Jump to content

Moto Zajednica

Da li su stariji motori bolji od novijih?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4420 postova

Problem je sto kod novih bas i nema izbora u nekim kategorijama i kubikazama, narocito manjim. Jako je tanka ponuda.

Isto tako i kod 2T motocikala, a eto bas neko hoce da kupi taj model. Znaci mora matoro ili da restaurira.

 

Ja bih uvek radije kupio nesto sa analognim obrtometrom, novijeg izgleda. Suzuki je to odradio odlicno na novoj Hayabusi.

Ove tablet kontrolne table su bas sranje na izgled, ali mora tako kada imas sto opcija da podesavas. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 1 sat, Zarkela je napisao:

Nov jeste nov i iskreno treba teziti tome. Staro je staro, koliko god se dobro pokazalo opet je to zamor materijala i to vise nikad nece trpeti onakvu eksploataciju kao nov. To je kod kola najvise izrazeno. Tako da bih sad da mogu sebi priustio nov Beneli ili Versys. A godine se nozu tako da sge te modele koje mi nabrajamo vec ozbiljno vreme gazi. Ja sam hondu vt500 prodao jer je bio star motor i nisam hteo da se njakam sa popravkama, da mi pola sezone ode itd itd... 

Slazem se sa tobom i sam sam nesto gore slicno napisao ali...

Evo kolega izbaci cijenu nultog servisa za NC750 18000din, pitam se koliko je za vece i skuplje motore!? Sta bi nedao Bog bilo da se sta polomi ili pokvari mojom greskom, ode bubreg.

Ko moze da priusti svaka mu cast, meni je to odrzavanje jos preskupo.

51e64f42c8074618dd1bece63849dd01.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

E zato da ponovim, u SAD ne postoji obaveza nultog servisa, ovlascenog servisa,kurcipalci..  Jedina obaveza je da se upise sta i kad je menjano u knizicu. Zamenu i upisivanje moze vrsiti bilo koji servis ili fizicko lice( vlasnik) i time se NE GUBI jbn garancija. Ali moraju fa nas sisaju u Evropi pa to ti je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja bio do garaze cackao nesto na skuteru i dolazi komsija vozi afriku 1100 adv, i pohvali mi se da uzeo Kawasaki w800, kaze prvi servis 500 chf… Pa sta mu radili za te pare kad mu samo ulje zamenili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
18 hours ago, vex said:

E zato da ponovim, u SAD ne postoji obaveza nultog servisa, ovlascenog servisa,kurcipalci..  Jedina obaveza je da se upise sta i kad je menjano u knizicu. Zamenu i upisivanje moze vrsiti bilo koji servis ili fizicko lice( vlasnik) i time se NE GUBI jbn garancija. Ali moraju fa nas sisaju u Evropi pa to ti je

Ne postoji ni kod nas, ni u Evropi. Jedina obaveza je da se servis uradi sa originalnim delovima.

Drugar koji je kupio novog GS-a i radio servis mimo ovlašćenog, je imao problem sa kardanom na 1300km i ostvario garanciju bez obzira na to. Naravno da su pokušali da ga preveslaju, ali pošto ni on nije od juče, komunikaciju je zasnivao na pisanim tragovima. Posle par hiljada km, ponovo je imao problem sa kočionim klještima na zadnjem točku, kao posledica tog servisa kardana, njihovom greškom (nije zamenjeno nešto što se menja prilikom skidanja klješta) pa je ponovo ostvario garanciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre sat vremena, doktor je napisao:

Ne postoji ni kod nas, ni u Evropi. Jedina obaveza je da se servis uradi sa originalnim delovima.

Drugar koji je kupio novog GS-a i radio servis mimo ovlašćenog, je imao problem sa kardanom na 1300km i ostvario garanciju bez obzira na to. Naravno da su pokušali da ga preveslaju, ali pošto ni on nije od juče, komunikaciju je zasnivao na pisanim tragovima. Posle par hiljada km, ponovo je imao problem sa kočionim klještima na zadnjem točku, kao posledica tog servisa kardana, njihovom greškom (nije zamenjeno nešto što se menja prilikom skidanja klješta) pa je ponovo ostvario garanciju.

:neznam:Laze, GS se ne kvari

Promenio član vex
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Apropo GS, prica mi drugar u poverenju(kada je kupovao najnoviji  triple black world domination tour, rally Paris-Dakar..) adventure morao da potpuse disclosure agreement . Kaze da ulje menja na 100 tkm, filteri dozivotna garancija. A potrosnja , ma ni Paganinijeva cezetka ne moz prici, sipali mu u salonu pola litre da nalije creva i dizne. Evo vec trecu sezonu gori lampica:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1862 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 19 sati, Bigor je napisao:

Ta njegov BMW ko Brazilac da je, stotinu nekih imena ima emoji23.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Tako deluje još veće,a bogami i skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Baš sam ovo gledao juče, 20+ godina star CBR F4 demolirao RS-a ,malo me iznenadilo, očekivao sam da će RS da pruži veći otpor pošto su slične snage.

Bez starca nema udarca :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Jeste... a evo kao neko ko je vozio oba modela, RS je znatno slabiji, oseca se, ali i laksi, vozi se kao bicikla, lagan i upravljiv neverovatno, idealan motor za nekog ko nikad nije seo na jedan.

 

S druge strane, porede babe i zabe, nije ovo uopste isti tip motora, pogotovo ova "trka", ne moze da se uporedi rednih 4 protiv V2 agregata od 600cc, jednostavno nije realno, normalno je da ce F4 da bude brzi kad se razvrti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4420 postova
57 minutes ago, Paljevina said:

Jeste... a evo kao neko ko je vozio oba modela, RS je znatno slabiji, oseca se, ali i laksi, vozi se kao bicikla, lagan i upravljiv neverovatno, idealan motor za nekog ko nikad nije seo na jedan.

 

S druge strane, porede babe i zabe, nije ovo uopste isti tip motora, pogotovo ova "trka", ne moze da se uporedi rednih 4 protiv V2 agregata od 600cc, jednostavno nije realno, normalno je da ce F4 da bude brzi kad se razvrti. 

Ispravka, 660 :D

 

Mozda nema ali, 599 vs 660 plus motor GANC nov protiv 20 godina motora kome je izlapelo nekoliko KS...

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

CBR: 600cc, 110ks, 65nm, 193kg

RS:660cc, 100ks, 67nm, 183kg

Razlika u starosti 20 godina, i RS je kao neki top model, a realno napredak nikakav, vrtimo se u mestu...

Mada, to su sasvim skroz zadovoljavajuće cifre za tu klasu, i ne treba jače, eventualno lakše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja