Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX
Pre sat vremena, kaichi.xo je napisao:

Yes, slip … doduse izvarili smo mali nastavak da moze lepo da legne i da mogu u bilo kom momentu da vratim oridjidji

Mnogo mi to para za kopiju, ja sam isti takav nasao za 80e preko alija sa postarinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 660 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Nije to kopija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5969 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Kako već tradicija kod mojih motora nalaže, tamo negde od 2008. godine pa naovamo, red je da se uradi vizir. To je uvek bila jedna od prvih stvari koje sam menjao na motorima, tako je i sa MT-om.

 

Dva tel razgovora sa Ivanom i eto mene kod njega. On u gužvi, ja u gužvi ali navatasmo se i krene Ivan da pravi magiju. Dogovor je da bude zatamnjeni vizir 4mm. Napravljen je 8cm višlji od originala i širi za nekih 3 cm. Donji oblik je zadržan i donje proširenje je "podebljano" da bude u srazmeri. Odustali smo od Ivanovog pomerajućeg patenta za deflektor jer bi bio povelik zbog mehanizma a stavili smo ovaj mali fiksni deflektor.  Njega sam stavio da bih mogao da manipulišem sa uglovima, mladji deran ima 3D printer pa može da mi pravi razne čaurice da kombinujem ugao deflektora a ako mi ne bude trebao, te 4 rupice koje ga drže ću lako maskirati.

 

Obzirom da mi je stari vizir bio uvek u gornjem položaju a da ovaj držim 2 klika dole, za sad, realna razlika u visini je nekih 6 cm. U povratku kući sam vozio po ljutoj vetrini i olujači kraće vreme pa nemam jasnu sliku šta sam dobio po pitanju zaštite ali izgled mi se odmah na keca dopao. @JunioR. ga je probao na kratko i kaže da je njemu top po pitanju zaštite. Verujem da ću i ja naći optimalan položaj.

 

Postaviću par fotki sa mobilnog a večeras od junioR-a dobijam ozbiljnije fotke pa ih "mećem" ovde...

 

 

IMG_20240527_171600_919.jpg

IMG_20240527_171725_658.jpg

IMG_20240527_171735_496.jpg

IMG_20240527_191000_395.jpg

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 424 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Samo se meni izgleda ne svidja :D zaštita za mene (183) je ovako idealna.

 

Lep motorin baš, stiže po koja fotka da se vidi vizir, nećemo preterano dok je klot :) 

Promenio član JunioR.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5969 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Vredno dete bilo pa brzo poslalo ćaći fotke :ljubav:

 

 

MT-01154.jpg

MT-01161.jpg

MT-01169.jpg

MT-01166.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450

Ja sam izasao na 2000km. Od kako je MotoBruder nastelovao papucicu menjaca , vise ne ispada iz brzine )

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4103 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Ivan je stvarno pravi čarobnjak


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Opa, radio mi je Ivan vizir pre, al sam prijatno iznenađen ovime.

Sad se mislim da odem i ja.

 

Kod Ivana je uvek bolje uzeti malo veći, jer da se skrati može uvek, besplatno, a da se poveća...

 

@JunioR., tebi je sa 183 taman ovaj Ivanov bez dodatka ili ti je taman fabrički?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 424 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Sa Ivanovim vizirom mi je bas tisina u kacigi i ne udara me gore vetar. Sa fabrickim podnosljivo (za to sam se prijatno iznenadio s obzirom da deluje tanko sve) ali oseti se razlika sa ovim.

 

Meni se zatamnjeni ne svidja, tako da mislim da bih uzeo fabricki poviseni ako se odlucim za MTa, on mi ekstra izgleda

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4103 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01




Podešavanje sajle gasa.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Hajde da napišem status update i ovde, s obzirom da sam bio dosta aktivan tj mlatio praznu slamu u temi :)

Konačno je stigao motor i u Niš i naravno odmah sam otišao da ga pogledam.


Ja sam visok oko 193cm i težak oko 95kg, što će reći nema mnogo motora koji su meni taman, pogotovo što ne želim da vozim motore teže od dvestotinak kila. I na svom motoru koji je i onako visok imam 2cm podizače kormana i custom made pegove koji su spušteni 3cm u odnosu na fabriku.
450 MT mi je definitivno mali motor ovako kako sam ga probao. Ne u smislu kako ja izgledam na njemu, jer mi to nije mnogo bitno, već u smislu da su mi noge dosta savijene i kad stojim na zemlji, i kad sedim na motoru. I kad ustanem nemam neki prirodan položaj.
Pitanje je samo - da li bi mi sa svim modifikacijama koje planiram - bio prihvatljiv? A to verovatno neću znati dok ne probam. Dakle sedište bi odmah uzeo ono 5cm više, ili bih preradio ovo (inače i nosio sam nešto da podmetnem na sedište da bih video kakva bi situacija bila sa višim sedištem, ali pitanje je koliko je to merodavno); podizači kormana min 2 - 3 cm, spuštanje pegova koliko ocenim da je moguće. Primetio sam da je ovaj koji sam gledao imao korman skroz povučen nazad, što će reći najnepovoljniji položaj za mene, kao i da je preload na amortizeru bio namešten na MIN, što opet znači da će motor manje da propadne kad ga podesim kako meni odgovara.
Bilo je tu i blagog razočarenja pošto mi je prodavac rekao da je test motor podešen na najnižu visinu (800mm), pa sam mislio da i tu dobijam par cm, ali ipak sam kasnije shvatio da je pogrešio jer amortizer je zakačen u gornju, višu rupu. Može li neko da potvrdi da je ovo ipak viša pozicija?

Tako da , za razliku od Skittlesa - nisam dobio poriv da bacam karticu na sto :D

Moraću još malo da razmislim, pa ću videti, u svakom slučaju i dalje ostaje kao opcija. Kao što sam i očekivao - jedino mi je problematična veličina, sve ostalo mi deluje prihvatljivo.

 

Osim toga, za tih pola sata što sam ga brzinski pogledao i obrnuo dva kruga na parkingu primetio sam sledeće:
- izuzetno lagan motor i lako se vozi na malim brzinama . Moj tenere ima recimo 206kg, a ovaj nekih 192kg , a osećaj je kao da je 40 kg razlika

- vrlo lep zvuk fabrički ima, baš mi se sviđa

- mekano kvačilo, prva, druga lagano upada, lepo potegne u prvoj, bez gasa može da se vozi na 10 - 11kmh

- handguars kao da ih nema, kao da su od kartona, na prvom padu bi se vrv slomile

I tako, videćemo kako se stvari dalje odvijaju.

Druge dve slike su sa podmetnutim "adapterom" :D da vidim kako bi bilo sa višim sedištem. Ali kao što se i vidi - zavisno od ugla - slike drastično drugačije izgledaju.

0-02-05-75fca8b9c2f631d0f77cb8b7ecc8b0f3503b54bb047dd29a944efc45c49b73a0_2971c0d6ed2.thumb.jpg.e084547399297543aae1bde313b9e941.jpg

 

0-02-05-298c94419d4f04eb9eb805b2bc285bea5a37c229bba82e178d7e556060920893_2971c0d466e.thumb.jpg.342914aa740b49b92fbe3aabbc5f1f51.jpg

 

0-02-05-bddf10aff2fe8c0fced82c11ef52945840a0bb4bff375a13677d3fd557957a47_2971c0d7c62.thumb.jpg.cc4c5ad557c2eb6fbd67a6e56f8a4406.jpg
 

 


#zzz#

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
On 5/22/2024 at 10:40 PM, alexanto said:

Stavio sam podizače kormana. Aluminijumski su, nije bilo crnih, svakako ću poručiti sa Ali-ja lepe crne a ovi će da premoste dotle. Danas sam provozao 70-tak km i deluje mi da mi više odgovara ova pozicija kormana.

Koje si stavio, i koliko podižu ? Da li je bilo potrebe za nekim modifikacijama, ili ne kače nigde, creva dovoljno dugačka ?

I još jedno pitanje: ovaj vizir mu mnogo lepo stoji, nema greške. Ali koja je poenta ovog deflektora, da li on može nekako da se podigne ili stoji tako fiksno ?
Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

I ajde ovako kao posebno pitanje za sve , da se ne izgubi: koja je viša pozicija sedišta: kad je amortizer ušrafljen u gornju ili donju rupu? Trebalo bi da je gornja, ali da potvrdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5969 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT
pre 14 minuta, živke je napisao:

Koje si stavio, i koliko podižu ? Da li je bilo potrebe za nekim modifikacijama, ili ne kače nigde, creva dovoljno dugačka ?

I još jedno pitanje: ovaj vizir mu mnogo lepo stoji, nema greške. Ali koja je poenta ovog deflektora, da li on može nekako da se podigne ili stoji tako fiksno ?
Pozz

Podizači su no name, neki "levi", podižu korman za 3 cm. Morao sam rupe da razbušim za oko 1mm u širinu da sve legne kako treba.

 

Za deflektor sam opisao: Kad sam već bio kod Ivana (a to mi nije blizu - 100-tinak km do njega + treba ga nahvatati) bilo mi glupo da ne stavim ništa. Deran moj mladji ima 3D printer pa mogu da se igram sa čauricama i kombinujem razne uglove. Sada je fiksan ali imam mogućnost da napravim da ide pod raznim uglovima. Da ga podižem, ne treba mi, motor ima patent da se podigne ceo vizir. Kod mene su to 2 klika. I tu čak mogu napraviti nosač pa da ceo vizir ide gore još više ali ne treba mi...

 

EDIT: Gornja rupa za donje kačenje amortizera je višlja pozicija sedišta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Viša pozicija i veći klirens je kada je u gornjoj rupi, ono što tebi treba je opciono sedište sa kojim je visina 870mm, kako bi i noge bile manje savijene.

image.thumb.png.4c2ee39d254ca2731a9463d9aa98184e.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@živke Definitivno je mali motor za tebe i sta god mu radio to prosto ne mozes da ispravis. Ja se na tvom mestu ne bi zaludjivao, nego bi gledao neki veci motor. Nemoj da me shvatis pogresbo, ali smesno izgledas na njemu, kao da si seo na neki dečiji motor :)

Onom liku u sivoj majici je taman, pogledaj položaj njegovih nogu i tvoj.

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 3
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

@aca-pn Nema šta da te shvatim pogrešno, to jeste tačno. Sa svojom visinom na 95% motora bih izgledao smešno. Ali mislim da ti od prilike znaš tip vožnje koji ja vozim i kakav motor tražim. Dakle sve što je značajnije preko 200kg meni otpada. Takođe nemam neograničen budžet.
T7, motor za koji sam jedno vreme bio siguran da je moj sledeći nosi težinu vrlo visoko kao i moj trenutni i to je počelo da mi smeta i to bih da izbegnem.
Druga opcija o kojoj razmišljam je Tuareg, koji mi se mnogo sviđa, i po svemu što sam video bio bi odličan motor za mene. Ali sada gledam slike - i primećujem da i nema neke velike razlike u veličini između njega i MT ili mog položaja na ova dva motora, i to je MT sa nižim fabričkim sedištem, kao što rekoh to bi bila prva stvar koju menjam:

0-02-05-00efc5914dbad72b08197d0b4692614d859a94d2dd5cccca88565b3399a8380c_2971c27f695_1_1.thumb.jpg.b0c2b91d59814fcd2598a54a6e86412f.jpg

0-02-05-c87f94e74d5f4b7f13dc2c232f35cda07391daf5b1119429ac60110bd0c69bfd_2971d68c6a2.thumb.jpg.5528e915cd1cfe9644f0d0654eaf6d77.jpg

 

Koji još motor ovog tipa smatraš da bi trebalo da uzmem u obzir ?
 

Iskreno meni je najmanji problem kako ja izgledam na motoru i da li izgleda kao dečiji motor :) Nit jurim ženske, nit vozim da se pokažem nekom.
Jedino mi je bitno da li motor mogu da vozim na turama kojim vozim bez nekih većih problema što se ergonomije tiče.
A to sa ovim motorom mogu da saznam samo ako ga kupim i prilagodim sebi, pa da vidim.
Ako ne odgovara - ide na oglase pa sve iz početka :) Mislim nisam još odlučio, ali to je jedna od opcija.


A što se tiče čoveka u sivoj majici nije baš uporedivo, jer je baš dosta niži od mene: on je imao suprotan problem jer je brinuo da mu motor nije prevelik i razmatrao je opcije kako da ga dodatno spusti.

edit:
Evo imam i ovu sliku na svom trenutnom motoru, xt660z tenere, koji je po svim merilima ogroman motor za tu kubikažu, i to sa pegovima spuštenim 3cm. Pogledaj ugao nogu, meni deluje da nije neka velika razlika. A na njemu mogu da cepam petstotinak km dnevno bez problema, i meni je to sasvim dovoljno:
0-02-05-8d750fd8054f7734dfc13d516581a5c5157e1fd2353da0e81cbef2714877e7bd_26a8be60fef.jpg.thumb.jpg.fc520c2897f55e48d2612bd07847bd1e.jpg

 

edit 2: Inače JEDINI razlog zbog kojeg želim da promenim svoju vernu ragu je nedostatak ABSa, a shvatio sam da bi mi puno značio.

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Probaj Africu twin mislim da bi ti bila taman. Što se tiče ABS-a ja to uopšte ne bi uzimao u obzir, lepo je da ga imaš ali zbog toga da menjaš motor... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

@aca-pn to za ABS sam mislio i ja, pa sam naprasno, posle samo dve situacije kad bi me vrlo verovatno spasio - promenio mišljenje.

AfrikaTwin i polovan sa preko 50k km košta dosta preko 12k i dosta je teža od 200 kg, ako sam dobro video čak je blizu 250 kg. Lep motor koji mi se sviđa, ali nije za ono što ja trenutno volim da vozim, i uopšte je ne razmatram. Nešto što bih možda trebalo da razmotrim je Kove 450, ali ga nikad nisam video uživo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja