kojoj se možeš obradovati ukoliko ti je cena starijeg bliža srcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 761 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Hvala Skyrunner.

 

Upravo tako. Osim što je ovaj sada restyling i što je prešao nešto manje, svi ostali uslovi su isti kao i za prethodni auto.

Samo je sada otkupna cena skoro duplo veća nego pre 3 godine.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Street Triple RS '24
On 12/9/2023 at 2:30 PM, dvlns said:

Kao neko ko je pre tacno godinu dana kupio novog japanca u salonu cu ti odgovoriti.

 

Ni jednog momenta nisam razmisljao o pouzdanosti jer ga nisam ni kupio da kod mene bude 20 godina. Imas garanciju 2-3 godine (kako gde) i ako racunas da ces nakon tog perioda plus max 1 godina da prodas izgubis 20-30% i opet kupis nov zasto bi razmisljao o kvalitetu. Kupis sta ti se svidja i teras.

 

Da kazemo da je cena novog 15.000 i da je garancija 3 godine, vozis i posle 4 godine prodas za 11-12.000 i to je to dodas opet neke pare i kupis nov. Ako skoci cena novima i dalje prodajes za 20-30% ispod cene novog.

 

Kad jednom kupis nov onda ces ili stalno menjati za nov ili ces se u te 4 godine uveriti i pouzdanost i "zaljubiti" u motor pa ces ga voziti do besmisla

Апсолутно се слажем. Куповина новог мотоцикла не би требала да "брине" јер је ту гаранција, и што се тиче поузданости, тај део о заљубљивању описује савршено.

Ал што реко неко паметнији, мишљење је као гузица :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja