Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc. 8 godina pauze i ... otvaram oglase sve vise :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Pozdrav svima. Jako dugo nisam pisao ovde, niti bio nesto preterano aktivan. Dosao sam bio u situaciju i pricu koje sam ranije citao ovde na forumu :) Pre oko 8 godina sam prodao motor, dete na putu, ja van zemlje itd. i jednostavno sam i zelju izgubio da vozim, a i auto je postao i vise nego neophodan. Sve u svemu, skroz bezveze pre izvesnog vremena pocnem da listam motore, da se palim, pa cak odem da kupim klincu onu mini zujalicu (doduse zavrsimo sa quadom) i sto je najgore nisam ispunio tu "rupu" u sebi i dalje listam oglase :D

 

E, sada. Na moju zalost, vidim da su prvo cene jako, jako bolesne (ja sam ostao zaglavljen negde u 2013-2014.). Drugo, posto sam oduvek voleo zujalice, vidim da su po oglasima samo ovi modeli koji su bili aktuelni pre 10 godina (i sa cenom koja im je bila pre 10 godina :D ), cini mi se kao da se cela ta grana gasi i nestaje :( . Sve u svemu, oduvek jurio samo zujalice, jednostavno samo me oni rade i ako sam svestan da sada ili cu na dijetu ili cu biti klovn na motoru kupim li ga, s obzirom da je doslo 30kga preko i mnogo sam vise za neki chopper :)

 

Razmisljam da uzmem neki motor i da ga teram ove sezone i vidim da li je trenutni hir ili sam mozda ozblijno nalozen. Poslednju sam vozio Hondu F4 i ona me je jako lepo sluzila. Sada gledam CBR1000 2005-2007 (video 2-3 po oglasima) i video sam dve Honde 954RR takodje. Ja sam najmanje po gradu vozio, uglavnom su to bile magistrale i autoput, mada sam isao i van zemlje sto bih rado i sada probao verovatno (krecem li, bice to tipa 1000kma u jednom pravcu). Imate li neki savet, da li da gledam te ili da mozda bolje gledam neke druge zujalice? Ili da uzmem starog f4 ponovo?

E da, pored ova dva sam snimio i dva Ducatija, mada Ducati mi je vise naostvareni decacki san nego bilo sta drugo, znam da su poprilicno naudobni pogotovu za moje trenutne gabarite i super "zdrava" ledja, takodje koliko se secam malo je teze naci i dobrog majstora za njih itd. mada me privlace jako! Inace, Ducati 749 i 999r 2005 sam nasao... Dajte neko misljenje, preporuku, kako stoje na kraju stvari i sa delovima, stari su sve to sada dosta motori... a mozda i samo trazim vetar u ledja da se primim jos vise, presecem, odem i kupim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako voliš zujalice sa 4 cilindra a želiš udobnost, pogledaj:

Yamaha Fazer FZ6, FZ8, FZ1, FJR 1300

Honda CBF 1000, CBR 1100xx, VFR800

Suzuki Bandit 650s-1250s, GSXF 650-1250, Hayabusa

Kawasaki Z-750S, Z-1000...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
5 hours ago, Disko Nindža said:

Ako voliš zujalice sa 4 cilindra a želiš udobnost, pogledaj:

Yamaha Fazer FZ6, FZ8, FZ1, FJR 1300

Honda CBF 1000, CBR 1100xx, VFR800

Suzuki Bandit 650s-1250s, GSXF 650-1250, Hayabusa

Kawasaki Z-750S, Z-1000...

Nadovezao bih se da se dosta ljudi kune da je položaj na VFR 800 (na heblama) fantastičan za sjebana leđa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Generalno sve Sport-Touring mašine tipa VFR750-800-1200, CBR1100xx, ZZR1100-1200, GSXF 750... imaju taj položaj "zlatna sredina", ne previše ispravljen i ne previše na rukama, leđa rasterećena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /

Jel ima nesto pametno? 

Zimus ja gledao isto 954 i 1000, al sve nesto bezveze. Mislim meni je bitna i boja, sve 954 zute, plave i ofarbane. Kad vidim te starije cbr bez fabrickih kolor sema i nalepnica... Brrrrr...

 

Sto se tice ledja, bas na R-u i neces imati problema jer sve ide na ruke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

 

9 hours ago, Disko Nindža said:

Ako voliš zujalice sa 4 cilindra a želiš udobnost, pogledaj:

Yamaha Fazer FZ6, FZ8, FZ1, FJR 1300

Honda CBF 1000, CBR 1100xx, VFR800

Suzuki Bandit 650s-1250s, GSXF 650-1250, Hayabusa

Kawasaki Z-750S, Z-1000...

 

Vecina od tih nabrojanih nisu "udobni" motori. Bar meni. 

 

Za 1000 km u jednom cugu kao sto je kolega rekao, potpisujem da nisu udobni. 

 

Treba onda da uzme BMW GS. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Eh vi svi ocekujete da je brz, da je udoban, veliki tockovi, sediste za gospodju da malo trosi i da jeftino odrzavanje u ako je moguce da se ne kvari i da nema mane, da se predje 1000 km u jednom danu i ostalo. Po meni, motor se bira novcanikom, srcem i malo razumom. Enduro klasa sa dva cilindra nekako je ta zlatna sredina od 650 cc pa navise. Ali ako to nekog ne radi onda ima sirok dijapazon. Po meni i maxi skuter od 500 cc pa navise pravi zaista lep ugodjaj i mogucnost udobnog putovanja i za gospodju i za vozaca. U principu svaki motor pruza zadovoljstvo ako se uziva u njemu i ako saputnik uziva. Kada se vozac ne bori sa masinom. Nadam se da ces naci sebi lep i ugodan motor u kom ces uzivati. Suzi zelje, obidji par motora, sedi, probaj i gas. Srce na mestu guzica na cestu :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Hvala svima na sugestijama! Znace dosta. Sada samo da uspem da se ne vodim srcem :)

Srce me vuce... gde ne treba haha. Zalepio sam se za jednog Ducatija. Nisam stigao danas da odem da pogledam par motora, nadam se da ce oko vikenda stici.

 

2 hours ago, ser said:

Jel ima nesto pametno? 

Zimus ja gledao isto 954 i 1000, al sve nesto bezveze. Mislim meni je bitna i boja, sve 954 zute, plave i ofarbane. Kad vidim te starije cbr bez fabrickih kolor sema i nalepnica... Brrrrr...

 

Sto se tice ledja, bas na R-u i neces imati problema jer sve ide na ruke.

Nisam jos nista otisao da pogledam, zvao sam par ljudi. Cuo sam se sa covekom za 1000RR 2007, iz razgovora sve deluje ok i za Ducatija 749, ali nisam bio jos uvek da ih pogledam. Ima jedan 954, mada su after market plastike na njemu, a ostali su zuti :D

Sve su to motori 15-20 godina stari, a cene nisu labave, prosto ne znam da li je bolje skupiti kintu i kupiti nov motor. Bas danas pricam drugaru koji je vozio i prodao otprilike u isto vreme kada i ja i on ostao u neverici kada je video cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /

Dzabe udobnost na dupetu za nekog ko ima problem sa lumbalnim delom...

Polozaj sedenja na skuteru ili enduru je takav da nije prijatan za duzu voznju za nekog ko ima problem sa kicmom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

CBR 1000 F '96./97. Kompletan, ispravan, ekstra stanje.

ili

VFR 800 V-TEC 2002. Spreman za sastavljanje, a i cena je takva.

Imam oba. pa odaberi.

340604904_920936972479545_8365917403009686_n.jpg

120175824_332720541399032_7688866589899425737_n modified.jpg

119742517_635591417332692_2182503943684338633_n modified.jpg

119801781_335323861020046_2147259826916419399_n modified.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 9. 5. 2023. at 8:16, Disko Nindža je napisao:

Ako voliš zujalice sa 4 cilindra a želiš udobnost, pogledaj:

Yamaha Fazer FZ6, FZ8, FZ1, FJR 1300

Honda CBF 1000, CBR 1100xx, VFR800

Suzuki Bandit 650s-1250s, GSXF 650-1250, Hayabusa

Kawasaki Z-750S, Z-1000...

Imam i VFR 800 V-tec, i CBR 1000 F3 i z750s. ;-)

Z nije u ponudi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8446 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... ja za "zujalice" smatram one male, lagane, plastikaner cucavce :D 

zx6r, gsxr600, cbr600....

Kakva zujalica XX, 1000F, fjr1300... To su teskasi koji ne zuje, manje pokretni, tezi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

@SHOKLA VFR mi se svidjao uduvek, ali ga nisam imao. Hajde pusti cenu itd na dm ako nije problem.

 

Ja sam na kraju resio da idem malo vise srcem, kada vec nisam toliko godina imao motor i sve vise buljim u 749 i 848. Eventualno da cekam da skupim kintu za skroz nov motor, posto su polovnjaci bas skocili, nisam siguran koliko se isplate.

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 683 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
 
 
Vecina od tih nabrojanih nisu "udobni" motori. Bar meni. 
 
Za 1000 km u jednom cugu kao sto je kolega rekao, potpisujem da nisu udobni. 
 
Treba onda da uzme BMW GS. 
 
 
Већина можда али не и ФЈР. ФЈР је све што му треба. И удобан, и брз, и мало троши (ја са госпођом ишао 4.8л за 4 дана и 1500км) и цене су им ОК, ма девојка за све...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 683 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
... ja za "zujalice" smatram one male, lagane, plastikaner cucavce  
zx6r, gsxr600, cbr600....
Kakva zujalica XX, 1000F, fjr1300... To su teskasi koji ne zuje, manje pokretni, tezi...
Не зуји... али ФЈР звижди до 4000 обртаја... мелем за уши ко не воли буку... преко тога почињу да вриште... Једном 4 цилиндра и више се не враћаш на 2. Ниско тежиште, зачудио би се око покретљивости...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
2 hours ago, Влајко said:

Већина можда али не и ФЈР. ФЈР је све што му треба. И удобан, и брз, и мало троши (ја са госпођом ишао 4.8л за 4 дана и 1500км) и цене су им ОК, ма девојка за све...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

 

Odlican motor u globalu, ali recimo ja nisam mogao da pronadjem ovde primerak od vlasnika sa kompletnom dokumentacijom (kao dokaz za org kilometrazu) neki FJR po pristojnoj ceni. Za 2006 godiste (onaj model sto ne greje jaja) trazili su po 5-5k, sa sumnjivom dokumentacijom, iz uvoza. Mnogi nisu ni imali nista. To je mnogo novca za 17 godina star motor. Svi imaju na satu po 30k + a svima im se vec cuje lanac, nelogicno. 

Druga mana sto je zaista tezak u mestu (oko 300 kg cini mi se) pa je slabo upotrebljiv po gradu, a da se ne lazemo, nije ni on na kraju krajeva odlican za visoke vozace, recimo pogotovo one preko 185cm. Al malo je siri pa se tu dobije malo na udobnosti. 

 

 

Ono o cemu sam ja pricao je 1000 km u danu, i tako peglati nekoliko dana. Po 1000 km, a ne 1500 za nekoliko dana, to se moze i na 125 skuteru. Mislim da za te akcije 1000 km u danu na razlicitim putevima, terenima, ipak je najbolji adventure motor odnosno neki enduro touring od 1200/1300 ccm. I tu im nema ravnih. 

 

200-400 km u danu nije mnogo i to moze vecina motora da izdrze. I za to i ne treba kupovati specijalno putni motor.  

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 683 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Скоро све стоји, слажем се... Иначе, возе га и они што имају 198цм Ако не игра срце само кад видиш мотор онда га ни не купуј... Мене ради чак и кад само стоји у гаражи

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Hvala na ponudi. Kako stoje stvari, mislim da cu uzeti nov motor. Btw Lepo izgleda ova Aprilija i ok cena, mada licno jurim vise oklopnjake, ali hvala u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Nemoj to da radiš, bar ne za prvu povratničku sezonu u svet motora. 

 

OK je što si napaljen, OK je što ti je Dukac neostvarena dečačka želja, OK je što želiš da prelaziš 1000km u danu, sve je to super i stvarno te podržavam jer odluka na kraju je ipak samo i jedino tvoja, al' sad kao imaš onu dvojicu na ramenima... belog i crvenog. Ja se trudim da budem beli i da ti iz iskustva skrenem pažnju na par stvari...

 

Bez obzira što znaš da voziš, trebaće ti vreme da se ponovo uhodaš. R motori (zujalice) nisu ni udobni ni interesantni kao pre 10ak godina i pre 30ak kilograma  :P

 

Razmisli i pogledaj aktuelnu ponudu polovnih "F" motora, touring varijanti, u full oklopu da te zadovolji izgledom ali da ti i u ergonomskom smislu odgovara. Takvi motori su obično očuvani, dobro održavani i mogu lepo da služe bez obzira što su 'polovni'. A za sezonu ili dve kad stvarno vidiš koliko i kako ćeš se vozati, lako ga prodaš i zategneš nešto novo što ti je želja 101%. 

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Pusti ovog @PremieRacing, ne zna šta priča :lol:, kupiš kod brata Paljevine https://www.polovniautomobili.com/motori/21324312/kawasaki-zx10r-ninja, osetiš toplo među nogama, poraste ti treće jaje, smršaš 30 kg, poraste ti duga plava kosa, podmladiš se za 15 godina a još krenu i da te jure srednjoškolke čim sedneš na ninju. :lol:

 

Šalu na stranu, moj glas ide za Dukatija, kupi, probaj, prodaj. Jednom se živi, ostvari svoj dečački san. ;) Dukati je iskustvo koje treba doživeti barem jednom, kao i seks sa ludom plavušom. :oda2:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja