Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer 9 2023

Recommended Posts

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Inace bi GT+ trebao da ima jos bolji kviksifter koji dopusta i saltanje na nize i pri otvorenom gasu (pri preticanju, npr.). Takodje, moze i u visu brzinu pri kocenju. Tempomat bi trebao da je drugaciji jer na GT+ moze da se koristi (valjda) uvek. Na GT-u ne radi ispod 70km/h, a ne znam da li mu je uslov i brzina u kojoj se nalazi menjac. Promenili su i kruzni taster za kretanje kroz meni. Prethodni je bio na desnoj strani, a sada je usmesto njega dzojstik i to na levoj strani.

 

Sa prednjim radarom je povezano i vesanje i kocnice tako da se ukruti napred pri naglom kocenju, a pozadi pri ubrzavanju. Jos jedna stvar je da ako radar primeti prepreku ispred i pri tome "proracuna" da niste dovoljno pritisli kocnice, sistem ce dodati jos "sile" pri kocenju. Uslov za to je da ima kocenja, tj da ste videli prepreku i poceli da kocite, ali da iz straha od proklizavanja ili od same situacije niste dovoljno odreagovali i pritisli kocnice do kraja. Znaci, nema samoinicijativnog kocenja od strane motora.

 

Ove stvari, nazalost, nisam probao jer kod nas nije bilo nijednog GT+ za test. Samo sam mnogo proveo na youtube-u.

 

@Pirotehnicar, ti si imao, tj jos uvek imas Tracer-a 9, a sada imas i 1250. Naravno, nisu za poredjenje, ali ipak... Da li bi sa Tracer-om mogao da vozis visednevne ture, a da ti ne smetaju te njegove vibracije i bucan motor? Sa 1250 sam u par navrata presao od 500 do 800km u danu bez trunke umora. Bukvalno sam mogao da se istusiram i nastavim dalje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023
pre 17 minuta, Pirotehnicar je napisao:

Tank torba sa magnetom 350 E.

Givi tank lock torba sve sa BF prstenom max 150 E. 

Malo je yamaha pretjerala sa cijenom te opreme

Zemljak , Yamaha je bas skupa to si upravu , evo iz BL trenutna cijena torbe + 170 maraka prsten. Ukupno 690 maraka ili 350€ IMG_0352.thumb.png.0f6b4d005761dc17f6e7e4eaa26a60b1.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023
pre 10 minuta, grafigo je napisao:

Inace bi GT+ trebao da ima jos bolji kviksifter koji dopusta i saltanje na nize i pri otvorenom gasu (pri preticanju, npr.). Takodje, moze i u visu brzinu pri kocenju. Tempomat bi trebao da je drugaciji jer na GT+ moze da se koristi (valjda) uvek. Na GT-u ne radi ispod 70km/h, a ne znam da li mu je uslov i brzina u kojoj se nalazi menjac. Promenili su i kruzni taster za kretanje kroz meni. Prethodni je bio na desnoj strani, a sada je usmesto njega dzojstik i to na levoj strani.

 

Sa prednjim radarom je povezano i vesanje i kocnice tako da se ukruti napred pri naglom kocenju, a pozadi pri ubrzavanju. Jos jedna stvar je da ako radar primeti prepreku ispred i pri tome "proracuna" da niste dovoljno pritisli kocnice, sistem ce dodati jos "sile" pri kocenju. Uslov za to je da ima kocenja, tj da ste videli prepreku i poceli da kocite, ali da iz straha od proklizavanja ili od same situacije niste dovoljno odreagovali i pritisli kocnice do kraja. Znaci, nema samoinicijativnog kocenja od strane motora.

 

Ove stvari, nazalost, nisam probao jer kod nas nije bilo nijednog GT+ za test. Samo sam mnogo proveo na youtube-u.

 

@Pirotehnicar, ti si imao, tj jos uvek imas Tracer-a 9, a sada imas i 1250. Naravno, nisu za poredjenje, ali ipak... Da li bi sa Tracer-om mogao da vozis visednevne ture, a da ti ne smetaju te njegove vibracije i bucan motor? Sa 1250 sam u par navrata presao od 500 do 800km u danu bez trunke umora. Bukvalno sam mogao da se istusiram i nastavim dalje.

Sto se tiče kvikšiftera mogu ga koristiti pri brzini od najmanje 20 km/h kako u nižu tako i u višu. Sa tim da možeš sam u meniju štimati parametre na koliko  hoćeš da ti dozvoljava da šalta.Sa najmanje 2000 obrtaja. Probao u praksi funkcionise besprekorno… A evo i uputstva uz motor. Niti je motor bučan niti ima vibracija. Vozio ga po 350 km pa pauza za gorivo i gas dalje .

Pozdrav

IMG_0353.jpeg

IMG_0354.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Odlične informacije :)

Što se tiče cena opreme, manje više svi su proizvođači isti ili slični, u svakom slučaju lupanje po ušima za šta god da se uhvatiš :( 

Valjda je to zato što se uglavnom uzimaju na kredu pa rata ne pokaže ozbiljna odstupanja u odnosu na ono što se dobije a naknadna kupovina opreme svakako boli i to osetno :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer
pre 51 minuta, Mladen V je napisao:

Još da kažem za tempomat radi mi tek od 50km/h

Izvini, samo da potvrdim... 
Adaptivni tempomat je samo na GT+ ti imaš GT i nije tu predviđen ili ga ti nisi izabrao kao opciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023
pre 3 minuta, Dudico je napisao:

Izvini, samo da potvrdim... 
Adaptivni tempomat je samo na GT+ ti imaš GT i nije tu predviđen ili ga ti nisi izabrao kao opciju?

Adaptivni ima samo GT + a uslov je radar koji ima u nosu motora. Ja imam obični tempomat koji radi na minimalno od 50km/h pa do 180 km/h . A uslov da bi radio od 50km/h na sat je da budeš u 4 brzini. Tempomat ne radi u 1 2 i 3 brzini ne bitno koliko se krećeš km/h. Ja samo iznosim potpuno tačne informacije za motor koji ja imam 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 1 sat, Mladen V je napisao:

Zemljak , Yamaha je bas skupa to si upravu , evo iz BL trenutna cijena torbe + 170 maraka prsten. Ukupno 690 maraka ili 350€ IMG_0352.thumb.png.0f6b4d005761dc17f6e7e4eaa26a60b1.png

Zar to stvarno nije bezobrazluk. Givijev tank lock prsten 25 KM (za GS-a) a Yamahin 170. 

A za BMW se kaze da dere kozu s ledja za dodatnu opremy

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023
pre 18 minuta, Pirotehnicar je napisao:

Zar to stvarno nije bezobrazluk. Givijev tank lock prsten 25 KM (za GS-a) a Yamahin 170. 

A za BMW se kaze da dere kozu s ledja za dodatnu opremy

Pa jeste od Givija toliko ali originalni BMW je daleko skuplji. Kolega mi kupio ove god novog 1250 GS pa znam sve koliko šta kosta.

Da su cijene prevelike to svakako si upravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 38 minuta, Mladen V je napisao:

Pa jeste od Givija toliko ali originalni BMW je daleko skuplji. Kolega mi kupio ove god novog 1250 GS pa znam sve koliko šta kosta.

Da su cijene prevelike to svakako si upravu

Ja sam u July uzeo novog 1250 GSA i malo sam sta uzeo sem kofera i tank torbe (bas ove o kojoj govorim- Givi). 
Ne sporim da je BMW OEM aftermarket u krv skup, samo kazem da je i Yamaha bezobrazna kad ove pare trazi za Tank Ring i Tank Torbu dok za pola para ide svaki aftermarket od Givija do SW Motech.
Samo da napomenem da u garazi  imam Tracera i da sam ga vozio 6 godina i da je to izvrstan motor. Moj post je samo kritika Yamahine oblapurnosti koja je sad na nivou Dukatija, BMWa, KTMa i ostale premium klase

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 9 sati, Mladen V je napisao:

Ja imam obični tempomat koji radi na minimalno od 50km/h pa do 180 km/h . A uslov da bi radio od 50km/h na sat je da budeš u 4 brzini. Tempomat ne radi u 1 2 i 3 brzini ne bitno koliko se krećeš km/h.

Da, na to sam mislio. Na GT-u ima uslova koje mora da ispuni da bi radio tempomat, dok na GT+ tempomat radi nezavisno od toga u kojoj je brzini menjac i kojom se brzinom ti kreces.

 

A sifter je drugaciji jer moze pri ubrzavanju (otvorenom gasu) da menja i u visu i u nizu. Takodje i pri zatvorenom gasu moze i na vise i na nize da menja. To obican GT ne moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023
Pre 8 sati, Pirotehnicar je napisao:

Ja sam u July uzeo novog 1250 GSA i malo sam sta uzeo sem kofera i tank torbe (bas ove o kojoj govorim- Givi). 
Ne sporim da je BMW OEM aftermarket u krv skup, samo kazem da je i Yamaha bezobrazna kad ove pare trazi za Tank Ring i Tank Torbu dok za pola para ide svaki aftermarket od Givija do SW Motech.
Samo da napomenem da u garazi  imam Tracera i da sam ga vozio 6 godina i da je to izvrstan motor. Moj post je samo kritika Yamahine oblapurnosti koja je sad na nivou Dukatija, BMWa, KTMa i ostale premium klase

Slažem se sa tobom u potpunosti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 17 sati, Dudico je napisao:

Naravno, zamolio bih i @Jovan Ristic da ako ima dodatnih ličnih utisaka oko ABS-a na 9 i 9 GT, ima li razlike ili se ta opcija pojavljuje kod oba modela? Pročitao sam oba post-a ali osim činjenice da nije baš lako aktivirati ABS nisam pronašao ništa više...

 

 

Objasnio je kolega gore oko ABS-a. Što se utisaka iz vožnje tiče, nisam nijednom aktivirao ABS na kočenjima u krivini, čak ni kad sam Tracer 9 vozio na stazi.

 

Ono što nisam hteo da napišem u tekstu jer nema veze sa Tracer 9GT su gume Bridgestone T32 gumom. Po prvi put me je neka Bridgestone guma razočalara. Po kiši je toliko klizala da mi je vrtela zadnji točak u 4., 5., i 5. brzini na brzinama od 90 - 140 km/h.

 

Svako jače dodavanje gasa je rezultiralo klizanjem zadnjeg. Kontrola proklizavanja je bila na minimumu i radila je kako treba, ali na minimumu pušta malo klizanja zadnjeg kraja. Jeste da OEM ugradnja nije istog kvaliteta kao i kad se kupi zasebno, ali npr. BT023 ili S23 sam takođe vozio sa OEM ugradnjom i nikad nisu klizale po kiše kao T32 koja se smatra sport - touring gumom.

 

Doduše, na Traceru 9 mi nije toliko klizala po kiši i dobro je držala na stazi, dakle po suvom problema nema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
On 23. 11. 2023. at 9:48, Paljevina je napisao:

A onda...

 

:lol::lol::lol:

 

Za vas što ne volite elektroniku i novije motore, izbor sledećeg motora je uvek zanimljiv. ;)

1.Radi se o tome da ne mogu da nadjem ono sto meni na oko licno godi.

 

2.Cinjenica je da se modernizuje sve kao I motori ,te  se mora nesto odabrati,jel.....

 

3.Ako malo bolje pogledas videces da su prva tri motora u istoj kategoriji kao I zadnja dva (dualsport-adv) .

 

Razlokuju se po klirensu,kapacitetu,prenosima itd.....Ali pricam o kategorijama I o onome sto meni zapada za oko....

 

A da...Dodao bih I TENERE 7svakako neki od 5 modela .Recimo novi World raid je jako zanimljiv....

 

A ovako za svakodnevnu pricu I izlete putevima je S100XR  nesto sto mi je uzelo paznju. 

 

TDM je za sva vremena.....kao I Afrika stara RD 04 i RD 07...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Ne znam kako je vama, ali ja sam Tracer 9 2021 prodao samo zbog sedišta. Nisam mogao da izdržim duže od sat vremena na motoru u cugu.
Isto je i sa suvozačem, neizdrživo neudoban motor. A nismo razmaženi, vozili smo prethodni motor i po ceo dan bez problema 😊

Tome doprinosi i loša zaštita od vetra, pa sam sve vreme mislio da imam lošu kacigu, dok nisam promenio motor 😄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023
pre 35 minuta, Zeka75 je napisao:

Ne znam kako je vama, ali ja sam Tracer 9 2021 prodao samo zbog sedišta. Nisam mogao da izdržim duže od sat vremena na motoru u cugu.
Isto je i sa suvozačem, neizdrživo neudoban motor. A nismo razmaženi, vozili smo prethodni motor i po ceo dan bez problema 😊

Tome doprinosi i loša zaštita od vetra, pa sam sve vreme mislio da imam lošu kacigu, dok nisam promenio motor 😄

Svašta. Ja imam gel sjedište , moglo se birati 3 različita prilikom naručivanja motora. Isto tako to se može kupiti  uvjek i da nisam prilikom naručivanja. Zaštita od vjetra mi je odlična. Svačija iskustva su različita 🧐 9 GT je 2023

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Ima li neko Akrapovica na Trejceru 900 ili na  9GT.  Ovaj fabricki meni  je suvise tih a kupio sam ga prosle godine krajem jula i to je jedina stavka koja me kopka od samog pocetka.

 

Narucio sam  u Yamahi komplet Akrapovic Racing Line Carbon pa cemo vidjeti kako pjeva sa ovim 🥳

 

+ 3.3 KW   + 3.4 Nm  i laksi 2.2 kg 

Akrapovic.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Napokon full Akrapović. Dere momački baš, to je to vrijedi svake marke😎

IMG_0819.jpeg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

Ako ikako možeš baci nam neki video da malo parimo uši...

Nije to kao uživo, ali makar mali uvid da imamo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Ne moze se porediti zvuk na telefonu i uzivo,razlika je ogromna. Tako isto voznja sa fabrickim auspuh i ovim full Akrapovic. Ja sam prezadovoljan motorom po svakoj stavci iako je motor presao samo 3600 km (avgust 2023 mi je stigao iz salona).

 

Ove godine mu ide dobar test pa cemo vidjeti da li mi ostaje pozitivno misljenje 😅

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023
WWW.AKRAPOVIC.COM

Akrapovič | World Championship-Winning Exhaust System Technology

 

 

Na njihovom sajtu je najkvalitetni zvuk sa fabrickim i sa ovim .Ima opcija dole ispod slika da se poslusa.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer
pre 7 minuta, Mladen V je napisao:

...razlika je ogromna. Tako isto voznja sa fabrickim auspuh i ovim full Akrapovic.

Na CP2 sam ali podržavam komentar, razlika je neuporediva ne samo u zvuku nego i u odzivu i ponašanju agregata!

Realno, za naše uslove Akrap jeste jedna velika finansijska investicija ali mislim da vredi i vraća uloženo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023
pre 23 minuta, Dudico je napisao:

Na CP2 sam ali podržavam komentar, razlika je neuporediva ne samo u zvuku nego i u odzivu i ponašanju agregata!

Realno, za naše uslove Akrap jeste jedna velika finansijska investicija ali mislim da vredi i vraća uloženo :)

Cijena jeste velika ali kada su upalili  motoru u servisu meni je osmijeh odmah bio od uha do uha , rekao sam to je to cijena je pala u zaborav hahahaha .  Vozim od malih nogu,sada imam 44 god. tu da ne kazem radost oko motora i sve vezano oko njega je isto kao i sa pocetka moje karijere na dva tocka.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja