Jump to content

Moto Zajednica

ovaj put se dobro zavrsilo...uh

Recommended Posts

  • Drug član, 2857 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
@ddimic,druze,a zar nije bolje-pametnije ukazati na gresku motoriste (pa makar zvucalo i kao "zluradi" komentar) nego ga opravdavati i tako davati potsticaj i drugim neiskusnima da tako voze.
Ma ne vredi, pusti.
treba gledati u retrovizor ali primarnije je gledati da ti ko u susret ne dolazi ili iz raskrsnice ne izlazi. Treba sve od jednom ali od hiljadu puta jednom neces pogledati i onda po pravilu splet losih okolnosti dovodi do nesrece.
Mislim covjek je napisao u svom postu da je vozac auta 100% kriv sto je mene licno izrevoltiralo, ma nije nego

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Е браћо Срби и ГРАЂАНИ СРБИЈЕ Интернет ратници изузев оних правих Ратника.  Каква сујета какви бакрачи овде да напишем..,,, А ви како те. ћу будем на ТЕЛевизор ...... пола би те черечили  пола хвалили  пола. савет дали  итд. Нема овде емпатије , љубави, братства ,искрености. него лажно моралисање и свирање КУ......У. Ево једна анегдота нема везе с моторима али има с образом. Шипци уводе таксе на Косову и Метохији .   Масовно пале Српске производе пред ТВ Јафа и Плазма кексkeks  итд. Ја тај дан  слободан зову ме с посла хитно мора доле да се  иде екипа та  и та. Кажем има двоје колега у смени раде што не иду. Кажу један мора сутра у дом здравља .да му препишу терапију??! а други добио НАПРАСНО температуру 39,5.   Ја кажем ок идем само да спакујем ствари да имам  за пар дана .И напишем НАМЕРНО на нашој групи. ..,..КАД ЈЕ ФРКА ДИМИЋ ,.. . УОПШТЕ доле није била велика фрка били пар дана смирило се и све ок . Тако само удрите интернет ратници. СЛОВА НЕ ЖАЛИТЕ ......

Promenio član ddimic
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1113 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 9 minuta, ivica744 je napisao:

To je ta situacija. Samo što je vozač automobila bio drugi auto iza mene, nije me video od auta koji je bio između nas (auto iza mene je usporio zbog mene, spremala sam se da skrenem, jedva da sam išla 20-ak na sat). Jesam ja vozila uz punu, radio mi je migavac uveliko. On mene nije video, ni u jednom trenutku se nije pitao zašto smo svi usporili, krenuo je da pretiče preko pune nas troje auto-motor-auto, i onda sam ja njemu izletela (njegove reči). Trenutak nakon što sam otpočela skretanje, udario me zadnjim desnim vratima, gurnuo levu nogu u motor i tom prilikom iščupao deo maske koja mu je ostala zaglavljena u bravu. Trenutak nakon toga sam čula jak udarac. Povukao me iza sebe, ja sam stisla obe kočnice u nadi da ću da stanem i da ne udarim u njega otpozadi. Kako je asfalt tu star i klizav, točkovi su mi blokirali i pala sam na 20cm od njega. Ako ništa drugo, nisam slomila motor.

Sećam se svake sekunde...

Ja sam računala da mi je radio migavac, propisno sam vozila uz levu ivicu saobraćajne trake. U praksi - pretpostavka je majka za*eba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2042 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ovo je gori lobi od onog kad su pederi branili ubijenog lopova.

Motorciklista je kriv i sta vise?

Puna linija,obilazi tri automobila.Svi voze polako ,samo on znatno brze.Napravio je sranje i sebi i drugome.Sud ce dati konacnu rec,verujem da nece biti heroj.

Ovako ni vucko nije branio najboljeg medju njima keramicara.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, ddimic said:

Васо 93 око моје лепо. .... не сецкај моје постове по свом находењу линија је пуна неколико метара на свакој раскрсници па и на овој о којој сам писао...

Pa ti mora da lažeš sebe. Jesi li video snimak iz drugih uglova:

 

WWW.VEED.IO

Make stunning videos with a single click. Cut, trim, crop, add subtitles and more. Online, no account needed. Try it now, free. VEED

 

?

 

Puna linija barem 30-40m pre isprekidane u predelu ukrštanja puteva. A ne deluje ni da je preticanje započeto na isprekidanoj, mada to možemo samo da nagađamo. Ako je za tebe ipak reper slika stara 10 godina, a ne snimak stvarnog događaja, onda ok.

 

Sve i da jeste započeo preticanje preko isprekidane, morao je da završi sa istim pre početka pune linije. A krivicu vozača automobila ionako niko ne negira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2857 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Е брацо Срби и ГРАЂАНИ СРБИЈЕ Интернет ратници изузев оних правих Ратника.  Каква сујета какви бакраци овде да напишем.. А ви како те. цу будем на ТЕЛевизор ...... пола би те церецил полаи хвалили дали пола. савет итд. Нема овде емпатије , љубави, братства ,искрености. него базно моралисање и свршавање КУ......У. Ево једна анегдота нема везе с моторима али има с образом. Сипци уводе таксе на Косову и Метохији је слободан зову ме с посла хитно мора Доле иде екипа и та. Казем има двоје колега у смени раде сто не иде. Казу један мора сутра у дому здравља .да му препису терапију??! а други добио НАПРАСНО температуру 39,5.   Ја кажем ок идем само да спакујем ствари за пар дана .И напишем НАМЕРНО на нашој групи. ..,..КАД ЈЕ ФРКА ДИМИЋ ,.. . УОПСТЕ доле није била велика фрка били пар дана смирило се и све ок . Тако само удрите интернет ратницi. СЛОВА НЕ ЗАЛИТЕ ......
Hoces da ti pricam kako sam ja vukao ranjenike s Majevice u vrijeme rata i kako smo nosali i sahranjivali mrtve, sta sam sve vidjeo i prozivio? Koga boli kurac, ima ljudi koji su sve dali i sve pogubili za Srbiju i ideje da ce sutra biti bolje, pa ne seru i ne hvale se svojim junastvima.
Otisao na Kosovo kad je bila blokada na Jarinju, sio mi ga Đura.
Ides u blok ne mogu te slusam vise.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 41 minuta, ddimic je napisao:

Е брацо Срби и ГРАЂАНИ СРБИЈЕ Интернет ратници изузев оних правих Ратника.  Каква сујета какви бакраци овде да напишем.. А ви како те. цу будем на ТЕЛевизор ...... пола би те церецил полаи хвалили дали пола. савет итд. Нема овде емпатије , љубави, братства ,искрености. него базно моралисање и свршавање КУ......У. Ево једна анегдота нема везе с моторима али има с образом. Сипци уводе таксе на Косову и Метохији је слободан зову ме с посла хитно мора Доле иде екипа и та. Казем има двоје колега у смени раде сто не иде. Казу један мора сутра у дому здравља .да му препису терапију??! а други добио НАПРАСНО температуру 39,5.   Ја кажем ок идем само да спакујем ствари за пар дана .И напишем НАМЕРНО на нашој групи. ..,..КАД ЈЕ ФРКА ДИМИЋ ,.. . УОПСТЕ доле није била велика фрка били пар дана смирило се и све ок . Тако само удрите интернет ратницi. СЛОВА НЕ ЗАЛИТЕ ......

Kakvi internet ratnici,o cemu ti pricas.Poenta je da NE TREBA voziti motor kao sto je vozio u ovom slucaju.Nebitno ko je kriv za udes ako si ti sav izlomljen i povredjen.Idealan primer za neiskusne na sta da obrate paznju (puna linija,3 auta,raskrsnica,skretanje u levo,bla,bla,bla....) da ne bi sebe doveli u opasnost. 

I da,vozac motora ako misli da nema njegove odgovornosti ovde,ne treba vise da vozi .

Promenio član ivica744
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 257 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Ma sve nešto gledam snimku iz raznih kuteva, ne poznajem taj kraj ali čini mi se da je auto također odgovoran jer koliko vidim puna linija je sve do iza praone, pa je onda dalje isprekidana desna uz punu lijevu.

 

Sporedna ulica u koju je auto skretao mi izgleda kao jednosmjerna, služi kao izlaz iz praone.

Po meni tu nedostaje znak obaveznog desnog na izlazu na glavni put. Ovo je sigurno crna točka jer kako vidim, nije dozvoljeno iz desne trake ući odnosno izaći u praonu a sigurno masa njih to radi.

Neodgovorna vožnja automobila još s dicom u autu. Fasovaće vjerojatno oboje.

 

Možemo se poigrat i forenzike koliko brzo je išao motor, ja bi rekao da je počeo preticati sa ne više od 100 km/h (27 m/s) a pred udarac je išao između 60 i 80 km/h (16 i 22 m/s).

 

Raskršća su zajebana, nikad ne znaš šta može doletit sa strana, obično u njih ulazim polako i oprezno a izlazim brzo.

 

 

image.thumb.jpeg.87b450316e36211d3addffedfed0d95c.jpeg

image.jpeg

1.jpg

2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600
4 hours ago, Bigor said:

Hoces da ti pricam kako sam ja vukao ranjenike s Majevice u vrijeme rata i kako smo nosali i sahranjivali mrtve, sta sam sve vidjeo i prozivio? Koga boli kurac, ima ljudi koji su sve dali i sve pogubili za Srbiju i ideje da ce sutra biti bolje, pa ne seru i ne hvale se svojim junastvima.
Otisao na Kosovo kad je bila blokada na Jarinju, sio mi ga Đura.
Ides u blok ne mogu te slusam vise.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ti u svakoj čorbi  moras biti mirođija. Pa ja i moji školski smo bili u 5 armijskoj oblasti 91 na 92 kod tebe u kraju .  S 19 god  pa se ne  hvalim a tvoji zemljaci  pobegli ovde po Bg   dilovali devize i švercovali a mi vam komšiluk branili .. Kad me  prozivaš čisto da znaš . Tamo sam i obučen da svasta vozim dok meci fijuču pored glave. Inače meni je sad zbog takvih kao što si ti krivo što sam iz Bg išao da branim Srbiju  i Srpsku iskreno. Mnoge interesuje šta radim.... Evo da znate teram ribe ispod mosta kad pada kiša da se ne pokvase.  Vodim kipove iz muzeja na pišanje , guram talase prema Italiji itd .

Promenio član ddimic
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Vide se žute table koje ukazuju na skretanje levo na put koji se prostire ka drugim naseljima, tako da nije jednosmerna ulica.

 

Greška vozača je izostanak uveravanja da može bezbedno da skrene, plus baš izraženo sečenje krivine/skretanja.

Sumnjam da bi pokazivač pravca mnogo toga promenio jer je preticanje otpočeto dosta ranije. Auto je bio maltene uz desnu ivicu saobraćajne trake kada je započeto skretanje, i pitanje je kada bi i da li bi uopšte motociklista i uočio isti pod tim uglom. A kad je već započeto skretanje prosto nije bilo dovoljno ni prostora ni vremena za reakciju.

 

image.png.c118007c6daf6bd8ba690e6796eb4a82.png

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1764 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 59 minuta, cezarpa je napisao:

Dimce koje ti je zanimanje?Koji posao radis?

Oslobodilac Jarinja :jee: 

 

Zar nije očigledno ?

 

Migavac ne bi imao uticaja, siguran sam, sve da deluje da on ide brzo, jer ostali mile, ipak je išao dovoljno brzo da nema šanse da "ispegla" sve promenljive, ali bi pogled u retrovizor vozača automobila, promenio sve.

 

Vraćamo se na ono, motor se nalazio tamo gde ne sme, tako da....

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Ne znam sta vise polemisete motor se vozi ovako ili nikakao,sta ima veze sto je preticao preko pune kolonu vozila u blizini raskrsnice.Vozac automobila je 100% kriv i sta ima veze sto je u sorcu i majci ko je lud po ovoj vrucinida nosi opremu ,jel ima kacigu ima.Ko ne vozi ovako i nije za motor

Promenio član MatorKonj
  • Haha 4
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 6 minuta, Disko Nindža je napisao:

Predpostavljam/nadam se da je to bio sarkazam :rolleyes::Mina:

Naravno da je sarkazam,a cisto me interesuje kako bi proslo većanje ko je kriv da su u istoj situaciji zamenjene uloge motora i auta

Promenio član MatorKonj
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

bez namere da trazim krivca i merim ko je vise doprineo nastajanju saobracajke, hajde neka bude da je ovde nije bilo.

 

neka je auto bio sam na putu i ovako skrenuo levo,bas pada u oci da vozac automobila ne ume da pravilno skrene levo, tj da se prestroji uz levu ivicu svoje trake,i tako ostalim ucesnicima  samim polozajem svoga vozila nedvosmisleno da do znanja svoju nameru,pa nek mu bili neispravni pokazivaci pravca.

 

vozacu drugog vozila sa prosecnim iskustvom u saobracaju, koji je eventualno iza njega,to bi bio crveni alarm u glavi ding ding ding da ne pokusa da prozuji sa njegove leve strane.

 

ovako,vozeci svojom desnom stranom(pod uslovom da pokazivaca pravca nije bilo) vise deluje kao neko ko jednostavno polako ide pravo,ili ce se zaustaviti,nego da ce skrenuti levo.

 

ko je koliko kriv,ne ulazim u to, to ce sudije i vestaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2042 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ko je ovog lupao po usima da stiska gas?Da obilazi na raskrsnici?Da obidje vise od dva automobila?Da ne predvidi sta se sve moze desiti,dok izvodi svoj manevar?

Realno svi mi imamo neke riskantne situacije ,kad nas ponese brzina,kad se malo kockamo.Ali, barem ja sam svestan da sve sto userem u slicnoj situaciji ide na moju dusu.Kasnije na otplatu stete.

U saobracaju postoji i ono:Oni hoce da te udare,a ti ne das.

Promenio član cezarpa
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pre dosta godina mi se desila slična situacija samo sto sam ja bio u automobilu.... vozim u koloni i polako usporavam, dajem levi migavac i čujem i pre nego što pogledam u levi retrovizor da baja razvlači do crvenog sve brzine redom dok obilazi dugacku kolonu preko pune linije.... stojim i čekam.... on 50-tak metara iza mene i dalje ne vidi da kolona stoji ni automobil sa levim migavcem ukljucenim pred raskrsnicom
Par trenutaka pre dolaska do raskrsnice je shvatio tj. video da stojim sa levim migavcem i počeo panično da koci. Blokira mu zadnji, ostaje na točkovima srecom ali ne moze da se zaustavi do mog automobila nikako. U tom vidi da ni ne pokušavam da skrenem tj da sam ga video i nastavlja po gasu....

Ko bi bio kriv da me je udario? Jedina razlika izmedju ova 2 slučaja je u tome što sam ga ja na vreme video i time mu sačuvao ludu glavu! Imao je sreće tog dana... sa takvom voznjom nadam se da ga sreca i danas prati i da je nesto naučio tog dana!

Cista je ludost voziti tako da si na milost i nemilost drugim vozačima tj da tvoj zivot zavisi od njihove reakcije pa makar i sve radio po propisima a kamoli u ovakvim slučajevima bezobzirnog kršenja propisa sa idejom "neće valjda"...


Dodatno:

Sve ovo se dogodilo u Beogradu, na gradskim ulicama - ne na otvorenom putu

Preticanje kolone nikada nije bilo dozvoljeno. Koliko se se secam pod kolonom se smatralo već 3 vozila. Mislim da po ovim novim zakonima (ko će ih sve popamtiti), ovakvo preticanje bi se moglo tretirati i kao nasilnicka voznja.

I najvažnije: kada se polomis ili ne daj boze izgubiš glavu, da li ti je vazno da li si bio u pravu ili ne? Manje će da boli?

Obilazenje kolone na ovaj način je jednostavno glupost i samo je pitanje kada će se ovakva situacija desiti.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
4 hours ago, MatorKonj said:

Naravno da je sarkazam,a cisto me interesuje kako bi proslo većanje ko je kriv da su u istoj situaciji zamenjene uloge motora i auta


u tom slucaju bi vozac auta bio kriv :D 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

6ta stranica teme u kojoj je trebalo samo da se vidi kako NE TREBA voziti motor. Ali mi kad ne bismo bili palamudatori, bili bismo Švajcarska. Ali jbg.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 10 sati, Mr. No je napisao:

Preticanje kolone nikada nije bilo dozvoljeno. Koliko se se secam pod kolonom se smatralo već 3 vozila. Mislim da po ovim novim zakonima (ko će ih sve popamtiti), ovakvo preticanje bi se moglo tretirati i kao nasilnicka voznja.

 

Da, po zakonu, ovo jeste nasilnička vožnja - preticanje kolone (3 ili više vozila) je svakako zabranjeno, a kad je preko pune, onda je nasilnička vožnja.

Promenio član zaludan
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U svakom slučaju, ovde će advokati lepu paru da uzmu (od obojice učesnika).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Imajući u vidu da je ova situacija jedna od najgorih, gledano sa strane vozača motora, dobro je da se palamudi.

Događaće se ovo i nadalje redovno.U raznim varijantama.

Sreća je neopisiva da niko nije povređen žešće.Ovako se u gro-slučaja redovno gine na motoru.Invalidnost je veoma mogući ishod, a preživeti sa manjom povredom je kao dobitak na Lotu.Dotični da slavi taj dan.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja