Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer 9 2023

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da li u sport ili touring kategoriju ubaciti ovaj tekst... Šalu na stranu, testirao, izvozao i nanovo se oduševio ovim agregatom koji je stvarno predobar. Tracer 9, dostojan naslednik Fazer 1000 modela i jedan od retkih pravih sport - touring motocikala koji danas postoje na tržištu. Ne, ne treba agregat od MT10 i Tracer 10 i ovo prebolesno dobro ide.

 

BJBIKERS.COM

Od svega do sada voženog, možda jedino Yamaha Tracer 9 može da ponese epitet pravog sport - touring motocikla.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Pa sad naslednik Fazera ili Tdm-a tu su već podeljena mišljenja.
Po snazi motora naslednik Fazera, po položaju sedenja i obliku više liči na TDM.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Nema ništa zajedničko s TDM-om, osim proizvođača. Skroz drugačiji položaj sedenja, TDM upoređujem s jahanjem kamile, dok je Tracer mnogo bolje osmišljen. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

Jel beše Tracer 900 imao onaj problem sa tzv "wobling"-om na većim brzinama, oko 200km/h?

Jel se ikad utvrdilo šta je to bilo?

 Pretpostavljam da ova generacija nema takve probleme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Gruja TS je napisao:

Jel beše Tracer 900 imao onaj problem sa tzv "wobling"-om na većim brzinama, oko 200km/h?

Jel se ikad utvrdilo šta je to bilo?

 Pretpostavljam da ova generacija nema takve probleme?

Vozio sam ga više puta preko 200, nikakve probleme nije imao. Posle sam testirao i Tracer 9 GT sa koferima, isto problema bez.

 

MT09 je znao da ima problem sa woblingom, bar onaj iz 2019. godine. To sam tokom testa rešio upuštanjem preloada i otvrdnjivanjem zadnjeg amortizera da dobijem više opterećenja napred i onda je sve radilo bez problema.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja imam TDM(1998.Godiste) Veoma srecan sa njim.U zadnje vreme gledam na sta bih sledece presao.Uglavnom sam za kategoriju sport-touring.Motor treba da bude praktican i za svakodnevnu gradsku voznju.

Ono cega nekako generalno nisam ljubitelj je taj futuristicki izgled danasnjih motocikala.Neko sam ko vise voli da vidi motor,metal.....Nisam ljubitelj elektronike i plastike.Nekako za mene te masine nemaju dusu ....Medjutim to je mozda zbog toga sto se nisam susretao sa motorima novijih generacija(nisam ih imao u posedu).

 

Spisak mi izgleda trenutno ovako:

1.BMW S1000 XR

2.YAMAHA FJR 1300AE -Prvi pik na draftu

3.TRACER 9 (i GT)

4.AFRIKA CRF

5.BMW GS 1200

 

Ali sve vise razmisljam upravo o TRACER 9 jer je odnos cene i kvaliteta zaista jako dobar kako se prica....

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 1 sat, No limit je napisao:

ljubitelj je taj futuristicki izgled danasnjih motocikala.Neko sam ko vise voli da vidi motor,metal.....Nisam ljubitelj elektronike i plastike

A onda...

 

Pre 1 sat, No limit je napisao:

BMW S1000 XR

Pre 1 sat, No limit je napisao:

AFRIKA CRF

Pre 1 sat, No limit je napisao:

.BMW GS 1200

:lol::lol::lol:

 

Za vas što ne volite elektroniku i novije motore, izbor sledećeg motora je uvek zanimljiv. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Mozda mu nije trebalo 10 ili 1000, ali ja ne mogu da zamislim nekog ko je vozio Xr ili Multistradu, da kaze pa preso sam na Tracer...:jee:

Ako je to ta grupa motora.

Ja bi preko reko da je ovo za vlasnike TDMa, kojih ima onolko... meni ovo nije naslednik Fazera.

 

 

 

 

Promenio član zli
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3122 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

I jeste i nije...

Fazer FZS1000-naslednik FZ1

 

FZ6, naslednik FZ8... Napravili FZ09(MT09) da nasledi FZ8, deluju slično ali uopšte nisu(4 cilindra-3 cilindra). Zatim 2015 stiže Tracer sa istim agregatom od MT09, naravno sa oklopima i td.. 

 

Znači zvanično je naslednik Fazera, e sad što podseća sa parametrima na TDMa(sa položajem,malo izgled uopšten, ni blizu sa snagom), pa mi bivši TDMaši, na pitanje šta posle... pa zna se, redom, Tracer... :)

 

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

TDM i Tracer su nebo i zemlja. Jedino što je slično je taj crossover koncept. Sve ostalo... TDM ima veći hod prednje vile i veći točak, veći klirens, duže međuosovinsko rastojanje. Sabrano, TDM je udobniji i komforniji motor. Tracer je sa druge agresivan, grub i dosta brži. Doduše TDM ume da iznenadi ispucavanjem iz krivine mada te perfomanse nisu ni blizu Traceru. 

 

Posle TDM-a ja bih lično pre prešao na Teneru 1200 nego na Tracera. TJ. ne bih Tracera razmatrao ni u kakvoj opciji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova
On 11/22/2023 at 9:57 PM, Gruja TS said:

Jel beše Tracer 900 imao onaj problem sa tzv "wobling"-om na većim brzinama, oko 200km/h?

Jel se ikad utvrdilo šta je to bilo?

 Pretpostavljam da ova generacija nema takve probleme?

Jeste, imao je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Pozdrav ekipa . Od jula ove godine imam Tracer 9GT 2023 ,presao sam nesto  3500 km ( nisam mogao vise zbog posla). Ne znam ovako ukratko sta da napisem nego da je motor predobar ( barem meni) .

Nisam nasao ni jednu zamjerku na motoru barem do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Nisam vlasnik vec neko ko je isao u jednocasovnu test voznju sa novim T9GT.

 

Ukratko, moji su utisci da je sama masina vrlo raspolozena da se zavrti, a ni snage ne fali. Zvuk koji proizvodi je i sa fabrickim izduvom veoma dobar. Lagan za prebacivanje iz krivine u krivinu, mada se oseca lagana zadrska. Tu mi je, npr, mali Versys brzi i direktniji. Vesanje bih ocenio kao sportski tvrdo i pored 2 moda od kojih bi trebalo da jedan bude tvrdji, a drugi meksi. Najvecu razliku sam primecivao pri prelascima preko lezecih gde se tacno oseti kako zadnji deo motora uspe da ispegla prelazak u meksem modu, dok se u tvrdjem to osecalo.

 

Dve su stvari koje su mi smetale. Jedna stvar su konstantne "vibracije" na krajevima upravljaca. Pod navodima sam stavio jer mi izgleda kao da to nisu vibracije koje se povecavaju ili smanjuju sa obrtajima vec da su jednostavno uvek tu.

 

Druga stvar je bucan motor ili usis. Ne znam sta je od to dvoje jer sam imao utisak da zvuk dolazi ispred mene, izmedju rezervoara i satova. Nije do izduva, siguran sam.

 

Te dve stavke me odvracaju od toga da ga kupim. Razlog je sto planiram da ga koristim vise za turing nego za sport. Plasi me da bi to bilo suvise iritantno pri dnevnim voznjama od 300-500 km.

 

Je l ima jos neko slicne utiske iz voznje T9 ili se ja tripujem?

 

P.S.

Kviksifter je strahovito dobar. Ubedljivo najbolji koji sam vozio do sada. Toliko dobar da sam saltao brzine i kad treba i kad ne treba, samo da bih ga koristio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 K5

Pozdrav, kao i kolega iznad, ne posedujem Tracer 9, ali sam takodje probao GT test primerak na sat vremena.

 

Godinama sam vozio samo R motore, dok sam poslednjih godinu dana i na Traceru 7 GT, pa kako sam se pronasao u toj kategoriji logicno je da polako gledam veci model. Sve sto fali sedmici, devetka ima... Snage vise nego dovoljno i sama isporuka iste je dosta dobro ispeglana. Modovi vesanja ne prave neku preveliku razliku. I dalje je to dosta tvrd motor i u meksem modu, iako dobro upija blaze neravnine. Kocnice su ok za neku normalnu voznju, mada to uvek moze bolje i moze se unaprediti. Spram sedmice koja koci katastrofalno, ove su osetno bolje. Sifter odlican, mogu zamisliti kakav je tek na GT+... Sto se vizira tice, do 150 nisam osetio neke turbulencije, preko toga nisam vozio, ali tu i kaciga ima ulogu. Sediste tvrdje, ali... Sport-turing... Bocni koferi na GT modelu mozda nisu najlepsi vizuelno, ali mogu da ponesu full face kacigu sto je veliki plus.

Ono sto bih izdvojio od mana je displej. Dizajn mi je ok, ali leva strana je previse sitna, dok desna daje prakticno iste informacije i to samo 4 istovremeno, a moglo bi da se stavi duplo vise i da opet bude pregledno. Desna dekla je dosta blizu noge, ne izgleda mi da je prijatno kad su vece temperature. I izbor boja, po dva za svaki nivo opreme i to razlicita. Ako zelite crveni, moze samo obican, ako zelite beli, moze samo GT. Bar je tako za 2023...

 

Kako god, ja sam nasao sledeci motor, jos samo da nadjem nacin kako da ga kupim :D znam da nije najbolji u klasi, ali je tacno ono sto meni treba, solidno opremljen motor koji se opusteno moze vozikati vikendom, ali se istovremeno ne boji duzih tura, dok svako odvrtanje gasa mami osmeh.

T9.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Vlasnik sam Tracer 9 GT 2023 ,presao sam ukupno 3500 km te nisam nasao bar ja ni jednu zamjerku sto se tice svega na motoru. Ima on tu jos dosta modova za podesavanja koje vi niste uspjeli naravno za kratko vrijeme koje ste ga vozili. Odaziv masine ima 4 moda, sa ovjes 2 moda,3 moda za ABS , dva za ulazak i drzanje u krivini ,mozes isto kociti u sred krivine da te ne iznese iz nje sto mi je bilo jako cudno dok sam citao knjigu ali dok nisam probao nisam vjerovao. Prije njega sam vozio samo R masine i jedan Z900 2017.Iako je sa GT verzijom dosta opremljen dodao sam mu jos nekih orginalnih dodataka...

 

Sve u svemu motor je odlican ali kada ga natrpas sa opremom nije tako mala cifra . Kolege mi voze GS 1250 i Mulltisrada  1290 te su iznenadjeni opremom a i kako motor ubrzava i slicne stvari...

 

Crnij je sa zlatnim felugama i zlatnom vilicom, slike imaju na formu * nasi ljubimci slike motora*

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Obradio sam napokon i utiske sa Tracera 9GT koji je u suštini mehanički isti kao Tracer 9. Razlika je u elektronski podesivom ogibljenju, kvik šifteru, adaptivnim svetlima i grejačima ručica, kao i koferima. Kao i Tracer 9, odlična motor.

 

BJBIKERS.COM

Ove godine imali smo prilike da testiramo Tracer 9GT i Tracer 9 i da uporedimo razlike kao i cenu ova dva motocikla.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer
Pre 6 sati, Mladen V je napisao:

...3 moda za ABS , dva za ulazak i drzanje u krivini ,mozes isto kociti u sred krivine da te ne iznese iz nje ...ali dok nisam probao nisam vjerovao...

Ovaj detalj oko 3 moda ABS-a mi je baš baš interesantna tema...
Možeš li opisati funkcionalnost i upotrebnu vrednost malo detaljnije? Šta su ključne razlike u ta 3 moda i kako ABS doprinosi kočenju u krivini?
Naravno, zamolio bih i @Jovan Ristic da ako ima dodatnih ličnih utisaka oko ABS-a na 9 i 9 GT, ima li razlike ili se ta opcija pojavljuje kod oba modela? Pročitao sam oba post-a ali osim činjenice da nije baš lako aktivirati ABS nisam pronašao ništa više...

Iskreno se nadam da će posle Tracer 7 ---> 9 GT+ biti sledeći model za "jahanje" kilometara :) pa prikupljam što više informacija

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

GT9+ za razliku od ovoga sto ja imam opremljen je samo radarom gdje dobiješ adaptivni tepmopat( drži odstojanje između vozila) a ne klasični , te veliki jednodjelni displej , sve ostalo je identično.Od tih sistema moj je opremljen sa TSC SCS LIF BC ABS pro. Razlike su meni očigledne prilikom promjene modova, možeš različite sisteme uparivati i sam kombinirati pa imaš u sistemu svoje načine vožnje. Dodacu ti neke slike iz uputstva koje je bas opširno i korisno . Prije je bilo pali daj gas i vozi bez ovoga uputstva sve ti je neiskoristivo za motor.

IMG_0351.jpeg

IMG_0350.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Motor sam sam sastavljao prilikom kupovine u salonu pomoću konfiguratora , znaci na njega može još ovo ovo pa ovo i tako da  sam na cijenu doplatio 6000€  opreme i tih svih gluposti. Dugo sam ga i čekao jer je narudžba išla iz fabrike ne iz salona ako imaju na stanju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Hvala za info @Mladen V

Kako vreme odmiče sve više postajem pobornik i poštovalac tog "viška" snage i sve te dodatne elektronike koja realno pomaže da se ta snaga koristi "pametno" ili "pametnije" a (ne daj bože da do istih dođe) i pomogne u neprijatnim situacijama.

Ovo za progresivno kočenje i ABS PRO iskreno nisam ni znao da postoji na 9-ci i verovao sam da se u taj svet ulazi tek od većih i ozbiljnijih Adventure modela...mada, kad kažeš koliko si doplatio za svu tu tehnologiju, čini se da to postaje baš blizu - makar u količini para...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Doplata je strašna ali … samo da ti kažem primjer za kofere … dva bočna idu serijski ali bez onih ukrasnih ploča ( biraš između 9 boja koje hoćeš) jedna ploča 50€ ,nemaš ni unutrašnje torbe za kofer to sam zaboravio koliko je oko 100€.Zadnji kofer sa nosacem a na njemu 4 ukrasne ploče pa promjeni na sva 3 kofera brave da ti sa ključem kojim pališ motor sve i otključavas. Tank torba sa magnetom je 350 €. Uglavnom uloženo dobijeno ja prezadovaljan sto je najbitnije. Počeo sam davno sa Suzuki uljarom pa se došlo i do ovoga 😎

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Tank torba sa magnetom 350 E.

Givi tank lock torba sve sa BF prstenom max 150 E. 

Malo je yamaha pretjerala sa cijenom te opreme

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja