Jump to content

Moto Zajednica

1. MotoGP runda - Grande Prémio de Portugal

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne mogu da gledam direktno...ali to i nije važno, ubrzo zatim indonežani postave snimak na YT..i sve rešeno.

Nego, utisak.

Mislim da je ovo sprint trkanje sranje...i Honda je sranje...i posećenost je sranje. Dobar je Miler na KTMu. Dobar i Lignoslav, bio najbrži u sred trke....da nauči da se kvalifikuje. Koliko je projekat dobar, vidiš po plasmanu satelita. Dukati, nedodirljiv....samo će eventualno raspored boja biti drugačija na postolju.

Japanci izgleda lovu premeštaju drugde, izuzetno interesantan (u negativnom smislu) potpuni flop japanske tehnike. Možda se nešto sprema za pola sezone, kao obično, ako se tada ništa ne dogodi...to miriše loše.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Za mene sprint pun pogodak, odgledas malo kvalifikacije, pa kasnije sprint, a sutra puna trka. Ko ne voli trkanje neka ne kenja kako je ovo sranje itd, itd, dobijaju se bodovi, ko je konstantan ne pravi greske taj osvaja gp. Za razliku od one bezveze korona sezone, ta je bila promasaj.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

Ništa spec nismo videli sem pregršt torpedovanja. Kroz sezonu, možda sama sprint trka ne donese previše, već jedan trening manje za podešavanje. Moram da priznam da mi deluje da su vozači pod mnogo većim pritiskom sada, što mi se ne svidja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Dakle, u petak samo 2 treninga, oba moraš dimaš time attack, jer juriš q2. Onda u subotu ujutro fp3, pa onda (ko neki danas:)) q1 i q2, pa sprint trka! Onda tako urnisan malo odspavas, ako uspeš da menadzujes adrenalin, pa ujutro na warmup i ovo blesavo vodanje pred publikom, ko konja na trkama. Onda već full trka. 

 

Tako onda 21x, bez pravih odmora. 

 

Da su roboti, kvarili bi se!

 

Bukvalno gladijatorske borbe jbt... Haos i puste pare! 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Otpilike je to nešto što najviše zameram. Ok je, kao, znaju čime se bave i sve to....nije da ih sažaljevam...ali mislim ipak da je preterano. Možeš da budeš vanzemaljac 100 puta, al' si brate od krvi i mesa. Nećeš ti pogrešiti, drugi će...ili šta već.

Mračim.

Ako su pare motiv, onda još gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 11 sati, pronto je napisao:

 

Ako su pare motiv, onda još gore.

A mera za alavo dupe je qrac. 

 Postaće dosadno za gledanje, osim onima koji čekaju da se neko izlomi jer ih to uzbuđuje, ili je uplatio na kladionici. Može se desiti i pad posete gledalaca. Realno, kome se jede torta svaki dan. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Katastrofalno vode sve to ovi iz Dorne. Ja sam razmisljao o VideoPass-u za MotoGP gde (koliko sam razumeo) mozes da gledas POV snimak svakog vozaca, medjutim cena je toliko bezobrazno paprena da nema smisla.

 

Kapitalisticka bolest modernog sveta je najveca mana trenutnog vremenskog podnevlja. Imam osecaj da gusi ljude da budu kreativni i da na generalnom nivou usporavaju napredak.

 

A' sta znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Da ne bude da previse mracim i ja, svidja mi se sprint trkanje, na stranu veci stres na vozace (rekoh da ne mracim).

 

Srecan sam sto se trkanje vratilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 12 sati, severian je napisao:

Meni deluje da jes to. Pogledaj taj podcast, baš j3 nekako očigledno, čak skoro i otvoreno rečeno. 

Nisam gledao podkast, ali sam našao tekst na Motomatters...i u njemu se uz pominjanje sprint trka više u stvari govori o trenutku u kojem se motoGP nalazi, eventualnoj budućnosti i (iskrenoj) želji da se bude kao F1...zbog love...koja je potrebna, o.k., bez toga nema ni jednog "power" sporta...

...ali, da ne davim, ovo mi deluje loš recept, jer je problem (ako tako može da se nazove) mnogo dublji.

Motociklisti više nisu heroji, niko ne lepi njihove postere, niti bi voleo da bude kao oni....mislim na nove generacije. To su i dalje fudbaleri, poneko u nekom drugom sportu...a F1, pošto je apoteoza automobila, na koji se mnogo više momaka još uvek "pali"...uživa i dalje interesovanje.

Ovaj pokušaj sa sprint trkama, je upravo to...da se kao "oživi" to interesovanje. Meni lično to deluje kao pucanj u prazno...ja zbog toga ne bih platio i subotnju kartu, a vrlo brzo će se videti dal' bi i drugi. Uz sve to i već pominjan momenat, kako će se sve to odraziti na direktne učesnike, na vozače. Ako je potrebno zarad spektakla da pucaju kosti....znači idemo polako ka (pominjanom) Rollerball-u. Možda preterujem, nadam se da preterujem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5240 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pa mislim da malo pretjeruješ, isto mislim da će subota biti posjećenija od nedjelje ako ne onda ista kao i nedjelja, al vidjećemo..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Neka uvedu MotoGP sa advenčer motorima po nekakvim raznoraznim etapama, to je sada akutelno.... R motori retko koga više zanimaju. :oda2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja