Jump to content

Moto Zajednica

Imt 506 sam dodaje gas i ugasi se

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima :jee1:, unapred se izvinjavam ako tema i problem/rešenje već postoje na forumu, nov sam na forumu pa ne mogu sve da pohvatam, malo je opširnije opis problema i šta je rađeno na frezi, radi lakšeg utvrđivanja kvara.

 Potrebna mi je pomoć oko popravke freze imt 506, imam nekog iskustva oko motora sa unutrašnjim sagorevanjem, ali nisam profesionalac.

 Dakle da krenem od početka, freza je produvala na dihtungu glave, skinuo sam glavu i cilindar (cilindar radi zamene dihtunga cilindra, kad već menjam dihtung glave), cilindar, klip i karike nemaju oštećenja, poravnam glavu i cilindar na staklu, stavim nove dihtunge i sve vratim nazad, probam da okrenem radilicu i vidim ima kompresiju (nije kao nova, ali mislim da je u granicama normale).

 Zamenio sam semering do magneta (možda sam trebao oba, ali ovaj je bio pristupačan pa sam zato zamenio, inače i stari je bio donekle dobar, ali sam ga zamenio preventivno ).

 Zamenio sam platine i kondenzator, naštelovao platine na 0,40mm, pred paljenje na 2,5mm pre gornje mrtve tačke, svećica je nova.

 Oprao sam karburator, filter vazduha i rezervoar, spakovao sve i upalio je.

 Problem je u tome što freza radi lepo u leru, ali kada se da neko opterećenje, primera radi frezira zemlju na nekih 70-80% gasa, radi 2-3 minuta i samo odjednom doda pun gas ( nešto kao iberturaža) i ugasi se, onda napumpam gorivo na pumpicu karburatora i upalim je sasvim normalno, opet radi malo doda gas i ugasi se, probao sam da vučem prikolicu, prođem 50-70 metara i opet turaža.

 Radi testa, pustio sam je da radi u mestu pod ler gasom i malo turiranja, vremenski može da radi duže nego kod freziranja, ali opet hoće da doda gas i ugasi se.

 Hvala na pomoći unapred :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 8
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Ne znam kako si ovoliko promašio forum na koji si se učlanio da bi napisao sve ovo gore. Ili se žestoko zajebavaš, ili si kompletno prevideo naziv foruma: BJBikers a ne BJTraktors. :lol:

 

Motocikli, a ne radne mašine. ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 2 minuta, Paljevina je napisao:

Ne znam kako si ovoliko promašio forum na koji si se učlanio da bi napisao sve ovo gore. Ili se žestoko zajebavaš, ili si kompletno prevideo naziv foruma: BJBikers a ne BJTraktors. :lol:

 

Motocikli, a ne radne mašine. ;)

Slicno je to sve, mozda covek ima TDM 850:jee:. Tako 506 radi kada ostaje bez goriva, ako su semerinzi dobri kao sto kazes onda vidi tu oko goriva, dotoka, vakuma na cepu, nivoa na plovku.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

жешће троловање неке тематске групације ја до сада не видех, лик је дефинитивни победник ... срећни је добитник вишеструко прерађеног уља за имт-а или за железничке прагове :care:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

O kakvim je sve sranjima otvorena tema...ovo barem ima motor.

Ima kutak i za ovu mašineriju, ali ti najtoplije preporučujem da napustiš projekat....prodaš, ako ikome to još treba. Za slučaj da ti treba takva mašina, odvoj lovu da uzmeš nešto što će moći da potraje i da se popravi.  Honda pre svega.

506 je bivša stvar....FABRIKE NEMA, zarasla u korov!!!

Ili se muči....ja više neću.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Što kaže #pronto, i freza ima motor, a ti si, vidim, baš dosta stvari uradio na mašini, tako da, ne odustaj. Ima ovde kolega koji se razumeju i u te, domaće mašine. Sačekaj, dok pročitaju,  javiće se već neko ko se razume.

A kad si se već registrovao na moto forum, šta misliš o nabavci nekog motorčeta ? Tu smo za svaku vrstu pomoći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 14 minuta, Blaza je napisao:

Što kaže #pronto, i freza ima motor, a ti si, vidim, baš dosta stvari uradio na mašini, tako da, ne odustaj. Ima ovde kolega koji se razumeju i u te, domaće mašine. Sačekaj, dok pročitaju,  javiće se već neko ko se razume.

A kad si se već registrovao na moto forum, šta misliš o nabavci nekog motorčeta ? Tu smo za svaku vrstu pomoći...

Hvala što ste pročitali to što sam napisao, naravno neću odustati.

 Imam motor :), Tomos apn 4

  • Sviđa mi se 8
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema nama pomoći.

 

Mogući problemi:

 

Semering koji nisi menjao, ispod kvačila, zajeban...mora da se vadi motor.

 

Rezervoar zarđao...mož da ga čistiš koliko hoćeš, tu nema leka. Plastifikacija ili nov 50€ (upitan kvalitet)

 

Slavina, zbog rđe, ili druge problematike, puna sitne rđe...nema dovoljan protok (čim ti treba da ga drukaš, biće da je to)

 

Kanal šibera u karburatoru je možda proširen, ovalan. Nekada nov šiber malo poboljša stvar, za kratko. Lek je nov karb.....malo bolji 100€ minimum, druge iako su jeftiniji NEMOJ ni da gledaš.

 

Ako te kakva muka tera da moraš još sa timd da se boriš...imaš moje iskreno saučešće...i ništa više od toga.

Što se mene tiče, mogu sve da idu pod presu....tu im je i mesto.

Slava im.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 5 sati, Blaza je napisao:

Što kaže #pronto, i freza ima motor, a ti si, vidim, baš dosta stvari uradio na mašini, tako da, ne odustaj. Ima ovde kolega koji se razumeju i u te, domaće mašine. Sačekaj, dok pročitaju,  javiće se već neko ko se razume.

A kad si se već registrovao na moto forum, šta misliš o nabavci nekog motorčeta ? Tu smo za svaku vrstu pomoći...

Kolega ne budite isključivi. Zašto motorče? Može da kupi i trotinet ili monocikl, pošto motokultivator već ima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Freza je Off road sprava, tako da je tema na pravom mestu !!!! :oda2:

Kada na 2T nestaje gorivo u lončetu motor sam daje gas i ugasi se. Verovatno ti je slab dotok goriva do karburatora. rezervoar, slavina, crevce i na kraju karburator. Nivo goriva se takođe treba proveriti . To sve treba da bude čisto ! :takoje: Pozdrav :vlajko:

Promenio član srbac
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Daj da vidimo slike freze :)

 

Ja kazem ,,ne odustaj dok je ne popravis", a nakon toga mozes i da je prodas ako zelis.

 

Nista strasno sto si promasio temu/forum, ono sto se racuna je dobra volja ljudi ovde koji znaju i zele da pomognu. Ja nazalost spadam u onaj manjinski deo koji se ne razume u ove stvari, ali ima dobru volju tako da ti drzim fige da uspesno vratis svoje luce na zemljani put. Srecno i javi kad je popravis ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Taj imt 506 se ovde prodavao malo jeftinije od apn 4 bez papira. Pun je felera. Stoji malo duže ne možeš da ga upališ, skidanje karburatora, čišćenje itd... prodaj to i kupi normalan kultivator. Sa ovim se nećeš usrećiti niti sa bilo kojim 506

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Nema nama pomoći.
 
Mogući problemi:
 
Semering koji nisi menjao, ispod kvačila, zajeban...mora da se vadi motor.
 
Rezervoar zarđao...mož da ga čistiš koliko hoćeš, tu nema leka. Plastifikacija ili nov 50€ (upitan kvalitet)
 
Slavina, zbog rđe, ili druge problematike, puna sitne rđe...nema dovoljan protok (čim ti treba da ga drukaš, biće da je to)
 
Kanal šibera u karburatoru je možda proširen, ovalan. Nekada nov šiber malo poboljša stvar, za kratko. Lek je nov karb.....malo bolji 100€ minimum, druge iako su jeftiniji NEMOJ ni da gledaš.
 
Ako te kakva muka tera da moraš još sa timd da se boriš...imaš moje iskreno saučešće...i ništa više od toga.
Što se mene tiče, mogu sve da idu pod presu....tu im je i mesto.
Slava im.
Taj semering je tako glupo postavljen i ujedno najslabija tacka na motoru, mora bukvalno da se rastavi sav motor. Nisu to lose masine vec ja mislim da ih nikad niko od kako je kupe ne kontrolise ili servisira. Isfreza sta mu treba i gurne u supu da ih rdja grize.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 5 sati, cezarpa je napisao:

IMT 506 ima dva tocka,motor i volan.Teoretski nije mnogo pogresio.

Tako je i onaj sa kamperom u Od sumraka do svitanja pokazao da spada u truck drivers, pa sta bi posle... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ostaje bez goriva 100%.

Kao sto je napisano, jedan od razloga je da vuce vazduh na semeringu kad se ugreje, drugi je da fizicki ostane bez goriva u loncetu.

 

Jesi mozda malo omasio forum, ali ne mnogo.

2 tocka, jbg. :jee1:

A pri tom, vecina nas je pekla zanat uz te "sofisticirane" agregate. 

 

Moras da pazis jednu stvar:

Ako ga budes tako gnjavio, napravices stetu. 2T kad ostane bez goriva, ostane i bez podmazivanja. Nemoj da vozas i radis dok ne resis, inace ces rasklapati agregat ponovo.

 

P S.

ON topic!!!!!

Kupih danas slucajno motornu pilu.

Celo dvoriste mirisi na jagodu od dvotaktola! :jee:

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

@Miki325  Тек сад видех тему а страшно ме занима јер имам идентичан проблем и полудећу... Све је било у реду до краја прошле године и сада тако... Да ли си решио проблем?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Nisam još uvek našao kvar, jer trenutno nemam vremena za popravak freze.

  Moja freza verovatno negde vuče falš vazduh, nisam još utvrdio da li je 100% to ili je nešto drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja