Jump to content

Moto Zajednica

Da li su stariji motori bolji od novijih?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic
1 hour ago, PremieRacing said:

mišljenje - dupe, to je ta veza...

Nisam te razumeo ,ako mozes pojasni mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Moje misljenje. Noviji motor: kvalitetnija plastika, farba, agregati manje trose goriva. Mane su: mnogo elektronike sto samim tim ide na ruku nesigurnosti. Manji su fizicki i ne dopada mi se sto mesta za suvozaca nema. Stari motori: robusni, cista mehanika. Kvarovi su svedeni na mehanicku prirodu ali to ne znaci da je popravka laka. Sporiji su, vise trose, tromiji su. Imaju mesta za suvozaca. Cenovno pristupacniji. Kada bi se uporedjivalo, rekao bih da su najkvalitetniji bmw 50-60 tih r27. Pa onda 80 tih Honda. 2000 tih Yamaha, a poslednje decenije bih tu nekako stavio Bmw, Kawu. 21 vek definitivno Multistrada, Bmw  GS. Ovo je samo moje misljenje. Za Harlije nikad nisam pratio modele niti za Indian. Ali cenim da su to izuzetno kvalitetni motori. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1121 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 1 sat, AcoHonda je napisao:

Nisam te razumeo ,ako mozes pojasni mi...

 

Ništa loše i uvredljivo, samo se nemoj naći prozvanim - mišljenje je kao dupe, svako ga ima i svakome tuđe smrdi. 

 

Tako i mišljenja koji su motori bolji, stari ili novi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

@PremieRacing Nisam se našao prozvanim , nego nisam stvarno razumeo sta si hteo da kazes. Sada mi je dosta jasnije. :D 

Promenio član AcoHonda
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Novi su bolji.
Druga je priča da li su lepši, dugotrajniji, i slično. Jednostavno, bolji su jer su novi.
Pa i svoj motor bih rado menjao za isti takav nov.

Sent from my SM-A137F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Novi motori imaju neuporedivo bolja svetla, kočnice, ogibljenje, ciklistiku.. Manje troše, više snage, brzi su, startniji. Manje zagađuju.

Stari imaju prednost da su gvozdeni. Blokovi su masivniji i deblji. Imaju dušu. 

Takođe, stari motori za sitne pare dobiju sve bolja svetla, kočnice, ogibljenje, točkove... A duša je i dalje tu. 

Meni su lepi i novi motori, ali ja to nikad ne bih kupio. Ja bih jos Zrx1200, a žena zapela za GW i ne popušta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Meni vecina novih motora deluju nekako mali, sitni, nezni...

Jos kad sedne neka ljudina na njih izgleda kao da je covek uzeo biciklu od svog maloletnog sina. 

Stariji su nekako bili masivniji, tezi i veci.....jednostavno imas sta da vidis. 

Stariji modeli su provereno dobri......a novi su novi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

@Zarkela, odličan video koji daje skoro sve odgovore na pitanja iz ove teme. Hvala

 

Kao i mnoge druge stvari, motori su nekada svakako bili pravljeni kvalitetnije - u smislu da su svakako mogli duže da traju. 

 

Danas se sve radi brže i jeftinije, plastika je sveprisutna, a stvari se ne prave da traju. 

 

Zahvaljujući napretku tehnologije, novim lakšim materijalima i drugačijim bezbegdnosnim standardima, današnji motori svakako: 

bolje ubrzavaju (lakši su), brže koče (bolje kočnice + ABS), imaju kvalitetnija svetla (led), upravljiviji su (bolje gume, korigovana geometrija). 

 

Stari su izdržljiviji i trajniji.

I lepi na svoj način. 

 

Da mogu da biram - ne bih ni birao :)

Što neko reče - niko nikada nije rekao "imam previše motora". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova

Ima li nekih opipljivih i konkretnih dokaza da motocikli krace traju nego pre?Automobili svakako vise prelaze a imaju mnogo vise i snage i opreme nego ranije...sta mislite koliko ste mogli preci s fijatom 1300 ili ficom ranije a koliko sada sa slicnom klasom auta i daleko vise opreme i visih ekoloskih zahteva?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa za stare ima dokaza, a za nove ce vrijeme pokazatti.
Poredis vozila iz sredine proslog stoljeca sa sadasnjim, pa nekako ne ide. Ako vec poredis poredi s kraja 90-tih i pocetak 2000-tih jer to je ono sto jos vozimo.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 44 minuta, Ivanrsvb je napisao:

sta mislite koliko ste mogli preci s fijatom 1300 ili ficom ranije a koliko sada sa slicnom klasom auta i daleko vise opreme i 

Eh .... Generalka na tristacu je kostala koliko danas mali servis na srednjoj klasi ....

 

Naziv teme je trebao da bude da li su novi pouzdaniji od starih jer je to poenta.

 

Da su bolji, jesu ... Jer se vecina hvata za komfor, brzinu, opremu ali je to manje bitno.

 

Pre neki dan u istom danu procita ovde da je superb ostao u solunu, vagen u salcburgu, merc u ralji i jos druga 2 negde. 

 

EDIT .... Blaza u sarajevu i jos da se setim gde je peti zaglavio.

Promenio član travelman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kad su stigla na tržište kvalitetna ulja Lada je posle generalne gurala blizu 200.000 iz blagu potrošnju.

 

Opet, imate automobile sada koje su skupi sistemi oterali na otpad. Vazdušno vešanje, add blue, DPF, itd.... Pazi sada kada ti je auto kompletno zavistan od tableta? Ne radi ti, nema klima, ventilacija, parking kamere.... Ili far od 140 000 dinara...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Elem mozda je pitanje trebalo glasiti da li su stariji motori pouzdaniji od novih.
Prije su svi znali zamjeniti svecice, platinska ili neku sitnicu oko karburatora, sad za sve moras tjerati u servis inace gubis garanciju, a i da hoces sto muka otkriti ili prici bilo cemu.
Bas ovaj isti FortNine je isprozivao Dukati jer prosto nema servisno upustvo, a u pitanju enduro kojim treba preci Gobi, pa kako

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova

Moduli su pouzdani neki senzori traju koliko i vozilo injection ne rasipa ako je sve ispravno modul dozira skoro pa nepogresivo goriva i uz sve to ladi vas klima i uzivate u multimediji pa ako imate i tempomat i tu vam je olaksano:) i sve to gura stotinama hiljada km
...dakle pouzdani-da...a novi motocikli verujem takodje...moje misljenje..iako vozim motor iz '90 tih bez ikakve pumpe cak i bez iste za dopremanje goriva te se mi sa starim motorima osecamo sigurnije sa karbovima i bez dizni,regulatora i sl...a realno i cdi je komplikovana sprava pa moze da stane zbog nje...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4018 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Motori iz 70-80 su mi strašno dragi, tu rade emocije pošto su to oni motori koje sam sanja ka klinac.
Jednostavna i čista mehanika, zgodna za održavanje i popravke, pouzdani, teški sa kočnicama i ovjesom kojima se danas smijemo.
Novi motori su mi isto dragi, ne svi redom ali ima tu nekoliko koje bih izdvojio po svom guštu.
Ne volim pretjeranu upotrebu elektronike.
Cijenim moderne kočnice i ovjes.


Moj idealni motor je iz 80ih sa modernim kočnicama, ovjesom, udobnim sjedalom i prilagođenom ergonomijom, lakšim i ljepšim auspuhom prijatnog tona.

Takva je upravo moja milica.
Plavuša će postati takva.
XLV 750 R ima Wilbers ovjes otraga i Steintune auspuh, samo da bih sačuvao SANKEI originalne, ona će ostati u originalu.

Benve je malo moderniji iz 2002g, njega sam također personalizira štose ovjesa, udobnosti, izgleda i performansi tiče.
Sve legalizirano i ostaće takav.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Meni su isto najlepsi motori iz 80 tih god, iako sam dosta mladji. Prosto imaju neku dusu i prelepi su. Honda cb nema lepse. 90 tih su motori kao Suzuki gsxr 750 1994, ljubicasta kolor sema je nesto najlepse. Ja ga zovem Miami Heat. Kawa 750 takodje u zelenoj boji je prelep motor. Ali daleko od toga da ne bih voleo tipa Versysa koji je mali potrosac. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Zamislite da se u radnjama pojave novi stari motori. Ne retro, nego da se pokrene proizvodnja CB 750, Z 1000, Afrike... Šta biste kupili? Šta bi vam bilo slađe da vozite? Ne mislim lakše, nego "lepše u srcu i duši". :D :D 

 

Ja za sebe znam, a vi?

 

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja