Jump to content

Moto Zajednica

QJMOTOR SRT800SX

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Stiže najjači adventure iz QJMOTOR familije (za sad), 92 KS, 799 ccm, Marzocchi ogibljenje. Brembo kočnice i solidna oprema za 8.490 EUR dok traje promotivna cena. Nakon isteka promotivne cene, cena će biti nešto veća, ali još nije poznato za koliko tačno.

 

BJBIKERS.COM

Najjači adventure iz QJMOTOR ponude je SRT800SX, koji osim snažnijeg agregata ima i bogat paket standardne opreme, uz prihvatljivu cenu.

 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ovaj motor direktno kopa CF 800MT...što se cene tiče. Ako mu cena bude ispod 10.000e opasno će napraviti haos na tržištu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Ako je suditi po promotivnoj ceni, sa svim koferima će biti ispod 10kevra. Da, biće zanimljivo kako će tržište reagovati.

Prošle nedelje vozio momak sa novim QJJ800, veoma lep motor.

Promenio član shlem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, shlem je napisao:

Ako je suditi po promotivnoj ceni, sa svim koferima će biti ispod 10kevra. Da, biće zanimljivo kako će tržište reagovati.

Prošle nedelje vozio momak sa novim QJJ800, veoma lep motor.

Videćemo...svakako im je bolja cenovna pozicija u odnosu na Beneli i CF. A Mare je sjajan posao odradio sa kupovinom 800X sad je na većoj akciji jer verovatno prave prostor za SX pa ga daju za 7500e.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Dokle god se u Srbiji bude mogao kupiti novi Suzuki Strom 650 po akcijskoj ceni od 8.150/8700 ( XT model ), biće bolji izbor, a kada se isprazne zalihe, ovaj kao i ostali motori kineskih proizvođača, biće itekako konkurentni, jer su Japanci, kao i ostali, svojevoljno, bez borbe prepustili mnoge segmente tržišta kineskim kompanijama i njihovim "brendiranim" firmama ( Morini, Benelli ) ili pak indijcima oličenim u RE modelima, a čak su i veliki igrači odlučili da uđu u neke "kooperacije" sa kineskim firmama ( KTM, BMW...)

 

Nešto kršteno, japansko ili nekog drugog nonChina & Indija proizvođača nema da se kupi ispod 10.000 i više EUR-a kod nas.

Promenio član ficha007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Strom 650 je dugo bio usamljen u klasi kao jeftiniji motocikl pristojnih gabarita i dobre mehanike. Sa ovim kinezima kad pogledaš na papiru ispada bolja kupovina. Sad da li je mehanički bolji motor ko će ga znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Strom 650xt je dobar motor, ali je srt800x pametnija opcija jer nudi mnogo vise za taj novac. Strom ima slab motor, slabe kočnice, vesanje u najosnovnijoj varijanti, halogena svetla u 2023. godini... Ok, strom je dokazano kvalitetan motor, ali i kinezi daju garanciju 4 godine, valjda to nešto govori o kvalitetu tih motora. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Mislim da postoji još uvek, kako ovde tako i svuda oko nas, pa i u Evropi pogotovo, to nepoverenje prema kineskim motorima, koliko god dobre komponente imali, pa zato mislim da će utakmica u tržišnom segmentu do 10.000 EUR da se pretvori u borbu između kineskih proizvođača ili polovnih japanskih i ostalih motora. Strom 650 će po ovim cenama biti konkurentan i dodatno kao polovnjak star par godina, ali mislim da, kako vreme bude prolazilo, Kinezi će ozbiljno da uzdrmaju kako auto, tako i moto svet.

 

U opšte nije upitno da li japanci ili drugi mogu da naprave kvalitetan i dobar motor, samo što onda cenovno to za naše džepove kao i džepove većine stanovnika sa ovih prostora više nije prihvatljiva priča, To su Kinezi osetili, pa su ispočetka pravili svoje komponente, pa skontali da im ne ide i da ne "izmišljaju toplu vodu" i jednostavno su počeli da ugrađuju komponente renomiranih proizviđača i to mi je glavni marketinški trik ( ove kočnice, oni diskovi, ovo ogibljenje...itd ) dok je sama izdržljivost motora stavljena u zapećak jer modernog konzumenta to i ne interesuje nešto posebno ako kupuje nov motor. Važno je da pali, radi, ide, svetli kao Božićna jelka, da ima servisa i delova, a kad prođe neki period, staro za novo i teraj dalje...ne ceni se niti gleda više dugovečnost i kvalitet izrade, to je stavljeno u drugi plan jer je sve postala instant zabava za instant život.

 

Danas čak i veliki proizvođači, na primer, imaju predstavnike u maloj ADV klasi ili A2 klasi i tamo je dosta interesantna situacija jer ti motori doživljavaju veliku popularnost na Zapadu i u Americi.

 

Meni je drago da je sve više proizvođača, pa makar i kineskih jer oni uče u letu i konstantno se popravljaju i nadograđuju tako da za moto svet to može da bude samo plus, nikako minus.

Promenio član ficha007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To će biti glavna tema. Motori do 10 000. Dobro bi bilo da postoje motori koji teorijski mogu da budu upotrebljivi za dvoje. Do skoro to nije postojalo. 

 

Mada kad pogledaš, 10 000 evra nije malo para. Toliko je nekad koštao nov auto tipa Logan. 

 

No, Iphone je sad 2000 evra... Sad da li QJ skup... Ko je bio par dana u Austriji, Nemačkoj, video je da para ima. To što ih mi nemamo ovde je druga priča.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Kinezi su rekao bih u ovoj priči jako ozbiljni i guraju napred i napred konstatno.

Nepoverenje prema njima se polako gubi, kroz cenu i opremu i ona priča uloženo-dobijeno.

 

Dok sam gledao Benelija, gomila klipova, priča, iskustava od 2017-18 kad je krenuo do danas. Retko da je neko imao negativne komentare ( ako izuzmemo onaj već otrcani komentar da lični na GS ali nije, bla bla...) i da je bilo ne kupujte ga.

Steklo se poverenje na zapadu, a zapad je vrlo proračunat. Tako je bilo i sa Dačijom, pa je par godina bila u vrhu prodaje u Nemačkoj.

 

Trenutno se Benelli lepo pozicionirao i gura već utabanim putem, dok ostali kinezi taj put utabavaju kroz ovakve modele i opremu koju nude. Moram priznati da ih ima jako atraktivnih i primamljivih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Tehnologija je toliko rapdino napredovala i napreduje da ljudi mole boga da im se stari provereni uređaj  pokvari u kući da bi kupili novi, sa tehničke strane napredniji i korisniji. Jako je teško ostati rob starom proverenom modelu u današnje vreme, ako je primetna stagnacija određenog brenda u odnosu na konkurenciju.  Svo poštovanje za stroma, ali s njim će se desiti isto kao i sa nokijom - provereno, neuništivo ali... Što opet nije razlog da ne bude aktuelan pojedincu zaljubljeniku, a i ti Kinezi nisu ludi da ulažu ogroman novac u kupovinu brendova, proizvodnju i plasman, a da nisu sigurni u svoj proizvod i pitanje kvaliteta (za tu cenu), na bilo kom polju. Za ovu cenu i pet sezona da se vozi (nebitna cena polovnog u tom trenutku) sa prodajom i doplatom za pet godina mlađi  motor  i opet u sedlu. Mogu samo da konstatujem da je ovaj talas (qj, beneli, cf) krenuo jako interesantno kako sa modelima, tako i sa cenom i opremom u odnosu na više-manje konkurentne japanske modele nižeg touring segmenta 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Slažem se, a i mali strom će biti na tržištu dok se ne očiste zalihe, a posle ovaj novi od 800 ide dobro preko 10 000 evra. 

 

Braća Kinezi su rešili da preuzmu tržište motocikala, po svemu sudeći. Krenuli su da ih štancuju samo tako i najviše adv segment koji se traži kao suv u auto-svetu.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Dok sam čekao na test vožnju SVT650, dobio sam na test 800 SX. 

 

Dakle motor kao motor je po izgledu čist TRK502X. Ali kad se sedne na motor dosta sličnosti prestaje. Položaj sedenja je definitivno bliže sport turing varijanti motora, noge su blago povijene ka nazad i fuzasteri su za nijansu više postavljeni. Sedenje je više ''na motoru'' u odnosu na TRK ili SVT gde vozač sedne u motor i ceo osećaj je više sportski nego ADV. TFT ekran je postavljen baš kako treba, nema potrebe mlatiti glavom gore-dole za vreme vožnje da bi video sve parametre. 

 

Zadnje ogibljenje me je iznenadilo...i ako je fabrički postavljeno jako lepo zadnja viljuška upija rupe i gradski asfalt. Kočnice su prilično dobre, jako lepo sve to radi. Zadnja kočnica je za nijansu mekša ali je sasvim upotrebljiva za kočenje dok je prednja brutalna do te mere da se može ABS testirati do mile volje.

 

Zaštita od vetra na mojoj visini sedenja praktično pa ne postoji...vetar šiba od ramena ka gore. Što se tiče kvaliteta plastike i celog sklopa...mislim da je bolja izvedba nego recimo na QJ700X varijanti. Grejači ručica i sedišta fino rade...

 

E sad agregat...puterica! Ceo sklop jaaako lepo funkcioniše, nema dodatnih modova vožnje već je to što se dobija iz agregata dostupno u kompletu. Lepo se vozi, ima snage sasvim dovoljno, ubrzanja su linearna, nema seckanja niti neugodnog međugasa kao kod SVT650. Jedino što mi je malo smešno bilo jeste zvuk agregata na malim obrtajima pri kretanju...čuje se kao traktor :) inako...tak, tak, tak. Jbg dva cilindra :) 

 

Cela mašina se u odnosu na težinu jako lepo ponaša na putu...vozio sam deo autoputa i deo gradske vožnje. Bez problema se motor koristi u svim uslovima. 

 

Definitivno za tu cenu jedna od boljih kupovina...čist motor bez preterane elektronike i gedžeta.

 

 

IMG_2432.jpg

IMG_2427.jpg

IMG_2426.jpg

IMG_2430.jpg

IMG_2437.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja