Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Evo da se javim posle servisa i zamene nekih delova na relaciji kvačila koje je obavljeno u kimko ns

Dakle, nije šala, ovo je ozbiljniji servis. Otvorena je dekla sa desne strane gde se nalazi kvačilo. Zatim je izvadjeno celo kvačilo sa lamelicama, i zamenjena korpa kvačila i još neki deo. U kini su ukapirali da taj deo može napraviti problem i poslasli zamenske koji su skoro identični sem nekog dela i neke šipčice koja je meanja ili veća od originalne...

Tako da.....treba ići i to servisirati jer je besplatno...

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1196 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ovo bi trebalo pinovati u onoj temi nekako 🙂

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Inače posle servisa sam izašao malo tužan, sada je svt 650 6.490 e. JBG mi dadosmo 400 e više... str 700 6890e

A inače, pitao sam ih zašto nema opoziva za motore kupljene u autoprometu, oni kažu da  autopromet nije direktan kupac, nego kupuju preko grka, i da je pitanje zašto ih grci nisu kontaktirali i sl....što ne znači da neće, naročito ako u narednom periodu neko ostane bez kvačila kao što se to do sad desilo na dva svt650.

Promenio član vladmoll
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT650X Black Beauty

Kimko je poslao mail da se odnosi na sve motore koji su isporuceni do 15.05.2024

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1196 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

SVT 650X je 6.590e i po meni je trenutno apsolutni best buy, ali ta cena traje dok traju zalihe, tako su mi makar rekli.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Ja sam danas dobio profakturu iz Autoprometa i rešavao u banci kredit-učešće itd... Kad smo se čuli, pitao sam baš pošto sam pročitao CELU temu (i sačuvao PDF user manual) za to kvačilo da li ću imati problema i da li su upoznati sa tim, na šta sam dobio odgovor: "E, nema problema sa tim više, ovaj što si ti pazario je iz nove ture, oni od ranije su imali problema."
Što znači da su i te kako upoznati. Dobio sam samo 100e popust na kofere, al s obzirom da u startu komplet 3 kofera nije toliko skup i bez popusta, ja sam zadovoljan. Za nov motor i 3 kofera = 7200.

E sad će da mi krene jebada oko servisa-opreme-rukavica-led maglenki itd, jedino kacigu imam :D ima da me košta ko Sv.Petra... Te "periferije" su ubedljivo jedan od najvećih troškova, pogotovo što nemam ništa od prethodne opreme, ovo mi je prvi motor 🤭


Btw, kako vam nisu gadne one mrežaste presvlake preko sedišta (nisam zapamtio ko je kačio u temi) xD Brate, kapiram funkcionalnost i sve, al kao neko čekićem da je dizajnirao. Ono iz zrenjanina za 180e je BOMBA kako izgleda sedište...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
14 minutes ago, Frizhideron said:

Za nov motor i 3 kofera = 7200.

pa ovo je super cena, dodje mi da i ja pazarim :D 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 10 minuta, Frizhideron je napisao:

Ja sam danas dobio profakturu iz Autoprometa i rešavao u banci kredit-učešće itd... Kad smo se čuli, pitao sam baš pošto sam pročitao CELU temu (i sačuvao PDF user manual) za to kvačilo da li ću imati problema i da li su upoznati sa tim, na šta sam dobio odgovor: "E, nema problema sa tim više, ovaj što si ti pazario je iz nove ture, oni od ranije su imali problema."
Što znači da su i te kako upoznati. Dobio sam samo 100e popust na kofere, al s obzirom da u startu komplet 3 kofera nije toliko skup i bez popusta, ja sam zadovoljan. Za nov motor i 3 kofera = 7200.

E sad će da mi krene jebada oko servisa-opreme-rukavica-led maglenki itd, jedino kacigu imam :D ima da me košta ko Sv.Petra... Te "periferije" su ubedljivo jedan od najvećih troškova, pogotovo što nemam ništa od prethodne opreme, ovo mi je prvi motor 🤭


Btw, kako vam nisu gadne one mrežaste presvlake preko sedišta (nisam zapamtio ko je kačio u temi) xD Brate, kapiram funkcionalnost i sve, al kao neko čekićem da je dizajnirao. Ono iz zrenjanina za 180e je BOMBA kako izgleda sedište...

Dobro došamo me'đ nas :)

 

Servis radiš pa radiš...inače je jedan od jeftinijih. ''periferije'' su ti stvari koje mi zovemo zaštitnom opremom i na njoj se ne štedi, u smislu obaveznih stvari tipa...obuća, odeća, kaciga, rukavice tako da se na to ne gleda kao na trošak već je to ulaganje. Maglenke slobodno uzimaj kod nas u radnjama...ista je cena kao i na netu (mislim na aliex i td). Xenonsijalice imaju ok ponudu za ok keš i pri tome imaš 24 meseca garancije ako budeš nabacivao dodatna svetla.

 

Mrežica ili presvlaka kako si je krstio ne služi lepoti već funkcionalnosti...taj deo opreme služi da ti ohladi međunožje kad se voziš na +60 stepeni :)

 

Svakako ćeš se nauživati...srećno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
2 minutes ago, Frizhideron said:



Btw, kako vam nisu gadne one mrežaste presvlake preko sedišta (nisam zapamtio ko je kačio u temi) xD Brate, kapiram funkcionalnost i sve, al kao neko čekićem da je dizajnirao. Ono iz zrenjanina za 180e je BOMBA kako izgleda sedište...

Ja sam stavio tu mrezu preko sedista.

Nije stvar u udobnosti, i ovo fabricko sediste mi nije lose, nije neudobno. Da ga presvucem opet bih imao isti problem, a problem je sto mi se oznoji dupe i butine, posle jednodnevne voznje od 400 - 500 km, boli i dupe i butine.

Sa mrezicom osetis kako struji vazduh izmedju sedista i pantalona, ne znojim se toliko i u avgustu sam napravio 1500 km za 3 dana, (zadnji dan skoro 600km, 2 pauze od 15 minuta i 2 sipanja goriva) bez problema, nema znojenja.

 

Ps: meni ne izgleda ruzno.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala na odgovorima! dobri ste domaćini...
Elem, i meni na nekim ne izgleda loše ta mreža.. Npr, davno sam gledao oglase i na nekom starijem transalpu (iz tipa 2010.) je tako dobro urađeno, da mu čak i leži kao fabrički da je.
Znam da je funkcionalnost u pitanju, možda bih i ja zbog tih razloga stavio, ali čekaću dogodine sad ide sve svežije. Ali da mi je lepo, nije baš. :D 
Imam prioritetnije opreme trenutno da rešim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Polako...prvo se upoznaj sa motorom. Opremu razradi, razgazi...nabaci koju hiljadu na cajgeru pa onda hladi OO :D

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2862 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
49 minutes ago, Frizhideron said:

Hvala na odgovorima! dobri ste domaćini...
Elem, i meni na nekim ne izgleda loše ta mreža.. Npr, davno sam gledao oglase i na nekom starijem transalpu (iz tipa 2010.) je tako dobro urađeno, da mu čak i leži kao fabrički da je.
Znam da je funkcionalnost u pitanju, možda bih i ja zbog tih razloga stavio, ali čekaću dogodine sad ide sve svežije. Ali da mi je lepo, nije baš. :D 
Imam prioritetnije opreme trenutno da rešim...

Što se motor manje vozi to se više licka i pati za tim kako izgleda ispred kafane.

Kad kreneš da putuješ, da prelaziš ozbiljnije kilometraže, počne da te boli podloška i matica za estetiku, a i te kako kreneš da prilagođavaš komfor. Sedište motora je verovatno najbitniji deo motora - nebitno su konji, snaga, vešanje, kočnice ma bilo šta kad posle sat i po kreneš da se kočiš i da te boli dupe. Ekstremni primer, ja sam na CRF jednom prešao 580km u danu, 5 dana posle nisam mogao da ga pogledam, a tu noć sam jedva preživeo od bolova, a narednih 3 dana ko 'eban... Muka ti bude od motora. Veruj mi, sedište, pa sve ostalo. I nikad mi neće biti jasno koliko proizvođači zanemaruju ovaj aspekt u prodaji.

Ja bi pre usavršavanje preusmerio u sedište nego u jbne modove. 

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 776 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Uvek za putovanje motorom kazem da dupe diktira sve. Ono je najslabija karika definitivno i od njega sve zavisi. Kao u onom vicu kad su se organi svadjali ko je glavni u telu.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Pita me prijatelj u nekoj vožnji, da li i tebe boli dupe, ja sam sav utrnuo, kaže on.

Ja se nasmejah, reko, svake nedelje predjem oko 100 km biciklom. Posle sedišta bicikle, svako sedište motora je preudobno....

Sve je stvar percepcije!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 652 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Malo vise kilometara u sedlu i navikne se guza. 😁 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: QJMotor SVT 650X

Pozdrav ekipa, da li je neko planirao ugradnju auspuha (slip on-a). Gde nabaviti sa homologacijom, da li ici u Adu, iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ne znam koliko se isplati i šta dobijaš sa slip on auspuhom. Ako je samo zvuk onda se ne isplati pošto SVT ima lep zvuk. Ako se radi cela linija onda je to nešto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Vecina motora ima samo protocnu serpu. Retko ko ima granu i sve kako dolikuje. I ja imam serpu, pa kad udjes u tunel kad zareziiii.... A meni lepooo. Jes malo seljacki al sta ces. Ako ga mu je to gust, nek stavi al obavezno da ima i db prigusivac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja nešto nisam za te slip on auspuhe, mnogo su bučni kad se ide na duže rute…ne odgovara mi previše. Realno ista je cena kupiti original slip on ili uraditi dekatalizaciju i mapiranje. Na prošlom motoru sam to uradio i dobio drugačiji zvuk na fabričkom auspuhu. Praktično kao da sam stavio slip on…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Može se probati sa kineskim kopijama....ako ništa nisu skupi, pa ako ne daje željeni rezultat lako ga je skinuti...

Inače za 650 cc protočna cev bi trebala biti oko 45mm, dok za 1000cc oko 51mm

Kod šire protočne cevi nego što bi trebala biti motor će gubiti na snazi u malim obrtajima dok na većim će lakše disati i bolje raditi. Tako da u teoriji može doći do veće potrošnje goriva i onog pucanja u auspuhu, al to je samo teorija i treba isprobati na našem motoru kako će se ponašati.

Inače auspusi iz ade su skroz ok i ima jedan dečko iz NS koji takođe radi  dobre auspuhe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 34 minuta, vladmoll je napisao:

Može se probati sa kineskim kopijama....ako ništa nisu skupi, pa ako ne daje željeni rezultat lako ga je skinuti...

Inače za 650 cc protočna cev bi trebala biti oko 45mm, dok za 1000cc oko 51mm

Kod šire protočne cevi nego što bi trebala biti motor će gubiti na snazi u malim obrtajima dok na većim će lakše disati i bolje raditi. Tako da u teoriji može doći do veće potrošnje goriva i onog pucanja u auspuhu, al to je samo teorija i treba isprobati na našem motoru kako će se ponašati.

Inače auspusi iz ade su skroz ok i ima jedan dečko iz NS koji takođe radi  dobre auspuhe..

Koliko sam razumeo u poslednje vreme zbog euronormi noviji motori mogu imati problem sa slipon auspusima. Ne znam da li je istina kompletno ali navodno nije baš preporučljivo zbog sagorevanja goriva koje je nepravilno. Savet je remap svakako...

 

Kad smo kod remapa...da li još uvek imaš onaj cim na gasu kad se polko pusti u vožnji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 652 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Drugacija je malo prica kod motora sa ubrizgavanjem. Sve zavisi od modela do modela. Ako je samo slip-on uglavnom nema potrebe da se radi ikakav remap niti bi bilo neke beneficije... 

Takodje nije svaki slip-on bucan. Sve zavisi od konstrukcije, duzine itd... 

Bolje odmah kupiti brendirani izduv nego eksperimentisati sa kineskim koji ce da progore brzo, jedino malo radi zabave pa onda-kanta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja