Jump to content

Moto Zajednica

ovaj put se dobro zavrsilo...uh

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 258 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Ne znam da li su neke kolege cule za rec edukacija i sta to znaci.Kolega je verovatno i otvorio temu s namerom da se vidi kako ne treba voziti motor!Dakle svako preticanje pogotovo na punoj liniji nosi dozu rizika.Dobro je da je proslo kako je proslo.E sad u svakoj temi uvek se pokrene i podtema ciji je veci.

@drmilan_sto se tice dzunglasa i nedzunglasa po pitanju opreme verovatno nikad nisi omastio asvalt pri brzini i od 20 km/h(da da bog da tako i ostane) i malo se oljustio ka krastavac verovatno bi imao drugacije misljenje a mozda mi se i smanjila OO  u 50 god pa sam i danas cvrcao u punoj opremi inace i u mirnim mestima i u dzungli mozes da naletis na budalu ,rizlu,naftu,ulje... pa i na putu do prodavnice

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

da li je moguce , da u snimku koji traje 15 sek , vi vidite kojom brzinom je isao motociklista , dal je bio pun gas ili ne , zmigavac , puna , isprekidana .... na osnovu svih tih stvari odmah imate "resen slucaj" , ko je kriv  , ko nije ... 

majke mu ga , aloooo...

 

ovaj na motoru nam nije kolega jer je imao samo kacigu ? zaista ? cekaj , zaista ???

evo , ja sam jutros seo na motor i otisao do pekare u sorcu i majici .. I ?! wooooow , kako sam se usudio da sednem na motor bez rukavica , jakne , svih mogucih protektora i sve sto ide... ajde ne zajebavajte...

i ne znam sto su sad svi drama qvin ... mogao je da ubije zenu u autu ? jeste milion...

 

nekad , kada citam ovde , kao da sam u crkvi , pa ono , gresan sam , pomislio sam na sise...

 

sve ok , pogresio je, sjebao se , ajde sad da ga razapnemo na trgu ..

ko odavde nikad ikad ikad nije u prekrsaju ? neka je prekoracenje i za 5kmh - cao bre , u prekrsaju si , mozes ubiti nekog !!!

 

puuu bre , kakav smo narod

Kolega, suviše često (i olako) ljudima ovde lepiš etikete da se u komentarima ponašaju kao da su bezgrešni.

Očigledno mešaš pojmove kad ljudi napišu kako nešto treba (ili ne treba) da uradimo (da bi preživeli) sa onim što činimo.

U konkretnom slučaju motorista je najeb'o iz razloga što je preticao kolonu (što je uvek radnja u kojoj sreća igra glavnu ulogu) i mi bi sad valjda trebali da kažemo da je on bio u pravu i da tako treba (jer i mi to povremeno činimo)?

To što činimo uglavnom nam nekada stigne na naplatu, ali mi ovde valjda treba da komentarišemo na način kako da ne dođemo u takvu situaciju, a ne da podržavamo radnje koje nas u takvu situaciju dovode.

Niko ovde nije za sebe tvrdio da je bezgrešan u vožnji (a verovatno takvih i nema), ali valjda može nešto korisno da se kaže kako ne bi dolazilo do ovakvih nesreća.

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ne nosim ni kacigu za do prodavnice.

To mi isto kao da padnem s bajsa,nekad sam i bajs brze vozio nizbrdo bez ikakve opreme,nego sto teram motorce do prodavnice po ravnom tu nekih 700 metara.Ne znam sto bi pao uopste tu,ne vidim to kao opciju osim da mi otpadne prednji tocak il slicno...

ps.jer je prokleto prevruceeee

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Ne radi se ovde o tome da li neko pretice preko pune, obilazi kolonu, da li to radi, ili ne radi nikada. Ovde se lepo na primeru vidi u kom slucaju to ne sme da se radi (i eto epiloga).

 

Ovde ne bih ovoga vozaca automobila uopste dovodio u pitanje. Jeste, nije propisno, isekao je put, skrenuo je previse rano. Nije otisao do sredine bocne ulice, dao migavac, pogledao u retrovizor i onda izvrsio radnju skretanja ulevo. To jesu njegove greske. Ali upravo nasa je duznost da to predvidimo (ako hocemo da prezivimo), da ce neko upravo tako da skrene jer eto - u mogucnosti je.

 

Ne znam sta se sad ovde sukobljavate, kad verujem da bi vecina vas ovde sacekala da prodje ukrstanje, pa onda oshishala kolonu (na punoj) kako dolikuje?!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ovde se tvrdi da niko nije dao zmigavac, a evo pregledao sam bar 30 puta i sa sigurnoscu ne mogu navecti dal je bio zmigavac ili ne.
To sto se ne vidi na snimku ne znaci da nije bio ukljucen. Cak u prvom dijelu snimka prilikom zaustavljanja auta se vide neka svjetla ali sa sigurnoscu se opet ne moze tvrditi da je zmigavac ili stop svjetlo.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

@drmilan

Ne nosenje full opreme ne umanjuje vrednost coveka, niti ga cini manje vaznim kolegom zbog nemanja istog. Svako nosi opremu u skladu sa svojih mogucnostima i zeljama. To je stvar licnog izbora, i nije nase da osudjujemo. Padnem, odracu se, ni prvi ni poslednji put.

 

Za ovo prvi put čujem.Ja ako se skršim bez opreme u Nemačkoj, mogu da se oprostim od zdravstvenod osiguranja.Moram sve da platim iz džepa, a to je ogromna suma uvek.Ako je u Srbiji oprema stvar ličnog izbora, Vi ste Carevi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2403 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, MatorKonj said:

Ne znam da li su neke kolege cule za rec edukacija i sta to znaci.Kolega je verovatno i otvorio temu s namerom da se vidi kako ne treba voziti motor!Dakle svako preticanje pogotovo na punoj liniji nosi dozu rizika.Dobro je da je proslo kako je proslo.E sad u svakoj temi uvek se pokrene i podtema ciji je veci.

@drmilan_sto se tice dzunglasa i nedzunglasa po pitanju opreme verovatno nikad nisi omastio asvalt pri brzini i od 20 km/h(da da bog da tako i ostane) i malo se oljustio ka krastavac verovatno bi imao drugacije misljenje a mozda mi se i smanjila OO  u 50 god pa sam i danas cvrcao u punoj opremi inace i u mirnim mestima i u dzungli mozes da naletis na budalu ,rizlu,naftu,ulje... pa i na putu do prodavnice

 

E moj druze, omlatio sam ja asfalt ne jednom. Sto biciklom, sto motorom. Znam jako dobro sta znaci oguliti krastavac. Na put bez opreme nikad nisam posao, al je takodje u gradu nikad nisam obukao jer ne vidim poentu oblacenja full opreme zarad voznje od 5km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
pre 43 minuta, icecool je napisao:

@drmilan

Ne nosenje full opreme ne umanjuje vrednost coveka, niti ga cini manje vaznim kolegom zbog nemanja istog. Svako nosi opremu u skladu sa svojih mogucnostima i zeljama. To je stvar licnog izbora, i nije nase da osudjujemo. Padnem, odracu se, ni prvi ni poslednji put.

 

Za ovo prvi put čujem.Ja ako se skršim bez opreme u Nemačkoj, mogu da se oprostim od zdravstvenod osiguranja.Moram sve da platim iz džepa, a to je ogromna suma uvek.Ako je u Srbiji oprema stvar ličnog izbora, Vi ste Carevi.

Mi jesmo carevi, ali to nema veze sa moto opremom:na_glavi:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Пажљиво сам прегледао раскрсницу и пут.  Дугачак прегледан прав пут са испрекиданим линијама осим испред раскрснице пута с леве стране кретања моторцикла у дужини од пар метара. Значи могао је слободно да  претиче . Пошто аутомобил испред њега што га је претицао није дао мигивац предпостављао је да аутомобил иде право а не да ће одједном да скренее притом секући улазак у раскрсницу .Шта да је ауто био у  десној страни код знака стоп и чекао да се укључи на главни пут овај ауто би и њега ударио прешавши на његову страну. Већина нас би обилазила као и овај моториста . Возач аута који НИЈЕ ДАО СИГНАЛ другим учесницима у саобраћају да има   намеру да скрене лево јер није дао мигавац нити је успорио неко зум и  нагло лево. Возач аутомобила крив 100 посто.  Напомињем ударио би и он неког да је било  ко је чекао да се укључи на главни пут јер је ИСЕКАО улазак у раскрсницу и плус није дао мигавац . Ко год да је ишао иза њега не би предпоставио да ауто хоће да скрене лево.Плус ако хоћеш да скренеш мораш да се увериш да неко пре тебе није одпочео претицање и да ти неко не долази у сусрет из супротног смера. 

 

Promenio član ddimic
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2403 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
39 minutes ago, bdada said:

@drmilan_ koristis fore iz biciklizma pa zato vozas po gradu bez opreme? :lol:

 

 

Depiliran :P

 

 

Zbog istog sam ostao bez 5 zuba u gornjoj vilici. Odrao se ne znam koliko puta od glave do pete, isao na stakama itd :D 

 

@icecoolnisu nasi na tom nivou razmisljanja jos. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Пажљиво сам прегледао раскрсницу и пут.  Дугачак прегледан прав пут са испрекиданим линијама осим испред раскрснице пута с леве стране кретања моторцикла у дужини од пар метара. Значи могао је слободно да  претиче . Пошто аутомобил испред њега што га је претицао није дао мигивац предпостављао је да аутомобил иде право а не да ће одједном да скренее притом секући улазак у раскрсницу .Шта да је ауто био у  десној страни код знака стоп и чекао да се укључи на главни пут овај ауто би и њега ударио прешавши на његову страну. Већина нас би обилазила као и овај моториста . Возач аута који НИЈЕ ДАО СИГНАЛ другим учесницима у саобраћају да има   намеру да скрене лево јер није дао мигавац нити је успорио неко зум и  нагло лево. Возач аутомобила крив 100 посто.  Напомињем ударио би и он неког да је било  ко је чекао да се укључи на главни пут јер је ИСЕКАО улазак у раскрсницу и плус није дао мигавац . Ко год да је ишао иза њега не би предпоставио да ауто хоће да скрене лево.Плус ако хоћеш да скренеш мораш да се увериш да неко пре тебе није одпочео претицање и да ти неко не долази у сусрет из супротног смера. 
 
Na svakoj ali bas svakoj raskrsnici je puna linija sa ogromnim razlogom. Vozac automobila nece odgovarati ni zasta, a znam jer sam imao identicnu situaciju samo sto je umjesto motora bio auto. Sasio sam ga, cak i pevrnuo na bok, svi okolo su dosli i napali me dok policija nije dosla i rekla im da ne jedu govna. Napisali liku prijavu 1/1, imas punu, imas raskrsnicu, pa sta nije jasno

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da se nadovezem na vidjenje raznoraznih strucnjaka.
U Nisu prije 10-tak godina posle mosta od tvrđave ima semafor i 2 auta ispred cekaju zeleno, ja stajem, posle desetak sekundi baam u mene se zakuca lik. Izlazimo, vozac se izvinjava, luda neka pijana od suvozaca krece u raspravu kako nisam trebao tu stajati. Ide zena strucnjak s kontra strane prema mostu koju ama bas niko nista ne pita i vice kako oni nisu krivi. Pa kriptoneeee, da ih pobijem, jebo kola al ne mogu istrpim sto me prave budalom.
Na kraju vozac ih odjeba, veli ja kriv 100% zapricao ga ovaj njegov pijani rodjak i tu se dogovorimo za stetu, pa svako na svoju stranu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Возач моторцикла отпочео претицање 100 тинак метара на путу с испрекиданим линијама  пре раскрснице  .Возило које је пре раскрснице претицао није дало мигавац  НИЈЕ остале учеснике у саобраћају обавестило о својој намери да изврши скретање лево у раскрсници  . Било ко нормалан би извршио  претицањена овом делу пута  у овој ситуацији.  На слици се види тај мали прилазни пут у раскрсници и даље лево и десно по 1 километар испрекидане линије прав прегледан пут  . Возач аутомобила ем није друге возаче обавестио о свом маневру  ем је исекао улаз у раскрсницу и прешао преко пуне линије  . Колико пута сте неког обилазили ил претицали на правцу  а он скренуо лево ко мува без главе без мигавца кочења итд.  Ваљда треба да се руководимо шта возач испред нас   нас обавештава светлосним знаком мигавац, стоп светла,абленд  , сирена или треба неком да читамо мисли које су му намере у свакој ситуацији и који луди маневар ће да предузме . Напомињем ДОБРо се прошетајте мапом  лево и десно  око раскрснице и по 100 тинак метара пре и после  у пар клика и донесите закључак .

Promenio član ddimic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre sat vremena, ddimic je napisao:

Пажљиво сам прегледао раскрсницу и пут. 

Pazi samo, to sto analiziras je Google street view snimak iz 2014. godine. Znaci bezmalo pre 10 godina. Vidi se na raskrsnici da ne postoji znak STOP iz bocne ulice i jos neki znakovi, ko zna kako se i vertikalna signalizacija izemnila...

 

Ne bih tako olako mogao da sudim o krivici ucesnika u ovoj nezgodi... Ali da bi vecina nas krenula tu da pretice - ne bih se slozio...

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600
20 minutes ago, cikamike said:
1 hour ago, ddimic said:

Пажљиво сам прегледао раскрсницу и пут. 

Pazi samo, to sto analiziras je Google street view snimak iz 2014. godine. Znaci bezmalo pre 10 godina. Vidi se na raskrsnici da ne postoji znak STOP iz bocne ulice i jos neki znakovi, ko zna kako se i vertikalna signalizacija izemnila...

 

Ne bih tako olako mogao da sudim o krivici ucesnika u ovoj nezgodi... Ali da bi vecina nas krenula tu da pretice - ne bih se slozio...

На снимку се види знак  Стоп на споредном путу пред раскрсницом  а тај пут је и даље исти са испрекиданим линијама прошао сам пре 15 так дана туда службено па сам зато и поставио мапу да се види да није велика пуна линија да неко не помисли  да је пуна линија на већем дели пута и да је пут можда непрегледан кривудав итд . Био сам на 100 тинама увиђаја због природе посла итд  и видео све и свашта  и кад возим  ауто ил  моторцикл често имам представу шта да радим ил како да реагујем у разним ситуацијама у саобраћају и то већ 33 год . Тако да не причам напамет или да сам пристрасан искрено кажем велика већина нас кад вози моторцикл ил скутер би исто  претицао овај ауто или два на овом прегледном правцу неко брже неко спорије.   Јер аутомобил није дао обавештење о свом маневру возачима иза њега. Сад неко је обазривији неко не а оваквих возача аутомобила у Србији је велика већина нажалост , што и сами знате .

Promenio član ddimic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 3 sati, zika56 je napisao:

Kolega, suviše često (i olako) ljudima ovde lepiš etikete da se u komentarima ponašaju kao da su bezgrešni.

Očigledno mešaš pojmove kad ljudi napišu kako nešto treba (ili ne treba) da uradimo (da bi preživeli) sa onim što činimo.

U konkretnom slučaju motorista je najeb'o iz razloga što je preticao kolonu (što je uvek radnja u kojoj sreća igra glavnu ulogu) i mi bi sad valjda trebali da kažemo da je on bio u pravu i da tako treba (jer i mi to povremeno činimo)?

To što činimo uglavnom nam nekada stigne na naplatu, ali mi ovde valjda treba da komentarišemo na način kako da ne dođemo u takvu situaciju, a ne da podržavamo radnje koje nas u takvu situaciju dovode.

Niko ovde nije za sebe tvrdio da je bezgrešan u vožnji (a verovatno takvih i nema), ali valjda može nešto korisno da se kaže kako ne bi dolazilo do ovakvih nesreća.

Zapravo , gresis ... 

Uopste ne lepim etikete. 

Niko ovde na forumu nije mentol i ne postoji ovde lik koji misli da onako TREBA. 

Milion posto sam siguran u to da svi do jednog ovde znaju sta treba a sta ne treba , pa cak i momak na motoru...

Samo mi se kenja od preteranog laznog moralisanja i svega cega se nacitah ovde... 

 

Secam se neke zime da si pao u dvoristu ili negde , kad je bilo bas hladno , ili cak i sneg... Da li je trebalo tada drvlje i kamenje po tebi ?  Ne znas kad se vozi motor , kojim mesecima , a ? Nisi nam kolega , vozio si decembra ?

Naravno da delim etikete ... Ne treba ici u krajnost, i treba sve uraditi da se smanji mogucnost sranja , ali ne zelim ni da zivim u paranoji !

Frka oko motora i oko posledica ? Nikakav problem , kad sednes u taksi i vozi te neko , jos su manje sanse da se desi ovako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi ja bih tebi oduzeo vozacku odma, prvenstveno da spasim druge od tebe, pa i tebe od samoga sebe. On je otpoceo preticanje i to preticanje je morao zavrsiti do pune ili kraja isprekidane lsprekidane linije.
Vidim da je vecina pristrasna jer je bajker u pitanju i vecina nas tako vozi.
Haj sad da zamislimo da je bajker vozio kamion tako preticuci u raskrsnici, pa udario auto i pobio cijelu porodicu u njemu.
Sta sad velis ko bi bio kriv?
Dobio bi maksimalnu kaznu najvjerovatnije.
Kao sto napisah gore negdje, to sto se ne vidi zmigavac na snimku ne mora da znaci da ga nije dao, ne vidi se ni stopo i ali auto je stalo.
Postoje vjestaci za to, pa nemoj da analiziras nesto sto ne mozes.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600
3 minutes ago, Bigor said:

Vidi ja bih tebi oduzeo vozacku odma, prvenstveno da spasim druge od tebe, pa i tebe od samoga sebe

Мене уопште не интересује твоје мишљење и шта би ти радио  да можеш и ког би спашавао од кога . И да ставим тачку на моје постове у овој теми . За своје 33 год вожње и моторцикла и аутомобила  и исто толико службених аутомобила по Србији и балкану нисам скривио нити један удес  или направио неком или себи материјалну ил не материјалну штету . Био по природи посла  на 100  тине  увиђаја саобраћајних незгода . И  3 авионских цивилних лаких летелица и 2 војне летелице и једног хеликоптера на жалост .  И моје мишљење сам изнео и баш ме брига дал се неком свиђа ил не то је моје виђење овог случаја  из мог искуства . Шта ће бити ко ће да каже истину а ко да  лаже у изјавама ових актера не улазим али знам да већина возача би обилазила возила на овом правцу . КРАЈ .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 1 sat, ddimic je napisao:

предпостављао

Ahhhh. Pretpostavka... majka svih zajeba. .

 

Pre 1 sat, ddimic je napisao:

предпостављао је да аутомобил иде право

 

Morao je da pretpostavi da ce da skrene, i da bude obazriviji

 

 

 

Svakako je zabranjeno preticanje kolone...

 

 

Sustina je da mi po automatizmu branimo motocikliste. Ne. Ne treba. 

 

Pazi sad, gledano sa stava prosecnog gradjanina...

 

" Vozio "R", nabrijao baja gas, nije vozio obazrivo, nije "pretpostavio da je mogu ce da neko skrene, pukne guma, izleti macka... i eto belaja"

 

Svako je odgovoran za svoj zivot. Ovde (u saobracaju) ne valja sto uceatvuju i neduzni

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Darko Mihajlovic je napisao:

Zapravo , gresis ... 

Uopste ne lepim etikete. 

Niko ovde na forumu nije mentol i ne postoji ovde lik koji misli da onako TREBA. 

Milion posto sam siguran u to da svi do jednog ovde znaju sta treba a sta ne treba , pa cak i momak na motoru...

Samo mi se kenja od preteranog laznog moralisanja i svega cega se nacitah ovde... 

 

Secam se neke zime da si pao u dvoristu ili negde , kad je bilo bas hladno , ili cak i sneg... Da li je trebalo tada drvlje i kamenje po tebi ?  Ne znas kad se vozi motor , kojim mesecima , a ? Nisi nam kolega , vozio si decembra ?

Naravno da delim etikete ... Ne treba ici u krajnost, i treba sve uraditi da se smanji mogucnost sranja , ali ne zelim ni da zivim u paranoji !

Frka oko motora i oko posledica ? Nikakav problem , kad sednes u taksi i vozi te neko , jos su manje sanse da se desi ovako nesto...

Hajde nas nauči (konkretno) kakav komentar treba da napišemo o ovom događaju (ili ga ti sam napiši kako misliš da treba).

Neko otvorio temu, ljudi komentarišu (niko pri tome nije donosio presudu), a ti onda pljuješ po onima čiji ti se komentar ne sviđa, a pri tome ništa konkretno nisi napisao o samom događaju.

A što se tiče mene, nisam pao jednom nego mnogo puta, ali sam pri tome potpuno svestan da sam ja krivac, ne tražim krivicu kod drugih i unapred znam da svesno ulazim u neki rizik gde mogu da najebem i uopšte mi ne smeta kad neko napiše da sam pogrešio.

I pojma nemam o kakvom drvlju i kamenju pričaš da su ljudi sasuli na ovog što se smlati?

Ljudi jednostavno napisali gde je pogrešio i šta je pogrešio, (ili je možda trebalo da mu aplaudiramo na mudrom postupku)?

 

 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bukvalno prvi put odgovaram za 12 god a da nisam citao sve napisano.

Sahranismo pre mnogo godina mladog coveka koji je obilazio pred raskrnicu kolonu (3 auta).

Sreca je da nije ubio i ove ljude u kolima. 

Nisu znali sta ih je udarilo! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Мене уопште не интересује твоје мишљење и шта би ти радио  да можеш и ког би спашавао од кога . И да ставим тачку на моје постове у овој теми . За своје 33 год вожње и моторцикла и аутомобила  и исто толико службених аутомобила по Србији и балкану нисам скривио нити један удес  или направио неком или себи материјалну ил не материјалну штету . Био по природи посла  на 100  тине  увиђаја саобраћајних незгода . И  3 авионских цивилних лаких летелица и 2 војне летелице и једног хеликоптера на жалост .  И моје мишљење сам изнео и баш ме брига дал се неком свиђа ил не то је моје виђење овог случаја  из мог искуства . Шта ће бити ко ће да каже истину а ко да  лаже у изјавама ових актера не улазим али знам да већина возача би обилазила возила на овом правцу . КРАЈ .
Nadam se da me se mog misljenja nikad neces sjetiti, nek te Bog cuva.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja