Jump to content

Moto Zajednica

Imt 506 sam dodaje gas i ugasi se

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

A jesi probao,kad se sam ugasi,da proveriš da li ima goriva u lončetu karburatora? 

Ja sam imao sličan problem,ali je to bilo dosta davno. Radio sam svašta nešto na mojoj frezi tako da se više i ne sećam kako sam to rešio. Znam da mi je bio loš rezervoar pa sam između slavine i karburatora stavio filter za gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Ja po opisu problema mislim da pre ima problem sa lošim protokom goriva. Idešš redom i proveravaš protok, iz rezervoara u česmu, iz česme u karb, unutar karba...

Džaraš, čistiš sve redom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 1 sat, Grunff je napisao:

A jesi probao,kad se sam ugasi,da proveriš da li ima goriva u lončetu karburatora? 

Ja sam imao sličan problem,ali je to bilo dosta davno. Radio sam svašta nešto na mojoj frezi tako da se više i ne sećam kako sam to rešio. Znam da mi je bio loš rezervoar pa sam između slavine i karburatora stavio filter za gorivo.

Probao sam, ima goriva, ima i filter između rezervoara i karburatora

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 1 sat, maza1 je napisao:

Ja po opisu problema mislim da pre ima problem sa lošim protokom goriva. Idešš redom i proveravaš protok, iz rezervoara u česmu, iz česme u karb, unutar karba...

Džaraš, čistiš sve redom...

Probao, sve je prohodno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

Onda su velike šanse da vuče falš vazduh. Jesi proveravao filter za vazduh,jel potopljen u ulju? Gume koje drže karburator,da nisu pocepane? Ako je sve to ok,onda još preostaje semering na radilici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Skini lonce i gorivo mora da ide, ne da ono pomalo vec da curi. Ima dizna odozdo i sa strane, obadvije skini i ocisti, to svake godine pred sezonu treba da se uradi. To mi sad tast isprica koi ih je stotinu rastavio. Znaci samo dodvod goriva

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Ja sam se tek sad primirio, klasican prolecni sex, upali isfreziram nekoliko reda(ni cetvrtinu) i kraj.

Sutra cu da probam opet, verovatno ce da bude isto.

Razmisljam se da odem do grada da kupim nov karb, elektronsko paljenje i slavinicu.

Ne razumem se u karbove, ceprkam nesto sam oko tomos pente - ali ne mogu da kazem da kapiram sve.

Mislim da kod mene slabo ide gorivo pa se zato ugasi, al nije mi jasno sto posle nece da kresne kad napunim drukalicom, i ako upali  radi neko vreme i opet se ugasi.

Mozda neki dan stavim infuziju da vidim kako ce da dela.

A poceo sam da gledam oglase, 4-takt vilidzer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

 

Pre 2 sati, Djokic je napisao:

nece da kresne kad napunim drukalicom, i ako upali  radi neko vreme i opet se ugasi.

Jesi probao da odvrneš svećicu? Ako je suva onda ne dobija gorivo ako je mokra onda nema varnicu ili je slaba . Meni je bila bobina riknula pa kad se zagreje neće da upali. Čim se ohladi,pali kao mina. Prethodni vlasnik je umesto poteznice montirao remenicu ali je skinuo usmerivač vazduha pa je od pregrevanja crkla bobina.

Promenio član Grunff

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Prvo je bila suva - normalna, posle dosta drukanja i povlacenja proverio opet i bila bas nakvasena.Tad sam resio da je dosta za danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

Pa da,kad presisa takođe neće da upali. Možeš da odvrneš svećicu pa da zagurblaš par puta da izduva višak iz cilindra,svećicu osušiš upaljačem. Ja sam svakog proleća kupovao novu svećicu jer moj 506 baš nije "voleo" starije svećice...

Mada je nekad najbolje ostaviti za sutra:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 4 sati, Bigor je napisao:

Skini lonce i gorivo mora da ide, ne da ono pomalo vec da curi. Ima dizna odozdo i sa strane, obadvije skini i ocisti, to svake godine pred sezonu treba da se uradi. To mi sad tast isprica koi ih je stotinu rastavio. Znaci samo dodvod goriva

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока
 

Probao još pre nego što sam je parkirao, sve je bilo super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 4 sati, Djokic je napisao:

Ja sam se tek sad primirio, klasican prolecni sex, upali isfreziram nekoliko reda(ni cetvrtinu) i kraj.

Sutra cu da probam opet, verovatno ce da bude isto.

Razmisljam se da odem do grada da kupim nov karb, elektronsko paljenje i slavinicu.

Ne razumem se u karbove, ceprkam nesto sam oko tomos pente - ali ne mogu da kazem da kapiram sve.

Mislim da kod mene slabo ide gorivo pa se zato ugasi, al nije mi jasno sto posle nece da kresne kad napunim drukalicom, i ako upali  radi neko vreme i opet se ugasi.

Mozda neki dan stavim infuziju da vidim kako ce da dela.

A poceo sam da gledam oglase, 4-takt vilidzer...

Nisam stručnjak za elektronsko paljenje na imt 506, ali sam čuo da može upaliti kontra i onda ide u rikverc, malo je opasno ako ima frezu, mogla bi nekoga da povredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Samo za freziranje se i koristi, oseti se trzaj napred ili nazad kad ubacujes onaj menjac sto bira smer.

Jel kupovao neko nesto novo iz prodavnice, cetvorotaktno, recimo do 70 000?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6324 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To je sve sranje. Radi, ali ne može da se poredi sa 506. To čudo, iako ga prezirem, kada radi...radi za sve pare. Danas, da bi se uzela mašina, koja po karakteristikama odgovara IMTu, mora doooobro da se zavuče ruka u džep...što mnogima ne pada na pamet. Jedni neće, drugi ne mogu. Onda ostaje muka sa ovim lomom....ali bez mene. Ja sam svoje dao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
18 hours ago, Grunff said:

 Ja sam svakog proleća kupovao novu svećicu jer moj 506 baš nije "voleo" starije svećice...

Ista prica, stavim novu i teraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 9. 10. 2023. at 9:29, pronto je napisao:

O kakvim je sve sranjima otvorena tema...ovo barem ima motor.

Ima kutak i za ovu mašineriju, ali ti najtoplije preporučujem da napustiš projekat....prodaš, ako ikome to još treba. Za slučaj da ti treba takva mašina, odvoj lovu da uzmeš nešto što će moći da potraje i da se popravi.  Honda pre svega.

506 je bivša stvar....FABRIKE NEMA, zarasla u korov!!!

Ili se muči....ja više neću.

Nema mozda fabrike, ali sam nasao lika u Despotovcu cini mi se koji ih ima na desetine i bavi se kompletnom restauracijom, do nivoa novog.

 

Sto se problema tice, rekao bih da ne dobija dovoljno goriva, verovatno zapusen filter ili neko crevo za gorivo.

 

Kako god, dobro dosao na forum i kad kupis motor, cekamo te!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

BTW, da sam malo mladji prodao bih ovo Einhel sranje od freze i kupio bih 506, sa ralicom, kopacicama i prikolicom. Zivim na periferiji, prakticno na selu i znacila bi mi mnogo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Е па друштво, ја проблем реших. Нова свећица, ново паљење али не електронско, нови каблови и ништа... Таман сам хтео и нов карбуратор да ставим али замених славину за гориво и црево прво и то је то. Проток изгледа бољи, нема фалш ваздух, све то ју је изгледа зезало... Ради ко нова, не набија гас, не гаси се, управо средио виноград... Замените славину и црево а пиво плаћате кад се видимо... Ето, и то сам вам решио...

Сент фром мај Шајоми...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja