Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

Inace, uzeh paddock stender iz Moto Bike-a i odlican je.

 

IMG-090343f96f7ddaedf01b0a5540a4972b-V2.thumb.jpg.1670ff924eb4fc4eed53c8f784ecd490.jpg

 

5418rsd + nastavci oko 700rsd. Nisam uslikao, ali je pasant za motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 652 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Kad pricamo o servisima.

Suzuki Horgos, redovan servis 80eur. 

Honda Novi Sad, samo 3L ulja 80eur plus ruke i ostalo... Ajde begaj. 😁

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1196 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Sad tek videh - 3.2l ulja sipano, a treba 2.7l sa promenom filtera, ili 2.4l bez.
 
Ne znam sta da mislim.
Koliko sam video i čuo, kralj kunfua... Ne, čekaj. Da. Te mere, 2.7 i 2.4 nisu tačne, sa promenom filtera trebalo bi da staje 3l ali to je što se sećam sa nekog videa vlasnika, baš je pominjao te cifre kako su nalupane. I ne brini, i u moju Hondu ne ide ulja koliko piše, ni na njoj, ni u knjižici.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

Sad sam se provozao po kisi kroz grad, pa na Iriski venac, Banstol i nazad. Gume sjajno drze, LED svetla svetle, bas sam se fino navozao.

 

Screenshot_20240909_205057_Maps.thumb.jpg.c944b214cc9415e050f7159dc73306b3.jpg

 

15.85l sam sipao na predjenih 375km sto mu dodje potrosnja oko 4.2l/100km. A to mu dalje dodje da sa jednim rezervoarom moze da predje oko ~470km. (Pre)Zadovoljan sam tom autonomijom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1196 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Sad sam se provozao po kisi kroz grad, pa na Iriski venac, Banstol i nazad. Gume sjajno drze, LED svetla svetle, bas sam se fino navozao.
 
Screenshot_20240909_205057_Maps.thumb.jpg.c944b214cc9415e050f7159dc73306b3.jpg
 
15.85l sam sipao na predjenih 375km sto mu dodje potrosnja oko 4.2l/100km. A to mu dalje dodje da sa jednim rezervoarom moze da predje oko ~470km. (Pre)Zadovoljan sam tom autonomijom.
Jel te nije sramota tako malo da sipaš posle toliko kilometara? :-D

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
18 hours ago, estel said:

Prvi servis prosao.

 

Ostavio motor, sat i kusur vremena kasnije dosao po njega. Motor spreman i to je to.

 

Nista vise, nista manje.

 

20240909_123506.thumb.jpg.12e88a0488e0870a22b046630b29ef78.jpg

Servisi za naše kineze su potpuni hit.....

Prvo , zašto sipaju 10- 40W kada u manualu preporučuju 15-50w. Ne mislim da je to pogrešno, sva ulja su ok, ali zašto????

Drugo u svt650 staje tačno do maximuma 3l.

čišćenje i podmazivanje lanca....smejurija, ali stvarno....

Hit su mi ovi servisi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
15 hours ago, estel said:

Inace, uzeh paddock stender iz Moto Bike-a i odlican je.

 

IMG-090343f96f7ddaedf01b0a5540a4972b-V2.thumb.jpg.1670ff924eb4fc4eed53c8f784ecd490.jpg

 

5418rsd + nastavci oko 700rsd. Nisam uslikao, ali je pasant za motor.

Da li si probao da podigneš motor sa ovim štenderom.... Probaj pa nam reci jel ok...

Meni sa starim štenderom ne ide, udara u  zadnji blatobran, pa sam morao da produžujem..

Ako je ok u ne udara u blatobran, da kupimo i mi...cena je više nego odlična

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 9 sati, vladmoll je napisao:

 

Prvo , zašto sipaju 10- 40W kada u manualu preporučuju 15-50w. Ne mislim da je to pogrešno, sva ulja su ok, ali zašto????

 

Ulje se bira po načinu ekploatacije i podneblja. Mi imamo maalo hladniju klimu pa je 10w40 standardna opcija zbog viskoziteta. Realno ovo leto je pokazalo da možemo koomotno 15w50 da koristimo koje se bolje ponaša na većim temperaturama.

 

Što se tiče nivoa ulja...nisam baš siguran da je 3l tačna cifra. Meni je na prošlom servisu sipano 2.7l i nivo ulja je na gornjem podeoku merača. Pretprošli servis je sipano 3l i nije bilo moguće izmeriti nivo ulja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 9. 9. 2024. at 19:26, Gordak985 je napisao:

Koliko sam video i čuo, kralj kunfua... Ne, čekaj. Da. Te mere, 2.7 i 2.4 nisu tačne, sa promenom filtera trebalo bi da staje 3l ali to je što se sećam sa nekog videa vlasnika, baš je pominjao te cifre kako su nalupane. I ne brini, i u moju Hondu ne ide ulja koliko piše, ni na njoj, ni u knjižici.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


 

Nisu nalupane cifre...ja sam taj koji se bunio na konto 3l jer toliko ne ide po fabričkoj specifikaciji i jasno se videlo da je u agregatu previše ulja jer se nije video nivo na prozorčiću merača .

 

2.7 ide inicijalno kad se filter menja (što je po fabrici SVAKA DRUGA ZAMENA ULJA) a 2.4l ide kad se filter ne menja. Inače po fabričkoj preporuci (kako mi je Milano motors pojasnio) diler može i ne mora da postupi jer ima mogućnost da u tom roku koji je fabrika propisala napravi svoj interval zamene ulja.

Fabrika je propisala zamenu ulja na svakih 12.000km a filter na 24.000...naši dileri su se odlučili na servisni interval od 5.000 ali na konto toga daju garanciju od 4 godine bez obzira na kilometražu.

 

Ne znam da li je svuda u svetu tako ali recimo Grčka radi na 12k ulje...pri tome Grci pakuju u ovaj agregat Motorex 15w50 što je prilično kvalitetno ulje.

 

SVT 650 (gorgolis.gr)

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi
On 9. 9. 2024. at 15:27, Milanezi je napisao:

Opet "stručnjaci" sipali više ulja nego što treba, pakao!

 

To samo pise tako jer im je ostala stara cena ulja u fiskalnoj kasi, pa da ne budu u gubitku sa cenom 800din/litar

(ruke kao za auto)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: QJ SVT 650 X 2023

Na 6000km sam samostalno odradio servis.

2.7l sam sipao sa zamenom filtera i tad nivo bude na gornjoj crti na prozorcetu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 15 sati, kick88 je napisao:

 

To samo pise tako jer im je ostala stara cena ulja u fiskalnoj kasi, pa da ne budu u gubitku sa cenom 800din/litar

(ruke kao za auto)

Ti to iz iskustva kao što smo bili mi neki...ili ovako paušalno? Pošto što se mene tiče vrlo dobro znam o čemu pričam i kad vidim da je fizički više ulja sipano tu nema nikakve priče o nekakvom ''pisanju'' već o jasnoj stvari da je negde greška napravljena kao i da je ulja fizički više bilo sipano.

 

Nema potrebe tvrditi suprotno ako je više vlasnika konkretnog motora potvrdilo da je bilo fizički više ulja sipano u motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi

Moj komentar se odnosio na cenu ulja. Ulje po toj ceni vise ne postoji ni na lukoilu, mozda neko mineralno za traktor.

 

Ovo sto se u vise komentara tvrdi da servis ne zna da servisira motore za koje je ovlascen, pa cak ne zna ni koliko ulja treba da sipa je za ozbiljniju analizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 10 minuta, kick88 je napisao:

Moj komentar se odnosio na cenu ulja. Ulje po toj ceni vise ne postoji ni na lukoilu, mozda neko mineralno za traktor.

 

Ovo sto se u vise komentara tvrdi da servis ne zna da servisira motore za koje je ovlascen, pa cak ne zna ni koliko ulja treba da sipa je za ozbiljniju analizu.

Nisi ispratio priču od početka do kraja...niko nije rekao da servis ne zna već da je servis namerno sipao 3l ulja jer je postavio po svom nahođenju sistem servisiranja a na konto produžene garancije, čime je odstupio od preporuke fabrike u jednom delu.

 

Dakle unutar linije kancelarija-vlasnik-servis je problem a ne da li je neko kompetentan ili ne...to su novi motori i nema tu šta da se preterano kvari. Rade se redovni servisi i provera celog sklopa na određeno vreme i to je to. 50.000km će svakako ovaj motor preći bez većih problema.

 

Nema nikakve veze cena ulja sa pričom...već količina ulja.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi

Sad mi nije jasno otkud produzena garancija i da li prodavac to radi mimo proizvodjaca.

Ako prodavac snosi troskove produzene garancije, onda neka ga i servisira na svoju ruku, sto se mene tice, ali mislim da od te produzene garancija svakako nece biti nicega u stvarnosti.

Cak je i upitno kakve su preporuke fabrike ako ovi sipaju jeftinije ulje na svoju ruku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 268 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Po mom iskustvu (i)u ovlastenim servisima redovne servise cesto  rade mladji/neiskusniji zaposlenici , znam da Yamaha salje svoje ovlastene na edukaciju, ne znam kakva je situacija sa kineskim + plus kad se prvi put susretne sa modelom + nepotpuna dokumentacija/ manual od strane proizvodjaca...jbga svaki pocetak je tezak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3438 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 13 minuta, mick je napisao:

Nema nikakve veze cena ulja sa pričom...već količina ulja.

Al niko ne garantuje da ipak nije pitanje cene. Ja sam doživeo da mi u jednoj prodavnici otkucaju račun:

artikl: roba,  cena: 1din,  količina: 1024 = ukupno 1024 din.

Ne znaju, nema ko da im ažurira kasu, pa se snalaze kako znaju i umeju.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi
pre 11 minuta, overtone je napisao:

plus kad se prvi put susretne sa modelom + nepotpuna dokumentacija/ manual od strane proizvodjaca...jbga svaki pocetak je tezak...

 

Ovo je jos gori problem od 300g ulja gore dole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

Evo kako motor izgleda na paddock stenderu iz Moto Bike-a.

 

20240911_172948.thumb.jpg.bd463e965d247f01001badb08d4b47c2.jpg

 

A evo kako izgleda i 3.2l ulja u nasem motoru.

 

20240911_174118.thumb.jpg.d47704f36327a44226a766e836f19c2d.jpg

 

:D

Promenio član estel
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 44 minuta, kick88 je napisao:

Sad mi nije jasno otkud produzena garancija i da li prodavac to radi mimo proizvodjaca.

Ako prodavac snosi troskove produzene garancije, onda neka ga i servisira na svoju ruku, sto se mene tice, ali mislim da od te produzene garancija svakako nece biti nicega u stvarnosti.

Cak je i upitno kakve su preporuke fabrike ako ovi sipaju jeftinije ulje na svoju ruku...

Par postova iznad imaš moj komentar na konto mejla koji mi je diler poslao i njegovo pojašnjenje vezano za produženu garanciju kao i za preporuke fabrike kako ih oni zovu, da se ne ponavljam.

 

@overtone kakav početak? Pa nije to nov posao pa da neko kao počinje...sve je to svojevrsna franšiza. U Srbiji ne postoji ni jedan samostalan kineski brend osim CF-a, tako da to ''svaki početak je težak'' baš i ne pije vodu. Kad bolje razmislim ni CF nije u toj priči jer su oni svoju prodaju koncipirali na kvadovima a motocikle su uzput krenuli da prodaju.

 

A realno nije to sve raketna nauka da ne znaš ulje da zameniš i proveriš sve što je po specifikaciji...pa serviser CF-a se busao u grudi sa njegovom edukacijom koja košta...čime je pravdao veliku cenu servisa i td.

 

Pre će biti nešto drugo u tim pričama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2973 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ljudi, da li znate koliko je mala ta razlika od 200, 300 gr više u kompletnom motoru? Drugo, veoma zavisi od ravni na kojoj stoji motor. Kod mene kad merim prema vratima od garaže imam previše ulja, a kad merim okrenut za 180 stepeni, imam manjak. Onda, da li se meri na štenderu ili na točkovima i neko ga drži u koliko-toliko vertikalnom položaju. Sve su to nagibi koji daju lažnu sliku. Umesto da toliko detaljišete, uživajte. Neće ništa faliti motoru. Sebe opterećujete nebitnim stvarima. Kao što se fetišistički ljudi odnose prema lancu, DOT-u, kao osete razliku između ulja istih karakteristika a različitih proizvođača posle pređenih 100, 200km. 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja