Jump to content

Moto Zajednica

When in doubt...RIDE!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Bravoooo:takoje:. Muška tura, veoma sadržajna i lepo preneta. Puno će značiti svakome ko planira na tu stranu. Uvek kažem da su mi ove dalje solo ture posebno interesantne, jer se tu čovek bori sam sa sobom.

 

Želim ti još puno lepih vožnji!

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Bravo. 

 

Mozes li okvirno (bez detalja) da stavis sliku rute sa google maps, koliki si krug napravio? Ne ono... izleti i vracanja u hotel, precizno. Nego krug koji si napravio sa malo vecim-znacajnijim mestima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
15 hours ago, MaxiS said:

Bravo. 

 

Mozes li okvirno (bez detalja) da stavis sliku rute sa google maps, koliki si krug napravio? Ne ono... izleti i vracanja u hotel, precizno. Nego krug koji si napravio sa malo vecim-znacajnijim mestima...

Mislim da imas bas tu mapu u ovom postu  

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Hvala autoru putopisa.
Ja sam se baš nauživao čitajući i putujući s njim kroz tursku.
Mašala!!!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

По овако тмурном дану овај путопис дође као лијек за очи и душу :)

 

Свака част на вожњи, фотографијама и тексту. 

 

Жив био!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: BMW f650gs, r1200gs LC

Ja tek danas video ovaj putopis.

Bravo.

Zanima me taj vodic sto ga pominjes na par mesta .

Jel to tvoj interni vodic ili si ga negde kupio.

Planiram ove godine nesto slicno, pa reko ako ima negde da nabavim pred put

Jos jednom bravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 1/11/2024 at 4:19 PM, FilaBg said:

Ja tek danas video ovaj putopis.

Bravo.

Zanima me taj vodic sto ga pominjes na par mesta .

Jel to tvoj interni vodic ili si ga negde kupio.

Planiram ove godine nesto slicno, pa reko ako ima negde da nabavim pred put

Jos jednom bravo.

U pitanju je Lonely Planet, edicija o Turskoj. Naručio sam ga preko interneta, pošto u našim knjižarama nisam uspeo da ga nađem i cena je 2500, dostava besplatna. Stiže za ~3 nedelje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Da se nadovežem,što se tiče vozača i saobraćaja u Turskoj,sve živa istina od riječi do riječi!!  Što se tiče D3 šaltera na graničnom prelazu,slali su nas četvoro,a zapravo je samo kolega imao punomoć,pa je to stvaralo probleme. Pa dok su raščivijali tri puta smo išli tamo vamo!! Što se tiče puteva,magistralni i auto-putevi  su ok,ovi ostali ubi bože!! Što se tiče rengena na granici na izlazu su izdvojili kolegu i ajd na rengen,najžalije što je sve mora poskidati sa motora,od torbi za alat,do kofera. I na kraju ono,što južnije to tužnije,to je istina,ali i jeftinije. Da se ima vidjeti istorijskih spomenika ima,ali trebaš imati vremena,i novca da se sve obiđe. Higijena me nije baš oduševila. Ali da su policijska država jesu. Da im ne pada na pamet da uče engleski,već kad se bave turizmom,ne pada!! Uči prika turski,ti si došao kod mene!!  Ali sve u svemu ko preživi promet pričat će. I da što ti otvori oči,kao i uvijek kad se ode iz ovih naših "državica" vani,a to je da je to ogromna zemlja,Istambul,a i ostali gradovi su ogromni... A ja nisam ni blizu  obišao toliko koliko  @Forsberg. Svaka čast za putopis,žao mi je što te kiša toliko prala!!  Poželim da odem ponovo u Tursku i obiđem ono što nisam,a toga ima i previše. 

Promenio član mali_zmaj
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: BMW R 1150 GS, i BMW R 1250 GS Adv.

Pohvale za putopis i svaka čast na solo putovanju. 👍


Tursku sam provozao 2 put, jednom otprilike tvoj itinerar a u drugo sjeverom za Iran i centralno u povratku i za saobraćaj nisam imao nekih kritika, iako nam se jednom na semaforu jedan lagano zabio u stražnji točak. Možda je to posledica vožnji po Trstu u 80 i 90 godinama prošlog veka, posle kojeg je vožnja Turskom, Maroku pa i još gorem Iranu sasvmi podnošiva.


Što se puteva tiče nisu to Dolomiti ili Sardinija, ali u poređenju sa balkanom sasvim dobri.


Ne slažem se sa @mali_zmaj o tome da su policijska država - bar u smilu saobraćaja. Prošle godine u Crnoj gori, od granice kod Dubrovnika do Albanije (cca 150km), prošli 14 (četrnaest) policijskih kontrola, a za usporedbu godinu prije, od Kopra do Shiraza (cca. 5000km) samo 4 (četri) od toga 2 u Turskoj (na jednoj i dobili kaznu zbog brzine - opravdano) i 2 u Iranu (granica nije brojana).
Slično je u BiH na pravcu  Drvar - Mrkonjić grad - Banja luka - Brčko, na kojem su strane tablice viđene kao pomični bankomat i tako i izmišljene kazne, koje možeš da izbegneš sa 20€. 🥴


Neznam šta je mišljeno kroz higijena nije oduševila?? Hoteli u kojim smo bili, su u rangu 27€ - 35€ za dva sa doručkom. I gradovi su sređeni sa cvečem, zelenilom i bez smeča. Na jadranu izuzev Istre, mogu samo da uče. U turskoj su sobe u pravilu veće, bolje opremljene a i mnogo puta čišče, a kad dodam i cenu baš neusporedive. Isto važi i za veći dio Balkana izuzev dela Grčke i Albanije.


Turska je lepa zemlja, sa puno za vidit i relativno jeftina. Zbog toga, samo gas - bez straha. 😀

 

Možda ove godine opet. :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Nisam ni mislio na saobracaj, i patrole  policije. Ali koje kakve kontrole dosta vojske i policije npr. u Istambulu,i pracenje tvog kretanja kroz citavu drzavu,preko npr. pumpi za gorivo,gdje upisivanjem tablica prate tvoje kretanje...  Do ulaska u drzavu sa oklopnim vozilima i uperenim teskim mitraljezima... Ali oni imaju svoj problem sa Kurdima,pa vjerujem da je to zbog toga. Sto se tice europskog djela,puno je cistiji od azijskog dijela,zato sam rekao sto juznije to tuznije. Jednostavno je to manje reprezentativni dio,manje novca se slijeva izgleda,puno vise smeca.. I primjetio sam veliku zagadjenost kroz industrijske djelove kroz koje smo prolazili. Ne mozes ne osjetiti u kacigi. Sto se tice B i H..,tu si u pravu,sta da ti radim,i ja trpim iste stvari. Sto se tice Hrvatske dodjem od Banja Luke do Pule,sem gomile radara,mozda dvije patrole budu negdje. Jednom me zaustavila patrola poslije Dvora,mislim da im je bilo dosadno,pa da se pise da su nesto radili. 

Da, za hotele i motele imas pravo,sobe su super,i po pitanju higijene i svega.

Promenio član mali_zmaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: BMW R 1150 GS, i BMW R 1250 GS Adv.

Turaska graniči Sirijom, Irakom, Iranom,..., s toga je vojska više prisutna, i to je cena mira i sigurnosti. Kontrola vojske (na istoku zemlje) je većinom prijateljki razgovor i slikanje, pitanja o motoru i sve to uz nasmeh vojnika. Nikad nismo imali osećaj represije.

Mi se nismo vozili kroz industrijske delove, pa zagađenja nismo zaznali, ali smeća nema nigde. Prema istoku je poseljenost manja stoga i priroda neokrnuta i fantastična. Što se smeća tiče, je balkan godinama otpozadi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja