Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je super! Ali opet da pretpostavim da je moguće da moraju bar da vrate delove Grcima, ako su oni distributeri, tj. ako je tu prva ruka.

Niko ne daje robu na lepe oči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Gle čuda , 

 

Zovem ja jutros čoveka sa kojim sam komunirao, odbije mi poziv . Ok , pomislih možda je čovek stvarno zauzet ili na nekom sastanku . Prošlo je tri sata ,i ja ostavim svoj posao i odvojimo vreme da sastavim mail. Dok sam kucao mail ,iznenadni poziv od osobe koju sam do sada samo ja zvao. Čovek mi kaže da im je stigao alat ,i da će po hitnom postupku rešiti problem i da postoji mogućnost da će mi već sutra isporučiti motor.

Ček ček, kažem ja njemu , "alat za šta" . Kaže da je anaser i još nešto dodatno i da će to brzo rešiti , da ništa ne brinem i naravno , još malo strpljenja.

Ljubazno se zahvalim. Ali čisto sumnjam da će to biti sutra.

Svako planiram da im tražim potpuni izveštaj i dodatnu garanciju na to što je odradjeno.

I nadam se da će se motor sijati kada ga isporuče.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9037 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, NenadMat je napisao:

Čovek mi kaže da im je stigao alat ,i da će po hitnom postupku rešiti problem i da postoji mogućnost da će mi već sutra isporučiti motor.

Ček ček, kažem ja njemu , "alat za šta" . Kaže da je anaser i još nešto dodatno i da će to brzo rešiti , da ništa ne brinem i naravno , još malo strpljenja.

Rečeno ima smisla uz malu ispravku, ne anaser već anlaser.... što je manje važno.

 

Čekali su alat za skidanje magneta sa osovine radilice.

Iza magneta nalazi se frajlauf a to je u tvom slučaju "još nešto dodatno" a to dodatno uz anlaser direkt utiče na verglanje tj startovanje motora, zvuk koji si imao.

 

Vidim ovakav scenario, mozda grešim a možda i ne.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Iskreno, obzirom da si sve obelodanio ovde na forumu, mislim da će im od rešavanja tvog problema zavisiti dalji opstanak :P

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nekoliko reči o karakteristikama Fortress 350 modela:

WWW-ZOUGLA-GR.TRANSLATE.GOOG

Οι σύγχρονες ανάγκες μετακίνησης απαιτούν ολοκληρωμένες λύσεις οι οποίες οφείλουν να πληρούν υψηλά ποιοτικά στάνταρ όπως το νέο FORT 350 της QJMOTOR

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Kiša, 

Juče popodne su mi doterali motor . Dostavili radni nalog ,potpisao.

Juče sam malo vozio motor ali je bio mrak i nisam mogao estetski da zagledam.

To ću uraditi danas ili sutra.

Prvo što sam primetio da je malčice drugačiji zvuk pri paljenju ( zvuk rada motora nakon toga je isti) bio njihov radnik tu , i odmah sam mu skrenuo pažnju na to . Odgovor je bio ,takav je zvuk pri paljenju jer je zamenjen anlaser.

Slikaću Radni nalog za one koji se bolje razumeju u motore od mene .

Ja ću se truditi da ga vozim što više ovih dana da bi se uverio da je sve ok. Svaki savet je dobrodošao

Hvala dileru i zaposlenom na saradnji, nadam se da više neće biti ovakvih problema. Ovo je sastavni deo posla. 

Nadam se da su rešili problem kako treba.

Hvala

IMG_20231103_125701.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@NenadMat zvuk može da bude drugačiji, a ko zna, možda stari anlaser nije dobro verglao od samog početka, pa sad ti nije reper za poređenje. Gledaj kako se ponaša, prijavi odmah eventualnu falinku ako je ima. Al mnogo mi je drago što se ovo dobro završilo!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9037 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sad ostaje da se prati situacija jer anlaser neće da ode za tako malo km predjenih.

On je obično u problemu kad se cetkice potrose i ondak nema paljenja, samo se čuje tak (automat) i to je sve.

 

Ono šta mogu pomoći je da svratiš neki dan do mene čisto da čujem zvuk.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pominje se zatezanje (šrafa) magneta na propisanu silu...što dovodi na razmišljanje da je bio u problemu i on. Ne znam kako je rešen sistem startovanja, ali me navodi na razmišljanje da su se komponente za startovanje jedno vreme "promašivale" dok nešto nije zaglavilo. Zbog popuštanja, loma ili čega već.  Ako je bez zamene, sve vraćeno na svoje mesto (stegnuto), postoji verovatnoća da nešto od toga i dalje radi sa oštećenjem koje je nastalo prilikom kvara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Imao sam šeficu koja je vazda nešto mračila, i još se prezivala Mračević. Ušlo nam je u naviku - a bre, nemoj da si Mračević :)

A može i - nemoj da si pronto ;)

Promenio član boza_kg
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Haha.

Toliko sam se sranja nagledao, mislim prvenstveno na šrafljenje...i raznih recepata naših (i ne samo naših) stručnjaka, da mi je to normalno stanje stvari. Vidiš, kod nas se muči muka i sa novim...o polovnom, bolje da se ne priča.

Kažu, optimisti jednostavno ne barataju sa dovoljno informacija...što i nije loše stanje. Odavno se pokazalo kao jako blagotvorno, totalno ne znanje. Može od toga i karijera da se napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa naravno. Nisu valjda ovi iz dognam-prodam firmi svesni sra*a koje ih sve očekuje. Da jesu, ne bi se u to ni upuštali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1997 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
4 hours ago, pronto said:

Pominje se zatezanje (šrafa) magneta na propisanu silu...što dovodi na razmišljanje da je bio u problemu i on. Ne znam kako je rešen sistem startovanja, ali me navodi na razmišljanje da su se komponente za startovanje jedno vreme "promašivale" dok nešto nije zaglavilo. Zbog popuštanja, loma ili čega već.  Ako je bez zamene, sve vraćeno na svoje mesto (stegnuto), postoji verovatnoća da nešto od toga i dalje radi sa oštećenjem koje je nastalo prilikom kvara.

Ako je spao magnet,to moze da napravi probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Teško da magnet može da spadne. Nema on gde. Međutim kada se dogodi da centralna matica, iz bilo kog razloga popusti, može da se dogodi čitav jedan niz problema. Ono što se prvo dogodi je da popusti veza sa radilicom, u smislu da magnet ne leži " tvrdo" na konusu i onda šta...

Razvijamo mračne teorije...

Desi se recimo da počne da kači o namotaje, prebija kajlu...gotovo sigurno. Na taj način i ako se još malo drži, pomera paljenje. Za to vreme, bendiks, koji se obično zupči sa spoljnim zupcima na magnetu (ima i drugih sistema), pošto nije više u idealnom naleganju promašuje., vozi ukrivo u spoju sa drugim zupčanikom. Nekada tu postoji i među zupčanik....svakako, stvari nisu na svom mestu, pa ne mogu da rade ono za šta su napravljene.

Sedim čekam da slože pizzu, imam vremena da kuckam...ko ova kiša po krovu...

Kod skutera (manjih) koji imaju paljenje preko nazubljene polutke varijatora, gotovo uvek stradaju zbog lošeg zupčenja sa bendiksom...iz raznih razloga, nećemo da širimo teoriju previše.

Majstor Dare se ponudio da "baci uvce"...prilično sam siguran da če sa čuje šta se tu u stvari događa i jel' problematika zupčaničke prirode ili nešto drugo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Ako pogledamo radni nalog, ne treba biti profesor i videti da je anlaser zamenjen preventivno, a matica dotegnuta na proposanu silu, što znači da nije ni bila stegnuta, pitanje je samo kakve je to posledice ostavilo na radilici i kajli magneta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1997 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

To pricam,svoje vremeno dok sam vozio APN ugradjivala se 5. brzina.Majstor nije zategao maticu na magnetu .U radu se odvila,magnet spao i blokirao masinu.Posle sam utvrdio da magnet seta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Možemo mi da bajamo, ali samo oni znaju šta je bilo. Pritom, piše da je uočeno oštećenje anlasera, da je demontirana dekla i zupčanik. Za to su morali da skinu magnet (bar je tako kod većine skutera, ispravite me ako grešim). Dakle, magnet su morali i da dotegnu posle toga i to su uneli u radni nalog. Ne bih ja pravio paniku i razvijao teorije zavere...

@NenadMat, iskoristi lepe dane i izvozaj ga, kreši (mislim, pali motor ;)) koliko god možeš i prati šta se dešava. Srećno!

 

Promenio član zhex
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja