Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • Drug član, 1359 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 41 minuta, Forest je napisao:

I kako takvi likovi dobiju takav motor za recenzije

Njima (uvoznicima) nije potrebno realno iskustvo, recenzija. Njima je potreban neko ko ima gledaoce iz bilo kog razloga. Treba im reklama. Sone jedino sto ume da kaze je brootalno, i onaj njegov osmen u kacigu hoi hoi. 

 

Nasi motovlogeri nisu iskusni vozaci, vec neko ko se iz nekog razloga poceo snimati, i dobio gledanost... Kasnije to prerasta u ozbiljnu novcanu industriju

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450
59 minutes ago, MaxiS said:

Njima (uvoznicima) nije potrebno realno iskustvo, recenzija. Njima je potreban neko ko ima gledaoce iz bilo kog razloga. Treba im reklama. Sone jedino sto ume da kaze je brootalno, i onaj njegov osmen u kacigu hoi hoi. 

 

Nasi motovlogeri nisu iskusni vozaci, vec neko ko se iz nekog razloga poceo snimati, i dobio gledanost... Kasnije to prerasta u ozbiljnu novcanu industriju

Nije ti to neka novcana industrija , veruj mi :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1832 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Teško da će se neko kod nas od toga obogatiti. Ali, bar dvojica iz Srbije su išla na prezentaciju 450MT na Filipine, sigurno ne o svom trošku. Otvara to neke nove mogućnosti, upoznaju se drugi ljudi 👍

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 473 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

Malo nam je trebalo od nervoze i čekanja motora do pljuvanja Shoneta :D

Misliće ljudi da smo najgori od svih :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Evo kao neko ko se bavi foto-videom skoro 1/4 veka da ka'em i ja koju o brati Shonetu... Odgledah sinoć video i njegov i od CF Moto-a u sitne sate kad sam stigao sa svadbe - radne naravno...

 

Nije lako praviti video formu gde se obraćate nekoj publici. Teško se prave pomaci na bolje, teško se usvajaju novi vidici, teško ide popravljanje montaže, o podizanju kvalitete dikcije da ne govorim. Druga stvar, ono što ljude najviše iritira, njegovi opisi, vokabular: Realno, ne obraća se on prekaljenim bajkerima i ljudima srednje dobi, njegova ciljna grupa su početnici i klinci. Biće brat Shone bolji i bolji, ima tu pomaka i uloženog truda...

 

Pravo da vam kažem, verovatno ovo pišem i pod utiskom SVIH pregledanih videa o 450-tci u zadnjih par meseci pa mi je valjda video bolji čim ne čujem kineski, filipinski, španski i ostale dijalekte...

 

Uglavnom - čuvajmo Shone-ta :dobar:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam uvek za to, ko zna bolje, daj brate, snimaj da gledamo.

Ja sam se neko kratko vreme isprimao na dron. Uzeo od paše pa pravio neke slikice i par snimaka. Nije to laka rabota da vi kažem ja. Pogodi dan lep, nađi bajk, budi u elementu, uklopi mesto za snimanje...prođe auto, ker, bajs, pa ponovo... Oduzme masu vremena. Da ne pričam o pripremi, valja sve naučiti o modelu koji prezentuješ...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500ADV, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Ja sam samo da se to provoza  onako kako to CF moto  predstavlja a ne laganice po ofu kao da obilazi bostan.

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500ADV, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

To druž! Đa mala đa! E to bih gledao pola sata i dva puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ne volim kineske motore, ali ovo deluje bas zanimljivo. Jako lepo osmisljen motor, sve na mestu. Bas bih voleo da probam. Dobro deluje inzinjerski i opremljenost, za razliku od onih sklopocija kao sto je TRK.

Univerzalan Adventure motor i tacno obrnuti prioriteti od CB500X/NX:
To me poredjenje dosta interesuje, koliko kaska touring/sport strana naspram CB500X. Ako je tu solidan, to je odlicno. (zastitia od vetra, udobnost, krivine). Tezina priblizno ista (sto je najbitnije), bolja oprema i mnogo ozbiljniji off road setup.

Ispada kao neki Rally Raid CB500X, za par hiljada evra manje. Jedino mislim da bi 17/19 tockovi bili dobra opcija isto, za lep balans i neku voznju od 70/30 (on - off road).

Tu je negde i Kawasaki Versys-X 300, izmedju.

Promenio član Blackened
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Sudeci po videima touring strana mu je dosta slabija nego na CB/NX. Dosta se visoko vrti na 80km/h je vec na 5000rpm a na 120km/h mislim i preko 7-8k rpm. 

Mozda promenom lancanika uspe nesto da se dobije ali ne mnogo, izgubice na snazi... Po meni je za touring CB/NX idalje bolja kupovina, ako poredimo sposobnost iskljucivo na off-u, tu bez polemike 450mt dominira...

Svima je zapao za oko ovaj model, sto zbog cene sto zbog sposobnosti na offroad-u. Jedva cekam utiske kolega.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 368 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Mozda sa drugom turom :) 

 

Isti dan stigli 450 MT i Voge 300 Rally, izgleda da im je odgovaralo sve sa 21 točkom zajedno :jee:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
1 hour ago, sasa_f1 said:

Ovo nije motor za turing, i "sklopocija kao sto je Trk" ga na tom polju jede.

Ne bih rekao, 450mt deluje ok za duza putovanja i brzine do 120-130kmh. Dovoljno brz, agilan, lagan da bude zabavan i na i van puta.  Pretezak je TRK502x.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Imao sam 502X, a samo sam probao 450SR.

Od ta dva, TRK mi je za nijansicu bolji za touring, tipa 10km/h razlike za isti komfor i opterećenje agregata.

120 na SR je kao 130 na TRK.

Nisu isti, ali definitivno nije ni bilzu toga da ga "jede".


Uporediću sa MT kad ga probam, nadam se uskoro :) 

 

A sa gore navedenim, svejedno bih radije imao 450 jer sigurno može više off nego ja, a ni TRK ni NC nemaju tamo šta da traže.

 @sasa_f1 i kad sam ti prodao TRK rekao sam da je glavni razlog prodaje velika težina a mala snaga.

 

NC koji sam imao posle toga je samo par konja jači, ali ima tolko torka i toliko je lakši da vrti krugove oko TRK-a.

 

Da se malo približim i samoj temi, druga tura (gde bi bio moj) se očekuje sredinom juna kažu, ali ne mogu da budu precizniji dok ne stigne u HR.

 

Tek kad je kod njih, može da se zna da je to za nedelju-dve, a ovako dok ide kontejner brodom, ko zna dal će da se zaglavi brod u kanalu, dal će pirati, dal će neka oluja...

To sam ja dodao kao objašnjenje, a oni su mi rekli ovo dok ne stigne brod ko zna.

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450
43 minutes ago, Skittles said:

Imao sam 502X, a samo sam probao 450SR.

Od ta dva, TRK mi je za nijansicu bolji za touring, tipa 10km/h razlike za isti komfor i opterećenje agregata.

120 na SR je kao 130 na TRK.

Nisu isti, ali definitivno nije ni bilzu toga da ga "jede".


Uporediću sa MT kad ga probam, nadam se uskoro :) 

 

A sa gore navedenim, svejedno bih radije imao 450.

 @sasa_f1 i kad sam ti prodao TRK rekao sam da je glavni razlog prodaje velika težina a mala snaga.

 

NC koji sam imao posle toga je samo par konja jači, ali ima tolko torka i toliko je lakši da vrti krugove oko TRK-a.

 

Da se malo približim i samoj temi, druga tura (gde bi bio moj) se očekuje sredinom juna kažu, ali ne mogu da budu precizniji dok ne stigne u HR.

 

Tek kad je kod njih, može da se zna da je to za nedelju-dve, a ovako dok ide kontejner brodom, ko zna dal će da se zaglavi brod u kanalu, dal će pirati, dal će neka oluja...

To sam ja dodao kao objašnjenje, a oni su mi rekli ovo dok ne stigne brod ko zna.

Sto bi reko Zeljko Samardzic : U oktobru, bice u novembru, u novembru bice u decembru … 😄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
Pre sat vremena, Skittles je napisao:

Tek kad je kod njih, može da se zna da je to za nedelju-dve, a ovako dok ide kontejner brodom, ko zna dal će da se zaglavi brod u kanalu, dal će pirati, dal će neka oluja...

To sam ja dodao kao objašnjenje, a oni su mi rekli ovo dok ne stigne brod ko zna.

Pozdrav za ekipu iz teme od simpaticnog drustvanceta sa juga i oni se raduju dolasku vasih motora. 

phillips22.thumb.jpg.6b515ae86361be5f66d26368eed074a5.jpg

 

 

Sala mala. 

Ja cu prvi da se radujem kad dobijete motore, kao da sam i sam buduci vlasnik. Mozda neko da krug... 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4007 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ova vesela družina je do nedavno jako dobro zarađivala…


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
4 hours ago, Skittles said:

Imao sam 502X, a samo sam probao 450SR.

Od ta dva, TRK mi je za nijansicu bolji za touring, tipa 10km/h razlike za isti komfor i opterećenje agregata.

120 na SR je kao 130 na TRK.

Nisu isti, ali definitivno nije ni bilzu toga da ga "jede

 

NC koji sam imao posle toga je samo par konja jači, ali ima tolko torka i toliko je lakši da vrti krugove oko TRK-a.

To i ja mislim. Nije touring samo pravolinijski komfor. Trk je trom i tezak, ne bi mogao da prati 450mt, ni cb/nx. Nema tu zabave u krivinama ni blizu kao na motorima do 200kg, a ni slobode/kontrole van puta. 

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Izgled topa 0 bodova ali zvuk ubija. Svaka im cast za odluku da urade crossplane agregat na ovako maloj kubikazi. Koliko znam niko sem CFa nema takav agregat. Sve su uglavnom 180 ili 360 degree p twinovi.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY
5 hours ago, Skittles said:

Imao sam 502X, a samo sam probao 450SR.

Od ta dva, TRK mi je za nijansicu bolji za touring, tipa 10km/h razlike za isti komfor i opterećenje agregata.

120 na SR je kao 130 na TRK.

Nisu isti, ali definitivno nije ni bilzu toga da ga "jede".


Uporediću sa MT kad ga probam, nadam se uskoro :) 

 

A sa gore navedenim, svejedno bih radije imao 450 jer sigurno može više off nego ja, a ni TRK ni NC nemaju tamo šta da traže.

 @sasa_f1 i kad sam ti prodao TRK rekao sam da je glavni razlog prodaje velika težina a mala snaga.

 

NC koji sam imao posle toga je samo par konja jači, ali ima tolko torka i toliko je lakši da vrti krugove oko TRK-a.

 

Da se malo približim i samoj temi, druga tura (gde bi bio moj) se očekuje sredinom juna kažu, ali ne mogu da budu precizniji dok ne stigne u HR.

 

Tek kad je kod njih, može da se zna da je to za nedelju-dve, a ovako dok ide kontejner brodom, ko zna dal će da se zaglavi brod u kanalu, dal će pirati, dal će neka oluja...

To sam ja dodao kao objašnjenje, a oni su mi rekli ovo dok ne stigne brod ko zna.

 

 

Lako meni da se zz...evo danas sam registrovao voga....godina proletela,,,, kad ste izdržali ovoliko može još koji dan,,jedva čekam prve utiske da čujem :)

 

 

 

Promenio član eurokrem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja