Jump to content

Moto Zajednica

ovaj put se dobro zavrsilo...uh

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 7 sati, ddimic je napisao:

Возач моторцикла отпочео претицање 100 тинак метара на путу с испрекиданим линијама  пре раскрснице  .Возило које је пре раскрснице претицао није дало мигавац  НИЈЕ остале учеснике у саобраћају обавестило о својој намери да изврши скретање лево у раскрсници  . Било ко нормалан би извршио  претицањена овом делу пута  у овој ситуацији.  На слици се види тај мали прилазни пут у раскрсници и даље лево и десно по 1 километар испрекидане линије прав прегледан пут  . Возач аутомобила ем није друге возаче обавестио о свом маневру  ем је исекао улаз у раскрсницу и прешао преко пуне линије  . Колико пута сте неког обилазили ил претицали на правцу  а он скренуо лево ко мува без главе без мигавца кочења итд.  Ваљда треба да се руководимо шта возач испред нас   нас обавештава светлосним знаком мигавац, стоп светла,абленд  , сирена или треба неком да читамо мисли које су му намере у свакој ситуацији и који луди маневар ће да предузме . Напомињем ДОБРо се прошетајте мапом  лево и десно  око раскрснице и по 100 тинак метара пре и после  у пар клика и донесите закључак .

Pa nije ga preticao traktorom pa da nije mogo da ga pretekne u tih sto metara,raskrsnica puna linija pred istom,ogranicenje 60 jos ako je stvarno preticao kolonu vozila...i sad polemisemo ko je kriv...polemisemo i sve ostalo...ali sa ovakom voznjom i losom procenom se gine sreca te je promasio asvalt

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Bukvalno ga je splet srećnih okolnosti sačuvao. Da je išao malo sporije završio bi leđima na asfaltu ovako je u tom šorcu sleteo na travu. Jeziv snimak. Šta god da se desilo i ko god da je kriv sreća se osmehnula. Trauma i za jednog i drugog. Za vikend smo išli na moto skup i drugar obilazi autobus dabldeker gde su kratke ulice. Druže ne možeš to raditi, neko dete može da pretrči na pešačkom, penzioner da ti bilo ko izleti, on sa tih 80 na sat koliko ga je morao ispucati sa 50 km/h kretnje bi se završilo jako loše. Al vidim da mu moje skretanje pažnje na to nije ni malo osvestilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kranjska Gora
  • Motocikl: MZ 175/2

Џаба у праву ако лети кроз ваздух као лутка и изломи коске.

Како беше онај наслов гробља: "Овде леже они који су имали предност."

Promenio član Mornar85
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 9 sati, ddimic je napisao:

Дугачак прегледан прав пут са испрекиданим линијама осим испред раскрснице пута с леве стране кретања моторцикла у дужини од пар метара.

Naseljeno mesto. 

 

Pre 9 sati, ddimic je napisao:

Шта да је ауто био у  десној страни код знака стоп и чекао да се укључи на главни пут овај ауто би и њега ударио прешавши на његову страну.

Posto ovde imamo pretpostavku, mozemo li ovako: sta ako je video motocikli kako mu se priblizava (bez ukljucenog levog migavca) a posto nije bilo vozila sa leve strane pozurio da mu se skloni sa putanje? 

 

Pre 9 sati, ddimic je napisao:

треба неком да читамо мисли које су му намере у свакој ситуацији и који луди маневар ће да предузме .

Kako god zvucalo ja ovo stalno pokusavam. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
13 hours ago, Bojan82 said:

Ne nosim ni kacigu za do prodavnice.

To mi isto kao da padnem s bajsa,nekad sam i bajs brze vozio nizbrdo bez ikakve opreme,nego sto teram motorce do prodavnice po ravnom tu nekih 700 metara.Ne znam sto bi pao uopste tu,ne vidim to kao opciju osim da mi otpadne prednji tocak il slicno...

ps.jer je prokleto prevruceeee

Nisam ni ja, pa sam se zbog zadnje gume igrao Dragutina Topica preko svog vizira i glavom skrcao branik na Corsi :D, nogom otkinuo onaj tegic na volanu (nasao sam ga 15m od motora) i to sve na <50m od stana, pri brzini ne vecoj od 20 km/h .

Od tada kaciga uvek, ostalo i kad imam nosim selektivno, jbg ukrali mi sa sve prethodnim motorom pa se polako nabavlja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

:jok: NEVEROVATNO !

28.6 2014 na izlasku iz Prijedora RS...imao sam potpuno istu situaciju(samo je linija bila isprekidana)i bio je pravac,i u obilaženju ovaj sa ovim Džipom je BEZ davanja migavca rešio da skrene levo.

Znači kao da sam gledao DIREKTAN PRENOS moje saobraćajke.ali bukvalno sve isto (sem što sam ja bio u FUL opremi)vraćao se sa mora i što sam ja završio u jendeku sa dislokacijom desnog kuka(3 dana u bolnici)i izaša,hvala bogu,na nogama....

Gledam snimak već zilioniti put i kao da je neko mene i moj slučaj snimao tada.

Tada sam vozio BMW RT 1100...

Jedino imam link tada što je bilo u njihovim novinama,ali vidim da to što je SAVE na mom kompu ne pije vodu ovde...žao mi je što nemere to da se otvori...A nemam dovoljno memorije da postavim ni neku sliku...

image.jpeg.3480d5934eae41ae389fb2133a07a2ce.jpeg

Jedva uspeh....Znam da je mala ali svi će razumeti moju situaciju i prepoznati apsolutnu podudarnost.

Ps: Sreća je ovaj zidić bio po moj ŽIVOT,jer da je moj RT nastavio sa kretanjem po inerciji...99% bi završio na MENI ...tako oda slavim taj dan !!!

 

Promenio član Kowalski
Ubacivanje slike
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 17 sati, zika56 je napisao:

Evo, ja nikada ne pretičem kolonu i ne pretičem preko pune linije (osim ukoliko je u pitanju vozilo koje se kreće daleko sporije u odnosu na ostala vozila).

 

Svaka čast za strpljenje - iako sebe smatram jako pažljivim vozačem koji prvo i osnovno izbegava rizik, ja bih gore navedeno radio da vozim motor.

 

 

Pre 4 sati, bdada je napisao:

Kako god zvucalo ja ovo stalno pokusavam. 

 

 

Ja to zovem "vožnja sa šestim čulom" - posmatraš celokupan saobraćaj u svojoj okolini i unapred reaguješ u skladu sa potencijalno najgorim mogućim ishodom za tebe :D (kočim iako kao ne moram, bežim u stranu pre nego se pojavi pretnja, dajem gas za slučaj da ovaj sa strane ne zakoči na vreme...)

 

@Kowalski okačio si link nekog fajla na tvom kompu :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, zaludan je napisao:

 

Svaka čast za strpljenje - iako sebe smatram jako pažljivim vozačem koji prvo i osnovno izbegava rizik, ja bih gore navedeno radio da vozim motor.

 

 

 

 

Ja to zovem "vožnja sa šestim čulom" - posmatraš celokupan saobraćaj u svojoj okolini i unapred reaguješ u skladu sa potencijalno najgorim mogućim ishodom za tebe :D (kočim iako kao ne moram, bežim u stranu pre nego se pojavi pretnja, dajem gas za slučaj da ovaj sa strane ne zakoči na vreme...)

 

@Kowalski okačio si link nekog fajla na tvom kompu :D 

Preticanje kolone (čak i na auto putu) je vrlo zajebano stvar, jer vrlo često može da se desi da drugi ili treći iz te kolone koju pretičeš reši da pretiče onog ispred sebe ili da se isključi ulevo (sa uključenim migavcem ili bez), a mi (zbog razlike u brzini) često ostajemo bez izbora (kao u ovom slučaju).

A često se dešava (ako je ispred nas kamion ili kombi) da pojma nemamo da ispred ima još neko vozilo, pa se nađemo u "ne'branom grožđu"kad treba da se vratimo u svoju traku (ili ako taj ispred reši da skrene ulevo).

Više puta mi se desilo (na auto putu) da sustignem kolonu kamiona i dok sam u preticanje, auto koji je bio između njih (a za koji nisam ni znao da je tu), iznenada izađe ispred mene i krene u preticanje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Motor je vizuelno (drugim učesnicima) mnogo manji, a (velika većina) ima mnogo veće ubrzanje od automobila. Loša kombinacija. 

 

Uvek mi je negde u podsvesti razlika brzine između mene (na motoru) i onoga koga pretičem... jer taj ne očekuje da mu se neko pojavi za pola sekunde. Ni na auto putu ne pretičem istom brzinom onog ko ide 90, i onoga koji ide 130 na sat... kad je čisto, onda se stvari menjaju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Preticanje kolone (čak i na auto putu) je vrlo zajebano stvar, jer vrlo često može da se desi da drugi ili treći iz te kolone koju pretičeš reši da pretiče onog ispred sebe ili da se isključi ulevo (sa uključenim migavcem ili bez), a mi (zbog razlike u brzini) često ostajemo bez izbora (kao u ovom slučaju).

A često se dešava (ako je ispred nas kamion ili kombi) da pojma nemamo da ispred ima još neko vozilo, pa se nađemo u "ne'branom grožđu"kad treba da se vratimo u svoju traku (ili ako taj ispred reši da skrene ulevo).

Više puta mi se desilo (na auto putu) da sustignem kolonu kamiona i dok sam u preticanje, auto koji je bio između njih (a za koji nisam ni znao da je tu), iznenada izađe ispred mene i krene u preticanje.

 

Sve te razumem, i slažem se - i ja na autoputu kad pretičem kolonu "panično" gledam naizmenično u retrovizore i prednje točkove, i nikad ne idem velikom razlikom u brzini, a na običnim putevima uvek pre preticanja svirnem ili ako je noć upalim duga svetla.

Ali opet - baš zbog ove velike razlike u ubrzavanju bih sasvim sigurno preticao kolone onako kako to uglavnom rade motociklisti - na preglednom i bezbednom mestu, sa nevelikom razlikom u brzini, i ne više od 2-3 automobila odjednom. Ludaci koji proleću sa +50-70-80 ili više nisu tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, brankoXM je napisao:

Kakav danak neiskustvu... Ja sam prošle godine imala istu situaciju, samo sam ja bila ta koja je skretala, a auto preticao preko pune. Nisam ga ni u jednom trenutku videla u retrovizoru. Radio mi je levi migavac, vozila sam uz liniju, samo sam čekala da priđem raskrsnici da skrenem. Da sam se okrenula preko ramena, možda bi ga i videla. Očešao me bočno, inače da sam bila u skretanju kao ovaj autić, odavno bi se moji najeli pasulja.

Od tog dana se okrećem najmanje 2x pre nego što skrenem ulevo.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 31 minuta, brankoXM je napisao:

Voleo bih da kolega @Darko Mihajlovic (kome se prikenja dok čita tuđe komentare), da svoj komentar o događaju nakon što pogleda ove snimke.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
15 hours ago, ddimic said:

На снимку се види знак  Стоп на споредном путу пред раскрсницом  а тај пут је и даље исти са испрекиданим линијама прошао сам пре 15 так дана туда службено па сам зато и поставио мапу да се види да није велика пуна линија да неко не помисли  да је пуна линија на већем дели пута и да је пут можда непрегледан кривудав итд .

Khm, prošao si tuda pre 15 dana ili 15 godina?

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
pre 6 minuta, zika56 je napisao:

Voleo bih da kolega @Darko Mihajlovic (kome se prikenja dok čita tuđe komentare), da svoj komentar o događaju nakon što pogleda ove snimke.

cekaj , sta je cilj , hoces da se posvadjamo ili ..? 

jesi srecan sad ? dobio si bolji snimak , potvrdilo se ono sto vec svi znamo ? motociklista je kriv !!!! woww , na trg sa njim i na krst . moze i streljanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Upravo sada, drmilan_ je napisao:

Al ga je ovaj zapravo momacki vozao preko pune. Pa ovo ni mi najgresniji ne radimo ovoliko. 

momacki , momacki... i ja bih rekao , isao je , tako nesto 270kmh , do jedno 313 kmh sigurno...  

pod mac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
cekaj , sta je cilj , hoces da se posvadjamo ili ..? 
jesi srecan sad ? dobio si bolji snimak , potvrdilo se ono sto vec svi znamo ? motociklista je kriv !!!! woww , na trg sa njim i na krst . moze i streljanje...
Sto se mojih komentara tice ja sam isto tako bio da ne lincujemo vozaca automobila.
Nit sam svetac niti se drzim pravila saobracaja kad vozim motor za razliku kada vozim auto.
Istina i ne pretjerujem u ludosti vise iz straha i neznanja

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

cekaj , sta je cilj , hoces da se posvadjamo ili ..? 

jesi srecan sad ? dobio si bolji snimak , potvrdilo se ono sto vec svi znamo ? motociklista je kriv !!!! woww , na trg sa njim i na krst . moze i streljanje...

Niti bi da se svađam, niti sam srećan zbog svega ovoga, niti sam u svojim prethodnim komentarima osuđivao bilo kog od učesnika u nesreći, niti sam se na bilo kog bacao drvljem i kamenjem, (i još pri tome nisam ni napisao da mi se prikenja od tuđih komentara).

Samo hoću da kažem da malo kulture u ophođenju nije na odmet i da (kada nam se prikenja) za to odaberemo prikladno mesto.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Upravo sada, zika56 je napisao:

Niti bi da se svađam, niti sam srećan zbog svega ovoga, niti sam u svojim prethodnim komentarima osuđivao bilo kog od učesnika u nesreći, niti sam se na bilo kog bacao drvljem i kamenjem, (i još pri tome nisam ni napisao da mi se prikenja od tuđih komentara).

Samo hoću da kažem da malo kulture u ophođenju nije na odmet i da (kada nam se prikenja) za to odaberemo prikladno mesto.

sjajno... onda se ipak u svemu slazemo !!! 

mozda sam preterao sa prikenjavanjem , ali to je izazvalo lom negativnih  komentara pre mog... ( ne tvoj konkretno ) .. pa bih i ja da dodam , nije na odmet kad neko hoce da napljuje, osudi , coveka u nevolji ( iako je kriv ) , ili da se preskoci , ili da se odaberu prikladnije reci itd itd...

 

:takoje::cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

evo , jos da se objasnim...

 

normalan komentar --->

"Zbog ovakvih situacija nikad ne preticem ako postoji skretanje u levo, a da se nisam uverio da me je vozač ispred video. Ovo sa snimka je čista vožnja na sreću, na žalost motociklista je u ovom slučaju nije imao.

 

 

Drvlje i kamenje , lose pretpostavke ---->

Teško da se taj vozač motora može nazvati kolegom...šorc, majca...nekim slučajem je navukao kacigu i pri tome pretiče u naseljanom mestu preko pune linije praktično punim gasom. Imao je sreće da završi u tom jarku...da slavi dan ako je preživeo a tom vozaču automobila ceo život da se izvinjava.

 

nije bitno ciji su komentari , vec sam i zaboravio , ali posle ovakvog jednog komenat , samo se nadodaju osudjivaci i pljuvaci... na trecoj strani - to je to , covek je za smrtnu kaznu , probisvet , ubica , jebem li ga sta sve...

 

dakle , nema zle krvi , ali ono .... kriv je , izlomio se , sjebo motor , najebace ... ali , isao punim gasom ?! zaista ????? da se izvinjava ceo zivot ? pa jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Novi snimci sve objašnjavaju. 

Meni je na prvom delovalo da je u pitanju krivina, ali put je skoro prav. Ništa se ne bi drugačije desilo ni da je auto dao migavac (ako nije dao). 

 

Kolega je platio danak adrenalinu, riziku i neiskustvu...

 

Inače, često viđam vozače voze tako da se uopšte ne zapitaju zbog čega neko usporava, već samo idu na to da usporavanje iskoriste da brže prođu.

Koliko sam puta sam stao na pešačkom, a da je u traci pored mene (ulica sa dve trake u istom smeru) neko projurio, bez ikakvog razmišljanja o pešacima.

Jednom je tip očešao stariju ženu koja je prelazila - da je bila pola koraka ispred teško da bi preživela. Stigao ga na sledećem semaforu, počeo da vičem na njega kroz otvoren prozor. Gleda me i smeje se, po sistemu šta hoćeš sve se dobro završilo. Ima manje zuba od prstiju na rukama, a za sive ćelije nisam siguran. Tempirana bomba. Izgleda da se više ne radi test inteligencije kad se polaže vožnja...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja