Jump to content

Moto Zajednica

Molim za par saveta od drugara sa foruma :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco

Pozdrav drugari,

 

Imam nekoliko pitanja, treba mi preporuka za servis skutera, ko radi, gde itd..? Za Darka sam cuo, voleo bih da znam da li radi jos neko?

 

Gde kupujete i menjate gume?  

 

Trenutno posedujem kymco downtown 300i i prezadovoljan sam motorom.  Kupili bi smo sledece godine neki veci i udobniji skuter, a da to nije burgman 650. Probali smo Tmax i ona nam je uzana i skucena. Mozete li da mi nesto predlozite, za mene i zenu?

 

Hvala vam na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Probaj c400gt bmw ako ti je u budžetu, nema greške..Daju da se proba na više sati u salonu.

 

Imaš i ove nove Kineze ,Voge i Zontes maksi skutere neces ni tu pogresiti samo zavisi šta su ti prohtevi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Da imam viška para, uz motor bih rado posedovao neki maxi skut... Meni je SYM Maxsym tl 508 babaroga:

BJBIKERS.COM

U poslednje vreme se u svetu maksi skutera često vodi polemika o SYM Maxsym TL 508, kojeg često porede i sa Yamahom TMax 560

 

Što se Dareta tiče - nema greške! :takoje:

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco

Nazalost, tl508 ispada iz price, ne mogu da se smestim ugodno, udaram kolenima o volan ( 185cm ) inace pretvrdo sediste i sama izvedba ne odaje bar meni da bi za to dao tolike novce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5879 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ako ti je TL508 malen, neces se usreciti ni sa Integrom 750 mada je za nijansu prostranija nego 700-tka. Ostane ti BMW C650 GT ili Sport. Drugar moj iz Osijeka je sa nepuna 2 metra i 120 kg gonao 650-tku GT-a i sa sve suprugom pravio trans-Balkan rutu...

 

BMW C400 GT je sto se agregata tice u rangu tvog DT-a, mozda za nijansu komforniji ali racunaj da je 9K evara pa navise. Tu je za ispod 7K Voge SR4 Max ali on je takoreci u klasi DT-a... Realno i nema nekog izbora kao pre 10 godina u klasi Maxija...

 

Ti nam ovde nisi naveo koji bi bio tvoj budzet za ponovljaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

@petarstInteresantno, ja sam vozio,probao taj tl sa 1.91 cm mi nisu udarala kolena..Mozda ti je duza potkolenica:)

 

Šalu na stranu,probaj ovaj c400gt u salonu ništa ne gubiš..Hvale ljudi i zontes i voge dosta.Voge je po meni takođe dobar izbor ossim što je sediste primetno manje udobno(tanje) u odnosu na bmw.Ali to mozes vremenom da pojačaš kod nekog ko radi sedista ..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco

Forza 750? Nije samo komfor u vezi syma vec sve je nekako jeftino, ckeam novi ak550 pa cu njega da probam ili taj bmw ali on samo polovan zar ne? 

 

Budzet je oko 10k eur , mada ne znam ni sam..

Promenio član petarst

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 873 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ma ma svakom kolena pipnu korman kad sednu na maxi skuter a noge pod 90%. Na maksi skuteru se svakako ne sedi tako.

U 80% slučajeva sednu, namotaju pun i kao vidi udara. Kad postavim pitanje, koliko puta će skretati pun dok su noge na skuteru, odgovor je 0 puta.

Inače ja sam 181cm visok i baš sedim komotno na TL. Mada to je i dosta subjektivno.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco
pre 44 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

@petarstInteresantno, ja sam vozio,probao taj tl sa 1.91 cm mi nisu udarala kolena..Mozda ti je duza potkolenica:)

 

Šalu na stranu,probaj ovaj c400gt u salonu ništa ne gubiš..Hvale ljudi i zontes i voge dosta.Voge je po meni takođe dobar izbor ossim što je sediste primetno manje udobno(tanje) u odnosu na bmw.Ali to mozes vremenom da pojačaš kod nekog ko radi sedista ..

Probacu i bmw, mada neki kazu da je agregat neki jeftin kinezlija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 17 minuta, petarst je napisao:

Probacu i bmw, mada neki kazu da je agregat neki jeftin kinezlija...

Loncin agregat,konstruinsan u Nemačkoj napravljen u Kini ozbiljna kontrola kvaliteta i ozbiljan agregat.

 

Prave i za bmw GS ,c650 kao i za kymco,sa tim nemaš problema da li ti troši ulje i sl..kao na nekim drugim novim skuterima.

 

Probaj,vidi,slatke muke,piši šta si zapazio..

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 313 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Ako može Giga koji je gromada da se spakuje na C400 verujem da ćeš moći i ti sa 185cm. To sa kinezima se ne bih zamlaćivao, preuzeće polako primat na tržištu motocikala.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja