Jump to content

Moto Zajednica

Voge 300 Rally

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beogradska favela
  • Motocikl: 2017 Suzuki V-Strom DL1000, 2025 Voge 300 Rally, 2017 Honda CRF1000L Africa Twin

Meni je fabricki vizir na ovom motoru savrsen. Pritom imam 198cm i 115kg. Sto bi mladjana Mis Vranja rekla: "Nemam objasnjenje ovakvog fenomena"

Inace imam i Afriku sa aftermarket visokim vizirom i Stroma takodje sa aftermarket visokim vizirom. I na oba me vetar i buffeting satiru. 

I mislim da nije do brzine, vec do toga koliko se vetra skupi i usmeri na glavi. Posto za moju visinu nema adekvatne zastite ovi visoki viziri samo pokupe pritisak sa vece povrsine i celog mi ga isporuce u tintaru... Kod Voge je pritisak ravnomerno rasporedjen po celom gornjem delu tela i glavi. Veci vizir nije nuzno i bolji vec moras da nadjes svoju meru. 

Probaj da nadjes podesivi vizir pa se igraj sa visinama. Kad nadjes svoj sweet spot onda mozes da narucis custom po toj dimenziji. Mislim da sam negde cuo da u BG ima tip koji ih pravi po sablonu fabrickog i po visini i sirini koju mu trazis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CRF 1100 D

@YU2DBC i ostale visoke kolege. Nas najčešće udari strujanje sa vizira pravo u glavu. Rešenje je deflektor i to spušten i blago uspravljen u odnosu na vizir. Provereno radi na Africi a verujem i na drugim motorima kada vetar sa vizira ide direktno u glavu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki v strom 650xt

Da li neko mozda ima klizac(cistac)lanca pokusvam sa nauticom sutra ce biti sesta nedelja kako su ga porucili a nije stigao dosada bi iz kine po golubu pismonosi stigao pitam se sta bi bilo da treba neki vitalni deo

Sent from my SM-A556E using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki v strom 650xt
WWW.MOTOR-X.COM  
npr ovde da narucis ?
Ima i na aliju ali me nervira odnos prema kupcima da su rekli jebi se necemo da porucimo snalazi se ok ali me njakaju skoro 7 nedelja zovi krajem nedelje i tako u krug i opet se pitam sta bi bilo da kao uvoznici treba da obezbede vitalni deo za motor

Sent from my SM-A556E using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki v strom 650xt
Ima i na aliju ali me nervira odnos prema kupcima da su rekli jebi se necemo da porucimo snalazi se ok ali me njakaju skoro 7 nedelja zovi krajem nedelje i tako u krug i opet se pitam sta bi bilo da kao uvoznici treba da obezbede vitalni deo za motor

Sent from my SM-A556E using Tapatalk

Ovo mi trebaScreenshot_20260614_093431_Google.jpg

Sent from my SM-A556E using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6756 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 450MT
17 minutes ago, savavavan said:

Ima i na aliju

Pa u čemu je onda problem, što bi se uopšte ebavao sa uvoznikom kad imaš deo na par klika ? Neko voli da pravi problem gde ga nema :) Ta vodjica lanca je meni svojevremeno pukla na godinu dana starom CRF300, nije mi palo na pamet ni da pitam u Hondi, naručio sa Alija, bio je i bolji nego fabricki, a sigurno i jedno 5x jeftiniji i bio je na motru posle 15 dana od naručivanja.

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1204 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Danas komentarišemo kvalitet robe sa Ali/Temu/Ebay platformi.

Prije par godina iz neke zajebancije kupim lampu za ronjenje, tipa 15 evra. Kad je stigla, samo sam promijenio o-ringe i nosio je na 50 metara. Radi super.

Dive shop, cifre su 50+ evrića

Prije neki dan kupim dva komada istog modela samo kraće tijelo (1 vs 2 baterije), više ni gumice ne moraju da se mijenjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1346 postova
  • Lokacija: Žabalj
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Odradjen servis na 15k, garancija adios. Ako sam nešto lupio u izveštaju, nek me ispravi @abarth_maniac i doda šta ima

 

Loša i dobra vest.

 

Loša - kontrola kvaliteta očigledno nije konstantna, dobra - mene je izgleda zapao dobar :lol:

 

Ležaj kormana dobar, ležajevi točka dobri napred i nazad. Na dosta mesta sam čitao da propadaju brzo, čak na 5-8k.. motor perem isključivo na samouslužnim perionicama i ne obraćam pažnju kako

 

Lanac/lančanici sve okej. Podmazujem ga sprejom jednom u kad se setim (daj bože da je prosek na 1500km), perem ga ako naletim kod @alexanto kad on pere njegov, tako da mi ni to nije jasno, isto Voge nije poznat po dugovečnosti fabričkih lanaca ni kod ozbiljnijih modela, često ispod 10k za zamenu.

 

Pločice nisu ni na pola, to je i očekivano spram stila vožnje / kočenja. 

 

Svi šrafovi agregata su bili neobeleženi i otpušteni, to je sve dotegnuto sad, ne znam jel placebo ali oseća se u vožnji. Obratiću i ja pažnju na to od sad, ali realno nisu ništa pipnuli na 3 servisa (u 3 različita ovlašćena servisa).

 

Zaptivač poklopca filtera ulja su budžili u ovlašćenom servisu kako ne treba, nakrljano nekog silikona, evo slika ako se neko razume: 

 

viber-image-2026-06-20-14-40-46-999.jpg

viber-image-2026-06-20-14-40-47-097.jpg

viber-image-2026-06-20-14-40-47-211.jpg

 

To je to, mali servis, taj zaptivač i dobar pretres - teramo dalje, mislim da će brzo na 20k ako bude sve ok. 

Da se javno zahvalim Zhang Weiju na sklapanju mog motora, ako je vaš radio Su Cheng, jbg...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2926 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S 1999, SV650S 2000, Simson SR50, Cagiva Mito 125, Simson S51, Tomos Automatic A3SL, A3...

Dobra je to spravica, samo uz malo pažnje.

38 dotegnutih šrafova kasnije i par "sitnica", izgulice taj motorino jos dosta kilometara.

Pravim ti predracun za lanac i lancanike. 🤣

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3884 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb

Mm... Da.. 

CRF300L na poklopcu filtera ima aluminijumski dihtung, zašto je on bitan  mogu da objasnim. 

Ja pitam  na prvom servisu šta se menja, kaže ulje i filter ulja. 

-"A dihtung na poklopcu filtera?" 

-"To se nikad ne menja". 

Jasno. 

Tu smo servis uradili tad, na 1000km i više se nismo gledali. 

 

Ko što vidiš i ovi tvoji ne menjaju taj dihtung, a verovatno isto kao i oni moji nemaju ga na stanju. 

A čestitam za silikon/dihtung sendvič. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY
17 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Mm... Da.. 

CRF300L na poklopcu filtera ima aluminijumski dihtung, zašto je on bitan  mogu da objasnim. 

Ja pitam  na prvom servisu šta se menja, kaže ulje i filter ulja. 

-"A dihtung na poklopcu filtera?" 

-"To se nikad ne menja". 

Jasno. 

Tu smo servis uradili tad, na 1000km i više se nismo gledali. 

 

Ko što vidiš i ovi tvoji ne menjaju taj dihtung, a verovatno isto kao i oni moji nemaju ga na stanju. 

A čestitam za silikon/dihtung sendvič. 

Imaju na lageru u ATV, ja sam poručio pre nekih dva meseca (tačnije otišao u Ostružnicu i pokupio) mislim da sam platio filter i dihtung oko 2500 din, od toga dihtung 1500 ,,ne mogu sad da se setim tačno. Davno je bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beogradska favela
  • Motocikl: 2017 Suzuki V-Strom DL1000, 2025 Voge 300 Rally, 2017 Honda CRF1000L Africa Twin

Ja sam pre dva meseca platio 1900 samo dihtung. Gledacu da koristim isti sve dok ne krene da balavi…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3884 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb

Original Honda je... 6-7e ako se dobro sećam..

 

Ovaj vaš, klingerit i napraviš sam. 

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja